Forum Polityka, aktualnościKraj

Pracujący za granicą nie wymieniają dowodów

Pracujący za granicą nie wymieniają dowodów

Wyświetlaj:
anglik / 83.27.139.* / 2007-12-28 13:01
Ci co wyjechali za granicę aż się palą aby wrócić do tego raju nad Wisłą teraz w wydaniu PO ,z płacą na poziomie Bambustanu .Pomijam już stracony czas i koszt dwukrotnego przyjazdu.Będzie następna grupa ludzi na bakier z prawem.Jak przedtem przestępcy skarbowi ( słynne podwójne opodatkowanie),tak teraz od dowodów.Tylko karać ludzi ,a burdel w tym kraju jak był tak jest. A już jest następny pomysł na nowe dowody osobiste biometryczne Pesel 2.
sceptyk / 2007-12-13 00:07 / Tysiącznik na forum
POwszczykowski reżym może mi naskoczyć!
Od roku posługuję się w Polsce TYLKO paszportem.
I załatwiam wszystko - od banku przez notariusza do policji drogowej.

Nie będę płacił haraczu na Schetynę i resztę tuskowszczyzny.
Pani Kowalska / 87.105.145.* / 2008-09-16 20:56
Brawo tak trzymać, tylko że Ci młodzi tak dumnie głosowali na PO myśląc, że wszystko będzie cacy . No i co oni dobrego zrobili dla tych co zostali w POLSCE??.
Tusk naobiecywał, a teraz robi wszystko aby było tak jak on chce , nie licząc się na to co jest dobre dla nas Polaków.
H.Kowalska / 87.105.145.* / 2008-09-16 20:55
Brawo tak trzymać, tylko że Ci młodzi tak dumnie głosowali na PO myśląc, że wszystko będzie cacy . No i co oni dobrego zrobili dla tych co zostali w POLSCE??.
Tusk naobiecywał, a teraz robi wszystko aby było tak jak on chce , nie licząc się na to co jest dobre dla nas Polaków.
Piper / 62.121.98.* / 2007-12-12 19:37
Ja bym się tak nie cieszył z możliwości karania - jeśli Ci ludzie posiadają paszporty, to wymiana dowodów nie jest im do życia poza Polską niezbędna, stanowić będzie kolejny straszak na ludzi chcących wrócić do Polski.
Tuskolamacz / 89.78.5.* / 2007-12-12 18:42
Idą święta - ludzie się zmieniają a Schetyna zmienia szefa SG.
Jak się okazuje, przemytnicy potrafią być mili i mają poczucie humoru. Najlepszym na to dowodem jest kartka pocztowa z pozdrowieniami, jaka niedawno dotarła do celników strzegących północno-wschodniego odcinka granicy Polski. Nie ma w tym nic dziwnego, że funkcjonariusze państwowi dostają pozdrowienia od wdzięcznych za ich trud obywateli. Jednak cała sprawa posiada oryginalny koloryt za względu na nadawców kartki, którymi są... byli przemytnicy. Obecnie nie trudnią się już oni tym procederem, przeciwnie podjęli legalną pracę w Irlandii. Pewnie wyjechali tam po tym, jak Donald Tusk stworzył wizję Irlandii jako niemal raju na ziemi. Jakie by jednak nie były powody, dla których przemytnicy tam się znaleźli, na razie chwalą oni sobie byt na Zielonej Wyspie, a szczególnie pracę dającą im godziwy i uczciwy dochód.

Celnicy otrzymawszy pozdrowienia od tych, których jeszcze nie tak dawno musieli pilnować, są całkowicie zaskoczeni miłym gestem z ich strony. "Serdeczne pozdrowienia z pachnącej euro Irlandii. Mamy tu dobrą - legalną - pracę... Tęsknimy za wami" - czule piszą przemytnicy do celników. W celu lepszej identyfikacji, a także odświeżenia pamięci celników, byli przemytnicy przy każdym podpisie złożonym pod życzeniami wypisali marki i modele swoich pojazdów, którymi przemycali towary. To zadziałało - w pamięci celników jak żywe ukazały się twarze i sylwetki "znajomych z granicy". Mundurowi się wzruszyli, świadczą o tym słowa jednego z nich: "Ich pozdrowienia są bardzo ciepłe i serdeczne. Odczuwa się w nich sentyment - mówi, dodając jeszcze: "To cieszy, że po odejściu z szarej strefy nasi klienci potrafią inaczej spojrzeć na pracę służby celnej". I jak tu nie wierzyć w cuda, które w ludzkich duszach dokonują się w obliczu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
PS Wcale bym się nie zdziwił, gdyby w święta celnicy znaleźli pod choinką prezenty od miłych, byłych przemytników.
zdesperowany / 70.23.205.* / 2008-10-08 23:46
ha ha ha ha Polsko kiedy ty bedziesz madrym krajem ze zaden tuskowina ci oczu nie zamydli ?
kiedy to bedzie ????nigdy a ta cholote rozpedzic to nie rzad
to teatr a w nim komedia spaslaki za nasza kase
jusz nie mozna tego sluchac i ogladac

Najnowsze wpisy