Forum Forum emerytalneInne

Rok pracy więcej to emerytura wyższa o 300 złotych

Rok pracy więcej to emerytura wyższa o 300 złotych

Wyświetlaj:
Bzyg / 94.75.74.* / 2010-07-25 11:43
A ja życzę tym wszystkim pomysłodawcom od przedłużenia wieku emerytalnego ABY MUSIELI PRACOWAĆ do ostatnich swoich dni.
przyszły emeryt / 83.31.224.* / 2010-07-24 18:22
Pasożyty nie pozwolą ludziom decydować o ich własnych pieniądzach. Twierdzą, że są mądrzejsze od żywiciela
swiatowy_kryzys / 193.109.225.* / 2010-07-24 12:10
qrwa mać !!! a jak ktoś zarabia 1200 netto z umowy o pracę i 300 netto z umowy zlecenie to co ????
banda sqrwy_synów precz z wami wszystkimi i z waszymi pomysłami !!!
pysia987 / 178.235.52.* / 2010-08-04 23:33
a jak zarabiam 1500 netto, to na emeryturze będę wielkie gówno miała i do śmierci będę dorywczo zapieprzała i może zdechnę z honorem na stanowisku pracy!!!!!!!
acomitam / 83.25.185.* / 2010-07-24 09:57
Jak te komuszki się nie wstydzą pleść takie androny. Przecież wiadomo, że problemy systemów emerytalnych wynikają z ich konstrukcji i są nieusuwalne o ile nie zmieni się zasad ich funkcjonowania!!! Poprawianie zaproponowanego typu przypomina naprawy socjalistycznych gospodarek znane z PRL, które nie mogły poradzić sobie z prostymi rzeczami jak osławiony papier toaletowy czy sznurek do snopowiązałek. Niezależnie co komuszki robiły w gospodarce papieru i sznurka jak nie było, tak nie było. Podobnie jest z proponowanymi zmianami w systemach emerytalnych. Jak już dociągnie się do 67 lat w robocie, to okaże się, że emeryturka i tak jest głodowa i że są problemy z jej wypłatami, bowiem ZUS nie ma kasy. Komuszki!!! Popukajcie wy się w czoło. Tu trzeba zmienić zasady, a nie naprawiać nienaprawialne!!!
mn7 / 85.14.84.* / 2010-07-24 06:21
Zlikwidować emerytury tzw.rządowe nadawane przez rząd osobom, które nie mają odpowiedniego stażu pracy.
łowca ciekawostek / 109.243.192.* / 2010-07-23 22:18
Z forum Money:
"2010-02-25 21:44:33 | 91.193.160.* | JX
Re: Góra: Będziemy musieli pracować aż do siedemdziesiątki [0]
Marek Góra, zwany profesorem, powinien wstydzić się.
To on, jako „współtwórca reformy systemu ubezpieczeń społecznych", przyczynił się do opracowania systemu, który okrada emerytów.
OFE zarabiały 7% rocznie, bez względu na efektywność swych działań. Teraz mają mieć „tylko” 3%.
Góra twierdził, że "OFE są powołane do tego by inwestować", tymczasem OFE za przekazane pieniądze kupowały rządowe obligacje, potrącając sobie za to 7% rocznie.
Bezczelność Góry przekracza granice przyzwoitości, kiedy twierdzi:
„Pracownikom - bo to oni będą zapewne protestować – trzeba jasno pokazać, że brak podniesienia wieku emerytalnego ogranicza ich wynagrodzenia.”
Jest to próba skłócania poszczególnych grup pracowników, z jednoczesnym okłamywaniem ich. W sytuacji, kiedy zlikwidowano polski przemysł i ponad dwa miliony młodych ludzi szukając pracy wyjechało za granicę, propozycje wydłużenia emerytalnego wieku zmierzają do wyniszczenia narodu polskiego.
Zwłaszcza w kontekście twierdzenia innego mądrali, Janusza Lewandowskiego:
„Polacy nie muszą posiadać zakładów pracy. Będą żyć z pracy własnych rąk".
Pilsener / 2010-07-23 22:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ludzie, którzy przestrzegali przed OFE mówili już dawno, że ta reforma spowoduje:
- wzrost podatków
- spadek emerytur
I co, mylili się? Ale wtedy były "wielkie reformy" - nie na darmo wielkie solidaruchy skończyły z poparciem 2%, ich projekty ustaw to kicz i zgroza, przy którym komusze zawracanie rzek to wzór ekonomii i organizacji!

Ja ciągle nie rozumiem, dlaczego po prostu obywatel nie może odkładać na emeryturę na wolnym rynku a jego emerytura nie może być uzależniona od tego, co odłożył? Czy to niemoralne? Czy to niesprawiedliwe? Czy to nieekonomiczne? Czy to skomplikowane?

Przecież teraz "odkładając" na ZUS i OFE wróci do mnie w postaci emerytury mniej niż 10% tego, co odłożyłem! Gdybym podatki, które płacę co miesiąc na ZUS i OFE przepijał a na emeryturę odkładał butelki, to z tych butelek miałbym wyższą emeryturę niż z ZUS i OFE! Nie wierzysz? Policz i sprawdź sam!

A jak słucham polskich polityków to się zastanawiam, skąd oni się wzięli? Trzeba mieć nie lada budżet i determinację, by (nawet w kraju 40 milionowym) znaleźć ludzi równie mało inteligentnych i operujących na równie wysokim poziomie absurdalnej abstrakcji.

W dodatku polscy politycy drwią ze mnie i szydzą, że jak chcę mieć wysoką emeryturę to sam muszę na nią odkładać - w takim razie oddajcie mi byli cinkciarze podatki, które płacę na waszych kolesi w ZUS i OFE! Z czego mam odkładać, jak już teraz oddaję politykom na ich chore wizje połowę (nie największej w dodatku) pensji?
łowca ciekawostek / 109.243.192.* / 2010-07-23 22:10
Ej, Pilsener, niby taki bystrzak, a zorientowałeś się dopiero wtedy, kiedy już nie masz nic do gadania. Ty i Twoje potomstwo.
A mogłeś czytać "Towarzysza Szmaciaka". On już dawno napisał:
"Za strach, za smak upokorzenia
zapłaci czelna mu hołota
i będzie dotąd gnić w więzieniach,
aż z niej zostanie kupa błota!
Zaś tym, którzy zostaną tyrać,
ach! lepiej by już umierać,
bo w takie wtłoczy ich wędzidło,
że przez sto lat nie zipnie bydło".
dkryo / 79.189.96.* / 2010-07-23 19:53
szanowny kolegogdyby wszystko odbwało się uczciwie to śmiem powiedziec że na pewno by tak nie było ,a że jest bez robocie ludzie kombinuję ,gdyby ludzie po 50 mnieli wieksze szanse zatrudnienia nie uciekali by sie do sposobów takich ja renta chorobowa itd,itd
Polska korupcja / 83.20.13.* / 2010-07-23 19:40
Mamy najwiecej rencistów w swiecie
Czas najwyższy przerzedzić szeregi rencistów!!!!!!!
Dosyć utrzymywania 80% oszustów, którzy w Polsce biorą rentkę z
naszych ciężko zarobionych wypłat

Do diabła z mundurowymi pasożytami
łowca kretynów / 109.243.192.* / 2010-07-23 22:14
Słusznie! I zlikwidować "Polską korupcję"!
tade / 83.2.33.* / 2010-07-23 20:17

Czas najwyższy przerzedzić szeregi rencistów!!!!!!!

Stworzyć etaty dla dobijaczy w ZUS i po ptokach.
Wprowadzić egzaminy dla emerytów i rencistów.
tora,tora,tora / 178.36.154.* / 2010-07-23 18:40
kilka kilometrów stąd, ludzie płacą 15% VAT-u, ale ci pazerni złodzieje chcą zarżnąć Polskę i Polaków 22% VAT-em !!!!
Oni już mają posiadłości w USA, a wy zdechniecie z głodu jak ZUS ogłosi bankructwo ( i OFE też) :-)))))
jot-24 / 178.183.233.* / 2010-07-23 18:18
Dlaczego wreszcie człowiek sam nie może decydować o tych sprawach?
Czy urzędnicy są klasą ludzi mądrzejszych niż reszta społeczeństwa , by decydowali za innych?
Obserwując klasę urzędniczą , wydaje mi się , że jej rozum jest poniżej przeciętnej.
łowca ciekawostek / 109.243.192.* / 2010-07-23 22:02
"Obserwując klasę urzędniczą , wydaje mi się , że jej rozum jest
poniżej przeciętnej".
Aż tak źle nie jest, ale kryterium przydatności na stanowiskach od urzędu gminy, przez urząd premiera, do sejmu i senatu jest posłuszeństwo, a nie myślenie
młodzieniec po 60-ce / 217.172.249.* / 2010-07-23 16:58
Tak tak , mam nowe wyliczenia : jeśli ktoś będzie pracował do 99 roku życia to mu dołożą 10 000 na miesiąc
Blondynka_rekinek / 86.181.232.* / 2010-07-23 15:04
niezla sciema, kto normalny liczy na wiarygodnosc tych doniesien, kto normalny zdaje sie to usatwodastwo w kwestii kiedy mam przejsc na emeryture. Ja przynajmniej przejde wtedy kiedy zechce,oczywiscie trzeba to odpowidnio wczesniej zaplanowac, zainwestowac krotko mowiac sfinansowac sobie pare rzeczy,zeby sie uniezaleznic od przepisow. Mi nikt nie bedzie mowil kiedy mam isc na emeryture a napewno marzy mi sie raczej wczesniejsza gdzies we Francji najchetniej.
wyrównam / 83.18.166.* / 2010-07-23 17:13
Wszyscy macie rację. Kto z nas dożyje? Chyba te darmozjady z rządu, posłowie, senatorowie. Gdzie ww się leczą? Mają swoje darmowe kliniki rządowe. Dla nas - NFOZ. W maju już nie ma dla nas pakietu podstawowych świadczeń lekarskich. Zdzierają haracz od pensji, ale musimy się leczyć prywatnie, płacić za leki, za zabiegi i jeszcze o zgrozo znać się na medycynie, by prosić o receptę na leki, na zabiegi, udać się do kliniki. fiedak, boni etc. widzicie mnie z jaskrą, ślepą, głuchą, sparaliżowaną, po wylewie i zawale, z niefunkcjonującymi nerkami, amputowaną piersią... jak pracuję? Co mi oferujecie? śmiganie na wrotkach wśród półek w hipermarkecie, rolę tkaczki w kowarowskiej fabryce dywanów, sortowanie makaronów w malmie? Wiem ile o was obchodzi! Ja do dzisiaj mam przed oczyma "akcję" ewakucji szpitala z niemowlętami i dziećmi chorymi na raka. Widzę TWOJĄ ZAPŁAKANĄ TWARZ I BAZRADNOŚĆ, NIEMOC TWOJĄ , BIEDNA MATKO POLKO Z TWOIM CHORYM NA RAKA DZECIĘCIEM, TRZYAMAŁAŚ JE NA RĘKACH! Za Twoją i moją krzywdę przeklinam ich na wieki!
Oborowy / 79.185.85.* / 2010-07-23 16:24
Blondynaka. Chciałas POwiedzieć ze sama sobie ustalisz odejśćie z pracy. To nie znaczy,ze ustalisz sobie pobieranie emerytury z ZUS, czy OFE. TYm niekoniecznie musisz sie chwalić.

Niektórzy całe zycie nić nie robią.Nie odprowadzili żadnych skladek.
Blondynka_rekinek / 86.181.232.* / 2010-07-23 17:34
poza tym dlaczego pojscie na wczesniejsza emeryture prywatna ma byc czyms zlym? chyba tylko w POlsce. Na zachodzie ludzie ida sobie na emeryture tak wczesnie jak moga i na to sobie odpowiednio wczesnie inwestuja pieniazki,pracuje do konca i do ostatniego tchu Ten kto MUSI.Ja np. chcialabym sobie pojsc w wieku 55 lat najpozniej ( mozna jezdzic po swiecie, uprawiac hobby,czytac ksiazki,chodzic na koncerty, i wiele innych) i nie wiedze w tym nic zlego,wrecz przeciwnie. A jesli zechce mi sie jeszcze pracowac na pol etatu,to fajnie byloby gdyby i w Polsce nie tylko zagranica byly takie mozliwosci. Wbrew temu co sie niektorym wydaje,zagranica bogatsi nie haruja do konca, chyba ze we wlasnym b. dobrze prosperujacym biznesie.
blondynka-rekinek / 86.181.232.* / 2010-07-23 17:28
nie jestem mniej bystra od Ciebie, ja na ZUS i OFE sobie poczekam i traktuje raczej jako dodatek lub replacement do wczesniejszych prywatnych srodkow.Poza tym uwazam ,ze kazdy powinien moc przejsc wczesniej na odpowiednio mniejsza emeryture jesli woli taki uklad, bo myslac o tym co sie moze zdarzyc, to raczej wiekszosc pojdzie pozno tak pozno jak sie da i za taka sama mala emeryture. Ale nie ja.Trzeba sie wczesniej ustawic ,zeby panstwowa czy oFE-owa II filar byly dodatkiem,na kotre to skaldek wcale nie chce placic.OFE II to wymuszenie,inaczej nie placilabym wcale i nie takieee skaldki.
Obserwator sceny politycznej / 78.8.108.* / 2010-07-23 14:49
Nie trzeba podnosci wieku emerytalnego. Wystarczy zreformować
ulgi emerytalne:
1. Najważniejszą reformę, która trzeba przeprowadzić to reforma
KRUSu ! (Przyklad znam rodzinę ktora ma 3 hektary. Wszyscy
pracuja zagranica a w polsce oplacaja sobie krus i sie smieja!!!
polska paranoja)

2. Ograniczyć przywileje emerytalne dla górników.
3. Wydłużyć czas pracy dla pracowników służb mundurowych. (w tym
roku w mojej rodzinie jedna osoba przeszla na wczesniejsza
emeryture wojskowa i juz pracuje gdzie indziej bo sam stwierdzil
ze jest za mlody zeby siedziec w domu!! paranoja).

Dlaczego wiekszosc spoleczenstwa ma pracować do 67 roku zycia a
mundurowi przechodza na emeryture w wieku czterdziestu ilus lat
i pracuja dalej pobierajac emeryture ?
Tylko do takich reform trzeba miec jaja a zaden rzad tego nie
zrobi, wola nam wydluzyc wiek emerytalny lub jak pani Fedak
przerzucic kase z OFE do ZUS a pozniej niech sie martwia
nastepni.
Kosanova / 79.186.25.* / 2010-07-27 11:43
Ja też znam takich, którzy pobierają z KRUS emerytury i szczerze powiem - można się z tego 700 zł pośmiać, a nawet zapłakać.
WJP / 83.11.196.* / 2010-07-24 06:53
dobra analiza, krus, mundurówka i lewe renty ot całe zło naszego systemu, a powino być dla wszystkich / jesli już bez tego obejść sie nie da / i państwo koniecznie chce "pomagać swoim obywatelom ustalenie minimalnej obowiązkowej składki = socjal a z resztą zrób sobie kochany co tylko ci do głowy przyjdzie - inwestuj w nieruchomości, złoto walutę , dzieci lub przepij jeśli taka twoja wola , ale do nikogo nie miej późnieji żalu żeś został bez środków do życia. Mam znajomych - załatwiona lewa renta , może w całym swoim 55 letnim życiu przepracował 3 -5 lat a reszta to kombinacje, wyłudzenia itp- Mój były pracodawca przez 25 lat odprowadzał kilkutysięczne składki na moje ubezpieczenie, a teraz Zakład Udręki Społecznej wypłaca mi ok 40 % wynagrodzenia z tytułu chorobowego pomimo iż mieliśmy podwyższoną składkę zapewniającą 100% zasiłku. Ale żadna siła partyjna będąca u żłobu nie poważy się na ruszenie krus - bo chłopstwo to potęga i basta , a pozostali w opozycji natychmiast "litowaliby się na ciężką dolą uciskanych włościan" Jedyną szansa na ruszenie tego wrzodu jakim jest krus - ponadpartyjne porozumienie - ale to tylko marzenie ściętej głowy pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów
ojro / 91.193.208.* / 2010-07-24 09:37

Ale żadna siła partyjna będąca u żłobu nie poważy się na ruszenie krus - bo chłopstwo to potęga i basta

Cała prawda. Podobnie jak górnicy wymusili sobie wcześniejsze emerytury siekierami i kamieniami, tak chłopi zmusiliby widłami rządzących do pozostawienia KRUS-u w spokoju. Niestety okazuje się, że kto ma siłę w mięśniach, ten sobie wszystko załatwi, tak było zawsze.
łowca ciekawostek / 109.243.192.* / 2010-07-23 22:36
Obserwatorze sceny politycznej - państwo jest dla społeczeństwa, a nie odwrotnie!
OFE jest kasynem, które rozgrywa nasze przyszłe emerytury. Ich wynagrodzenie powinno być oparte na zysku, a nie ryczałcie.
Czy oglądałeś kiedyś pracę górników? Czy próbowałeś z rodziną wyżyć z trzech hektarów? Czy podejmowałeś pracę za granicą bez usytuowanych tam ziomków?
Jeśli już obserwujesz, to spróbuj coś zobaczyć.
jedrek51 / 2010-07-23 18:22
popieram Pana bo po co nam te wyliczanki , które będa miały zastosowanie za 30 lat bo to dla tych co w 1998 r rozpoczeli pracę a dal nas którzy mamy 40 lat pracy a wiek 58 czy 59 lar tyrać jescze 6 lat dla OBIBOKÓW w Rzadzie i we wszystkich Ministerstqwach Popierajmy ten projekt OPZZ i będzie coś wreszcie dla nas
tora,tora,tora / 178.36.154.* / 2010-07-23 15:58

Dlaczego wiekszosc spoleczenstwa ma pracować do 67 roku zycia

bo myślą, że państwo to taki dobry wujek, co ich nie oszuka.
Komuna umarła !!!!
Teraz, tylko to będziesz miał co se sam ukradniesz, jak w tej reklamie z Kondratem :-)))
Observer. / 79.186.36.* / 2010-07-23 14:31
Rok pracy więcej, to emerytura wyższa o 300 zł brutto (minus podatki i inne tam), a życie krótsze o 3 lata... Sami sobie przeliczmy, co się bardziej opłaca.
tora,tora,tora / 178.36.154.* / 2010-07-23 14:36
rok pracy w wieku 67 lat ???
chyba tylko p******* w stołek ???
wyobraź sobie 40 tonowy pocisk, kierowany przez 67 latka :-))))

Najnowsze wpisy