Forum Forum prawneBudowlane

pracodawca budowlany oszukuje kazdego swojego pracownika

pracodawca budowlany oszukuje kazdego swojego pracownika

MarcinRRR / 80.54.43.* / 2009-04-18 18:52
Witam
pracuje na budowie jako cieśla w Gdańsku... i jest taka sprawa... od ponad 7 miesiecy próbuje namówic moje pracodawce zeby mnie zarejestrował i mówi zawsze ze w następnym miesiącu.... ale za kazdym razem pobiera ode mnie pieniądze za ubezpieczenie.... 5 miesciecy robilismy na innej budowie moj pracodawca jako pod wykonawca dostawał od firmy pieniadze na ubezpieczenie ponad 60 pracownikow i zadnego nie ubezpieczał ale pobierał od zarobionych pieniedzy ubezpieczenie. Teraz pracujemy na innej budowie.. i nadal robi wszystkich w ch.... miało byc 18 zł na godzine a jest ledwo 13 Wrrr... chce zrezygnowac z tej firmy.. albo go nastraszyc zeby oczy otworzył... ale jak mu powiem to pewnie i tak mnie wyzuci... wiec... szukam pomocy.. jak mozna mu zaszkodzić ? czy mógłbym wejsc na droge sądową i odzyskać pieniądze ? czy mozna nasłać skarbówke zeby to wszystko sprawdziła ? jak to zrobić ? pomocy :)
Wyświetlaj:
pilotka / 89.73.85.* / 2012-01-31 20:29
w bytomiu większość firm pogrywa z pracownikami albo słabo płacą ewentualnie w ratach jak stypendystom śmiać się czy płakać sama nie wiem...........przecież każdy ciężko charuje na chleb a pracodawcy myślą ze dla przyjemności aby zabić czas.
latak / 85.198.215.* / 2011-08-24 23:22
Pragnę ostrzec wszystkich ,których może to dotyczyć przed firmą Renovatio z Bytomia. Firma ta powstała na gruzach skompromitowanej przegranymi sprawami (m in. o fałszowanie faktur, łamanie praw pracowniczych , oszustwa itp) firmy GKL Bytom. Na stronie renovatio można przeczytać kity o wieloletnim doświadczeniu (w rzeczywistości nie jest to nawet rok) fachowcach z każdej dziedziny (architekci za 1400 złotych?0 oraz pooglądać galerie rzekomych dokonań firmy. Nie dajcie sie nabrać oszustom!
katrinako / 79.191.143.* / 2010-04-16 17:19
mam ten sam problem od pięciu lat to jest plaga naszego kraju bezprawie bo jeśli zgłosisz to gdzieś musisz zrezygnować z pracy i nie masz za co żyć .Ale już dość.Czas coś zrobić z tym
DOMI1985 / 89.73.54.* / 2010-04-06 13:02
w tym przypadku za 2 miesięczną pracę w zeszłym roku mój chłopak otrzymał... 400zł jako zaliczkę i nic więcej! umowa słowna opiewała na kwotę 2000zł netto miesięcznie. potem ten człowiek przestał odbierać telefony i unikać wszystkich pracowników. oszukał łącznie 3 osoby. sprawę w sądzie wygraliśmy i dziś trafił wniosek egzekucyjny do komornika jako ostrzeżenie podaje link do jego wizerunku nie pracujcie u niego! zostawił mojego chłopaka na święta bożego narodzenia i nowy rok bez grosza przy duszy! http://nasza-klasa.pl/#profile/8437920
bimbagina gut / 85.198.215.* / 2011-08-26 21:17
uwaga na daro19750724. to oszust z branzy budowlanej.naiwniaków szuka na oferteo i innych profilach branżowych
gienek2100 / 193.24.206.* / 2010-03-09 12:54
G.K.L. Bytom to kolejna nieuczciwa firma. Pracownicy sa oszukiwani notorycznie.odradzam
majstersztyk2 / 83.22.244.* / 2010-03-21 14:02
Witam .Chciałbym wszystkich ostrzec przed firma budowlaną z Bytomia. prowadzona przez dwóch kolesi-mająca swoja siedzibe na ulicy wrocławskie 54 firma GKL Bytom oszukuje pracowników na wypłatach,płacąc grosze lub nie płacąc wcale. Panowie są wyjątkowo bezczelni i chamscy czasem także agresywni.Po miesiacu pracy dowiedziałem sie ,że żle pracowałem i żaden ze mnie fachowiec a tak wogóle to powinienem sie cieszyc że cokolwiek dostałem(niecałe 700złotych za prace 6 dni w tygodniu z nadgodzinami) i jak mi sie cos nie podoba to mam sp..........! Oprócz mnie były jeszcze 3 inne osoby potraktowane w twn sam sposób,oczywiście bez żadnej umowy,ubezpieczenia etc, Jak wszystkim dobrze wiadomo to stała praktyka w tej "firmie " a jednak co mieśiac kolejne osoby nabierają sie na ten sam trik-umowa w drodze ,obiecanki cacanki. Nie dajcie sie nabra.ć!
marcin571 / 89.25.159.* / 2010-05-01 22:41
Witam serdecznie!
wierzę w to wszystko co piszesz , tak samo Ty i inni.
Pracowałem tylko przez jeden rok w dwóch firmach budowlanych i naprawdę wiem jak wygląda sytuacja z płatnościami i zatrudnieniem.
Udało mi się znaleźć pracę taką z której jestem po pierwsze zadowolony, a po drugie moja praca daje mi satysfakcje podwójną-gram na nosie pracodawcom, którzy oszukiwali mnie i moich kolegów. Problem jest zawsze ten sam-ludzie nie mają do kogo zwrócić się o pomoc, a jeśli już to trzeba mieć duże pieniądze, żeby wywalczyć to co się nam prawnie należy. Akurat tak się składa, że moi koledzy już się tym nie martwią. Są cieślami budowlanymi. Gdziekolwiek pójdą do pracy-pracodawca nie będzie narażał sie kosztem ich wypłaty na prawdziwe kłopoty finansowe, a więc nie zaryzykuje żeby załatać jakąś "swoją dziurę" ich pieniędzmi. Jeśli chcecie pogadać- jestem ze śląska chętnie się spotkam- mój mail to marcin571@interia.pl POZDRAWIAM
Matylda2010 / 85.198.215.* / 2010-03-21 19:01
Aha i sprostowanie: mianowicie chodzi o to że ta firmą nie kieruja żadni dwaj kolesie tylko pewna kobieta Katarzyna K., która ma bardzo blade pojęcie o prowadzeniu firmy.
LIMINA / 85.198.215.* / 2011-08-26 21:19
626 288 50 89 UWAGA OSZUŚCI
Matylda2010 / 85.198.215.* / 2010-03-21 15:56
oooo!To ma pan szczęscie, że pan tyle dostał:D tylko 1000 zł w plecy.Nie jesden pracownik GKL Bytom może panu pozazdrościć takiej wypłaty.Mój mąż za 2 miesiące cięzkiej pracy dostał o wiele mniej.Aż mnie dziwi, że do Unii Europejskiej przyjęto kraj, w którym dzieją się takie rzeczy...A ci pseudopracodawcy muszą się jeszcze wiele nauczyć by dorównać pracodawcom za zachodnią granicą....
mimos / 91.0.159.* / 2010-08-21 12:08
uwaga na na zlodzieji z gkl bytom.banda oszustow ikretaczy.
Matylda1010 / 85.198.215.* / 2010-03-09 20:48
tak wiem, to prawda mój mąż został bezczelnie oszukany przez tą firmę,juz o tym pisaliśmy ale niestety zostaliśmy "zagłuszeni"
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - armored.]
Matylda2010 / 85.198.215.* / 2010-03-16 17:19
dlaczego pan Panie Lipka chce pan usunąć moje komentarze?Przecież to sama prawda.Przez pana bezczelność nie mieliśmy za co żyć!!!!!!A to co pisze to sama prawda!i bede to pisać wszędzie i mówić wszystkim co to za pętacka firma!!!
Matylda1010 / 85.198.215.* / 2010-03-23 21:13
osoba która zgłosiła mojego posta do usunięcia to pan Lipka-czyli ARM ,ARMORED, SIERPIEŃ2 bo tak sie podpisuje pod pochlebnymi postami,które sam pisze na temat tej dziadowskiej firmy. Nikt panu nie wierzy,za dużo żeś pan ludzi okłamał.
wrog oszustow / 77.49.5.* / 2009-08-26 22:48
ja w lublinie totad bym go bil pasem ,az by konal powoli tak nie lubie oszustow a muchy szkodami zabic ,nie mozna cicho siedziec ,jak to jest ze jeden oszust rabie tyluludzi a sedziowie ipolicja uwaza ze w polsce jest prawo ,ale dlakogo i jakie ,jak nie dasz rady mu rak polamac za to to go do skarbowki odrazu ,ajak sie boisz to ja zadzwonie za ciebie ja sie nie boje nikogo,nie ma ludzi ze stali ,z kamieniem u szyji nad brzegiem morza sraja w gacie najodwazniesi ,takiej ch jeszcze w polsce nie bylo ,polak szef to najwiekszy dran na swiecie ,od tego frajera trzeba zaczac ,napisz w jakiej firmie robisz .mam darmowy telefon moge pozalatwiac wszystkich ,wygrywa okrutnieszy ,dawaj lacha ,nie czekaj msciciel
5jaro / 93.105.86.* / 2009-04-18 22:42
Witam.Mialem podobny przypadek do Państwowej Inspekcji Pracy nie warto jest zglaszać są za śłabi.Do Urzedu Skarbowego to dobra droga .Najlepiej zgłosić do US tam gdzie znajduje się budowa.Bo w miejscowości gdzie mieszka pracodawca jest trochę ryzykowne (szwagier może kto inny pracyje w US).Musisz się liczyć z tym ze będziesz sam w szukaniu sprawiedliwości.Mam nadzieje że masz skerowane umowy miesięczne o pracę.U nas tak robił podpisywaliśmy umowę i do szuflady.w następnym miesiącu nowa i tak przez cały rok.I później wychodziło że 3 -ch murarzy wybudowało 120 mieszkań w rok.Ubezpieczenia, podatki zostały w kieszeni pracodawcy.Urzędy skarbowe też nie chcą za bardzo sprawdzać "swoich".A jest prosta metoda z KNR -podatki odprowadzone od zaerudnionych pracowników mówią o możliwości wykonawczych jakie sa w KNR.Ale to yższa szkoła jazdy.Powodzenia.
benak3000 / 85.198.215.* / 2010-06-03 23:06
uwaga na MAGNEBUD,GROTA ROWECKIEGO 12;/40
41-933 BYTOM,512 992 028- firma pseudobudowlana oszukująca pracowników na terenie śląska. bez umowy i bez wypłaty - to motto Sebastiana
pracodawca budowlany oszukuje kazdego swojego pracownika / 195.116.34.* / 2009-06-08 16:16
Witam , byłem w identycznej sytułacji pracowałem 11 miesięcy u swojego przyjaciela , który z miesiąca na miesiąc obiecywał Mi umowe o pracę , a jeszcze wczesniej iż będziemy wspólnikami ale tak się niestało zostałem wykorzystany znalazłem sobię inną prace gdzie umowę dostałem w ciągu kilku dni zgłosiłem go do Państwowej inspekcji pracy , gdzie w czasie kontroli stwierdził że od początku założenia swojej działalnosci pracował sam kilkadziesiąt domów i mieszkań wyremątował sam z kazdej tygodniówki odliczał mi 50 zł za urzywanie narzędzi oraz za paliwo , które złóżył na dowuz do pracy. Mało tego jeszcze napadł mnie w domu pobił mnie przy 2-ujce małoletnich dzieci zemszcząc się iż od niego odeszłem . Wiem napewno że do tej pory wykorzystuje innych chłopaków ale ja się niepoddam i dojdę do SpRaWiEdLiWoScI. Ludzie niedajcie się wykorzystywać pseudobizmesmenom. Pozdro :)
Nie podano / 195.116.34.* / 2009-06-08 16:13
Witam , byłem w identycznej sytułacji pracowałem 11 miesięcy u swojego przyjaciela , który z miesiąca na miesiąc obiecywał Mi umowe o pracę , a jeszcze wczesniej iż będziemy wspólnikami ale tak się niestało zostałem wykorzystany znalazłem sobię inną prace gdzie umowę dostałem w ciągu kilku dni zgłosiłem go do Państwowej inspekcji pracy , gdzie w czasie kontroli stwierdził że od początku założenia swojej działalnosci pracował sam kilkadziesiąt domów i mieszkań wyremątował sam z kazdej tygodniówki odliczał mi 50 zł za urzywanie narzędzi oraz za paliwo , które złóżył na dowuz do pracy. Mało tego jeszcze napadł mnie w domu pobił mnie przy 2-ujce małoletnich dzieci zemszcząc się iż od niego odeszłem . Wiem napewno że do tej pory wykorzystuje innych chłopaków ale ja się niepoddam i dojdę do SpRaWiEdLiWoScI. Ludzie niedajcie się wykorzystywać pseudobizmesmenom. Pozdro :)
wrog,oszustow / 77.49.5.* / 2009-08-26 23:09
do urzedow skarbowych ,jak morzecie zostawiac ludzi bez pomocy ,biadola politycy ze nie ma pieniedzy a wy nie potraficie dopilnowac zeby w budownictwie wreszcie byl porzadek,zeby nie mozna bylo sprawdzic jednego z drugim to wasza kasa to sa wielkie pieniadze ,a nie tylko biedakow gnebicie a tych co nie placa okradaja cisza ,za to kiedys was rozlicza wszystkich ,nie jest tak ze cos sie ukryje ,mylicie sie ,kara juz nad wami wisi krzywda ludzi po was przyjdzie czy wczesniej czy pozniej ,moja przyjaciolka jest kierownikiem fiskusa porozmawiam na ten temat co mozna z tym zrobic ,cicho nie siedzcie ,jak o jest ze dajecie sie zastraszyc ,we wlasnych domach rece opadaja ,bede wam pomagal piszcie ,ja czytam ,wszystko .pozdrawiam
wrog oszustow / 77.49.5.* / 2009-08-26 23:21
zakazdy dien pracy powinien pracodawca placic odrazu zadnych innych rozwiazan ,powino byc prawo ktore mowi kazdy dzien zarejestrowany ,pieniadze dla pracownika i panstwa ,ci co dali te ulgi pracodawcom powinni teraz placic za oszustow kiedy wy wszyscy sie opamietacie juz wstyd byc polakiem ,kumpel ze slowacji mowi ze z moim harakterem to nie mozliwe zebym byl dalej polakiem,hanba i wstyd ,walesa zeby wiedzial co zrobicie z polska ,to by wam zalozyl solidarnosc ,osiwial przez was .
po / 93.105.86.* / 2009-06-11 11:48
Witam.Urzędy skarbowe maja jak na tacy kazdego prowadzacego dzialalność budowlaną .I efekty ....brak słów.
barney i przyjaciele / 85.198.215.* / 2011-08-27 13:09
uwaga na oszusta ogłaszającego sie na oferteo i oferia.pl
mimos / 91.0.159.* / 2010-08-21 12:13
w skarbowce w bytomiu grzegoz lipka z gkl bytom jest dobrze znany,ale mieszka i mama i jest biednym facetem z 4 dzieci.jaguar jest na zone i firma tez.a on sie smieje ze wszystkich i ma wszystko w d...
życzliwy / 81.110.97.* / 2009-09-11 01:18
Witam. Jest kolejny nieuczciwy pracodawca. Z Lubelskiego z branzy elektrycznej. Wawruch sie nazywa. szczerze odradzam wspolprace. zalega z płatnosciami do dzisiejszego dnia. Na poczatku jest ok. placi znosnie. obiecuje wiecej wiec sie robi nadgodziny nawet po 14 godzin, pozniej dochodza delegacje. Po miesiacu twierdzi ze mu inwestor zalega z pieniedzmi wiec daje smieszna zaliczke i sie nadal tyra i czeka na pieniadze. az w koncu dostajesz czlowieku 900 zlotych za miesiac bo twierdz, ze nie zarobiles na siebie...:) i co takiemu mozna zrobic?? standardowo na umowie masz najmizsza krajowa a reszta ma byc DO ŁAPY i co mu udowodnisz....?? kawał złamasa nic więcej. Ludzie nie dajcie sie oszukac. jak bedzie sie milczedc to tacy zawsze sie znajda.
hababa / 85.198.215.* / 2011-08-27 13:11
Uwaga na oszusta NIP 626 288 50 89.

Najnowsze wpisy