Forum Polityka, aktualnościPolityka

Prawie połowa Polaków wierzy w rząd Marcinkiewicza

Prawie połowa Polaków wierzy w rząd Marcinkiewicza

Wyświetlaj:
MSMAXXIS / 84.148.223.* / 2005-11-30 23:55
Niestety ja przestalem juz wierzyc - wystapienia, ktore nam towarzysza od jakiegos czasu to czyste zagrywki polityczne skierowane na szerego obywatela, ktorego mozna "uglaskac slodkim p**********". PIS pokazal juz co znacza obietnice wyborcze, a co znaczy rzadza wladzy. Trzeba im przyznac - sa fachowcami od polityki... Wymietli PO do smieci, zagrali va-bank z Samoobrona (biedny Lepper chyba liczyl na morlele z kopca) i LPR (bez komentarza).
Polska robi sie panstwem policyjnym gdzie demokracja powoli przestaje sie liczyc. Nie mam nic przeciwko sprawiedliwosci czy policji, ale jak sie wykorzystuje je do promowania pewnej polityki, to tak jakby na swieta spiewac piesni radzieckie albo wyglaszac polityczne gadki na mszy. Ja nie widze przyszlosci ani jasnych punktow w dzialaniu rzadu jak i samego Marcinkiewicza.
Propozycja budzetu opierajaca sie na zalozeniach iz Polska wypracuje 5% wzrostu gospodarczego i na tej podstawie pokazywanie jak to sie deficyt zmniejsza (a jednoczesnie zwieksza wydatki) jest czysta polityka marketingowa. Ludzie widza o 2mld mniej, ale nie rozumieja podstaw i zalozen. A jak Polska nie wypracuje 5% - no to rzad powie "przykro nam, ale to nie nasza wina tylko przedsiebiorcow".
Z drugiej strony dobrze, ze zakladaja wyzsza stope bo zawsze lepszy wyzszy cel do osiagniecia. Jednakze trzeba patrzec realnie na swiat (a 3mln mieszkan to juz nawet za duzo i dla bajkowego swiata), a tego Marcinkiewiczowi, rzadowi i reszcie PISu brakuje.
danuta / 83.142.112.* / 2005-12-04 20:40
Popieram w całosci, a z rozmow ze znajomymi wiem, ze nie ja jedna. Szkoda, ze jako naród jesteśmy tacy naiwni...
steve / 83.238.13.* / 2005-11-30 15:37
Połowa która nie rozumie zasad funkcjonowania finansów państwa , jest łasa na pieniądze i nie obchodzi ją to skąd one są . Jest to niestety typowo "homo sowietikus" nieodżałowanego ksędza profesora Tischnera
Kacper / 193.109.244.* / 2005-11-30 00:11
ja wierzę,
oby coć z tego wyszło, oby nie szydło i oby nie z worka,
Uważam, że sa to ludzie (statystycznie rzecz biorąc) innego pokroju niż dotychczasowi matacze spod znaku Olka,
tzn. lepszego, poprostu uczciwsi (jeżeli w ogóle można mówić o czymś takim w polityce, mam nadzieję , że tak)
Będą mieli ciężko, będą im podkładali nogi, ale jestem dobrej myśli. Zauważam , że świadomość Polaków też się zmienia, coraz mniej są podatni na sterowanie przez media (w szczególności chodzi mi o Gazrurę Wybiórczą)
Idzie ku lepszemu
Szeherezada / 195.205.152.* / 2005-11-30 10:45
oj naiwny .... wystarczy trochę zmienić słowa. Poprzednie partie rządzące wszędzie wciskały znajomków, a PiS otacza się zaufanymi ludżmi. Niby to samo ale jak brzmi...
ekler / 83.31.131.* / 2005-11-29 17:49
wydaje się iż w przypadku Marcinkiewicza poparie będzie rosło
a nie malało, fakt iż przy tak negatywnym nastawieniu zdecydowanej większości mediów ma tak duże poparcie jest
wyjątkowo budujący. Wplyw mediów jest mniejszy niż kiedyś-
ludzie się sparzyli na"wszystkowiedzących autorytetach" i
bardziej wierzą sobie i swoim odczuciom.
Pozdrowienia dla wszystkich
mario / 83.17.174.* / 2005-11-29 16:16
Narazie widże , ze stara się znależć kompromis w trudnej sytuacji pomiędzy uszczęśliwieniem Polaków a łataniem budzetowej dziury . Czas pokaże co z tego wyniknie ....

Najnowsze wpisy