Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Religa: Likwidacja podatku Religi to zbrodnia

Religa: Likwidacja podatku Religi to zbrodnia

Money.pl / 2008-07-10 07:18
Komentarze do wiadomości: Religa: Likwidacja podatku Religi to zbrodnia.
Wyświetlaj:
anty oc / 83.144.125.* / 2008-07-10 22:52
Zbrodnią jest że chirurg bierze sie za polityke !!!
Do dziś te pieniądze sciągnięte od kierowców nikomu jeszcze nie pomogły. Kiszą sięna kontach bo zgodnie z ustawąnic z nimi sięnie da zrobić.
Politycy łatwo zabrali kierowcom ich pienoiądze a nie stworzyli dobrze do końca prawa aby je wydać, wstyd.
Ale jak lekarz i rolnik bierze sięza rządzenie to cudów się nie spodziewajmy, chociaż co niektórzy naobiecywali znów irlandi i jak zwykle im nie wychodzi, ech , dośćjużt ego mam....
obserwator / 2008-07-11 16:46 / Tysiącznik na forum
do anty oc > bzdury piszesz szanowny internauto, bo nie wiesz jakie kwalifikacje posiadają obecnie rzadzący - w internecie łatwo znaleźć. Zdziwisz się ilu jest lekarzy, psychiatrow itp. na politycznych i rządowych stanwiskach. Tak się dzieje dlatego że posłowie przechodza na stanowiska polityczne i rzadowe i stanowia łańcuch pokarmowy trudny do rozerwania. Nie placz nad kierowcami: miliony ich jedzie po chleb, papierosy, gazetę itp. jakby im tyłki przyrosły do siedzeń ... i truja wszystkich, za nic mają swoje zdrowie, nie oszczędzaja siebie i swoich bliźnich, sa egoistami. Nie dbaja o swoją kondycje, sa słabi, podatni na wypadki , zabijaja kobiety i dzieci na przejściach i nie tylko.
Dlatego Religa był przewidujący a jest obśmiewany przez dusigroszy w swych samochodach którzy by własne nieczystości spod siebie zjedli. To że rząd nie zagospodarowuje tych pieniędzy to wina rzadu i za to zaniechanie winien zapłacić wysoka cenę, przy najbliższych wyborach do czegokolwiek nalezy wybierać ludzi przewidujących a nie młodych wypasionych kłamców miłości. Ofiary wypadków mają standartow pomoc , czyli taka jak wszyscy a powinni mieć zwiekszona , ale co tu gadać: młodzi ktorzy chcą sie budować, kupic mieszkanie od chwili gdy PO rządzi nie otrzymuja żadnej pomocy, to jest skandal, którego nikt nie zauważa. Resztki z tej pomocy są dawane tym którzy korzystaja z prawa nabytych.
lideczka / 87.206.146.* / 2008-07-22 11:10
A może byś się internauto zastanowił nam tym dlaczego pan Religa wprowadzając podatek nie załatwił sprawy jego podzielenia. Jak sądzę jesteś zwolennikiem PIS i dlatego nie widzisz niczego poza własnym nosem. No i jak widać nie stać cię na samochód. Łatwo jest krytykować kierowców, gdy im się zazdrości samochodu.
Andre7 / 2008-07-10 16:55 / Tysiącznik na forum
Prof. Religa rozumuje sensownie, skoro za leczenie ofiar wypadków odpowiedzialni są sprawcy, to pieniądze powinni wypłacic ich ubezpieczyciele. Czyli zakłady ubezpieczeniowe powinny zapłacić za leczenie ofiar.
A skoro zapłacą, to i tak przeniosą to na kierowców.
Lepiej ustalić procent i obciążyc zakłady niz robić tysiące procesów sądowych.
Dlaczego - bo procesy sądowe ogromnie podniosą koszty ( wynagrodzenia prawników, ekspetów ...) zostaną dodane do kosztów odszkodowań, które i tak na końcu pokryją kierowcy !
acomitam / 83.25.13.* / 2008-07-10 20:03
Ubezpieczalnie powinny refundować rzeczywiste koszty leczenia, a nie oszacowane na podstawie jakiejś statystyki. Religa uwzględnił w swoich rachunkach woj. opolskie, gdzie jest najwięcej wypadków. Ale dlaczego akurat to województwo? Przecież dzięki temu wyszła najwyższa z możliwych składka. A jeśli tak się zdarzy, że liczba wypadków gwałtownie spadnie, to co? - nadal będzie odprowadzana składka w wys. 12%, chociaż koszty będą niższe? Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to zwykły, socjalistyczny skok na kasę. Ale komuszki inaczej nie potrafią.
MN4 / 80.51.231.* / 2008-07-10 19:25
Bywalcu, problem w tym któremu szpitalowi dać pieniądze i ile, tego pan profesor nie zrobił proawdopodobnie dlatego, że to jest trudne. Oszacowanie kwot statystycznie jest proste i to zrobił.
Dlatego jego ustawa dobrze wpisuje się w te setki ustaw PiSu, z których żadna nie funkcjonuje.
Na pewno byli w PiSie tacy, którzy napsuli więcej. Pan profesor na szczeście nie udzielał się zbytnio.
absurd / 83.11.16.* / 2008-07-10 18:05
za leczenie wypadków, powinien płacic sprawca, a nie wszyscy

proponuje inne rozwiazanie, niech Andre7 płaci za wszystkich w swoim ubezpieczeniu, a za leczenie pozostałych płacic beda jedynie sprawcy ze swego ubezpieczenia

odpowiedzialnosc zbiorowa to odpowiedzialnośc niczyja,

chce Andre płacic za piratów drogowych, czy innych powodujących wypadki?

jest jeszcze inny aspekt, podobny do rozliczania zuzycia energii, mój polski znajomy mieszka na osiedlu, w którym energia była rozliczana centralnie.. i nie udawało sie wygospodarowac oszczedności, jak zaczeto rozliczac ich indywidualnie (budynkami - jezeli dobrze zrozumiałem)

okazało sie ze zuzycie spadło ponad 20%

czyli sprawdza się zasada wszyscy .. czyli nikt, wszystkich .. czyli niczyje
kolincz2008 / 83.11.114.* / 2008-07-10 16:48
Jeśli to jest zbrodnia to dlaczego pan Religa nie wprowadził przykładowo obowiązkowego OC dla turystów udających się w góry.Ja w górach nie byłem wiele lat a z podatków,które płace pokrywane są koszty akcji ratowniczych śmigłowca-czyli dokładam do tego interesu, mnie do obowiązkowego komunikacyjnego OC państwo nie dokłada.
Walery / 83.4.242.* / 2008-07-10 14:52
A okradac uczciwych i niewinnych kierowcow to nie Zbrodnia CO ??????
kolooo / 83.144.125.* / 2008-07-10 23:00
kidyśszanowałem tego relige jako lekarza ratującego zycie, teraz jak sięwział za politykowanie to pluję na niego jak tylko go widzę w tv lub czytam w gazecie czy na necie
zachcialo się mu politykowania a niestety nie ma o tym zielonego pojęcia....
lideczka / 87.206.146.* / 2008-07-22 11:13
zgadzam się z tobą w zupełności
glut / 83.15.167.* / 2008-07-10 14:09
A tak wogóle dziadku daj sobie spokój z czymś na czym się nie znasz i zajmij się wnukami !!!
olowas / 217.153.30.* / 2008-07-10 13:22
Moim zdaniem zbrodnią na żywym organizmie jest jakiekolwiek mnożenie podatków. I tak nas za dużo kosztuje Wasza zabawa w rządzenie. Fachowców jak na lekarstwo, a państwo coraz droższe. Argument, że inni wprowadzili (też biuro-euro-i inni -kraci zresztą), to trochę metoda "na małego Kazia". Co mnie to obchodzi? Płacę ciężkie pieniądze na cały ten system i dołożenie kolejnego kamyka do worka na mojej szyi to zaiste zbrodnia - a w każdym razie wykroczenie przeciw przykazaniu Nie kradnij. Energia rządzących powinna być skierowana na walkę z nadmiernymi i niepotrzebnymi kosztami. Jak temu państwu może na cokolwiek brakować? Zaliczki na podatek płacę 5.000, a dziś za akt notarialny ponad 11.000 poszło w czarną dziurę (tzw. 2% PCC). :((
lotse / 79.188.238.* / 2008-07-10 11:37
a to co robią ludzie Hanki ze Szpitalem Praskim to co to jest ?
skandal to za mało !
Andre7 / 2008-07-10 16:58 / Tysiącznik na forum
Rozbudowują. Jest dobudowywane cąłe skrzydło za pieniądze miasta z nowa aparaturą. (także z myślą o obsłudze Euro). Ale chyba nie o to chodziło lotse ;-)
man13 / 2008-07-10 11:19 / Tysiącznik na forum
Następnu ukryty podatek na opiekę medyczną. Takiego działania i oszukiwania podatników nie p[owinno być. Zmiany proponowane przez rząd są istotnym elementem normalności ekonomicznej jaka powinna być wprowadzona w funkcjonowanie zakładach ubezpieczeń mająca na celu promowanie firm dbających o bezwypadkową jazbę swych ubezpieczonych.
Urawniłowka Religji jest idiotyzmem z czasóe PRL-u,
obserwator / 2008-07-10 13:18 / Tysiącznik na forum
man13 > sam piszesz a nie rozumiesz co piszesz, niewiedza nie usprawiedliwia głupoty, zatem czas najwyższy żebyś nauczyl się ocywistości, jeżeli sie nie nauczysz to nie pisz, bo szkoda nerwów normalnych podatnikow ktorzy niepotrzebnie są poddawani negatywnym emocjom. Jezeli nie przestaniesz to razem z maa znajdziesz swoje miejsce w księdze G.,,a
ktora pokazuje że wsrod normalnych s nienormalni którzy biją rekordy niepoczytalności.
maa / 2008-07-10 14:47 / Tysiącznik na forum
To prawda, mamy różne "ocywistości".

Mógłbym cię jednak uprzejmie prosić, byś poza typowymi pis-inwektywami użył jakieś argumenty podpierające twoją tezę?
Nie jesteś na zebraniu jaczejki pisowskiej, ani zebraniu kółka słuchaczy Radio Ma Ryja - nie piszesz do Ciemnego Ludu.

Dla przypomnienia:
ja nie uważam pijaczyny Religi za autorytet w żadnej dziedzinie. Nie powinien się wypowiadać publicznie na żaden temat.
Ponadto uważam, że "podatek Religi" to sprzeczny z konstytucją, nielegalny podatek.
obserwator / 2008-07-10 21:26 / Tysiącznik na forum
maa nie byłerm nigdy w PIS, ale sympatykiem jestem bo większość z ludzi tej partii ma wizję Polski przyjaznej dla obywateli; nie jestem sympatykiem PO bo klamali , klamia i kłamać beda. Wyzywanie profesora Religi od pijaka to zaświadcza że jesteś zlym czlowiekiem, niegodnym szacunku innych, raczej nie zauważam aby ciebie internauci szanowali. To jak z efektywną nauka polska, szkoda gadać, tylko 20 patentow rocznie, to mniej niz nic.
Tak sobie mysle że to dzięki tobie , PO wykończy samą siebie. Cały czas ładudujesz akumulatory tej partii negatywn energia. To tak się dzieje w nauce polskiej, im więcej profesorow na uczelniach, tym, mniej poatentów.
Widocznie cała energia idzie na pisanie bzdur a nie tworcze rozwiąznai, dlatego dzisiaj Premier wylewa krokodyle łzy. Profesor Religa coś zrobil i za to nienawidzą go władze PO. bo jest autorytetem a nie jest nim Wałęsa.
Zatem maa i man13 domniemam że jesteście zatrudnieni do pisania na tym forum w określonym , szkodzenia PIS. Ale PIS już dawno nie ma, od 8 m-cy rzeczywistą władzę ma PO i lewica wiejska i miejska, ale rezultaty tej władzy są mizerne, bo na pisakach nic nie rosnie, klamstwo zawsze ma krotkie nogi.
man13 / 2008-07-10 13:24 / Tysiącznik na forum
Więcej tej "madrości" PiSdzielczej wylewaj na forum, to pomaga otrząsnąć się z otępienia po PiSiorowatych mamieniach.
obserwator / 2008-07-10 13:13 / Tysiącznik na forum
maa > twoje wywody są spod budki z piwem która i tak jest w zaniku jak i twoje postrzeganie rzeczywistości. W swojej pokrętnej logice nie zauważyleś że więcej jest ofiar spowodowanych przez kierowców ktorzy taranuja ludzi w tym kobiety i dzieci na przystankach, na przejściach. Myslę, że twoje rozumienie ofiary ktora jest tylko kierowca jest niesprawiedliwe, jak nasze sądy. Ilośc jadu który wlewasz w swoje bazgroły, każe sądzić że rozum tobie odebrało a zatem każdy sąd umorzy postepowanie z przyczyn niepoczytalności dla ludzi ktrzy piszą bzdury.
maa / 2008-07-10 14:51 / Tysiącznik na forum
Matołku, naucz się choć pisać po polsku. Zęby mnie bolą, gdy czytam wpisy, nie dlatego, że piszesz pisgównem, lecz że kaleczysz polszczyznę.
Może łatwiej by ci było pisać po rosyjsku?
Elly / 85.89.191.* / 2008-07-10 22:49
maa , masz jeszcze zęby ?
Elly / 85.89.191.* / 2008-07-10 23:04
Poza tym jesteś: ordynarny, grubiański, nieokrzesany, poprostu cham.
Kto ciebie człowieku wychowywał? Pewnie mamusia z tatusiem nie mieli ochoty się denerwowac i puścili cię luzem. Efekty znają pozostali internauci.
Masz jeszcze kolegę - man13. Więcej kultury !
man13 / 2008-07-10 13:21 / Tysiącznik na forum
5 mld złotych dotacji z kasy państwa, brak zysków przez woele lat i......
twoje wywody są spod budki z piwem

Pierwszy raz pokazałeś wyrażnie swe PiSiorowato/moherowe poglądy. Brawo, jaka logika, elokwencja a co za styl.
Podziwiać za samouwielbienie środków wyrazu myśli.
obserwator / 2008-07-10 10:13 / Tysiącznik na forum
Prof. Religa ma absolutn rację , natomiast Misnisterstwo Zdrowia do dzisiaj nie zagospodarowało tych pieniędzy, ze szkodą dla leczenia obywateli i ofiar wypadkow. Publikatory pokazujma że to co się dzieje w szpitalach to horor dla pacjentów. Posłowie na Sejm w wikszości ci sami, posługującymi się w głosowaniu, w wypowiedziacvh instrukcjami to automaty nie politycy i reprezentanci wyborców. Partie rządzące wyloniły wyjatkowo słabych kandydatów na posłów i mamy rezultaty: autorytet Sejmu spada na pysk, bo inaczej nie można nazwać wyczynów marszałka sejmu ktory moim zdaniem nie jest reprezentantem całego społeczeństwa a jedynie złych elit rządzących, zadufanych w sobie i nie potrafiących bez instrukcji cokolwiek powiedzieć i zrealizować. Prosze nie zapominać w ubiegłej kadencji w Sejmie PO miało ponad 130 posłów a przewodnicząca sejmowej komisji zdrowia była Ewa Kopacz ktora dzisiaj jest Ministrem Zdrowia. Czy Polacy przeżyja ten elksperyment niudacznictwa. Podatnicy płacą pieniądze w postaci podatków PIT i nie tylko , bo emerycie także swoje własne, bo ich emerytura jest pomniejsazna o różnicę składki. Ale do dzisiaj nei można sprawdzić co się pieniędzmi dzieje, czy wlaściwie została zrobiona wycena, czy nie dodaje sie procedur których nie wykonano, czy nie stosuje się złodziejskich metod księgowania. Być może pieniędzy z ubezpieczeń nie chce sie urchomic dlatego, żebu Ubezpieczyciele kierowców nie patrzeli na rce szpitalom, na co wydawane są pieniądze i czy rzeczywiście ofiara wypadku jest leczona poprawnie a nie wodą i żywiona tak aby nie umrzeć. Tak sobie myśle że Reformy służby zdrowia( ale czy to jeszcze służba zdrowia/) nie będzie, nalezy natychmiast Panią Minister zdymisjonować, bo za długo już jest i za dużo złego się stało. Dlaczego tak nieliczni tyle złego społeczeństwu przedładaja w związku ze swoja nieudolnością.
MN4 / 80.51.231.* / 2008-07-10 13:56
W pierwszym zdaniu strzelasz sobie gola. Potem jazda na dwóch gazach. Miło czytać.
maa / 2008-07-10 11:16 / Tysiącznik na forum
co za bełkot...
obserwator / 2008-07-10 12:48 / Tysiącznik na forum
maa > jeżeli to bełkot twoim zdaniem - to szkoda chleba który jesz, powinieneś poprosić opatrznośc zeby ulzyla rodakom, bo szkoda wysiłku innych ludzi dla twojej egzystencji, ktoś kto nie rozumie a obraża innych bez jakiejkolwiek argumentacji, to jakby prownywać imbecyla z debilem. Zatem radzę - wyjdź z siebie, popatrz na siebie, dokonaj samooceny, puknij się w czoło, zejdź na ziemię, posypaj głowę popiołem bo nawet nie wiesz jak grzeszysz przeciwko ludziom biednym i schorowanym ktorym korporacja lekarska kłody sciele pod nogi na każdym kroku a rząd nie jest sprzymierzeńcem ludzi chorych, nawet nie potrafi kontrolować czy pacjenci i podatnicy maja i moga kontrolować wydatkowanie dziesiątków miliardów będących w obiegu w Narodowym Funduszu zdrowia.
maa / 2008-07-10 15:20 / Tysiącznik na forum
Odpuść. Jesteś po prostu głupiutki.
Używanie argumentacji ma sens, gdy adwersarz jest w stanie robić to samo.

PS
Nawet ksywa "obserwator" świadczy o nieukojonej tęsknocie twojej za inteligencją. Podobnie, jak u twoich Parteigenossen "sceptyka", "Cspostrzegawczego, "intelekta niepospolitego" (choć tu może właściciel silił się na dowcip?). To takie żałosne "Jestem Napoleonem..."
man13 / 2008-07-10 13:31 / Tysiącznik na forum
Jeśli komentarz nie na rączkę to po jakie licho odpowiadasz. Twoje rady, jak widać są gó...o warte i nie wysilaj się na dodatkowe wypowiedzi. A czarowanie z popiołem, wniebowstąpienia czy zasraszanie grzechami zostaw dla Rydzyka i innych cazrowników. Z bajkami to do przedszkola a i to z rozwagą, dzieci nie są tak naiwne jak by przypuszczać.
Pilsener / 2008-07-10 09:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zbrodnią nr 1 jest nakładanie nowych podatków pod pretekstem pomocy ofiarom wypadków - jak na razie ofiary wypadków nie zobaczyły nawet grosza z tej kasy! Jakie to żałosne - zdobywać polityczne poparcie i zwiększać masę uwłaszczeniową żerując na ludzkim współczuciu i miłosierdziu.

Zbrodnią nr 2 jest założenie, że to nie sprawcy mają płacić za szkody, a wszyscy podatnicy. Kiedyś policjant mnie się spytał, dlaczego jeżdżę brawurowo i niebezpiecznie. Odpowiedziałem "Przecież to nie ja zapłacę za ewentualne szkody i leczenie ofiar, więc korzystam z tego, póki mogę".

I oczywiście to ja jestem ten zły. Broń boże system albo rząd.
merval / 83.22.215.* / 2008-07-10 08:16
Wypowiedź prof. Religi wyraźnie wskazuje jak psieje nasza "klasa" polityczna. W swej wypowiedzi odnośnie podatku Religa ma być może i rację. Czy jednak likwidacja tego podatku od razu ma być nazywana zbrodnią? Myślę że Religa powinien w swojej wypowiedzi skoncentrować się na prawnych i ekonomicznych uwarunkowaniach podatku a nie kwalifikacji czynu zabronionego.
Jak tak dalej pójdzie to niebawem człowiek przechodzący przez trawę nazwany zostanie mordercą , zieleni miejskiej oczywiście.
MN4 / 80.51.231.* / 2008-07-10 07:18
Penie profesorze Religa. Zrobił pan tylko połowę roboty. Ma Pan pieniądze i wiadomo co z nimi dalej robić.
Pracowity rząd PiS zrobił 1000 ustaw i niechże mi ktoś wskaże jedną, która funkcjonuje.
marek 19.53 / 83.24.71.* / 2008-07-10 08:40

Penie profesorze Religa. Zrobił pan tylko połowę roboty. Ma Pan
pieniądze i wiadomo co z nimi dalej robić.


A więc jes ustawa, która funkcjonuje. W wyniku wyborów sporządzenie aktów wykonawczych do ustawy spadło na następców. I tu jest pies pogrzebany - zamiast wydać rozporządzenia wycofują ustawę.


A ta koncepcja
będzie na drodze sądowej dochodził zwrotu tych kosztów od ubezpieczyciela sprawcy wypadku lub bezpośrednio od samego sprawcy.


to kompletny idiotyzm.
Trudno sobie wyobrazić te setki tysięcy procesów .
Albo ściąganie kasy bezpośrednio od sprawcy.

Okazuje się, że zdrowie i życie jest mniej warte niż samochód.
maa / 2008-07-10 11:30 / Tysiącznik na forum
Zgadzasz się na równe składki ubezpieczeń samochodowych dla wszystkich? Bez względu na wypadkowość ubezpieczanego? By spokojni kierowcy płacili solidarnie za szkody piratów? Bo to jest tylko logiczne rozszerzenie rozumowania tego pijaka. On i Pisuariat zwyczajnie wprowadzili niezgodny z prawem parapodatek.

Jeśli pozwolić ci na pisanie tych idiotyzmów, to niedługo będziesz popierał domiary typu gierkowskiego, lub podatki z lat 50-tych (dla prywaciarzy 85%) jeśli tylko Partia Kaczyńskich to zaproponuje. Pewnie byś liczył, że ciebie-pisiorka taki podatek ominie, jak domiary omijały członków PZPR?
marek 19.53 / 83.24.71.* / 2008-07-10 13:59
Jesteś okropnie prymitywny a w dodatku prostacki - trudno z czymś takim polemizować. Tak jak z twoim sobowtórem MAN'em 13
maa / 2008-07-10 15:34 / Tysiącznik na forum
Mnie tam prostak jako adwersarz nie przeszkadza, byle był inteligentny. Twoje niewątpliwe chamstwo nie przeszkadzałoby mi, gdybyś był inteligentny.

PS
Tracisz nerwy - "prymitywny a w dodatku prostacki " to prymitywny błąd językowy... Na dodatek z błędem interpunkcyjnym.
Chyba cię w domu tego nie uczyli? Nie rób tego - twoja polszczyzna jest jedynym twoim intelektualnym atutem wyróżniającym cię wśród pisowskiej czerni.
I pamiętaj: Si tacuisses philosophus mansisses...
man13 / 2008-07-10 11:27 / Tysiącznik na forum
Nad pomysłami pracuje się do końca a nie ucieka z tonącego okrętu jako pierwszy. Jeśli PiS miał dobre pomysly w formie ustaw to czego nie realizował tylko skracał kadencję? Natomiast jeśli pomysły PiSdzielców były tylko im odpowiadające i nie dostali przyzwolenia społecznego na ich realizację to..... do koga pretensja?
Greeder / 62.89.78.* / 2008-07-10 07:38
Obniżenie składki rentowej. Oczywiście ustawa się nazywała inaczej, ale prawnikiem nie jestem. Natomiast wiem, że funkcjonuje :P
polonia / 24.15.22.* / 2008-08-10 20:11
Ja nie mam zamiaru placic za leczenie pijakow ani samochodowych piratow.Polska w Europie ma najwyzszy wskaznik wypadkow w tym wypadkow smiertelnych. Dosc zbiorowej odpowiedzialnosci za leczenie ofiar wypadkow samochodowych.Nie moze w Polsce demokratycznej obowiazywac prawo komunistyczne. W ten sposob nie zbudujemy Polski dostatniej i praworzadnej.

Najnowsze wpisy