Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Raz w górę, raz w dół, czyli czekanie na popyt

Raz w górę, raz w dół, czyli czekanie na popyt

Wyświetlaj:
konri / 83.6.241.* / 2006-08-19 20:09
przyda się głębsza korekta o conajmniej 10 % uzdrowi sytuację
Kenobi / 2006-08-19 18:55 / Uznany malkontent giełdowy
Witam! Przepraszam Jakubasa, że nie mogłem wczoraj mu odpisać, ale teraz jestem już po wstępnej analizie i kilka słów co do mojego spojrzenia na sytuację. Podziwiam przenikliwość i wyczucie Brydzi, kierunek myślenia jak najbardziej prawidłowy. Szkoda, że wielu osobom brak racjonalnego myślenia, albo kierują się błędnymi przesłankami i wyciągają przez to niewłaściwe wnioski. Nie mam do nich przez to pretensji, ale zmusza mnie to do przedstawienia własnej oceny, aby każdy mógł wyciągnąć swoje wnioski, bo do czego prowadzą zachowania stadne mozemy często usłyszeć na forum. Cieszę się, że moje uwagi podawane tu wcześniej pokrywają się z oceną dokonaną przez T. Jóźwika w Parkiecie. Ja co prawda idę trochę dalej i staram się nie tylko opisać co jest, ale i pokusić się o przewidywanie co może wydarzyć się w najbliższej przyszłości. Oczywiście, że nie jest to łatwe, bo nie ma wielu danych, ktore dopiero się pojawią (i wtedy będzie wielu mądrych po fakcie), ale dla inwestorów ważniejsza od przeszłości jest przyszłość, bo od prawidłowej oceny co się wydarzy zależą decyzje i wyniki inwestycji.Trochę brakuje mi komentarzy Kamila Jarosa, bo widzę, ze M, Pryzmont chyba po urlopie trochę pływa po temacie i oderwał się od rzeczywistości pisząc, że wLaśnie rozpoczął się strajk w Escondida. Na innej kolumnie
J. Boćkowski też dokonuje spłyconej analizy miedzi ograniczając się do ponownego straszenia strajkiem jakby miał on szczególnie duży wpływ na wyniki KGHM (poza krótkoterminową spekulacją). Nie zadał sobie nawet trudu, żeby spojrzeć na stan zapasow miedzi na LME, które stale rosną (stan na 18.08.2006 - 121.800 ton, wzrost od 18.07.06 o 29.525 t.). Jeśli chce się budować wiarygodność pisma jako profesjonalnego wsparcia dla inwestorow, którzy ryzykują swoimi, często niemałymi pieniędzmi, to na pewno nie w ten sposób. Jak słucham komentarzy w poważnych telewizjach biznesowych na Zachodzie, to jest tam wiele naprawdę rzetelnych i obiektywnych komentarzy i stawiania prognoz bez czarowania publiczności, bo tam już ludzi nie da się łatwo nabierać na różne sztuczki. Kto raz się sparzył, to potem jest ostrożniejszy i woli chuchać na zimne.
jakubas / 2006-08-19 23:06 / portfel / Bywalec forum
Witaj Kenobi, rzeczywiście brakowało Twoich komentarzy, wczoraj wkońcu skończył się tydzień więc czekałem na Twoje wnioski i analizy co do najbliższej przyszłości. Hmm, ja wyszedłem częścią kapitału z funduszy (bo tam trzymam swoje oszczędności). Wpłaciłem na ING SMS trochę pieniędzy - już nie mogłem czekać bo znowu zamykali do wpłat i oczekuję na jakiś dołek aby wrzucić resztę na akcyjny. Wymyśliłem sobie że psychologiczną granicą abym wszedł jest 2800 na WIG20 myślisz ze to realne w najbliższej przyszłości?
Kenobi / 2006-08-21 00:52 / Uznany malkontent giełdowy
Sytuacja jest rozwojowa i w tym momencie trudno określić opłacalny poziom wejścia. Napływające dane świadczą o pogarszaniu się sytuacji i w jeszcze dokładnie nie wiadomo jak rozwinie się sytuacja na świecie (szczególnie w USA i w Chinach, chociaż w UE nadal trwa cykl podwyżek stóp i tam też spodziewane jest hamowanie), czy dojdzie do tzw. twardego czy miękkiego lądowania, jak te problemy będą przezwyciężone i jak szybko poszczególne gospodarki wyjdą z kłopotów. Jak czytalem w Rzeczpospolitej z 10.08.2006, że inwestycje w akcje są obecnie zbyt ryzykowne, a rekomendowanie ludziom, którzy chcą zainwestować na dwa lata,by ulokowali w akcje (fundusze akcji) więcej niż 10% swoich oszczędności byłoby nieodpowiedzialne. Pozdrowienia.
Inwestor / 62.69.200.* / 2006-08-19 22:23
Super. To spadek prawie o 15 000 ton w przeciagu 2 miesiecy. Nie uwazasz, ze przedstawiasz dane, ktore juz byly. Wielu jest takich madrych, a nazywaja siebie nie wiem dlaczego analitykami. Wzrost zapasow miedzi jest podyktowany wstrzymywaniem sie od jej zakupu. Niebawem to sie zmieni. Co do KGHM to ma dobre wyniki, ale nie wypowiadam sie co do dalszego istnienia spolki. Szczerze mowiac nie obstawialbym bankructwa tej firmy. LME to czesc prawdy, ktora przedstawiasz. Zerknales moze na Szanghaj? Tam jest odwrotna sytuacja. To tyle odnoscie Twojego KGHMu. JA porusze kwestie paliw. Zapewne konflikt w Libanie sie zaostrzy i dojdzie ponownie do regularnych bombardowan i podboju kraju przez Izrael. Konflikt rozszerzy sie na Syrie, Iran. Uderza ponownie w Iraku. Sadze, ze cena ropy szybko wzrosnie do 75 dolarow za barylke. Uwazam, ze na GPW po zwalce przyjda wzrosty. Ciekawi mnie dlaczego zwiastujesz hosse? Pewnie obserwujesz WIGOMETR ;) Powiem Ci jedynie, ze sprawdza sie w 30%. Zapomniales dodac jeszcze o zamknieciu 2 kopalni miedzi na kontynencie amerykanskim. W KGHMie pewnie miedz sie niebawem skonczy. Juz maja wydobywac z tzw. drugiego KGHMu. Pewnie spolki szybko nie zamkna, ale ja bym sie obawial bo w ciagu 20-30 lat miedz moze sie skonczyc, a zloz zagranicznych nie posiadamy.
Kenobi / 2006-08-20 03:12 / Uznany malkontent giełdowy
Myślę, że jest na odwrót - to Ty przedstawiasz dane, ktore były, ja natomiast, które są. Nie dokończyłeś zdania -wzrost zapasów miedzi jest podyktowany wstrzymywaniem się od jej zakupu - no i co chciałeś przez to powiedzieć? Dokończę więc - ponieważ przyobecnym poziomie cen nie ma na nia zapotrzebowania (a przecież już od wielu dni trwa stale przypominany strajk). Niby co się zmieni? Będą dalsze podwyżki stóp, także w Chinach, żeby uniknąć twardego lądowania gospodarki, a to wpłynie na spadek zapotrzebowania na surowce, w tym na miedź. Dochodzi do tego bańka na rynku nieruchomości w USA , co też powoduje spadek zapotrzebowania na surowce, w tym miedź. Przyhamowanie gospodarki USA (i nie tylko)spowoduje spadek popytu, też na import z Chin, co dodatkowo spowoduje problemy w tym kraju, bo już są obawy, że się przeinwestowali. W Chinach to jak czytałem ostatnio jest taka sytuacja, że Państwowa Agencja Rezerw sprzedaje 100.000 ton miedzi (wybrali dobry moment, kiedy są jeszcze wysokie ceny), tak że cena na rynku spadła o tyle, ze zaczęło się opłacać miedź z Chin eksportować. Co do innych kopalni, to nie zawracajmy sobie nimi głowy, kiedy rosną zapasy niesprzedanego metalu. W Meksyku po wymianie m.in. calej załogi ma być uruchomiona w październiku, co dodatkowo wzmocni podaż metalu.Co do ropy, to trudno ocenić jaka będzie jej cena, bo jst wrażliwa na różne wydarzenia i podlega spekulacji. W tym tygodniu OPEC podał, że do końca roku przewiduje spadek zapotrzebowania na ropę. W USA kończy się wkrotce sezon urlopowy i spodziewane jest ograniczenioe popytu na benzynę z powodu zbyt wysokich jej cen. Jednocześnie trwa ogromny wyścig w rozwijaniu alternatywnych paliw, w tym biopaliw, zastosowanie wody (Japończycy już testują taki pojazd) i dojdzie wkrótce do takiej sytuacji, że zapotrzebowanie na ropę jeszcze bardziej spadnie. To samo dotyczy innych surowców - mówi się już o ich wydobywaniu spod dna morskiego. Wysokie ceny, zawsze doprowadzają do zwiększenia podaży i w konsekwencji do spadku cen. Nie wiem o jakiej hossie mówisz - o tej co byla? Coś Ci się pomyliło,, chyba z własnymi przepowiedniami - ja nie zwiastuję żadnej hossy natomiast widzę (podobnie jak wielu analityków, których codziennie wielu można usłyszeć i poczytać w serwisach), że poziom cen akcji poszedł za daleko (jak zwykle od skrajnego niedowartościowania do przewartościowania) - pamiętam jak niedawno poziom C/WK dla banków ok. 2 wydawał się wysoki, teraz jest ponad 4. Zysk KGHM wzrósł dwukrotnie, cena 4 razy. Z tego balonu musi ujść powietrze, co będzie zdrowsze dla giełdy i lepsze niż jego pęknięcie. Nie wieszczę żadnego upadku KGHM choć wszyscy wiemy, że jego koszty rosną, aby wykorzystać moce musi dokupywać surowiec po cenach rynkowych, konieczne będą nowe inwestycje, a to będzie kosztować, więc i zyski spadną i na dywidendę może nie być.
Inwestor / 62.69.200.* / 2006-08-20 17:47
Nie wkladaj mi w usta to czego nie mowilem Jestes smieszny i tyle twierdzac, ze nie ma zapotrzebowania na miedz: "nie ma na nia zapotrzebowania". Surowcami rzadza FUNDUSZE HEDGE, ze sie powtorze, bo widze, ze nie sa moje komentarze czytane. Czy na gieldzie jest tylko KGHM? Tak na marginesie to najwiekszym balonem jest chyba bioton
Kenobi / 2006-08-21 01:26 / Uznany malkontent giełdowy
Fundusze hedge to rządziły jak były niskie stopy i duży popyt Chin, USA i in. krajów, fundusze nie są przecież konsumentami miedzi, tylko spekulowały czym się da.Teraz ta sielanka się już się kończy.
Kenobi / 2006-08-21 00:58 / Uznany malkontent giełdowy
Skoro rosną zapasy, do tego przy trwającym strajku w Chile, to chyba jasne jest, że popyt jest mniejszy od podaży Inwestorze.
Znacznik / 2006-08-20 11:49 / Niestały i niewierny forumowicz
Kenobi o jakich samochodach na WODE ty piszesz? Chyba nie doczytales czegos do konca albo nie zrozumiales w ktorym etapie pojawia sie woda w tych silnikach. A fizyka w szkole byla?
Kenobi / 2006-08-21 00:54 / Uznany malkontent giełdowy
Poczytaj sobie, co na ten temat pisała Brydzia.
Blondynka / 2006-08-19 21:05
"...Nie mam do nich przez to pretensji, ale zmusza
mnie to do przedstawienia własnej oceny..."
ależ panie Kenobi, NIKT PANA DO NICZEGO NIE ZMUSZA!!!!!!
Z uwagą cztyam P. posty, bo stanowią one swego rodzaju "pigułkę informacyjną", ale proszę mi wierzyć, że nawet blondynki potrafią same znależć w/w fakty w internecie.
Ludzie P. nie lubia nie dlatego, że na siłę przepowiada P. bessę, ale właśnie dltego, że P. uważa, że MUSI wyprowadzić nas z błędu, ostudzić zapał itp.....
Proszę dzielić się z nami Swoimi spostrzeżeniami, ale niech P. nas na siłę nie "nawraca"... to zbędne.
W Pana postach zwraca uwagę brak poczucia humoru, chyba zbyt serio traktuje P. samego siebie, niech P. wyluzuje, proszę nie brać na swoje barki odpowiedzialności za nasze błędy :) Proszę spojrzeć na innych forumowiczów, potrafią śmiać się z własnych błędów i wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski.
Trochę dystansu do samego siebie napewno nie zaszkodzi :)))
Kenobi / 2006-08-20 03:41 / Uznany malkontent giełdowy
Nikt to nie znaczy że nic. Są ludzie i ludziska -jedni mogą mówić i czytać tylko o hossie, czego im nikt nie zabrania, inni proszą o więcej komentarzy. Odnieść można wrażenie, że ci pierwsi chcieliby zatkać usta tym, ktorzy myślą odmiennie. Każdy może sobie szukać faktów jakich chce i gdzie chce, po to czyta również nasze opinie. I chyba dobrze, jeśli są odmienne stanowiska, bo zawsze łatwiej jest wtedy wyrobić sobie własną opinię. Wolałbym jednak jednak prowadzić bardziej merytoryczne dyskusje. Co do poczucia humoru, to pojawia się on też w moich postach. Pozdrawiam.
niktzn / 2006-08-19 20:01 / Kiełbik na giełdzie
"...Szkoda, że wielu osobom brak racjonalnego myślenia, albo kierują się błędnymi przesłankami i wyciągają przez to niewłaściwe wnioski. "
cieszymy się że jest jedna osoba myśląca racjonalnie i z właściwych przesłanek wyciąga właściwe wnioski przedstawiając je nam baranom. a w stanach to już sami kretyni bo rosło cały tydzień. zarobiłbyś tam fortunę z tak przenikliwą i trafną głową. donald tramp czy co?
Znacznik / 2006-08-20 11:55 / Niestały i niewierny forumowicz
I jakie to altruistyczne, tak bezinteresowanie pomaga baranom ktorzy wyciagaja bledne wnioski. Bo przeciez kazde dziecko wie ze wylacznosc na sluszne wnioski ma cytowane przez kenobiego CNBC :) .
Kenobi / 2006-08-19 20:33 / Uznany malkontent giełdowy
Więc przyłącz się do stada i kupuj.
warren buffet / 2006-08-19 21:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kupuje i zarabiam.
niktzn / 2006-08-19 20:06 / Kiełbik na giełdzie
mam nadzieję że nikogo baranem nie uraziłem, a jeśli tak to przepraszam
brydzia / 2006-08-19 20:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale zobacz że osttnio zarabia się głównie na spekule
Kenobi / 2006-08-19 19:28 / Uznany malkontent giełdowy
W uzupełnieniu powyższegoi jakby w ppotwierdzeniu tego co pisałem w piątek, kierownictwo i strajkujący - po apelu prezydenta kraju M. Bacheleta o przestrzeganie porządku publicznego - uzgodnili w piątek powrót do rozmów. W czwartek wieczorem doszło do całkowitego zablokowania dojazdu do kopalni przez strajkujących i starć z policją, co spowodowało wstrzymanie pracy kopalni i zerwanie rozmów przez właściciela. Spowodowało to spekulacyjne odbicie ceny miedzi i wsparło indeks W20 na sesji piątkowej.
brydzia / 2006-08-19 19:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja myślę że niedawno na taką wiadomość miedź i kghm by rosły jak głupie , jeżeli zarząd nie chce pozwolić na takie podwyżki to spodziewa się osłabienia popytu i cen
Nie myślcie że ja nie chcę zarabiać , ale po maju i czerwcu jestem 2 razy ostrożniejsza , a jeżeli ropa i miedź będzie spadać to my również a jak dociśnie arbitraż
jast po wakacjach to ropa musi tanieć ,
przecież wiosną przy cenie ropy 70$ benzyna była dużo tańsza
Kenobi / 2006-08-19 20:29 / Uznany malkontent giełdowy
Wysokie ceny benzyny były m. in. powodem znacznego pogorszenia podanego w piątek wskaźnika nastrojów konsumentów Uniw. Michigan, co grozi spowolnieniem wydatków. Należy pamiętać, że wydatki konsumentów odpowiadają za 3/4 PKB USA.
brydzia / 2006-08-19 10:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
dzisiaj piszą , że rekordowe wpłaty są na lokaty bankowe
Kłoczko sprzedał 2 mln akcji echa , z 5,1 zszedł na 0,5%
ostatnio coraz więcej czytam o sprzedaży akcji przez zarządzających , żeby coś nam się nie skorekciło
złotówka osłabła , ropa w USA spadła poniżej 70$
fokruś / 83.19.193.* / 2006-08-19 14:22
kurde co wy tu gadacie a jak byla slaba nasza zlotóweczka to co spadalo!? no jak podskoczyla to i musi spasc! jak rosla to tez ktos by powiedzia ze na gieldzie musialby byc wzrosty! a wcale takich nie bylo!
brydzia / 2006-08-19 19:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
widzę że nie masz pojęcia o czym piszesz , weź zadaj sobie troche trudu i zobacz jak w maju i czerwcu słabła złotówka a jak w lipcu przy wzrostach się umacniała
co wcale nie znaczy że te pieniądze poszły na akcje , bo przy takiej różnicy 10% na walucie nasze obligacje są bardzo opłacalne
terrestre / 85.128.78.* / 2006-08-19 13:07
caly czas powoli rosna zarobki no i wracaja zarobione zagranica pieniadze.Znaczna ich czesc trafi na gielde poprzez TFI i OFE.
Porownujac strukture funduszy u nas i na Zachodzie mozna smialo zalozyc,ze przed nami jeszcze dlugie lata prosperity.Chwilowe spadki nie maja zadnego znaczenia.
brydzia / 2006-08-19 19:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
nie no płakać się chce , z zagranicy pieniądze trafiają do ofe , jeżeli większość ma taką wiedzę , to później na giełdzie nie można przewidzieć niczego
zauważ również że ofe niedługo pieniądze zaczną wypłacać
emerytom i jeszcze ta ustawa że ci co weszli do nowego systemu będą mogli przejść na stary , czyli ofe oddadzą kasę
Ja mam kilkunastu znajomych i kilka osób z rodziny
zaręczam ci że nikt nie ma grosza w funduszach bo te krociowe zyski za granicą to są marzenia
oczywiście tam zarabiać ale w Polsce żyć
A co do zarobków , moja koleżanka pracuje w Polskiej Grupie Farmaceutycznej , od 5 lat nie miała podwyżki a wręcz przeciwnie , ciągle im zabierają premie , a mam jeszcze kilka innych koleżanek pracujących w spółkacg giełdowych i stwierdziły że one też podwyżek nie widziały
terrestre / 85.128.78.* / 2006-08-20 07:46
chcesz plakac,to placz.Ja znam innych;i oni wlasniewkladaja do TFI.
A OFE MUSZA inwestowac,po to zostaly stworzone.I robia to,a jesli nie umiesz czytac,to trudno.
Kenobi / 2006-08-19 20:43 / Uznany malkontent giełdowy
Była już taka sytuacja parę lat temu w Chile gdzie podobny system działa trochę dłużej - po krachu na giełdach zabrakło pieniędzy na bieżące wypłaty. Jak tworzyli OFE to była "Złota Jesień" (w reklamach). Potem zaczęto już się wycofywać i sugerowano, że dwa filary nie wystarczą, wskazane jest dodatkowe zabezpieczenie - trzeci filar. Ciekawe kiedy zaczną napomykać o czwartym?
warren buffet / 2006-08-19 13:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
obys miał racje
paseo / 2006-08-19 14:55 / Bywalec forum
wlasnie podano,ze w lipcu Polacy wplacili do funduszy 1,34 mld zl.,o 934 mln. wiecej niz w czerwcu
warren buffet / 2006-08-19 15:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ciesze sie bo zarobimy. bardzo sie ciesze
Gucio / 85.206.168.* / 2006-08-19 18:47
Dochodzi do tego, że gieldą rządzi spekulacja a nie fundamenty. Przyczyną tego jest nadmiar gotówki, z którą nie wiadomo co zrobić / OFE / albo ucieczka spekulantów zza granicy ! Jak patrzę na niektóre spólki notowane na GPW to zastanawiam się ile są inwestorzy sklonni zaplacić za akcję spólek. I jaką znajduję odpowiedż - ńie ma takiego
limitu !!! To przerażające ... a z drugiej strony pożywka dla
spekulantów, którzy co i rusz wzruszają kursy akcji a potem
szybko pozbywają się ich. Sam wyznaję filozofię Longterma
ale też coraz częściej zastanawiam się czy spekulacja nie jest lepszym sposobem na szybkie zarobienie niezlej kasy.
Jako katolik mam jednak obawy, czy aby zarabianie w ten sposób nie jest nieetyczne, skoro za zyski jednych mają placić inni ??? Z reguly nie są to potentaci finansowi...
Sam bylem tym frajerem, który dawno temu kupil trochę akcji "na górce" i - straciwszy większość z zainwestowanych środków - zapomnial o gieldzie na kilka dobrych lat. Dzisiaj przekonalem się, że ta chwilowa utrata zwrócila się z nawiązką w ciągu kilku lat nieaktywności gieldowej. Mogę także dzisiaj postąpić podobnie, ale czy
warto znowu czekać tyle i zdać się na decyzje innych ?

Gdyby tak po cenach gieldowych sprzedać każdą firmę....
Kto wówczas chcialby ją jeszcze prowadzić ??? Chyba
dla zabawy albo dla ...... spekulantów !
Coraz częściej przekonuje się, że sprzedaż akcji to źródlo
niewyczerpanej gotówki. Trzeba zaoferować akcje kilku spólek i umiejętnie mieszać informacjami i wynikami finansowymi tychże.
Najtrudniejszy jednak pierwszy krok ...
Pablo / 2006-08-19 19:57 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Widać Guciu że jesteś bardzi doświadzony przez giełdę.
Dwa aspekty zwróciły moją uwagę.
Pierwsza rzecz to taka że rzeczywiście gra na giełdzie jest bardzo niemoralna, zresztą jak cały kapitalizm. Sam o tym kiedyś napisałem i w odpowiedzi dostałem posta że tak wcale nie jest bo w długim terminie zawsze rośnie. Ale co z tego jak Ci co kupili na górkach i sporo stracili wycofali się z giełdy na kilka lat.
Po drugie najgorzej jest znaleźć się w takiej sytuacji że inwestuje się duże środki na górce potem ostro spada a potem po paru latach się wraca na giełdę i ze strachem próbuje się szukać spółek do zakupu.
samuraj jack / 2006-08-20 03:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
hm... a socjalizm jest moralny...?
risky-rainmaker / 2006-08-19 11:17 / Ostatni Optymista
Ważniejsze Brydzia kto kupił taki pakiecik....
brydzia / 2006-08-19 21:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
to była transakcja pakietowa , przecież jakby poszło w rynek to by był niezły zjazd
siepan / 83.8.6.* / 2006-08-19 13:01
dokladnie: nie poszlo to w rynek bo ja z tego nic nie dostalem. przeszedl na nastepnego zarzadzajacego choc jeszcze nie wiadomo kto kupil. ten z kolei nabywajac ponad 5% rownie dobrze moze nadal zwiekaszac zaangazowanie i co? to takie zle? w koncu zeby mogl kupic ktos ktos do cholery musi sprzedac - takie sa reguly tej gry i nie powod zeby wieszczyc katastrofe rynku kapitalowego z powodu wymiany pomiedzy zarzadzajacymi.
niktzn / 2006-08-19 11:09 / Kiełbik na giełdzie
skorekcić sie powinno, będzie zdrowiej. myślę że już niedługo (o ile nie jestesmy w trakcie) ale wrzesień powinien być dobry (koniec IIIQ dynamika zysków nie zatrzymała się pewnie na II, windows dresing). nie wszyscy wpłacają na lokaty, z moich znajomych wszyscy pakują w fundusze.
niedawno mówiłem o drapieżnym kapitale, nie wiedziałem tylko że u nas też tyle tego
risky-rainmaker / 2006-08-19 11:36 / Ostatni Optymista
A to będzie tak skorekci się, skorekci.....leszcze zaczą sie wysprzedawać a fundusze wchodzić....bo znów presja na funduszach...bo wyniki słabiutkie....Arka Zr. 1,75 za 3m, Arka Ak. 2,88 a za 6 miesięcy odpowiednio 7.01 i 10,72 to nie rewelacja i nie wierze....że fundusze nie zwindują dochodu do 25-35 %
terrestre / 85.128.78.* / 2006-08-19 13:15
3m 6m
------------------------------------------------------------------------
ARKA Akcji 3,9 10,7
ARKA Zrow 2,6 7,0

Bez przesady
risky-rainmaker / 2006-08-19 13:57 / Ostatni Optymista
http://www.arka.pl/11949


Nic bez przesady....
A2 / 2006-08-19 08:31 / Spekulantka
Wczoraj nagle "ukradli mi internet" a ja obkupiona Hyperionem PDA)) o maryjoswinta , no nie polecam takiej jazdy.Na moje szczescie udalo mi sie sprzedac z zyskiem poprzez maklera telefonicznego.Obiecalam sobie grac ostrozniej))choc nie wiem , czy dotrzymam slowa.Zaluje , ze nie kupilam IDMA na otwarcie , ale to byl ostatni raz , ze konsultowalam sie na forum.Mam nadzieje , ze sesje zakonczyliscie na plusach.Pozdrawiam
siepan / 83.8.6.* / 2006-08-19 13:09
a z IDM to taka historia. dwa dni wczesniej ktos z zarzadu oglasza ze kupil 1000 akcji. malo oczywiste ale wywoluje to wzrost. dwa dni pozniej IDM oglasza ze zamierza podniesc prognoze - euforia. Czy aby zarzadzajacy nie zaczynaja spekulacji akcjami tej spolki? przeciez to jawne wykorzystywanie informacji poufnych. a teraz nagle oglaszaja ze ubiegaja sie o licencje bankowa - no zobaczymy, zobaczymy, nikt mi nie powie ze kupujacy prezes lub ktos z zarzadu lub osoba blisko z nimi zwiazana nie wykorzystuje informacji poufnych. ZENUŁA !!!!
mari / 2006-08-19 20:35 / Achi
siepan z IDM to w ostatnich 2 tygodniach było 4 albo 5(o ile dobrze pamiętam bo możewięcej)komunikatów o zakupie prezesa i osób związanych z nim kupowali i za około 48 i za około 60 zł można spojrzeć w tył w komunikaty jak ktoś chce dokładnie wiedzieć za ile i kiedy kupowali.Nawet gdzieś były głosy że to tylko PR.No trzeba przyznać że wolno im kupić akcje własnej spółki byle by informowali a oni informowali.czy to jest spekulacja własnymi akcjami?-niewiem.Napewno wykorzystują informacje poufne bo jak mieli by to inaczej zrobić.No ale wolno im byle by informowali.Szanuje twoje zdanie ale ja nie widzę w tym nic żenującego.:-)
pozdr.
siepan / 83.8.27.* / 2006-08-20 01:16
ok tyle ze niech najpierw informuja a potem kupuja - razem z całym rynkiem, a tutaj najpierw kupuja, odczekaja 4 dni i informuja jakiez to oni maja plany, ile juz zarobili i ile zamierzaja zarobic. oczywista rzecza jest ze rynek wowczas dyskontuje te dobre wiadomosci i zanim sie obejrzysz akcje rosna 10% Ty wchodzisz wierzac ze to jeszcze nie koniec wzrostów lecz wlasnie pojawia sie komunikat ze zarzadzajacy IDM sprzedali wlasnie akcje ktore kupili i co sie dzieje - kurs doluje. oni wyszli a Ty zostajesz z akcjami liczac ze moze pojawi sie za jakis czas dobry komunikat ktory pozwoli wyjsc Tobie z akcji. ale tylko liczyc mozesz bo nic innego Ci nie pozostaje i co? uwazasz ze to jest w porzadku, ze to sa rowne zasady gry? i nic w tym zdroznego? znane sa w historii gieldy takie przypadki - siegnij do historii spolki 4media wlasnie takie postepowanie zarzadu dopieprzylo mi. wciaz uwazam to za zenujace i zakazane prawem wykorzystywanie informacji poufnych przez zarzadzajacych - zenujace.
brydzia / 2006-08-19 19:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
uważam identycznie , nie wierzę im za grosz , a to że Leszczyński kupił za 200 000 zł , co to jest , ile on ma akcji po cenie debiutu , ktoś coś kombinuje tym bardziej że oni są domem maklerskim i znają wszystkie sztuczki
i mogą zrobić co chcą ,
co nie znaczy że nie można zarobić , ale pamiętam przy spadkach jak się zachowywał , spadł chyba o 50%
fakt że wcześniej ostro rósł
A2 / 2006-08-19 18:31 / Spekulantka
O tym , ze zarzadzajacy IDMA sami nakrecaja popyt na swoje akcje , to wiem od dawna. W 1 kwartale 2006 zwrot z zarzadzania funduszami przez IDMa wyniosl 36%)) nie wiem , czy pamietasz. Ludzie powierzali im swoje pieniadze , a oni skupowali swoje akcje. Wiedzieli ile wprowadza nowych spolek , nie wspomne o podniesienu prognoz. Jak w maju objechala gielda IDMa stracil najwiecej . Jesli zerkniecie na wypracowane zyski za 2 kwartal , to nie pamietam dokladnie , ale zdaje mi sie , ze byli na minusie.To taka zabawa z uciekajacym kroliczkiem)) .Dodam , ze kroliczkiem moze byc kazdy z nas.
brydzia / 2006-08-19 20:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
A widziałaś jak wyglądał wykres przed tym wzrostem , przecież sama pisałaś
siepan / 83.8.6.* / 2006-08-19 13:14
przepraszam, zeby nikt mnie nie posadzil o klamstwa: oglasza wszem i wobec ze dopiero rozwaza mozliwosc ubiegania sie o licencje bankowa ;) podwojne: ZENUŁA, ZENUŁA
brydzia / 2006-08-19 10:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
A2 to ty jesteś królem spekulacji kupić hyperion i bawić się z nim za pomocą telefonu
no niezły wyczyn , z tym idmem to przecież nikt ci nie odradzał , ja przecież pisałam że chciałam kupić dzień wcześniej po 51 zł
Ja napisałam rano o atm i też nie kupiłam bo musiałam na cały dzień wyjść a zdrożał więcej niż idm i co mam też nic nie pisać
zawsze masz dobre pomysły a grasz na hyperionie , ja was naprawdę nie rozumiem
warren buffet / 2006-08-19 10:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bardzo niebezpieczne. ja raz sie chcialem do mojego dodzwonic, to lepiej bylo sobie na zakupy jechac
jakubas / 2006-08-19 00:44 / portfel / Bywalec forum
hmm, gdzie nasz Kenobi, brakuje dziś jego komentarzy
risky-rainmaker / 2006-08-19 00:06 / Ostatni Optymista
Dobra to ja dziś gasze światło....Dobrej Nocy
warren buffet / 2006-08-19 00:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czesc !
niktzn / 2006-08-18 23:53 / Kiełbik na giełdzie
Warren to Ty teraz sie pilnuj bo jak coś to wszystko wiemy, adres jest ,)))
ew. na piwo wpadniemy...........
warren buffet / 2006-08-19 00:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
poczęstuje piwem i kluskami :)
risky-rainmaker / 2006-08-18 23:58 / Ostatni Optymista
Wszyscy wpadniemy...macie tam jakiegoś lokalnego browara....;) Żartowałem....z tym browarem.
warren buffet / 2006-08-19 00:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
niee. same znane. tyskie, lech. bylem nad morzem to jeszcze special dobry. ale nie ma to jak debowe
warren buffet / 2006-08-18 23:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Identyfikator raportu u8it9vpqt1
Nazwa raportu RB
Symbol raportu RB
Nazwa emitenta Hyperion Spółka Akcyjna
Symbol Emitenta HYPERION S.A.
Tytuł Subskrypcja i sprzedaż akcji Hyperion S.A.
Sektor Informatyka (inf)
Kod 40-486
Miasto Katowice
Ulica Kolista
Nr 25
Tel. 032 7350389
Fax 032 6099217
e-mail sekretariat@hyperion.pl
NIP 8133088162
REGON 690694666
Data sporządzenia 2006-08-18
Rok bieżący 2006
Numer 10
adres www www.hyperion.pl




k**** mac, nie wiedzialem ze hyperion ma siedzibe 2 bloki dalej :D:D:D no p********
warren buffet / 2006-08-18 23:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
codziennie podpierać sciane przy piwie i nie wiedziec ze to spolka gieldowa :D. ide sie napic
risky-rainmaker / 2006-08-18 23:14 / Ostatni Optymista
Warren to Ty ze Ślązka...:) Ja też tylko Dolnego ;)
warren buffet / 2006-08-18 23:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
hehe z katowic. nie no z tym hyperionem to jaja. nie skumalem ze to ta spolka. swoja droga dobrze przędzie. to jest mala spolka
risky-rainmaker / 2006-08-18 23:36 / Ostatni Optymista
No wiesz ja mam hutmena koło którego codziennie jade....i Getin mi rośnie w oczach a wzasadzie galeria....Z tym Getinem to jest tak że będzie przetarg na tereny koło tej galerii ale Czarnecki ma taką pozycję....że miasto nie pozwoli wygrać komuś innemu...to się stworzy małe centrum biznesowe bo najwyższy budynek już kupił...ciekawa jest też sprawa z członkiem zarządu....znam gościa...ni jak nie pasuje do tego środowiska branża medyczna i homo...nie wiem czy nie ma przymiarek do przejecia jakiś klinik prywatnych...tak jak zrobił to Impel z którym się zetknełem...pomysły to wiceprezes ma - centra genetyczne....prezes też spoko gość...ale jak to bywa czasem pieniądze szczęścia nie dają...
warren buffet / 2006-08-19 00:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
hehe :-) za pare lat bedzie mc warren. to bedzie siec jadalni :)
gabrik / 2006-08-18 22:16 / portfel / Wierny Forumowicz
no i stany ładnie kończą-dadzą trochę kapitału do nas? A może faktycznie delikatnie wchodzą już od kilku sesji?A może faktycznie dla rynków jak nasz robią się złe czasy?
Ile pytań ,tyle odpowiedzi......
brydzia / 2006-08-18 22:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja słuchałam doradcy , który powiedział że właśnie teraz powinni wychodzić , bo sytuacja jest stabilna i raczej stóp podnosić nie będą i inwestorzy wiedzą na co już mogą liczyć , a bez zagranicy to u nas lipa i chyba jeszcze będziemy tęsknić że za pomocą kontraktów mieliśmy takie wzrosty i spadki , bo najgorsze jak będziemy się kisić
gabrik / 2006-08-18 21:21 / portfel / Wierny Forumowicz
W usa piękne wykresy mają -początek realizacja zysków i zaraz ponowne zbieranie akcji i piękny delikatny,stabilny wzrościk,"mniód" normalnie
Batman / 2006-08-18 21:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gabrik, wydaję mi się, że czeka nas męczący trend boczny, co urośnie to spadnie, co spadnie to urośnie. Stąd też pozostanę sobie poza rynkiem, aż ukształtuje się jakaś trwalsza tendencja.
gabrik / 2006-08-18 22:00 / portfel / Wierny Forumowicz
nie sądzę to jest za łatwe ale oczywiście prawdopodobne,myślę że jednak nastąpi przełom
Batman / 2006-08-18 21:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na odstresowanie polecam naukę języka czeskiego:

ogórek konserwowy - styrylizowany uhorek
mam pomysł - mam napad
miejsce stałego zamieszkania - travale bydlisko
stonka ziemniaczana - mandolinka bramborova
plaster na odciski - naplast na kure oko
gwiazdozbiór - hvezdokupa
wiewiórka - drvni kocur
chwilowo nieobecny - momentalnie ne przitomni
Hot dog - parek v rohliku
płyta CD - cedeczko
teatr narodowy - narodne divadlo
drodzy widzowie - wazeni divacy
koparka - ripadlo
"Czarodziejski Flet" - "Zahlastana fifulka"
"Być albo nie być oto jest pytanie" - "Bytka abo ne bytka o to je zapytka"
"Gwiezdne Wojny" z czeskim dubbingiem: Lord Vader do Luke'a Skywalkera: "Luk! jo sem twoj tatinek !"
Komentarz na meczu hokeja: "... z levicku na pravicku, pristavka i ... sito"
W liście do Koryntian - Hymn o miłosci: "miłosc sie nie obraża i gniewem nie unosi" - "laska se ne wypina i ne wydyma sa"
Terminator: Elektronicky mordulec: - Ne ubiwajte me pane Terminatore!
W Czechach na przystankach jest napisane: "Oddchody autobusow"
Komenda: "na ramię broń" - "żelazivo hop na pleczki"
gabrik / 2006-08-18 21:12 / portfel / Wierny Forumowicz
niezłe kiedyś jeżdziłem za młodu do czechosłowacji -fajne czasy
gabrik / 2006-08-18 21:04 / portfel / Wierny Forumowicz
pisałem Ci w czasie sesji że pewnie rozumiesz czemu zamykam obecnie na koniec dnia pozycję(generalnie staram się przed 15,4) zobacz wykres kontraktów z ostatnich 40 minut sesji i wiesz wszystko.
STROKUŚ jak wiecie ceniony przezemnie bardzo, gra inaczej otworzył długą i czeka bo jest pewny wzrostu ,który wynika z Jego analiz ,niestety moje doświadczenia z kontraktami każą mi grać ostrożnie i wolę grać w obie strony mam wówczas pewien komfort mój umysł nie martwi się czy obstawił dobry kierunek( całe moje złe doświadczenia wzięły się gdy obstawiałem jak rynek pójdzie)
Na obecną chwilę mam w pupie łamanie mózgu czy będzie rosło czy spadało na kontraktach jest tak że jeśli złapiesz górkę lub dołek i uciekniesz kilkadziesiąt punktów w dobrym kierunku masz luzik i możesz spokojnie czekać na dalszy rozwój wypadków (np. krótka od 3150) najgorsze dla gracza to gonić kontrakt gdy ucieka bo wtedy często łapiesz go gdy akurat zmieniają kierunek......
To temat rzeka więc daruję sobie dalsze dywagację bo zawalę forum-obecna sytuacja sie wyjaśni i myślę że w najmniej spodziewanym momencie
brydzia / 2006-08-18 22:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
pisałam na samym dole że wczoraj byłam pewna spadków i myślałam że zrobiłeś błąd a tu takie suprise
mnie od 11 nie było więc nie śledziłam notowań
wiesz co czasami myślę że niektórych rzeczy nie warto pisać bo jak łony nas słuchejom to odkrywamy karty przed nimi i nagle super strategia może przestać działać
jet / 212.76.33.* / 2006-08-18 20:49
kupiłem 8000 w poniedz. będzie up
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy