Forum Polityka, aktualnościKraj

Rosjanie: Zapisy z czarnych skrzynek nie do publikacji

Rosjanie: Zapisy z czarnych skrzynek nie do publikacji

Wyświetlaj:
To nie piloci zawinili / 80.51.216.* / 2010-06-03 18:30
Na podstawie stenogramów można udowodnić, że kontroler lotu podawał nieprawidłową odległość samolotu od lotniska. Do wyliczenia wystarczą proste działania arytmetyczne.
Kontroler lotu podaje odległość 10 km od lotniska o godz. 10:39:08,7 . Odległość 2 km od lotniska podaje o godz 10:40:38,7 . Wynika z tego, że w czasie 90 sek. przelecieli 8km co daje prędkość 320km/godz (88,8m/sek). Od pozycji 2km od lotniska (wg kontrolera lotu) do chwili zderzenia z ziemią o godz. 10:41:05,4 mija 26,7 sek . Zakładając, że lecieli z tą samą prędkością, to przelecieli
jeszcze 2,4 km i do pasa lotniska zabrakło ok. 0,5 km (można to sprawdzić na Google Earth włączając opcje „pokaż miarkę”). Więc z tych prostych obliczeń wynika, że odległość podawana przez kontrolera lotu była zaniżona o co najmniej 1 km, a że w ostatnich minutach lotu włączyli pełny ciąg silników próbując poderwać samolot, więc lecieli znacznie szybciej i przelecieli o wiele dalej nim się rozbili. Wniosek z tego, że błąd w odległości od lotniska podawanej przez kontrolera lotu mógł wynieść nawet ok 2km.
rozwado / 2010-06-01 13:24 / Tysiącznik na forum
Czarne skrzynki sa wlasnoscia Polski. W jaki sposob moze konwencja chicagowska zabraniac Polsce upublicznienia ich tresci? Jako kto?

Co ma RBN do czarnych skrzynek? RBN nie ma nic wspolnego z prokuratura ani z komisjami sledczymi. To jest uzurpacja wladzy.

Nie ma zadnych powodow do cenzury bo nic takiego nie moglo sie dziac w ostatnich minutach lotu (chyba przklenstwa, ale bigoci moga zatkac uszy).
: (((((((( / 194.213.1.* / 2010-06-01 12:50
To jest skandal panie hrabio,że pełnomocnik rodzin ofiar nie został wpuszczony na posiedzienie RBN na którym politycy będą odsłuchiwać nagrania z czarnych skrzynek.
niezalezna / 212.160.172.* / 2010-06-01 12:20
http://www.niezalezna.pl/article/show/id/34812
niezalezna / 212.160.172.* / 2010-06-01 12:37
Psychole maja jakieś argumenty. A ty człowieku ? tylko szydzisz z cudzego zdania, jesteś słaby.
GRU_GRU / 212.160.172.* / 2010-06-01 12:10
2 miesiące to dość czasu by spreparować takie nagrania na jakie się ma ochotę, kto daje gwarancję że to co jest na płytach CD pochodzi z prezydenckiego samolotu ? Głosy pilotów można było skopiować z kilkunastu poprzednich lotów.... dodać szumy, trzaski.
Tylko fizyczne posiadanie rejestratorów daje dobra gwarancję zweryfikowania nagrań, cyfrowe nagranie na płytce jest nic nie warte.
Gall# / 213.158.197.* / 2010-06-01 11:49
Jak polski rząd mógł przyjąć takie warunki przekazania rejestratorów? Czy to prowokacja?
Czy my jesteśmy jeszcze krajem suwerennym?!
To jest rząd nieudolny, albo to są zdrajcy.

Rządamy bezwarunkowego zwrotu Polsce oryginalnych rejestratorów.
cozaczassy / 213.158.197.* / 2010-06-01 10:40
Od tragedii pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób, niebawem miną dwa miesiące. Badają ją prokuratury i komisje: polska i rosyjska. Ale pytań jest wciąż więcej niż odpowiedzi.
Już na starcie pojawiały się wciąż nie rozwiane wątpliwości: o podstawy prawne badania przyczyn katastrofy. Rząd oparł się na konwencji chicagowskiej (o międzynarodowym lotnictwie cywilnym – red.). Nie skorzystał – co ujawniła "Rz" – z polsko-rosyjskiego porozumienia z 7 lipca 1993 r., które pozwala na wspólne badanie katastrof lotniczych. Tymczasem mimo zapewnień o dobrej pracy strony rosyjskiej wyszło na jaw, że niedokładnie przeszukano teren katastrofy. Dziennikarze i turyści znajdowali przedmioty należące do ofiar. Interweniował minister Kwiatkowski. Rosja zgodziła się, by do Smoleńska przyjechali polscy archeologowie – jednak do tej pory im się to nie udało.
sceptyk / 2010-06-01 10:34 / Tysiącznik na forum
Jeżeli nie przyklęknąłeś z pokorą czytając rozkazy naszych umiłowanych braci z Kremla,
to nie wsiadaj do samolotu.
Zawsze może zabłądzić we mgle.
Binarek / 2010-06-01 10:26 / Tysiącznik na forum
Całe szczeście, że śledztow było prowadzone w Rosji przy udziale naszej prokuratury.

Strach pomyśleć jaki cyrk przeprowadziliby PiSowcy gdyby było prowadzone w Polsce.
Kontrolowanych przecieków, oskarżeń i demonstracji nie byłoby końca.
Ci padlinożercy nie uszanują niczego
Elektro Devil / 2010-06-01 12:17 / Tysiącznik na forum
muszę się zgodzić z Binarkiem, mimo że niechętnie.
"Polski Wymiar Niesprawiedliwości" - relikt komuny to najgorszy element w tym "demokratycznym" Państwie.
Zanim coś by wyjaśniono wszyscy zdążyli byśmy się zestarzeć po 3 razy...

Co nie zmienia faktu Binarek, że nasze władzę powinny zrobić wszystko, aby dowody i czarne skrzynki sprowadzić do Polski zaraz po katastrofie. Nieruszane przez Rosjan.

I to by właśnie Binarku ukróciło te wszystkie chore spekulację i szukanie sensacji.
Binarek / 2010-06-01 12:28 / Tysiącznik na forum
"I to by właśnie Binarku ukróciło te wszystkie chore spekulację i szukanie sensacji."

Część spekulacji
Ponieważ wiele osób widziało żołnierzy dobijających rannych trzeba byłoby sprowadzić ciała nieruszane przez rosjan a nawet pozostałości samolotu nieruszane przez rosjan

Moim zdaniem ktoś powinien mieć odwagę na samym początku powiedzieć, że śledztwa katastrof lotniczych trwają często po pół roku a zapisy czarnych skrzynek rzadko ujawniane są do wiadomości publicznej.
Oszołomowaty / 89.229.95.* / 2010-06-01 13:00
Jakie kłamstwa? Wyjaśnij mi ska się w Smoleńsku wziął Klich? Proszę bardzo? Uracz nas swa niebagatelna wiedzą ... A wiesz, że Tusk zgodził się na postępowanie wg. konwencji Chicagowskiej, bo najprawdopodobniej nie wiedział nawet o istnieniu porozumieniu polsko-rosyjskim z 1993 roku? Nikt mu z jego "ekspertów" nie przypomniał o tym ... pojechał sobie bez zadnej odprawy jak na wycieczkę. A potem już było się głupio wycofać z debilnej decyzji. Wskaż mi tylko gdzie Cie okłamałem bo zgłupiałem czytając twoją odpowiedź?
Rossi / 91.189.73.* / 2010-06-01 10:50
Binarek grasz rolę klowna w cyrku, który moze funkcjonować dzięki takim jak Ty.
Najwygodniej jest twierdzić co by było gdyby, to są tylko Twoje spekulacje.
Binarek / 2010-06-01 11:02 / Tysiącznik na forum
Widzę co się dzieje gdy śledztwo prowadzone jest poza zasięgiem ludzi żądnych sensacji
Zazwyczaj błaźni są bardziej inteligentni niż rozwrzeszczona gawiedź ich otaczająca
Rossi / 91.189.73.* / 2010-06-01 11:55
Widzisz Biniarek nie POjmujesz jednej elementarnej rzeczy, każdy ma prawo do poznania prawdy jaka by ona nie była, ty reklamujesz by tę prawdę można było ukryć pod pozorem próby jej poznania przez;

rozwrzeszczona gawiedź

Każdy ma również żądać przekazu opartego na faktach nie na komentarzach bo te mogą być subiektywne, bezwzgledu kim by był.
TY natomiast dzielisz na tych prawych i ;

rozwrzeszczona gawiedź
Binarek / 2010-06-01 12:00 / Tysiącznik na forum
Prawdę poznaje się na badaniu śladów a nie na plotkach i domysłach
Rossi / 91.189.73.* / 2010-06-01 12:28

Prawdę poznaje się na badaniu śladów a nie na plotkach i domysłach

Biniarek kto zabezpieczył ślady, czy zrobił to właściwie, kto dozuje informacje i komentarze.
A teraz fakty;
miejsce katastrofy nie zabezpieczone
czarne skrzynki u przyjaciół
ciała w celu identyfikacji przewożone do moskwy
Czy ten obraz śledztwa gwarantuje rzetelny wynik.
Binarek / 2010-06-01 12:32 / Tysiącznik na forum
Jakie fakty podałeś bo nie znajduję??

"Miejsce katastrofy niezabezpieczone"
Dlaczego powtarzasz tego typu kłamstwa?
Miro, Zbycho i Rycho / 130.60.28.* / 2010-06-01 10:42
A sady i prokuratura sa teraz pod kontrola PISu? Ja nie wiedzialem, ze teraz PIS rzadzi, a PO spi!!!
Binarek / 2010-06-01 10:58 / Tysiącznik na forum
Jej :(
Pierwszego Prezesa SN oraz Prokuratura Generalnego powołuje i rozlicza Prezydent RP

Nie martwi mnie nawet wasz brak wiedzy ale sposób myślenia.
"pod kontrolą"

Dlaczego w IVRP wszystko musiało być pod kontrolą????
: )))))) / 194.213.1.* / 2010-06-01 11:33
Ty Binarek mógłbyś wzorem marszałka Komorowskiego choć z wikipedii korzystać.
"Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego – powołuje go Prezydent RP na 6-letnią kadencję"

"17 października 1998 - nadal Lech Gardocki[1] (upływ kadencji 18 października 2010) "
" z dniem 18 października 2004 został powtórnie powołany przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego na drugą kadencję (na okres do 18 października 2010). "

Po co insynuujesz że Prezesa SN powołał prezydent Kaczyński? Z ignorancji czy celowo?
Prezesa SN powołuje prezydent,ale nie rozlicza, prezydent nie ma prawa odwołać Prezesa SN .

Do powołania Prokuratura Generalnego konieczna jest kontrasygnasta premiera
"5 marca 2010 prezydent Lech Kaczyński powołał go na ten urząd[6]. Postanowienie Prezydenta RP uzyskało następnie kontrasygnatę Prezesa Rady Ministrów. Stanowisko to Andrzej Seremet objął 31 marca 2010."

Twoje insynuacje,że sądy i prokuratura są pod kontrolżą pisu są nie warte funta kłaków
Zacznij Binarek korzystać chociaż z wikipedii,albo pisz te swoje propagandowe wyPOciny na pudelku albo nonsenspedii

ps. możesz mi minusik klepnąć
Binarek / 2010-06-01 11:50 / Tysiącznik na forum
A. Nigdzie nie insynuowałem, że Prezesa SN powołał Lech Kaczyński. Przeczytaj jeszcze raz mój wpis i proszę popraw swoją pomyłkę
B. Prezydent Lech Kaczyński korzystał z prawa powoływania lub nie powoływania sędziów SN
http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prezydent;nie;powoluje;sedziow;ale;popiera;podwyzki,244,0,317428.html
C. Art. 4.
§1. Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego corocznie składa Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Krajowej Radzie Sądownictwa informację o działalności Sądu Najwyższego oraz o wynikających z niej istotnych problemach
D. Proszę przeproś za zdanie "Twoje insynuacje,że sądy i prokuratura są pod kontrolą pisu "
Na szczęście obecnie nic nie jest pod niczyją kontrolą

Czy przywykłeś już do bezrefleksyjnego myślenia, że coś musi być pod kontrolą?

Minusiki "klepie się" m.in. osobom, które nie przestrzegają netykiety
Mi już klepneliście 6, wcale ich nie uzasadniając. Nie wstydzisz się tego?
Czy taka będzie wolność słowa w IV RP?
Rossi / 91.189.73.* / 2010-06-01 12:09
Biniarek napisałeś tak jak man13 i półprawdę która jest gorsza od kłamstwa i wprowadza w błąd.

Prokuratura Generalnego powołuje i rozlicza Prezydent RP

Prezydent wskazuje Prokuratora Generalnego z pośród kandydatów wybranych przez sejm zwykłą większością głosów.
Podkreślam prezydent wskazuje a nie wybiera, wskazany kandydat jest powoływany na to stanowisko.
Tak więc wybór Prokuratora Generalnego jest w gestii większości w sejmie RP, która należy do koalicji PełO -PSL.
Prezydent RP Lech Kaczński dokonywał wskazania prokuratora z posród kandydatur które uzyskały POparcie partii rządzącej cztaj Tuska.
Binarek / 2010-06-01 12:22 / Tysiącznik na forum
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/369245,krs_przedstawi_kandydatow_na_prokuratora_generalnego.html

Rossi przeczytaj. kandydaci nie są wskazywani przez Sejm
Przynajmniej mam tą satysfakcję, że po dyskusji czegoś się nauczycie
Rossi / 91.189.73.* / 2010-06-01 12:33
Binarek przeczytaj co napisałem, ogarnij to umysłem POtem komentuj.
OK!
Binarek / 2010-06-01 12:50 / Tysiącznik na forum
Przeczytałem ale nie ogarnąłem tych głupot które wpisałeś

"Dwóch kandydatów, spośród których nastąpi wybór, ma wskazywać Krajowa Rada Sądownictwa i Krajowa Rada Prokuratorów."

Proszę podaj link do swoich dziwnych źródeł
: )))))) / 194.213.1.* / 2010-06-01 10:30
więc nie myśl, słabo ci idzie
ajiortir / 213.25.206.* / 2010-06-01 09:50
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Gall# / 213.158.197.* / 2010-06-01 10:32
Dokładnie. Warto rozważyć, czy to nie jest element wiekszej maskarady:
1. Kreml wspaniałomyślnie przekazuje Tuskowi odpowiednio przygotowane sekretne kopie zapisów.
2. Tusk ofiarnie "narażając się wielkiemy Putinowi" wspaniałomyślnie udostępnia narodowi wybrane fragmenty nagrań
3. Kreml w uzasadnionej trosce o dobro sprawy, dla ochrony oryginałów przed nieodpowiedzailnymi Polakami, zachowuje masze rejestratory na najbliższe 200 lat.
realis / 212.2.116.* / 2010-06-01 10:38
i już po 200 latach okazuje sie ze nagrania byly spreparowane ;)
cyna 1 / 195.189.43.* / 2010-06-01 09:24
Kopie to se wsadzcie do du-py . Tylko oryginały się liczą !!!
Rossi / 91.189.73.* / 2010-06-01 09:12
Czy statek powietrzny opatrzony symbolami wojskowymi, a takie posiadał, który był na wyposażeniu jednostki wojskowej, w śledztwie jest traktowany jako cywilny. Jest to kpina z Polski i z Prawa.
Czy ważniejszy jest interes Polski czy partii Tuska.
Czy aparat władzy Tuska stoi ponad prawem, jak długo bezkarność aparatczyków będzie faktem.
Czy prokurator generalny Andrzej Seremet ma aż tak wielkie zoobowiązania wobec Tuska, za wybór na to stanowisko że nie zauważa naduzycia prawa przez obóz rządzący???!!!.
sPISkowiec / 83.17.250.* / 2010-06-01 12:41
Jeśli zadajesz takie trudne pytanie - jaki lub czyj interes jest ważniejszy, nalezałoby sprecyzować też jaki jest interes Polski?
Wiem już , że odróżniasz interes Polski od interesu PO i Tuska ale mam nadzieję, że odróżniasz również interes Polski od interesów PIS ?
Oszołomowaty / 212.14.45.* / 2010-06-01 09:44
Tu nawet nie chodzi o symbole ... samolot należał do wojska, miał wyposażenie rózne od samolotu cywilneg, tam była wojskowa załoga i siedmiu generałów w mundurach. Oni wg. GW i Tuska tworzyli prywatną wycieczke cywilną. Jakim trzeba byc spaskudzonym aby cos takiego insynuować. Skoro ma gdzieś swoich generałów to gdzie ma pozostałych Polaków?
podtopiony wyborca / 77.254.123.* / 2010-06-01 09:38
Czym jest potraktowanie delegacji prezydenta jako zwykłych turystów, bez należytych zabezpieczeń. Dlaczego rząd nie wystosował do Rosjan prośby o przejęcie śledztwa, dlaczego rząd nie wystąpił do NATO o udostępnienie monitoringu lotu samolotu wojskowego będącego własnością członka NATO itd..
,.,. / 77.114.222.* / 2010-06-01 10:41
Rząd ich tam nie wysyłał ,sami sobie zorganizowali wycieczkę to i sami powinni zadbać o siebie.A może to ja jestem winny i wszyscy polacy
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-06-01 08:41
Ludziom świadomie popierającym POlityków pewnie tymi trzema krążkami oczęta zamydlą...?
Nie zważając na to że po raz kolejny Putin bawi się nimi ślinią się na samą myśl że usłyszą na nich
zapis jak Św.p Lech Kaczyński kazał lądować w krzakach by się nie spóźnić na uroczystości?

Jak to jest możliwe że własność Rzecz Pospolitej (czarne skrzynki) w ciąż nie są jeszcze w naszym kraju?
Czy je kiedy kolwiek odzyskamy?
NeoNazi / 83.3.13.* / 2010-06-01 08:39
jak widać na załączonym obrazku to baba się jeszcze śmieje z całej sytuacji. Przekazują jakieś poprzegrywane CD-ki za 49gr od sztuki. Za kilka miesięcy płyt się już nie odczyta.

POmyjom przypominam, że w samolocie zginął nie tylko znienawidzony przez was Kaczyński z żoną. Zginęli tam także wasi politycy...

Prawda jest pewnie taka, że pijany Rusek sprowadzał samolot bełkoczącym rosyjskim !!! Dlatego jeden z najlepszych polskich pilotów nie rozumiał współrzędnych....
POmyje wolą jednak zrzucać winę na nieżyjącego Prezydenta, to w waszym stylu: kopanie leżącego lub nieżyjącego.
,.,. / 77.114.222.* / 2010-06-01 10:45
Jak czegoś nie rozumiem a złaszcza poleceń to ich po prostu nie wykonuję.A gdyby jak mówisz pijany rosjanin kazał pilotowi pikować jak kamikadze to też by wykonał polecenie.Zastanów się co piszesz
NeoNazi / 83.3.13.* / 2010-06-01 12:07
Czy ja napisałem, że kazał? Sprowadzał i podawał rzędne bełkoczącym rosyjskim.

Zresztą niektórzy jeszcze pamiętają wywiad z tym ruskim* zaraz po katastrofie?
Z jaką butą oskarżał polskiego Pilota ? Że nie znał rosyjskich liczebników ? Nie było tak ?

* ruskim, a nie Rosjaninem piszę celowo bo nie kryję pogardy dla tych którzy na to zasługują.
Oszołomowaty / 212.14.45.* / 2010-06-01 09:47
Też ta wersja jest wg. mnie najbardziej prawdopodbna ... Ale gdzie tam Rosjanie się przznają - oni jak PObiznesmeny - jak cie złapia za rękę podczas kradzieży, to krzysz, ze to nie twoja. I to cholera, działa!! Działało w III RP i dział tak samo skutecznie w Tuskolandii.
Bartus0492 / 83.16.90.* / 2010-06-01 08:25
ja wam mówię że to wszystko było zaplanowane....
sPISkowiec / 83.17.250.* / 2010-06-01 12:27
Jesli słyszałeś o Kronice Akaszy to oczywiście masz rację.
wujek staszek / 212.160.143.* / 2010-06-01 10:16
Za to ty nie byłeś planowany, ale niestety się pojawiłeś...
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy