Forum Forum prawneBankowe

Problem z domem

Problem z domem

iza23_1 / 2008-03-01 13:32
Mam duży problem.Mój ojciec wziął na kogos kredyt i ta osoba go nie spłaca.Teraz bank wszedł na hipotekę domu.Czy ojciec może na mnie przepisać nieruchomość?Jeśli tak to przejmę ten dom razem z zadłużeniem?Jakie mam prawa jako córka?Nie chcę żeby rodzice stracili dom.
ODFIK Katowice / 83.22.225.* / 2008-03-25 14:26
Witam,
Moje pytanie brzmi - bank czy komornik wszedł na hipotekę? Bo może to być kredyt udzielony pod zabezpieczenie domu i teraz bank chce przeprowadzić egzekucję? Czy sam komornik już dokonuje egzekucji z posiadanego majątku? Jeśli nie ma jeszcze egzekucji to nic straconego.
Ojciec może przepisać na panią nieruchomość. Jeśli jest wpisana hipoteka to przejmie pani również wraz z nieruchomością hipotekę. Więc w tym momencie i tak można dokonać egzekucji. Wszystko jedno kto jest właścicielem - hipoteka przechodzi wraz z własnością nieruchomości na nowego właściciela. Jedyną możliwością aby wykreślić hipotekę jest spłata kredytu. Wydaje mi się, że w tej sytuacji aby nie stracić domu trzeba niestety po prostu płacić za tą osobę, która wzięła kredyt, a w stosunku do tej osoby skierować sprawę do sądu.
Jeśli będzie pani mieć więcej pytań proszę o kontakt z jednym z naszych ośrodków. Udzielamy bezpłatnych porad. Więcej na stronie www.skef.pl

Najnowsze wpisy