Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prezydent: W tym roku nie będzie podwyżek dla lekarzy

Prezydent: W tym roku nie będzie podwyżek dla lekarzy

Wyświetlaj:
Liberał / 2007-05-27 19:45 / Bywalec forum
Każdy rząd ma jakieś priorytety. Tego rządu priorytetem na pewno nie jest służba zdrowia lecz rolnicy i górnicy. Nie będzie komu leczyć w szpitalach to społeczeństwo będzie musiało prywatnie iść. To nawet ucieszy lekarzy bo zarobią więcej niż na etacie w szpitalu.
konserwatysta / 83.24.247.* / 2007-05-28 20:15
no i widzisz wszyscy będą zadowoleni
janru / 217.75.58.* / 2007-05-27 17:26
Dla lekarzy nie będzie bo są inne priorytety np. podwyżka dla IPN.
niedowyleczenia / 83.24.247.* / 2007-05-28 20:18
to cię boli - TW?
budowniczy / 2007-07-24 19:06
taaaaak....
teraz jeszcze dla pielęgniarek, maszynistów. nauczycieli, kierowców kombajnów i pozostałych 30.000.000 Poalków którzy zarabiają jak by chcieli a nie mogli. Z całym szacunkiem dla lekarzy- rozumiem , że każdy walczy o swoje- ale nie uważam żeby w tym kraju byli lepsi i gorsi ludzie a w odróżnieniu do kilku innych grup zawodowych jeszcze nie spotkałem ubogiego lekarza...
TaS / 2007-05-27 15:39 / Tysiącznik na forum
pare postów niżej ktoś zarzucam mi, że budżet nie jest z gumi i ,że by komuś dać trzeba komuś zabrać...

nie rozumiem jak jest problem z budżetem - oczywiście, że aby komus dać należy komuś zabrać! i ja się z tym w 100% zgadzam i rozumiem. Jestem także przeciwny, powiększaniu dziury budżetowej...

Skąd więc wziąć oszczędności?

Większości ludzi wydaje się, że trzeba ciąć kwestie zasadnicze, a "końcówki" są nieistotne. Ja prezentuje calkiem inny pogląd.
otóż z mojego doświadczenia wiele pieniędzy rozmywa się w procedurach:
1) korespondencja, druki - urzędy wszelkiej maści produkują niezliczone tony papierów, które i tak wcześniej czy później lądują w koszu - widziałem jak ten proceder działa we Wrocławskiej Radzie Miejskiej. Procedury wymagają by wszyscy radni dostali wszystkie projekty uchwal w wersji papierowej, 90% nawet ich nie przegląda. Szacuje się, że jeden Wrocławski Radny otrzymuje rocznie około 1000-1500 kartek z kserokopiarki lub drukarki.
ten proceder ma przeciez miejsce we wszystkic ciałach kolegialnych
2) "konsultacje społecznie" - był ktoś kiedyś na takiej imprezie? Ja kilkukrotnie. Baaardzo sympatyczna kwestia. Szwecki bufet dla gości i to nie byle jaki, nie jakas tam harbatka i ciastka, regularne sniadanko, obiad, kolacja, napoje, czasem nawet alkohol. Limuzyny (no powiedzmy Passaty ;) ) po ważniejszych gości, opłacanie przejazdów, oczywiście wieczorem jakaś impreza towarzysząca, koncert w filcharmoniii czy coś...
3) ekonomia - policja i inne służby jeżdżą głównie benzyniakami, bo są tańsze w zakupie. Ale po 200tys kilometrów, a tyle przejechać mogą do wymiany limuzyny resortowe (nie wiem jak z Policją...) diesel okazuje się o prawie 40% tańszy. Mówie o śmiesznych kwotach? Patrol samochodowy robi dziennie około 200km... A widział ktoś z Was kolumne prezydencką, lub choć premierowską? Tam to wiedzą jak jeździ się za obywatelską kaskę - ruszanie bez poślizgu to wstyd...
4) dotacje dla organizacji pozarządowych, np na organizacje przedsięwzięć sportowych - niejednokrotnie widziałem diząłania w stylu "wymyślmy coś by wyciągnąć tą kasę"... a potem organizatorzy (często młodzi ludzie) na potrzeby imprezy zaopatrywali się w laptopy, komórki, aparaty...

Ja wiem, że wielu mój post rozśmieszy... podałem argumenty dotyczące małostkowych spraw, ale tych spraw są miliony... drobne kwoty budują ten cały budżet. ja wiem, że na poziomie jednego urzędasa 100 czy 200zł w tą czy w tamtą wygląda żałośnie, ale w skali tysięcy urzędasów są to miliony...

Na koniec zostawiam argument - wydający się być ideowo związanym z UPRem :D

Otóż dlaczego w pomocy socjalnej w większości kraju ludziska dostają żywą kasę, którą w ciągu paru chwil obracają w alkohol, zamiast bnony żywnościowe, które faktycnzie pomogły by głodnym, a nie pijanym...
SZPILECZKA / 83.8.199.* / 2007-05-27 17:42
TaS MA RACJĘ -SZCZEGÓLNIE NA TEMAT DOTACJI POZARZĄDOWYCH -TE TRZEBA ZLIKWIDOWAC DO NIEZBĘDNEGO MINIMUM!1-NASTEPNIE NALEŻY ZREDUKOWAĆ O 60% DOTACJE NA "partie polityczne" -z Administracji zwolnić 40% pracowników /nic sie nie stanie /-wprowadzić kasy fiskalne m/in dla:1/LEKARZY 2/PRAWNIKÓW 3/INNYCH "WOLNYCH"ZAWODÓW!! I T D !!
TaS / 2007-05-27 23:27 / Tysiącznik na forum
wbrew pozorom kasy fiskalne spowodują wzrost cen moja droga...

bo dzis prawnicy, gdy mowia klientowi, ze wlasciwie to "sprawy nie ma toczyc o co" nie biora ani zlotowki, gdy bedize kasa powiedza klientowi "no tak z naszego spotkania nic nie wynika, ale Pan rozumie kasa fiskalna..."

jesli chodzi o dotacje to lepszy jest sytem amerykanski w ktorym osobami potrzebującymi zajmują się organizacje pozarządowe - majace prywatnych sponsorow, wplywy sa o niebo lepsze, nie mowiac juz o efektywnosci wykorzystania srodkow...
M P / 195.90.107.* / 2007-05-28 12:29
A ty widziales prawnika ktory z wizyte nie bierze?
TaS / 2007-05-28 19:10 / Tysiącznik na forum
tak pracuje u takiego...
poinformowany / 83.24.247.* / 2007-05-28 20:19
zajmujesz się tam zmywaniem podłóg?
janru / 217.75.58.* / 2007-05-27 17:25
Alkohol ,z bonów żywnościowych,jeszcze nie piłem.Proszę o recepturę.
bimber / 83.24.247.* / 2007-05-28 20:20
nie wystarczy ci to co już wypiłeś?
Demokrata.pll / 83.21.54.* / 2007-05-27 11:56
Ale przeciez wiezienia Kartofla to jest praca wymagajaca najwyzszaych kwalifikacji. Srednio pracuje 4 godziny tygodniowo, reszta to postojowe.

Lekarze chca pieniedzy , to skandal.
Przeciez rzad musi:
- kupic sobie nowe samolociki aby kartofelki mogły do mamusi latac na obiadki
- rzad lubi rozne wycieczki samolotami. Lata gdzie sie da , no chyba ze amerykance zawrócą podroznika do domciu.
- kupic nowe helikopterki aby Romek mogl leciec do dyrektora szkoły w miejscowosci gdzie Romek ma biznes do załatwienia
- wymienic samochody na nowe
- dac podwyzki urzedaskom
- zatrudnic wszystkie rodziny i przyjaciół PiSu
węgiel / 83.24.206.* / 2007-05-27 12:04
dostał facet umysłowej sra...ki
Wapniak / 83.28.144.* / 2007-05-27 09:58
Słusznie. Ktoś na tym portalu powiedział, cytuję: lekarz, który nie umie zarobić to d... Hmmm. Może coś w tym jest?...
A propos. Ostatnio chodzę do dobrego dentysty. Kasę trzepie jak cholera i to bez kasy fiskalnej!
Liberał / 2007-05-27 19:40 / Bywalec forum
Jest tu trochę racji. Zapytam z ciekawości cz pracuje Pan po ok12-14 godzin dziennie? Tyle pracują lekarze, którzy jak Pan zauważył "trzepią kasę". Pozdrawiam
przedsiebiorca45 / 87.205.198.* / 2007-05-27 09:31
I dobrze, bo co oni sobie mysla - ze skoncza studia i z miejsca beda mieli gwarantowane 5 ts. brutto?? za po specjalizacji 7,5 tys.?? Ta po równo chcecie doktorki?? I ten co nic nie robi i ten co wykonuje skomplikowane zabiegi?? I ten co sie spoznia do pracy, wczesniej ucieka do swojego gabinetu i ten, któremu zalezy na rzetelnym wykonywaniu swoich obowiązków??!! Wy chcecie dostawać te same pieniądze?? Może wy wszscy jesteście guzik warci?? Może rzeczywiście nie zawracajcie sobie glowy, wezcie walizki i szukajcie frajerow na zachodzie, ktorzy zechca sie u was leczyc!!!
kpiarz / 195.205.100.* / 2007-05-27 09:27
Biedny Kacuś ma problemik:)
prównanie / 83.24.206.* / 2007-05-27 11:31
nie da się porównać z poreblikami esbeczków.
kpiarz / 83.7.128.* / 2007-07-24 18:38
Tak masz rację PiSuarku, jak tak dalej będziesz cwaniakował to na wielki PiSuar wyrośniesz:)
teoretyk-praktyk / 2007-05-26 22:45 / portfel / Toddler giełdowy
Żeby nie było tak, że jak mamusia albo wnuczusia będzie umierać to będziesz waćpan jeden z drugim jeżdził karetka na sygnale po całej warszawce. Wtedy to panom pewnie p. Kamiński z Bielanem będą wykonywać stosowne zabiegi. To samo się tyczy reszty komuchów nie zdychają razem z wami. Wy powinniście jako pierwsi odczuć brak kadrowe lekarzy i grzecznie sobie umierać na zawały i wylewy jak gruszka co z wierzby spadła.
sens / 83.24.206.* / 2007-05-27 11:33
liczysz na służbę zdrowia? wykończ ich sam, jak podołasz. Szkolenia stosowne przeszedłeś. Do boju.
teoretyk-praktyk / 2007-05-28 12:22 / portfel / Toddler giełdowy
Szkoda, że nie przeszedłem żadnego, o którym myślisz. Wiedza faktograficzna i ta ze szkoleń to dwie różne sprawy choć są zazwyczaj razem wykładane. Szkoda, bo mi by się żyło lepiej i w Polsce byłoby znacznie, znacznie lepiej. Ludzie by lepiej zarabiali, jeżdzili lepszymi drogami, mniej narzekali na urzędników, a przedsiębiorcy mieliby tu raj inwestycyjny i podatkowy. Konstytucja wyglądałaby inaczej, Godło Państwa młodzież wiedziałaby po co się uczy.
teoretyk-praktyk / 2007-05-28 11:32 / portfel / Toddler giełdowy
Byłoby to zbyt krwawe. Dlatego lepiej jak wykończą ich lekarze. Mniej trupów będzie.
against the odds / 2007-05-26 17:23 / "Spadająca gwiazda"
to jest bledne kolo, jak dostana lekarze to beda chcieli nauczyciele, potem gornicy przyjada na wakacje do stolicy,pielegniarki wyjda na ulice,emeryci,kolejarze,smieciarze, itd itp a jak juz dostana wszyscy to zabawa zaczyna sie od poczatku
TaS / 2007-05-26 23:49 / Tysiącznik na forum
hmmm można to tak ująć...
ale pamiętaj, że siła przebicia nauczycieli i lekarzy jest niewielka, bo one nie uderzają w rządzących. Oni mają rządowe kliniki gdzie lekarze godnie zarabiają i nie ma potrzeby stroju. Nauczyciele znów mogą co najwyżej wychowają nowe pokolenie w sprzeciwie do obecnej władzy, ale gdy to pokolenie dorosnie, Kaczyńscy będą tylko na kartkach podręczników od wosu i historii..

Gornicy to inna sprawa. Górnicy to prawdziwa siła. Upolitycznione związki z rozbudowanym aparatem urzędniczym, mające silne wpływy. Związkowe autobusy, transparenty, kilofy... Agrumenty siły. Kto z Was by się nie bał...

Dlatego od kilku lat - choc znam kilku ludzi pracujących kiedys/obecnie na kopalni i mam do nich wielki szacunek - jestem za całkowitą prywatyzacją kopaln i urynkowieniem zasad które nimi rządzą, tyczy się to także KGHM.

Przeciętny górnik, który całe życie przynosił społeczeństweu straty i wszyscy obywatele do niego dokładali zarabia więce/ma wyzszą emeryture, niz lekarz ratujacy tysiace istnien przez całe życie. A najgorsze jest to, ze gdy kopalnia w reszcie jakis zysk wypracowała to nie przeznacza sie go splate zadłuzenia, ale na dodatkowe pensje dla owych gornikow...
~~~ / 84.10.234.* / 2007-05-27 00:37
Mylisz się - w rządowej klinice CSK MSWiA w Warszawie w pezyszłym tygodniu rozpoczyna się strajk.
TaS / 2007-05-27 00:52 / Tysiącznik na forum
hmm mamy więc sprzeczne informacje. Sprawdze swoje źródło. jeśli się pomyliłem to przepraszam i dziękuje, że mnie poprawiłeś.
woj1 / 91.94.192.* / 2007-05-26 17:37
żadnych podwyżek, tym którym się nie podoba niech wyjeżdżają za granicę, na pewno nie wyjadą najlepsi, oni i tak mają się dobrze w Polsce, jak wyjadą niezadowoleni "komuchy" wtedy dopiero dać podwyżki tym najlepszym. W ogóle to sprywatyzować służbę zdrowia.Jak ktoś choruje to i tak leczy się prywatnie bo normalnie musi czekać 6-9 miesięcy żeby dostać się do specjalisty.
gregory112233 / 83.22.0.* / 2007-05-27 08:33
Witaj jestem lekarzem i niestety wyjeżdżają najlepsi i najlepiej wykształceni - i właśnie to jest najgorsze, zresztą gdybyś był lekarzem i zarabiał po 6latach ciężkich studiów, 3 latach starzu za 900zł i 3-4 latach specjalizacji jakieś 1600zl czyli dwukrotność minimum socjalnego to też byś strajkował albo wyjechał, zwłaszcza w sytuacji w której nasi sąsiedzi Czesi przy tańszych kosztach życia zarabiają w przeliczeniu ok5000-6000zł! Pozdrawiam
ireneusz.huszcza / 2007-05-27 09:46
Witaj! Ja nie pracuję w służbie zdrowia iale też jestem po ciężkich studiach, na których by być dobrym i wartym swego zawodu też trzeba uczyć się po nocach. ale proszę sobie wyobrazić, że ja dostaję niewielkie pobory, a nawet mniejsze od Pana. więc krew mnie zalewa jak słyszę, że lekarze znów chcą podwyżek, bo nie oszukujmy się większość z was dostaje 1600 za jedną fuchę, gdzie siedzi około 4godziń, następnie udaje się na 2 godziny do innego ośrodka gdzie za to, że tylko jest - dyżur (przykład z pobliskiego szpitala) dostaje 600zł za jednorazowo - w tym ośrodku ma 4 dyżury w miesiącu - co łatwo można przeliczyć daje 2400. a niech jeszcze jest w jakimś NZOZ i siedzi tam 2 godziny w ciągu tygodnia - znów przykład z życia - i dostaje za to jakieś pieniążki - nie znam kwoty. tak więc licząc 1600+tylko 2400 za te "dyżury" już macie 4000 (może nie wszyscy) więc jeśli chcecie podwyżek i pokazujecie społeczeństwu jacy jesteście poszkodowani to powiedzcie prawdę! Ile tak w rzeczywistości udaje się wam wyciągnąć w miesiącu. i nie docierają o mnie argumenty, że pracujecie dużo godzin w miesiącu, bo ja za mniejsze pieniądze też to robię!
gość / 91.193.208.* / 2007-05-26 19:09
1. pomysl zanim cos napiszesz - to nie boli
2. wyjada najlepsi bo dostana najwiecej za granica - a zreszta wystarczy wyjrzec za okno - to juz sie dzieje...
3. komuch nie komuch ale twarz ci pozszywa jak ci bojowkarz lpr'u kijem po niej przejedzie i uwierz mi on ma gdzies czy jestes mu wdzieczny czy nie
4. co do prywatnych lekarzy to obys sie nie zdziwil jak za wizyte kontrolna zaplacisz 400zl bo taniej nie ma skoro te twoje komuchy wyjada....
w.s / 83.31.60.* / 2007-05-26 17:02
Wszystkim się należy podwyżka, ale od tych co rządzili po 1945 roku. Całkowicie popieram Prezydenta i Premiera. Na marginesie dodam, że są nie tylko uczciwi, ale także genialni stratedzy. Nawet jeśli z tym ogłupiałym, ogłupionym i manipulowanym narodem przegrają, to nie oni przegrają, to przegra cały nasz naród.
janru / 217.75.58.* / 2007-05-27 17:35
Ile ci za to płacą "historyku" a raczej histeryku,żeby kogoś wydy......ć nie trzeba być genialnym strategiem,wystarczy mieć takich wielbicieli jak Ty.
inaczej? / 83.24.247.* / 2007-05-28 20:23
no i przy okazji dowiedzieliśmy, jak kombinujesz żeby coś wy.....ać
Jarenty / 83.26.96.* / 2007-05-26 17:36
Do W.S. : Bardzo sluszna wypowiedz. Ale w Pana tekscie nastapilo wyrazne przeklamanie, lub tez ktos manipuluje trescia.
Wydrukowane jest " Na marginesie
dodam, że są nie tylko uczciwi, ale także genialni stratedzy. Nawet jeśli z tym ogłupiałym, ogłupionym...narodem "

A tymczasem mialo byc: " Na marginesie
dodam, że są tylko nieuczciwi, ale także oglupiali stratedzy. Nawet jeśli z tym genialnym, nie ogłupiałym...narodem"

Ciesze sie, ze udalo mi sie wychwycic Pana genialna mysl. Lacze pozdrowienia, Jaroslaw Nieglupi.
Jarenty / 83.26.96.* / 2007-05-26 17:36
Do W.S. : Bardzo sluszna wypowiedz. Ale w Pana tekscie nastapilo wyrazne przeklamanie, lub tez ktos manipuluje trescia.
Wydrukowane jest " Na marginesie
dodam, że są nie tylko uczciwi, ale także genialni stratedzy. Nawet jeśli z tym ogłupiałym, ogłupionym...narodem "

A tymczasem mialo byc: " Na marginesie
dodam, że są tylko nieuczciwi, ale także oglupiali stratedzy. Nawet jeśli z tym genialnym, nie ogłupiałym...narodem"

Ciesze sie, ze udalo mi sie wychwycic Pana genialna mysl. Lacze pozdrowienia, Jaroslaw Nieglupi.
TaS / 2007-05-26 16:07 / Tysiącznik na forum
no cóż jak zawsze w polityce mamy do czynienia z grą półsłówek. Bo faktycznie pensje wzrosły historycznie, ale:
1) nie wszystkim,
2) de facto nie wzrosły pensje, gdyż lekarze dostają pieniądze jakby za dodatkowy etat (nie wliczają się do podstawy...)
3) wzrost jest określony terminowo do najbliższego października, a potem znów wracają do starych wynagrodzeń.

Trudno sie dziwić lekarzom, że chca więcej - toć w innych krajach nawet na Słowacji) lekarz państwowego szpitala to "ktoś", nie wspomnę o pensjach amerykańskich (chirurg zarabia ok 350tys dol rocznie...). Dlaczego u nas godne pieniądze dostają prokuratorzy, sędziowie, pracownicy administracji (pensja sekretarki w wielu szpitalach przewyższa pensje lekarzy...)???

Obecne żądania lekarzy są zbyt wygórowane - to prawda - ale z drugiej strony daje to pole do ustępstw...

Osobiście wolałbym by dali lekarzom, a nie bezrobotnym...
lorunia / 91.94.10.* / 2007-05-26 19:34
Pan prezydent ma słuszną rację Przecież podwyżki były parę miesięcy temu A propozycja rządowa jest taka aby podwyżki nastąpiły w 2008 r Wszystko to śmierdzi mi podchodami platformy obywatelskiej Bardzo angażują się w poparcie tego strajku Jakby aktualnie rządzili to by nic innego nie zrobili decyzja byłaby ta sama jak zrobił to rząd premiera Kaczyńskiego Z drugiego rzędu zza pleców to się by zrobiło wiele A jak ma się ster władzy już mówi się ciut mniej obiecująco Budżet obecny jest przecież dawno uchwalony W następnym jest to możliwe Podwyżkami powinny być też objęte najniżej uposażeni pracownicy
TaS / 2007-05-26 23:42 / Tysiącznik na forum
pamiętaj, że budżet można zmienić - zwłaszcza gdy wpływy są większe...
ireneusz.huszcza / 2007-05-27 12:57
Budżet to nie guma! Nie można go w koło naciągać i uelastyczniać!! Zmieniając wydatki (zwiększając) na jedną jego część musisz obciąć w innej. A ten wzrost o którym mówisz, to już skutecznie jest przejadany przez pomysły Leppera i Giertycha, nie wspominając już o rozrastającym się aparacie urzędniczym
lorunia / 87.96.88.* / 2007-05-27 09:55
Ale wtedy trzeba komuś zabrać aby innym dać nikt przecież nie chce aby mu coś odbierano a jak się zdarzy to pojawia się awantura Można zwiększyć deficyt ale to nie najtrafniejszy pomysł w budżecie to jest tak jak w rodzinie , która ma określone dochody i musi się zmieścić w wydatkach Jak nie stosuje się do tych wymogów w następstwie zapożycza się dochodzą pózniej odsetki Krótko się można cieszyć takim rozwiązaniem Trzeba szybko wracac do punktu wyjścia
lorunia / 91.94.61.* / 2007-05-27 14:16
Najlepiej gdyby urząd skarbowy przygotował wydruki z dochodów lekarzy w różnych segmentach wiekowych Nie padło by tam żadne nazwisko Po prostu czysta statystyka Jaki by się zrobił bunt a niejeden z zainteresowanych stwierdziłby że z tych cyferek można odszyfrować jego dane NIC TYLKO SZYBKO DO TRYBUNAŁU
janru / 217.75.58.* / 2007-05-27 17:41
A słyszeliście kiedy o ogłoszeniach GUS-u obywatelu.
lorunia / 87.96.72.* / 2007-05-27 19:34
Tak ale ja mam jakieś dziwne przekonanie do skrupulatnego urzędu skarbowego gdzie są wyszczególnione wszystkie dochody Przepraszam za przejęzyczenie PRAWIE WSZYSTKICH

Najnowsze wpisy