Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PSL na własną rękę będzie zmieniać ZUS?

PSL na własną rękę będzie zmieniać ZUS?

Money.pl / 2010-02-06 09:14
Komentarze do wiadomości: PSL na własną rękę będzie zmieniać ZUS?.
Wyświetlaj:
Debata / 87.206.27.* / 2010-02-09 14:06
Jeśli kogoś ciekawi temat zapraszam do oglądania debaty z cyklu "Wybierz Gospodarkę". Temat jutrzejszej debaty - "Rolnicze emerytury dla wszystkich....?". Środa - 11 lutego - 23.10 - Polsat News
dgen / 2010-02-06 12:27 / Tysiącznik na forum
jeżeli ten "ryczałt" nawiązuje do angielskiego modelu przedtaczerowskiego , to jestem za.
Za stałą niewielką składkę delikwent otrzymuje świadczenie emerytalne na poziomie minimum socjalnego (teraz w Polsce to ok. 300 zł). Jak ktoś chce więcej to musi sam oszczędzać. Żadnych przywilejów, wcześniejszych świadczeń itd. Każdy wie co, ile i kiedy otrzyma od państwa.
mych10 / 2010-02-07 11:39
ja też ,podobnie jak wielu moich znajomych jestem za takim systemem.Niestety politycy,związki zawodowe i silne grupy,typu nauczyciele,które żyją za nasze pieniądze nigdy nie zgodzą się na taki system.Widać to po obecnej nagonce na KRUS,który to system jest znacznie tańszy dla podatników niż ZUS,a naprawdę obciążenie dla państwa stanowią wczesne emerytury nauczycieli i górników,za które wszyscy płacimy i są znacznie większe niż rolników.
paulbociek / 2010-02-08 21:00 / Bywalec forum

KRUS,który to system jest znacznie tańszy dla podatników niż
ZUS

Zależy jak się liczy!!! Kwotowo - owszem. Ale już w przeliczeniu na każde 1000zł wypłacanych świadczeń KRUS wypada bardzo blado - 90% to dopłaty z naszych podatków.
Zarówno KRUS jak I ZUS trzeba zreformować i nie zapominać o reformie świadczeń grup szczególnie uprzywilejowanych. Innymi słowy potrzebna jest gruntowna reforma a nie pojedyncze pomysły mające głównie na celu zablokowanie reform lub odłożenie na później likwidacji wariackich przywilejów.
man13 / 2010-02-06 11:20 / Tysiącznik na forum

Chcemy być merytorycznym koalicjantem - mówi Polsce The Times poseł PSL Jan Łopata,

I z tego powodu żądamy bezkrytycznego wsparcia rolnictwa i oddłużenia PSL-u.
Wapniak/b/ / 87.207.223.* / 2010-02-06 09:14
Uchowaj nas Panie....

Najnowsze wpisy