Forum Polityka, aktualnościKraj

Zapisy czarnych skrzynek będą upubliczniane

Zapisy czarnych skrzynek będą upubliczniane

Money.pl / 2010-05-25 19:36
Komentarze do wiadomości: Zapisy czarnych skrzynek będą upubliczniane.
Wyświetlaj:
@J. Kalemba / 109.243.144.* / 2010-05-27 02:20
Podstawowa zasada dochodzenia brzmi: "Is fecid, cui prodest" – uczynił ten, kto skorzystał. Ustalając to, zakreśla się pierwszy krąg podejrzanych. Albowiem interes w tym, aby dane zdarzenie zaistniało, jest poszlaką w poszukiwaniu sprawcy. Tak poucza teoria i praktyka prawa.

29 marca br. w internetowej "Gazecie Wyborczej" ukazał się artykuł pod tytułem Wolność ma zapach gazu. Poprzedzony jest nagłówkiem: "BYŁBY TO CHICHOT HISTORII, GDYBY PO WYBUDOWANIU GAZOCIĄGU PÓŁNOCNEGO OKAZAŁO SIĘ, ŻE JEST ON BEZUŻYTECZNY". Artykuł zaczyna się tak – minister Sikorski i ambasador Stanów Zjednoczonych rozesłali właśnie zaproszenia na wielką konferencję na Politechnice Warszawskiej, którą organizują za kilka dni na temat... gazu łupkowego. To pewno wyjaśnia, czemu wygrał Komorowski.

8 kwietnia br. odbyła się w auli Politechniki Warszawskiej konferencja na temat "Bezpieczeństwo energetyczne i rola gazu łupkowego: amerykańskie doświadczenia, a polskie perspektywy". Konferencje zorganizowali i wystąpili na niej minister spraw zagranicznych RP oraz ambasador Stanów Zjednoczonych.

Tuż po katastrofie ukazuje się w internetowej wersji "Moscow Times" znamienny artykuł Julii Łatyninej – Woń gazu łupkowego unosi się nad Katyniem. Autorka napisała: "W czasie spotkania Tuska i Putina na smoleńskim lotnisku ustawiono nowoczesny sprzęt nawigacyjny. Trzy dni później już go tam nie było" – i dalej: "Wizyta Tuska była przygotowana, a wizytę prezydenta Kaczyńskiego rosyjskie władze traktowały jako zbędną"

A teraz ad rem – czy ktoś odnosi korzyści z nieomal całkowitego zniszczenia przywództwa jedynej realnie znaczącej w polskiej polityce formacji patriotycznej, niepodległościowej? Pamiętajmy wszak, że na liście lotu, krążącej w światku dziennikarskim tydzień przed startem, było też nazwisko prezesa PiS...

Od XVIII wieku ekspansja Rosji na zachód odbywała się kosztem niepodległości Polski, albowiem nasz kraj odgradza ją od zachodniej części Niziny Europejskiej. Rosja zawsze wychodziła na pozycję mocarstwową po trupie naszej Ojczyzny. Tak było w roku 1795 oraz na Kongresie Wiedeńskim w 1815. W roku 1920 się nie udało, ale Rosja powetowała to sobie w 1939 oraz w 1945.

Wizja potęgi czerpanej z likwidacji Polski cechowała wszystkich carów od Katarzyny do ostatniego Mikołaja. Co do tego zgodni byli nawet Denikin z Leninem, a Putin kontynuuje tę tradycje. Teraz Polski zlikwidować nie sposób, bo Rosja już nie ta i atmosfera w polityce międzynarodowej temu nie sprzyja. Jednak tradycyjna geopolityka wciąż jest żywa, o czym zaświadcza rosyjsko-niemiecka inicjatywa budowy po dnie Bałtyku Gazociągu Północnego. A Polska i to może zniweczyć przez ten gaz łupkowy...

Tragedia smoleńska, tak dotkliwie uderzyła w PiS i jej sympatyków, że entuzjaści rzeczypospolitej kolesiów i amnezji na ubeckie draństwa i bandytyzm mogą śmiało liczyć na korzyści. Pamiętać przy tym trzeba, że – zgodnie z wykładnią wielokrotnie potwierdzoną przez Sąd Najwyższy – czyn można popełnić zarówno przez działanie, jak i przez zaniechanie. Wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo podlegają zaś premierowi.

Może się mylę, ale jestem przekonany, że po takiej hekatombie polityków i dowódców sił zbrojnych we Francji, w Irlandii, w każdym niepodległym państwie, jego organy śledcze badałyby przede wszystkim wątek dotyczący udziału w tym tzw. osób trzecich. Poza tym katastrofa samolotu prezydenckiego jest zdarzeniem, które dotychczas nie miało precedensu. Sprawdzano by też niewątpliwie, czy nie miały miejsca zaniedbania służ odpowiadających za bezpieczeństwo. Natomiast dziennikarstwo śledcze głównego nurtu mediów podjęłoby tę sprawę na miarę swych możliwości.

Nie wiem, w imię jakiej mądrości czy grzeczności u nas ma być inaczej i każdemu, kto napomknie o zamachu lub choćby tylko o zaniedbaniu obowiązków, odmawia się inteligencji i dobrego wychowania. Czemu Polska ma być inna od Francji czy Irlandii?!
jajajaś / 89.79.165.* / 2010-05-26 17:44
Rząd warszawski zadziałał z katastrofą narodową identycznie jak działał by rząd PRL gdy byliśmy sowiecką kolonią.

Nasuwa się pytanie czy agentura rosyjska ma w Polsce tak duże wpływy.

Niektórym się wydaje że po 89 przestała nami rządzić obca agentura ale fakty temu przeczą.
JAJAŚ / 89.79.165.* / 2010-05-26 17:35
Ciekawe co FSB ma POlakom do wmówienia.
piyf / 109.243.205.* / 2010-05-26 16:11
MECHANIZMY MANIPULACJI. Codziennie pojawia się nowa wiadomość dezinformująca. W tle tej wiadomości pojawia się kod. Ten kod jest już jasny. Hasło Smoleńsk, katastrofa, mgła, piloci, naciski, albo w dowolnej kolejności. Te niby informacje podawane codziennie mają służyć utrwaleniu kodu w mniej rozgarniętej większości społeczeństwa. Podobny kod mocno utrwalony to pis-agresja-plucie jadem-awantura-podsłuchy-obciach-mohery, albo w w dowolnej kolejności. Jaki to daje efekt? Przed kilkoma dniami w rozmowie w grupie kilkunastu osób, gdy ta zeszła na temat wyborów, większość potwierdziła, że afera Mira i Rycha dotyczyła pisiorów, a pod Smoleńskiem była mgła i naciski. To dopiero ! To działa ! Tak samo działają reklamy! To są efekty PI ! Spróbujcie wybadać to wśród znajomych, aż szczęka wam opadnie. Wszystko zależy kto czego słucha i co ogląda, czyli jaka reklama do niego dociera. Informacje wyrwane z kontekstu sprowadzają wszystkich do spekulacji, zwątpienia i zmęczenia tematem. Obecnie znaczna część społeczeństwa ma dość tematu, przyswoiła kod. Albo np. JAK ZWYKLE - ZUPEŁNIE CZYSTYM
PRZYPADKIEM, INFORMACJE Z ROSJI FORSUJĄCE NA SIŁĘ (CZYLI NA TZW.
CHAMA) WINĘ PILOTÓW, PRZEKAZANO NAM W CHWILI, GDY WSZYSCY
JESTEŚMY ZAABSORBOWANI POWODZIAMI W POLSCE A ROSJANIE JUŻ
ORZEKAJĄ WE WŁASNEJ SPRAWIE O WINIE PILOTÓW. LUDZIE ŻYJĄ
TOTALNIE ZMANIPULOWANI W JAKIMŚ MATRIXIE. Dezinformacja była bronią sowiecką przejętą od myśliciela chińskiego Sun Tzu, autora "Sztuki wojny" (V w. p. Chr.), a obecnie jest, masowo stosowana przez media społeczeństw postindustrialnych uzależnionych od telewizji, w których manipulowanie świadomością stało się technologią panowania. Normalnie wydarzenie tworzy informację, natomiast z dezinformacją mamy do czynienia wtedy, gdy zależność jest odwrotna; informacja tworzy wydarzenie w świadomości człowieka. Gdy np. dziennikarz zamiast całego problemu przedstawia nam jedynie jego fragment, gdy zaczyna grać na uczuciach, powinna zapalać się nam w głowie czerwona lampka.
MATERIAŁ, CZYLI LUDZIE, POLACY - NIE JEST JESZCZE DOSTATECZNIE
OBROBIONY MEDIALNĄ DEZINFORMACJĄ I ZMĘCZENIEM TEMATEM
KATASTROFY. JEDNAK CAŁE SZTABY SPECJALISTÓW PRACUJĄ NAD
TYM WYTRWALE I NIEUCHRONNIE PADNIE ROZKAZ: TERAZ. I POZNAMY
KOLEJNE KŁAMSTWO KATYŃSKIE.
em96 / 151.81.138.* / 2010-05-26 11:55
Teraz ? Po co. Co za bzdura. Kogo interesują jakieś nieprawdziwe, poprzerabiane, dopasowane do faktów zapisy. Więcej interesujących informacji można znaleźć w internecie, a zwłaszcza, godne uwagi są analizy i wypowiedzi fachowców...
!@#$ / 83.7.50.* / 2010-05-26 14:24
Właśnie. Kogo to teraz obchodzi? Wszyscy już wiemy, kto jest zdrajcą stanu lub nawet mordercą. Teraz czekamy na proces i wyrok.
Gall# / 213.158.199.* / 2010-05-25 21:25
Tusk okrył nasz kraj hańbą. Pozostawiając Kremlowi wyjaśnienie okoliczności śmierci Prezydenta Polski i 95 VIP-ów staliśmy się pośmiewiskiem całego świata - dziś mówią o tym głośno nasi przyjaciele - Wolni Rosjanie. Tusk ogłosił Polskę państwem wasalnym - to jest zdrada
forumobecny8 / 24.114.255.* / 2010-05-25 22:37
Tusk to nie Polak - pracuje dla UE i Rosji. Pytanie jak dlugo jeszcze ????
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-05-25 21:14
Cóż może być w zapiskach na tych kopiach z "czarnych skrzynek" artykuły z Gazety wyborczej, programy z TVN i Polsatu no i jeszcze kilka innych programów i publikacji które ukazały się w "naszych mediach"...?
tak, tak / 213.17.201.* / 2010-05-26 08:18
Będzie zupełnie odwrotnie. Materiały najpierw zostaną udostępnione ojcu dyrektorowi i głównemu specjaliście ds wypadków lotniczych i stosunków polsko-rosyjskich maciarewiczowi. Dopiero oni zadecydują co zostanie i w jakiej formie udostępnione opinii publicznej. Na potrzeby RM i ND oraz TVtrwam zostanie opracowana wersja hard core
;pjihgd / 109.243.205.* / 2010-05-26 16:15
JESTEŚMY ŚWIADKAMI KOLEJNEGO ROZBIORU POLSKI. TO OCZYWISTE. ELEKTORACIE PO: WASZE DZIECI WAM TEGO NIE WYBACZĄ !!!
nie wierzę / 83.31.245.* / 2010-05-25 19:58
Ciekawe jakiej edycji zostały poddane zapisy
plac2po / 24.114.255.* / 2010-05-25 22:38
Za rzadow PO sie tego nie dowiemy
ora et / 77.112.60.* / 2010-05-25 19:36
Czyją własnością są te skrzynki, że ten KIilch musi prosić o kopie ich zawartości ? Zapis czarnych a ich nie otwarta zawartość to może być zupełnie coś innego.
katolik z POznania / 213.17.201.* / 2010-05-26 08:21
Przy odczytywaniu tych skrzynek byli polscy oficerowie a z samym otwarciem (plomby) Rosjanie czekali aż pojawia się Polacy.
Zapewne jesteś katoliczką lub katolikiem a tak sączy ci się z klawiatury jad. To bardzo nie po chrześcijańsku. Weź do ręki Pismo Święte i trochę poczytaj ze zrozumieniem.
Gall# / 213.158.197.* / 2010-05-26 10:38
a skad to wiesz @katolik z POznania - z TVN-u :-))
Jak nazywają się ci "polscy oficerowie" - aaaaa to też tajneeee
Dlaczego (przynajmniej) kopii nie rzekazano Polsce w dniu otwarcia skrzynek? - aaaa tajne :-(
em96 / 151.81.138.* / 2010-05-26 12:01
"...Rosjanie
czekali aż pojawia się Polacy...."

Nie rozśmieszaj mnie swoją naiwnością "katolik z POznania" oni nie mogli czekać - "musieli udzielić pierwszej pomocy"...

Najnowsze wpisy