Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Propozycja polsko - niemieckiej strategii przeciwko roszczeniom odszkodowawczym

Propozycja polsko - niemieckiej strategii przeciwko roszczeniom odszkodowawczym

Wyświetlaj:
Cezar / .* / 2004-09-25 15:04
Jeżeli dobrze rozumiem polski rząd będzie pacyfikował roszczenia polskich wysiedlonych z Pomorza, Wielkopolski, północnego Mazowsza. Wzamian niemcy łaskawie odstąpia od swoich rządań. Mam w związku z tym pytanie na ile kamienic można wycenić kilkanaście tysięcy zamojskich dzieci odebranych rodzicom, zamarzniętych na śmierć w bydlęcych wagonach, zniemczonych po oddaniu ich do wychowania w rodzinach narodu panów. Przecież Zamojszczyzna nie weszła w skład wzorcowej III Rzeszy choć urodził się tam obecny prezydent "ibermenszów". Czy on tez zrezygnował z roszczeń do swojej rodzinnej chałupy w zamojskiem, którą jego rodzina dostała, oczywiście nieświdomie, po wymordowanych polskich chłopach ?
kamyk / .* / 2004-09-27 09:21
Panie Cezary, proszę łaskawie nie mieszać różnych tematów. Zbrodnia pozostaje zbrodnią i można ją rozliczać w kategoriach kary doczesnej i pozadoczesnej. Tu mowa jest o roszczeniach majątkowych.Według mnie, odgrzebywanie tych roszczeń jest równie zasadne, jak żądanie reparacji od Szwedów za Potop albo od Mongolii za liczne najazdy, w szczególności za podstępne zamordowanie Henryka Pobożnego.Jest jeszcze parę podobnych spraw, ale proszę powiedzieć, czy nie śmieszy Pana swym anachronizmem i nie żenuje nawracanie Rosjan do Iwana Samozwańca czy pretensje Ukraińców o ich palowanie przez Księcia Jaremę? Bo dla mnie to oznacza życie historią, którą trzeba znać, ale plany robić na przyszłość, w oparciu o posiadane dobra i talenty a nie o "uwiędłych laurów liść".

Najnowsze wpisy