Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podwójna dyskryminacja pracujących za granicą

Podwójna dyskryminacja pracujących za granicą

Wyświetlaj:
matka / 83.18.133.* / 2006-04-13 10:25
Panie Ministrze Mirosławie Barszcz !!! Niech Pan otworzy oczy i przestanie się mścić na swoich rodakach pracujących za granicą!!! czy zostali ukarani za to, że sami poszukali sobie pracy za najczęściej minimalną stawkę z dala od rodziny, znajomych, kraju, czasem kątem na pokoju kulkuosobowym ? nie zarabiają tysiące funtów -jak Pan uważa, pomagają rodzinom w kraju i co, za to są ukarani? Niech Pan się modli, żeby Pańską rodzinę nie spotkał taki sam los, żeby nie musiała zapłacić haraczu polskiemu US.Jako matka życzę Panu, żeby Pan doświadczył uczucia goryczy i poniżenia jaki zgotował nasz "kochany" Rząd, który nie chce widzieć dyskryminacji swoich obywateli, nie stoi w jego obronie, nie robi nic żeby naprawić błędy swoich poprzedników. No tak, a skąd wziąć fundusze na sejmowe wynagrodzenia ??? niech głupi rodak zapłaci haracz !. A Pan płaci podatek, Panie Ministrze ?
bobas / 86.137.91.* / 2006-04-12 23:22
Pracuje od 2 lat jako self-employedi wlasnie terazbede sie rozliczal z Inland Revenue za rok 2005/2006 i odliczam wszystkie koszty przychodu ale nie bede ich pomniejszal tylko zostawie nadplacony podatek wlasnie dla urzedu skarobego w Wielkiej Brytanii bo czemu mam pozniej doplacac w Polsce w kraju ktory nie dal mi nic to co mam zawdzieczam sobie i Wielkiej Brytaniii to wlasniej jej sie nalezy ten podatek NIECH ZYJE KROLOWA

PS
Wiem ze jest to troszke nie w porzadku ale cóz kraj nas nuczl kombinowac wiec i my kombinujmy zachecam do tego samego moze wtedy Rzad sie dwa razy zastanowi za nim uchwali chora ustawe ktora ma juz 30 lat!!!
George / 83.25.204.* / 2006-04-14 09:07
Proszę Pana. To nie jest wcale nie w porządku. Właśnie tak należy robić. Państwo powinno byc bogate bogactwem swoich obywateli, a nasze chce być bogate naszą biedą. Gdyby jeszcze pieniądze trafiające do budżetu były wydatkowane z pożytkiem dla nas wszystkich... Ale gdzie tam. Skala marnotrawstwa i korupcji jest kosmiczna. Różne grupy zawodowe, które wywalczyły sobie niezasłużone przywileje, jak gónicy, rolnicy, służby mundurowe, teraz ostatnio nauczyciele oraz hordy urzędników i polityków pustosza kraj i nasze kieszenie bardziej, niż byłby to w stanie uczynić Dżyngis-chan. Naszym zaś obowiązkiem jest zadbać w pierwszym rzędzie o interesy własne i naszych rodzin. Tak więc Pana działania, czy też działania tych wszystkich działających w szarej strefie nie są ani naganne, ani niemoralne, a nawet są jak najbardziej pożądane. Tak trzymać.
stiv / 83.11.1.* / 2006-04-19 14:34
No No patryjota sie odezwał ciekawe jekie zarobki posiada pan widocznie wystarczające Już od dawna wiadomo że ten co miał będzie miał a tych biednych roboli wycyckać ze wszystkiego trzeba, i tak postępuje polski rząt, to nie w pożątku wobec ludzi pracujących za granicą, któży wyjechali by zarobić pieniądze które pozwolą im żyć jak ludziom ,bo niestety w polsce panuje wyzysk a przez , takie nękanie swoich obywateli ludzie ominą wszystkie problemy fiskusa po przez przyjmowanie obywatelstw krajów w których pracują ,a w polsce już brakuje fachowców a nie długo i ludzi zapraknie i czy to jest sposub na mocne państwo czy na wyzbycie sie fachowców i obywateli z kraju
DOSC TEGO SYFU / 83.104.201.* / 2006-04-12 22:40
JEST PROSTE ROZWIAZANIE - POLSKA POWINNA BYC POD JURYSDYKCJA BRYTYJSKA LUB NIEMIECKA. JAK NAJSZYBCIEJ!!!!!!!!!!!!
normalny / 83.5.105.* / 2006-04-12 21:10
młodych, którzy mogliby myśleć o zachowaniu bliższych kontaktów z krajem, do pełnej emigracji. Jak bedzie tak dalej, to w kraju pozostaną sami emeryci oraz Lepper - kto będzie wówczas utrzymywał to ZOO?
Nath Maciej / 217.173.176.* / 2006-04-12 17:08
Przykra sprawa. Polska pobiera haracz od osób, które z konieczności wyjeżdzają z kraju, bo tu nie ma dla nich pracy i nie mają za co żyć. To skandal. Mówi się, że w Polsce nie ma bezrobocia. Może i tak, ale kto zdecyduje się na pracę za 450-600 zł miesięcznie biorąc pod uwagę dzisiejsze koszty utrzymania? Moim zdaniem młodzi ludzie powinni aktywniej przeciwstawiać się określonym działaniom lub zaniechaniom polityków, np.poprzez aktywny udział w organizacjach. Tylko wtedy będzie nadzieja, że mamy wpływ na to co się dzieje wokół nas.
George / 83.25.204.* / 2006-04-14 09:11
W naszej rzeczywistości w grę wchodzą jedynie organizacje paramilitarne. Polska stała się zakładnikiem różnych grup interesów, którym zależy na utrzymaniu obecnego status quo. Gdzie gónicy mieliby lepiej niż w Polsce? Przyjadą do Warszawy, popiją, pograndzą i dostaną to, co chceli. Demokratycznym procedurami nic się tutaj nie zwojuje.

Najnowsze wpisy