Forum Forum prawnePracy

Prawo pracy. Pracownik może być współwinny zwolnieniu

Prawo pracy. Pracownik może być współwinny zwolnieniu

Wyświetlaj:
yvresse / 89.77.178.* / 2014-01-09 22:08
No nareszcie sądy w Polsce zmądrzały. Nieeee .... to chyba niemożliwe. Idzie nowe? Nieeee .... jedna jaskółka wiosny nie czyni. Ale miło pomyśleć że pracodawca nie jest już tylko diabłem wcielonym, a pracownicy to aniołki zawsze chętne do pracy.
Waniek / 2014-01-03 13:34 / Bywalec forum
Oby tak dalej a za chwilę się dowiemy że za wypadek na drodze odpowiada pies bo nieodpowiednio przechodził na zielonym świetle ot logika!
wiwan / 2014-01-03 22:59
To jest dział prawny forum, merytoryczny, a nie histeryczny jak dział krajowy.
Może warto najpierw poznać różnicę pomiędzy wypowiedzeniem definitywnym, a wypowiedzeniem zmieniającym, konsekwencje prawne nieprzyjęcia tego drugiego. A następnie wspomnianą już tu (kwestia odprawy)
Ustawę z 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników w zakresie zwolnień indywidualnych.

Jakoś nikogo nie dziwi np. brak prawa do 100% zasiłku chorobowego, czy jednorazowego odszkodowania jeśli do wypadku w pracy doszło na skutek lekceważenia BHP przez pracownika, albo bycie pod wpływem alkoholu.
Jakoś nikogo nie dziwi poważne ograniczenie w uzyskaniu odszkodowania z komercyjnego ubezpieczenia, gdy poszkodowany jest współwinny, itd.

Są więc i takie sytuacje, gdy pracodawca nie zwalnia, stara się utrzymać pracownika, ale musi zmienić mu stanowisko, a zmiana ta nie jest wielka, a mimo to pracownik jej nie przyjmuje. Żądanie odprawy w takiej sytuacji jest po prostu naciąganiem pracodawcy, bo jednak i po stronie pracownika leży przyczyna zakończenia stosunku pracy. I tak w tym przypadku orzekł sąd.

Nie będę się już rozpisywał o kwestii prawa do świadczenia przedemerytalnego dla pracowników w wieku 50+.
J1512 / 178.43.13.* / 2014-01-03 11:42
To teraz pracwnik występuje w roli ŚMIECIA!
Kochany KRAJU !!!! miej choć trochę litości nie dla własnego NARODU! ale dla ŚMIECI!!!
wiwan / 2014-01-03 12:23
A tak merytorycznie ? Kwestia tego, czy po stronie pracownika leży (też) przyczyna zwolnienia jest ściśle związana z prawem do odprawy pracowniczej przy zwolnieniu indywidualnym oraz prawem do uzyskania świadczenia przedemerytalnego w bodaj 2 z 6 możliwych opcji.

Najnowsze wpisy