Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reformę PiS-u przygotował człowiek ze stajni Balcerowicza

Reformę PiS-u przygotował człowiek ze stajni Balcerowicza

Wyświetlaj:
DA / 195.225.71.* / 2006-07-12 11:48
Trybuna to wie, bo owies do stajni dowozi i pożytki z pracy koni popbiera...
obserwator / 83.20.231.* / 2006-07-11 20:20
Było wielu ministrów finansów, suma ich wiedzy mogłaby wiele dobrego wnieść gdyby zechcieli, jednen z nich opracował dzieło do którego się przyznaje, czy to praca twórcza z 50 procentowymi kosztami przychodu, jeżeli tak >> dzieło jest chałturą. Jest rzecz warta wspomnienia: ten Pan nadzorował FOZ, czy mimo upływu lat coś z tamtych czasów pozostało. Sprawa jest zadziwiająca, bez połówki się nie obejdzie, ale że dzisiaj gorąco, musi zostać jak jest, życie nas zaskakuje i dalej będzie nas zaskakiwać. Ale też prawdą jest , że kto zaplacił to jego dzieło.
zdenek / 2006-07-11 14:37 / Tysiącznik na forum
Więc czemu Tusk tak się przypieprza
Andre / 212.244.100.* / 2006-07-11 13:36
Nie wiem, nie znam się albo nie mam czasu to do roboty wynajmuje fakchowców.
GOJA / 80.53.211.* / 2006-07-11 10:52
p. Zyto trochę godności , .......... wynajmować fachowców a potem mówić , iz to Pani projekt ??????????
Leo / 80.55.10.* / 2006-07-11 11:53
Ciekawe - PiS zamierza wprowadzić ustawę o finansach publicznych przygotowaną przez liberała.
Co na to wyborcy PiS-u ??? Czy o to im chodziło?
Zwolennicy PO mogą wzruszyć ramionami. Skoro będą realizowane ustawy liberalne, to po co były te przepychanki powyborcze i teraz ta cała szopka z premierami ???
Marek53 / 83.24.51.* / 2006-07-11 22:13
Może Ciebie to zdziwi, ale jest mi to ganc pomada kto fizycznie przygotowuje ustawę. Mogą to być nawet krasnoludki . Na dodatek jestem za ostrym, zdecydowanym uporządkowaniem finansów publicznych oraz redukcją gospodarki państwowej.

W dodatku prowadzę nieźle prosperującą mikro-firmę, jestem katolikiem, mam wykształcenie wyższe (od 30-tu lat), jestem dzieciorobem (4), pochodzę z dużego miasta, rodzice z wykształceniem wyższym, - - - - i o zgrozo - jestem wyborcą PiS. Przeczę wszelkim, powielanym powyżej i poniżej stereotypom.
Zwłaszcza takim jak tuż poniżej. Ot takie dość uproszczone przyklejanie etykietek.
Wśród znanych mi osobiście wyborców PiS brak osób bez matury. (To też uproszczona etykietka).
Nigdy i nigdzie nie wykazano związku matury z np. etyką lub moralnością. Z dawno zapomnianym słowem: przyzwoitość.
Moja Ciotka, nauczycielka, mawiała, że najniebezpieczniejszy jest łobuz czy rozrabiaka bystry i wykształcony.

Wyborca i w dalszym ciągu zwolennik PiS-u. Zgadnij z jakiej to przyczyny?
Leo / 80.55.10.* / 2006-07-12 20:44
Nie zamierzam zgadywać.
Dla mnie PiS to bardziej populizm i socjalizm niż prawo i sprawiedliwość. Widać to po nierealnych obietnicach przedwyborczych i składzie koalicji.
Jestem za uczciwym postępowaniem w każdej sytuacji. Również w polityce. Czy uczciwe były obietnice na zasadzie "ciemny lud wszystko kupi": tanie państwo, niskie podatki, 3 mln mieszkań itp.? Jakoś nie widzę, żeby moralność, przyzwoitość były cechami, które charakteryzują PiS.

Co do samej ustawy cieszę się, że taka powstaje i do tego jest opracowywana przez fachowców. Wygląda na to, że kluczowe ustawy ekonomiczne są opracowywane przez liberałów (nie krasnoludki, raczej cieniasów) i niekoniecznie będą zgodne z obiecankami PiS-u.
W rezultacie PiS-owi może być trudno pogodzić obiecywaną solidarność z liberalizmem.

Ogólnie - moim zdaniem PiS chce iść do przodu z głową odwróconą do tyłu (tak zresztą wygląda znaczek PiS). Wędrówka będzie powolna i trudno mu będzie się nie przewrócić. Rozliczenia z przeszłością, walka z korupcją i itp. działania - OK, ale czy PiS ma w ogóle pomysł na PRZYSZŁOŚĆ ?

A co do tych rozrabiaków, to kogo konkretnie masz na myśli?
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-11 12:41
Wyborcom PiSu chodzi o wiele rzeczy, ale niewiele ma to wspólnego z gospodarką, bo o niej pojęcia nie mają. Generalnie TKM pod sztandarem walki z "układem", a potem to się zobaczy.
Marek53 / 83.24.51.* / 2006-07-11 22:16
Aż tak prosta diagnoza? Zbyt prosta. Prawie prosta....a.
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-11 11:16
Billu Gatesie, trochę godności, wynajmujesz kilka tysięcy fachowców a potem mówisz że to Twój Windows????
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-11 09:35
A kto ma przygotować taki projekt? Ojciec Rydzyk? Przecież wiadomo że PiS-LPR-SO nie mają pojęcia o ekonomii.
Marek53 / 83.24.18.* / 2006-07-11 22:54
Komu wiadomo?

Dziwne postponowanie Ojca. Wszak Rydzyk stworzył niezły koncern.
Bez pojęcia o ekonomii???????. Coś się łaskawemu Panu poprzyprawowało.

W mojej, prawda, że malutkiej firmie dochód, przychód, akumulacja liczone per capitasą wyższe niż w Orlenie, Optimusie, lub Oetkerze. A jestem tylko zwykłym moherem, PiSowcem, zatem ekonomicznym debilem. I udaje mi się to od 20-tu lat.

Ze znanych mi osobiście PiS-owców mógłbym obsadzić kadrowo niezłą małą szkołę wyższą.

Nie podniecaj się zatem do wydumanych teorii o wyższości intelektualnej w zależności od preferencji wyborczych.
To szalenie prost.......e.

Czy w swoim umyśle dopuszczasz liberalizm gospodarczy w połączeniu z etyką, moralnością, zwykłą przyzwoitością.
Boję się, że wątpię.

Zwykły moher
rozwado / 2006-07-17 16:11 / Tysiącznik na forum
"postponowanie Ojca"? Co to mialo znaczyc? mnie to tez pomada ale smie watpic
w te matury panskiej rodziny.
Grzegorz53 / 213.155.178.* / 2006-07-11 23:49
"Czy w swoim umyśle dopuszczasz liberalizm gospodarczy w
połączeniu z etyką, moralnością, zwykłą przyzwoitością.
Boję się, że wątpię."
Drogi Panie Marku53!
Ja też prowadzę mikrofirmę, też jestem katolikiem, niestety
Bozia dała mi tylko jednego syna, ale pozostałe "parametry" mamy wspólne (domyślam się że 53 to wiek), poza preferowaną opcją polityczną.
Przytoczone na początku Pana słowa nijak mają się do tego, co obecnie wyczyniają "Pisowcy".
Trudno nazwać liberalizmem gospodarczym "powszechne rozdawnictwo" które powoduje wzrost obciążeń podatkowych, a więc ograniczanie swobody gospodarczej,
a dopuszczenie do współrządzenia skazanych i hochsztaplerów nie ma nic wspólnego z etyką i moralnością, podobnie jak zwalanie winy na dawnych potencjalnych koalicjantów i niedotrzymywanie obietnic nie ma nic wspólnego z przyzwoitością. A takie są niestety ostatnie "osiągniecia" Pana idoli politycznych (nie ujmując niczego z faktycznych osiągnieć ludzi PiSu). Czy więc poczynania braci Kaczyńskich nie przypominają bardzie "moralności Kalego", niż Moralności?
Może czas już skorzystać ze zdobytego wykształcenia i zacząć samodzielnie myśleć, a nie powielać slogany propagandowe bardzo sprawnych politycznie ludzi rządnych władzy absolutnej? Ja wiem doskonale, że w polityce nie ma "świętych" i być może PO można wiele zarzucić, ale tylko ich wspólne rządzenie dawało gwarancję "wartości i wolności". Tyle że wolą słabszych koalicjantów, bo ci nie są w stanie ograniczyć im władzy absolutnej. A że tylnymi drzwiami wprowadzili na salony polityczne "konia trojańskiego", który w przyszłości może zniszczyć nie tylko polską gospodarkę ale także sam PiS to Pana zdaniem jest moralne?
Zwykły nieMocher
Marek53 / 83.24.18.* / 2006-07-12 15:50
Nie powielam sloganów i nie mam idoli.
Wypowiedź dotyczyła mnie i jest protestem przeciwko prymitywnemu, wręcz obelżywemu etykietkowaniu.

Koń trojański zniszczy co się da, jeżeli taka będzie wola ... PO. Tak, to nie pomyłka, proszę sięgnąć to wcześniejszych wypowiedzi. Wręcz na to liczyli. I to faktycznie nie jest moralne.

Szanowny Panie, gdyby Mazowiecki, Geremek etc. nie zafundowali nam grubej kreski, dziś głosowałbym na UPR lub może PO.

Co z wolności gospodarczej, gdy z każdego konta wyzierają upiory i mafia. Usadowieni dosłownie wszędzie.
Ciągle 90% pary idzie w gwizdek, na walkę z upiorami przeszłości objawiającymi się codziennie, przy każdej okazji.

Z ostatnich dni: sprawa Gilowskiej - RIP, kontrakty na autostrady (faceta , który podpisywał poznałem na budowie, był geodetą, potem gensekiem i wojewodą w Słupsku), ambasador RP w niemczech. To g. będzie wyłaziło do 7-go pokolenia.
Mgr inż. 1200 zl brutto - Arbait Mach Frei / 83.15.110.* / 2008-03-14 14:07
To gówno już wychodzi koneic euro 2012 inflacja wysoka przejscie do sterfy euro i pozamiatane ludzie ktorzy trzymaja oszczednosci w zlotowkach to juz po nich

Najnowsze wpisy