Forum Forum prawneGospodarcze

Reklamacja towarów a stan opakowania.

Reklamacja towarów a stan opakowania.

tobago / 83.21.149.* / 2008-12-27 15:09
Witam serdecznie,

Kupiłem ostatnio przez internet rzecz. Po rozpakowaniu okazało się że nie spełnia moich wymagań oraz nie jest oryginalna. Postanowiłem zwrócić towar żądając zwrotu pieniędzy.
Kwestia polega na tym że aby to stwierdzić musiałem rozpakować ją co wiąże się z naruszeniem opakowania. Towar znajdował się w plastikowym opakowaniu z naklejką-tak jakby plombą która siłą rzeczy musiała być przerwana by dostać sie do środka.
Sprzedawca odpowiedział że zwróci mi pieniądze jednak musze mu odesłać towar w nienaruszonym stanie włącznie z opakowaniem które ma być tak samo nienaruszone (?!?!)

Czy faktycznie w mojej sytuacji nie mogę domagać sie zwrotu pieniędzy przez to że otworzyłem opakowanie. Trochę jest to pozbawione sensu.
Wyświetlaj:
Radek221 / 79.191.115.* / 2019-06-17 11:07
Atmosfera w Folimpex to powód dla którego chce mi się chodzic do pracy :)) Zgrany zespoł
huczuh / 79.191.114.* / 2019-03-20 11:03
Wiem, że u nas szukają na taśmę w Sulejówku. Firma Folimpex. Dobrze płatna praca, warunki też w porządku i atmosfera także sprawdzcie sobie
KarolinaBla / 185.192.242.* / 2018-12-10 12:28
Można zapakować w swoje opakowanie. Dużo opakowań kartonowych nowych można znaleźć na https://e-hurtownia-opakowan.pl/ super jakość, świadcząca o bezpiecznym zapakowaniu i trasporcie
Izabella33 / 2017-10-30 09:37
Z tego co się orientuję, nawet, jeśli towar spełniał Twoje oczekiwania masz prawo zwrócić go bez podania przyczyny w ciągu 14 dni. W tym celu musisz przesłać też do sprzedawcy wypełniony formularz odstąpienia od umowy. Naruszone opakowanie nie powinno być tu przeszkodą.
Jeśli zależy Ci na odzyskaniu pieniędzy, a sprzedawca robi problemy, możesz też zamówić podobne opakowanie u producenta opakowań https://opakowania24.eu/. Koszty będą niewielkie, a Ty przynajmniej będziesz mieć spokojną głowę.
Jeśli sprzedawca nadal będzie stwarzał problemy możesz pokusić się o kontakt z rzecznikiem praw konsumenta.
Mam nadzieję, że trochę pomogłam.
Powodzenia.
mdab / 89.174.122.* / 2009-01-05 22:36
Prosze sie powolac na niezgodnosc towaru z umowa (opisem). Wiecej google ci powie
aloj / 212.109.146.* / 2009-01-06 08:39
Trudno reklamowac towar którego sie nie widzi, oczywistym jest ,że należy otworzyć przesyłke ale w obecności listonosza lub dostarczającego

Najnowsze wpisy