Forum Polityka, aktualnościKraj

przedszkole czy szkoła dla sześciolatka

przedszkole czy szkoła dla sześciolatka

mamaWdomu / 2012-03-12 09:43
Może spotakm tu innych rodziców, którzy podzielą się ze mną swoimi przemyśleniami i radami. Urodziłam synka w 2006 roku, co oznacza, ze mogę zdecydować, czy nie posłać go we wrześniu do pierwszej klasy, ale nie mam pojęcia co robić i co będzie dla niego lepsze. Czy pzredłużenie mu dzieciństwa i zostawienie rok dłuzej w przedszkolu, czy zapisanie do szkoły rok wcześniej.
Wyświetlaj:
kobieta pracująca / 2012-03-12 12:35 / Bywalec forum
weź pod uwagę, ze jeśli poślesz dziecko wcześniej to będzie to niosło za soba konsekwencję cały czas, wcześniej trafi na studia, ale też nie będzie miał np prawa wejść do klubów czy na dyskoteki, kiedy cala jego paczka bęzie juz mogła
ździcho / 77.255.238.* / 2012-03-12 10:20

Czy
pzredłużenie mu dzieciństwa i zostawienie rok dłuzej w przedszkolu, czy zapisanie do szkoły
rok wcześniej.

Wszystko zależy od Twoich ambicji. Jeżeli już teraz planujesz, ze Twój syn ma być posłem, senatorem czy biskupem to posyłaj go do szkoły już, a jeżeli chcesz, żeby był szczęśliwy, to nie funduj przedwcześnie mu szkolnego poligonu i wyścigu szczurów. Zanim nie dojrzeje do tego emocjonalnie, to niech się bawi i odczuwa ciepło.
P.S. Mam dwie córy (jedna juz prawie pełnoletnia). Posłałem je do szkoły normalnie i nie żałuję ani ja, ani żona, ani córy.

Najnowsze wpisy