Forum Polityka, aktualnościKraj

"Przyjazne państwo" trafiło do komisji

"Przyjazne państwo" trafiło do komisji

Money.pl / 2007-12-19 17:10
Komentarze do wiadomości: "Przyjazne państwo" trafiło do komisji.
Wyświetlaj:
księgowa / 2008-04-16 19:56
Księgowa: księgowi w całej Polsce borykają się już drugi rok z problemem wyceny faktur sprzedaży i zakupu w EURO. Mamy stosować dwa kursy do jednej transakcji , z danego dnia do VAT-u, z poprzedniego do podatku dochodowego, nie jest to możliwe, gdyż żaden program księgowy takiej sytuacji nie przewiduje. Mam pytanie jak to możliwe, i jak długo to jeszcze potrwa , a trwa już drugi rok i nikogo to nie obchodzi. Jak można taką sytuację tolerować i nic w tej sprawie nie robić, myślę że żaden kabaret nie jest w stanie tego zagrać bo to jest tragiczne, a nie śmieszne.
Przypomina mi się dowcip z kabaretu: księgowa pyta Pana Miodka czy prawidłowe jest słowo
" porachuje", a Miodek odpowiada ,że właściwsza byłaby forma, już czas na Was Panowie!!!!!!!!
jaksss / 89.77.215.* / 2007-12-19 21:19
Ludzie! wibratory będą za półdarmo!!
jliber / 83.24.8.* / 2007-12-19 18:39
Ja mogę wam taniej powiedziec co trzeba zrobic aby bylo przyjazne panstwo. Zlikwidowac wszystkie dotacje i subwencje. Zlikwidowac wsyzstkie koncesje i licencje. Zlikwidowac PIT, CIT, VAT i akcyzy. Sprywatyzować ZUS i zlikwidowac przymus ubezpieczen. Sprywatyzowac edukacje i opieke zdrowia, zniesc przymus ubezpieczen. Proste, mi by zajelo jakies 15 minut.
90bartosz90 / 83.2.238.* / 2008-04-15 19:30
Z taki podejściem to byśmy byli niemcami albo chinczykami. Po co się odzywasz jak pojęcia o tym nie masz.
nicki / 87.205.243.* / 2008-01-01 19:11
jliber masz racje... i jeszcze zlikwidowac wszystkich chorych, emerytów, rencistów, niepełnosprawnych no i może samą instytucje Państwa - przemysl jeszcze raz Twoje zapędy....
marek19.53 / 83.24.29.* / 2007-12-19 23:44
Jestem ciekaw skąd czerpie Pan natchnienie.
co trzeba zrobic aby bylo przyjazne panstwo

Odpowiedź brzmi - zlikwidować wszystko i sprywatyzować.

Sprzeczność wewnętrzna - po zlikwidowaniu wszystkiego państwo znika. A więc również policja, wojsko, sądy, zasady współżycia. Jeżeli znika państwo to nie może być przyjazne. Znika również społeczeństwo. Czy może Pan bliżej przedstawić scenariusz - ciąg dalszy po likwidacji

Spadamy do poziomu planktonu bezwiednie unoszącego się w oceanie.
To nawet trudno nazwać anarchią.
W miejsce państwa natychmiast odrodzą się "sprywatyzowane" grupy nieformalne, np. typu mafijnego, gangsterskiego, gangi, które zaczną pobierać haracze i świadczyć "ochronę".
Bez odbioru / 83.22.255.* / 2007-12-19 19:40
Bez przesady. To aż takie proste nie jest gdyż wymaga zmiany masy przepisów. Ponadto ,niestety nie wykonalne. Armia urzędasów nie zezwoli aby zlikwidować cokolwiek z tego co wymieniłeś. Co by oni, biedne misie, robili?
lubskokdowisłyprostowplamęropy! / 83.24.251.* / 2007-12-19 19:17
popatrz, to tyle samo, mniej więcej, co odnalezie odpowiedniego sznura, belki u powały, skręcenia pętli, ustawienia taboretu i ...... mielibyśmy spokój z jednym kretynem.
dareg / 87.207.193.* / 2007-12-19 17:10
przyjazne państwo wg PO:
1. likwidacja CBA
2. ograniczenie działalności NIK
3. wyjęcie spod kontroli wojewodów działalności finansowej samorządów
będzie zdecydowanie łatwiej kręcic lody
KAP / 2007-12-19 17:18 / Tysiącznik na forum
zazdroszcze Ci posiadania jednej odpowiedzi na wszytkie pytania...
marek19.53 / 83.24.29.* / 2007-12-20 00:35
Takiej odpowiedzi, jak dotychczas, udziela nam rząd.
Niczym innym się nie zajmuje. Ciągle, prócz ble, ble expose nie mamy programu działań rządu (nawet zarysu, nawet założeń do programu), porozumienie koalicyjne można streścić "jakoś tam będzie, kochajmy się.
Twarzą rządu jest Pitera z pomysłami likwidacji (połączenia) CBA i NIK, sejm obniża budżet NIK i IPN. Z dokumentami "na Rydzyka" pozyskanymi, jak sama powiedziała "na mieście"

Jak w okresie przedwyborczym najważniejsze są problemy sztucznie eksponowane.
In vitro zamiast działań systemowych w ochronie zdrowia.
Podwyżki dla lekarzy (od 2011) - natychmiastowa reprymenda Tuska,
Jedna wypowiedź Hall - dostała po uszach i zajęła się sałatą zamiast czipsów w szkolnych sklepikach.
Za to w gospodarce, infrastrukturze, finansach - kompletna cisza. Jedno okienko - medialny bzdet - ale też cisza.
Komisja Palikota, która za dwa lata ma wystękać co wymyśliła to porażka. Jak na razie wpadł na likwidację koncesji na zbieranie grzybów. Może i bzdurna, ale w czym to ma mi pomóc.
Mam całą listę przepisów, które można zlikwidować jednym pociągnięciem pióra..
- podatek drogowy od samochodów dostawczych o DMC 3500 kg (Belka). Skandal, bo kupowałem dostawczy a Belka jednym zapisem "od 3500 kg włącznie" zrobił z niego ciężarówkę.
- opłata za zaświadczenie, że prywatny samochód ciężarowy wykorzystuję na potrzeby własnej firmy,(też Belka)
- licencje przewozowe dla sporadycznych przewozów zarobkowych. Wiozę towar do klienta, kilkaset kilometrów. Wracam bez ładunku. Nie wykupię licencji dla kilku, kilkunastu przewozów w ciągu roku.(też Belka).
- pozwolenia na budowę obiektów o małej kubaturze i domów jednorodzinnych (projekt PiS zablokowany przez PO i SLD). Podobno ma go zgłosić teraz PO.

Można to mnożyć.

Najnowsze wpisy