Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Raz w górę, raz w dół, czyli czekanie na popyt

Raz w górę, raz w dół, czyli czekanie na popyt

Wyświetlaj:
niktzn / 2006-08-18 20:16 / Kiełbik na giełdzie
a stany ciągle zadziwiają, mimo nasdaqa optymizm tam panuje ogromny
brydzia / 2006-08-18 20:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
wiesz ile oni w tym roku zarobili na giełdzie - procentowo
niktzn / 2006-08-18 22:35 / Kiełbik na giełdzie
(sorry, nie było mnie) nie wiem, nie patrzę ile inni zarabiają bo tylko stresuję się i głupie ruchy później robię. oprócz drozda mam perspektywę b.krótką która może się zmienić trzy razy w ciągu sesji w zależności od bieżącej sytuacji. bardziej od AT słucham swojej intuicji. ale dobra - ile? weekend to do poniedziałku przeboleję
jet / 212.76.33.* / 2006-08-18 20:13
a mnie długo zapadnie w pmięć bo hiperorion sie popisał i
udowodnił że jest grupa ludzi co rzadzi kasaskomentuj
brydzia / 2006-08-18 20:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale kupiłeś go czy obserwowałeś
jak nie kupiłeś to kiedyś kup za 50% pieniędzy to nigdy tego nie zapomnisz
brydzia / 2006-08-18 20:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
jeżeli by nie było jeleni którzy kupują po akich cenach to i
spekuły by nie było , ludzie zamiast kupić dobrą spółkę i cierpliwie czekać , chcą w 2 h zarobić 500%
Jak patrzę na to to KPWiG powinna wprowadzić jakieś ograniczenia na takie wzrosty , bo to nie jest inwestowanie tylko jakaś k...a paranoja , ale to było pewne że tak będzie , przy tak małych spółkach można zrobić wszystko , nawet
10 000 % , tylko że ta spółka jest na dłuższy okres spalona
risky-rainmaker / 2006-08-18 20:31 / Ostatni Optymista
Brydzia to może załóżmy małą spółkę wprowadźmy na giełde.....i wywindujmy ją z 500%.....
brydzia / 2006-08-18 20:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
jeżeli ja wprowadziłabym spółkę na giełdę , która wzrosła
by pierwszego dnia 400% sprzedałabym wszystkie swoje akcje od razu , bo ile lat trzeba żeby ta firma tyle zarobiła
chyba że ja spółki nie znam , może ona taka dobra
A myślisz że te wzrosty to jak się biorą , zbiera się grupa ludzi , powiedzmy każdy ma 500 000
przy małej spółce , oni siedząc obok siebie mogą zrobić co chcą , bo jak ruszą spółkę dużym zleceniem zaraz wszyscy się podłączają
widziałeś kable - rzucili 20 000 akcji na kupno i otwarcie było 60% , jak wcześniej skupowali to wywalili te akcje
a ci co kupili od nich piszą teraz na forach ile to one są warte a oni już zaczajeni na inną
risky-rainmaker / 2006-08-18 20:52 / Ostatni Optymista
Brydzia mamy chętnego....ja tam dałbym rady skąbinować 500 000....np. branża....bio wirtualna podróż bez wsiadania do samolotu....jakieś zdjęcie z Rysiem...i już
risky-rainmaker / 2006-08-18 20:53 / Ostatni Optymista
Hyperion da nam łącze...i będzie dobrze...
risky-rainmaker / 2006-08-18 20:48 / Ostatni Optymista
Dobra, dobra bo w kablach umoczyłem się troche...ale jak by to miało trwać z 2 lata czekam...i cholera wie ....czy wzrośnie....chociaż mam takie życzenie...
brydzia / 2006-08-18 22:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja nie wiedziałam że umoczyłeś na kablach , to był taki przykład z ostatnich dni bo akurat pamiętam
oczywiście , kto jest bardzo szybki i umie podejmować bardzo szybkie decyzje może tak grać , ja jestem kobitka
i sam wiesz żem som ostrożniejsze
szkoda mi tylko mniej doświadczonych którzy chcą się połaszczyć
ja jak zaczynałam gre na giełdzie to kupowałam spółki jak zaczęły rosnąć i zanim się zdążyłam zorientować to już byłam dawno w plecy , jak widziałam te 15% wzrosty nagle to już liczyłam ile zarobie
risky-rainmaker / 2006-08-18 22:29 / Ostatni Optymista
A twierdzisz , że umoczyłem z tymi Kablami....bo jak będzie nudno to będą Kable, Hutmen, Boryszew i pozostałe, Bioton i pozostałe...a co sądzisz o kablach
brydzia / 2006-08-18 22:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja intersuję się pbg , atm , timem , eurofilmem , kętami
itp. spółkami
wiesz jak spółka chce to może wykazać w jednym miesiącu stratę a w drugim ogromny zysk , w księgowości
wszystko jest możliwe
Ty w swoim poście napisałeś że umoczyłeś się w kablach
Ja kupuję spółki które są wiarygodne i przez kilka kwartałów a nie jeden , ale jak sobie myślę po fakcie jakbym miała wszystkie pieniądze w kablach po 15 zł kupionych albo w hutmenie albo w skotanie
ja chciałam kable kupić po wynikach ale jak się tak otworzyły to zrezygnowałam ,
risky-rainmaker / 2006-08-18 23:11 / Ostatni Optymista
No cóż, czekać na wyniki i modlić się o spekulacje na tych papierach.....
wiera1 / 2006-08-18 20:36 / "Waleczny Roman"
mogę sie też zapisać do tego interesu?
risky-rainmaker / 2006-08-18 20:10 / Ostatni Optymista
Brydzia co Ty na to : Kobiety skłonne są podejmować mniejsze ryzyko inwestycyjne niż mężczyźni nawet jeśli w grę wchodzą wirtualne pieniądze. Expander
brydzia / 2006-08-18 20:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
wiem o tym ze studiów , nic nowego ,
Pablo / 2006-08-18 20:16 / "Uznany Gracz Giełdowy"
wszyscy liczyliśmy że powiesz "z własnego wieloletniego doświadczenia .........''
brydzia / 2006-08-18 20:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
jakby kobiet nie było to faceci straciliby całą kasę
risky-rainmaker / 2006-08-18 20:28 / Ostatni Optymista
Nie generalizujmy....napewno fajnie mieć taką kobietę.....znam takie które nie zabardzo wiedzą skąd się biorą na tej kolorowej karcie....:) ważne by działała i mąż by cały czas przy niej.....
brydzia / 2006-08-18 20:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
żartowałam
pamiętam jak na studiach prowadziliśmy przedsiębiorstwo
fikcyjnie na takim programie , profesor powiedział że w każdej grupie musi być kobieta
bo są ostrożniejsze
a panowie zaraz by wszystko wydali
risky-rainmaker / 2006-08-18 20:39 / Ostatni Optymista
Hmmm.....a jaką uczelnie kończyłaś Brydziu....bo może siedziałaś koło mnie ;)
dżeju nielogiczny / 80.239.144.* / 2006-08-18 20:26
a tak tracą ją na kobiety :)
szprotek / 83.29.73.* / 2006-08-18 20:24
jakby kobiet nie było to faceci nie mieli by na co tracić całej kasy

;)))
strokuś / 2006-08-18 19:39 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Kane, widzę że przeszedłeś na L
mam podobne odczucia do Twoich - liczę się ze spadkiem w krótkim terminie i obawiam się, że nieco za wcześnie zająłem pozycję, ale finał jednak jak piszesz w górę (3200-3400)
parę fajnych świeczek ostatnio było: bullish harami cross, engulfing bear zanegowany dzisiejszym zamknięciem
poza tym macd wyhamowuje nad linią zero
nie mniej to jeszcze mało
większe przekonanie mam co do wzrostów nasdaq i liczę że prędzej czy później pociągną nas w górę
Kane / 2006-08-20 01:59 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
Był dobry moment na głębsze spadki - spadków nie było. Był dobry moment do wzrostów - wzrostów nie było.
"nie mniej to jeszcze mało" - tak widzę sytuację. Nakręca się sprężyna i musi się dobrze nakręcić.
Spadków nie wykluczam, choć w longach lepiej się teraz czuje niż w S-kach w piątek. Jeśli to złudne uczucie, to trudno.
btw. moim zdaniem, nie spadnie do 2800, chyba, że pojawią sie jakieś nowe, przełomowe okoliczności/wiadomości
Pablo / 2006-08-18 20:17 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Strokuś czy zgodnie z obietnicą trwasz nadal przy Amisiu?
strokuś / 2006-08-19 09:19 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Pablo, jak coś się zmieni to na pewno napiszę
Pablo / 2006-08-18 19:07 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Droga Redakcjo
bardzo proszę Mociumpanie,
Mociumpanie me wezwanie,
wziąść w sposobie i uczynku,
mają rangę zmienić w niku.
Od tej pory jam już nie "uznany",
bom został w polu pokonany.
Wolę więc być "Amiś fan" z zawołania
" - pierwszy w boju i ostatni w odwrotach"
jak Maćko i Zbyszko na polu działania.
niktzn / 2006-08-18 18:45 / Kiełbik na giełdzie
dzisiaj była (jest) zabawna sytuacja - niektórzy nie mieli aktualnych komentarzy więc wypowiadali się pod wczorajszym. kolega Kenobi straszy równocześnie na obu. kolo ma p*******a albo dobrze mu płacą
mari / 2006-08-18 19:53 / Achi
już każdy powód jest dobry żeby spadało nawet to że w Brazylii od 30 lat jeżdżą na etanolu, po prostu facet ma obsesję spadkową,ale niech sobie pisze co tam forum jest dla wszystkich.
Pablo / 2006-08-18 20:15 / "Uznany Gracz Giełdowy"
na etanolu jeżdżą żużlowcy :)
prawda Risky
Kenobi / 2006-08-18 20:09 / Uznany malkontent giełdowy
I kto tu ma obsesję? Tam ani słowa nie bylo spadkach, wręcz przeciwnie będą wzrosty cen żywności.
risky-rainmaker / 2006-08-18 21:09 / Ostatni Optymista
Ja tam uważam , że spadnie do 2900 czyli jak teraz....urośnie do 3200 i p********* znów na 2900 i dopiero się odbije na 3400 przy końcu roku...takie małe wachania...
brydzia / 2006-08-18 18:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trwa boom na rynku funduszy inwestycyjnych
(PAP, pr/18.08.2006, godz. 15:12)

A to artykuł na onecie , pamiętam ostatnio też były w maju takie artykuły
co wezmę spółkę do analizy to się okazuje że zarzązający
sprzzedają , co jest , czy oni coś wiedzą
Kenobi / 2006-08-18 18:40 / Uznany malkontent giełdowy
Tzw. insider trading - wskaźnik przyszłego ruchu na giełdzie. Dobrze poinformowani co się będzie działo wolą realizować zysk zanim inni się dowiedzą.
Leszczyk2 / 83.15.133.* / 2006-08-18 18:33
Jak myślisz, ludzie wchodzą bo giełda jest w dołku i mozna jednostki kupić troche taniej, czy dlatego, że nie widzą innej alternatywy jak tylko akcje ???
warren buffet / 2006-08-18 17:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzis zarobilem na male piwo na hyper, ale odradzam, powtarzam: ODRADZAM gry na takiej spolce.
brydzia / 2006-08-18 18:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
a rano jak napisałam - to Bonzai powiedział że jestem głupia i nikt mnie nie prosi o pisanie
i chyba w trakcie sesji wogóle przestanę pisać
po co mam jeszcze wysłuchiwać jakiś głupot na swój temat
swoją drogą gdzie podział się orzeł , wcześniej było go pełno a teraz odleciał czy coś
pozdrawiam
mari / 2006-08-18 18:19 / Achi
napisał coś na wczorajszym wątku.Jak widzę dzisiejszy poranny nie był dla wszystkich dostępny.U mnie pojawił się dopiero po sesji:-)
warren buffet / 2006-08-18 17:55 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Pablo po ile kupiles te leasco ? po 1 gr ??

masz moze notowania takie solidne ?? daj linke
Pablo / 2006-08-18 18:47 / "Uznany Gracz Giełdowy"
kupiłem po 0,02 zł
ja korzystam z
http://www.mts-ceto.pl/opencms/opencms/cms/pl/rp/notowania
o godz 17 były notowania z dzisiaj ale nie wiem czy są wcześniej bo dopiero o 17-tej byłem przy komputerze
warren buffet / 2006-08-18 17:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja mam to, ale to jest z 1 dniowym opoznieniem :///

http://gielda.wp.pl/POD,27,a,1,b,2,c,15,notowania.html?ticaid=122a9
gabrik / 2006-08-18 17:44 / portfel / Wierny Forumowicz
Panie Danielu właśnie czytałem artykuł o braku ropy straszny scenariusz,nic tylko spółki typu SKOTAN otwierać.
A co do naszego rynku sytuacja jakiej chyba dawno nie było na długi termin chyba nikt nie wie co robić.Teraz to tylko trzeba przeczekać.
brydzia / 2006-08-18 18:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
dla mnie artykuł to straszna lipa , sam prezes orlenu powiedział że sprzedaż benzyny spada ,
są już alternatywne źródła mogące zastąpić rope , tylko nikt nie jest zainteresowany , bo wszystkie kraje żyjące z ropy
zbankrutowałyby , sama widziałam pana który przerobił starego mercedesa i jeździ na wodę , ale nikt tym patentem nie jest zainteresowany
Kenobi / 2006-08-18 18:50 / Uznany malkontent giełdowy
Przy takich cenach ropy to b. wiele dzieje się w dziedzinie biopaliw, do produkcji których używa się różnych produktow żywnościowych. W Brazylii samochody od 30 lat jeżdżą na paliwie z dodatkiem bioetanolu z trzciny cukrowej (w Stanach cukier zdrożał o 100 w ciągu roku i jest najdroższy na świecie, a na wiosnę zabrakło cystern do przewozu benzyny, bo wozili bioetanol; u nas likwiduje się cukrownie i plantacje - kupimy od sąsiadow). Teraz mówi się o przerabianiu wszystkiego - kukurydzy, soi i jeszcze wielu innych. Spowoduje to inflację cen żywności, szczególnie jak wejdą w to różne fundusze i wszyscy się złożą na ich zyski.
brydzia / 2006-08-18 18:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
dopiero wróciłam i wydaje się że albo będziemy spadać
albo czeka nas marazm i jazdy na hyperionach
chociaż dobre spółki które chcę kupić wcale nie spadają a wręcz przeciwnie
zagranica ani do nas nie wchodzi ani nie wychodzi , kisimy się we własnym sosie
Gabrik po tym jak wczoraj napisałeś że zamknąłeś na koniec dnia byłam przekonana że zrobiłeś błąd , bo byłam pewna że będziemy spadać ,
faktycznie kontrakty są ryzykowne ale jak patrzę na hyperion
to ta spółka mogła by być kontraktem -lewar ogromny a różnice dzienne też niezłe
1 2 3
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy