Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Rynek potrzebuje uspokojenia

Rynek potrzebuje uspokojenia

Money.pl / 2007-08-31 07:47
Komentarze do wiadomości: Rynek potrzebuje uspokojenia.
Wyświetlaj:
yayurek / 2007-08-31 10:37 / Kompulsywny looser na forum
przed południem spółki na literę Ż, po południu na A, ach jak prosta jest ta analiza techniczna, cholera już prawie 11, może czas na .....
zbig$ / 2007-08-31 10:53 / Uznany gracz - weteran 93/94
duzo jest na A, powiedz choc 2ga litere...)))
Alfista / 2007-08-31 10:49 / Człowiek Hossa
kurna, nie mam żadnej spółki na literę A - prze***** :D
party123 / 2007-08-31 11:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Masz nick na A, może też zadziała :)
PedroGonzalez / 2007-08-31 10:37 / Uznany Gracz Giełdowy
"GPW i spółki Krauzego ostro w górę
(ISB, Xelion, AZ Finanse, PAP, Inf. wł., GPW, tm/31.08.2007, godz. 10:13)
Dzisiejsza sesja na warszawskiej giełdzie rozpoczęła się od mocnej zwyżki głównych indeksów. WIG20 zyskał ponad 1,7 proc. WIG 1,3 proc. W górę ruszyły również spółki, w których udziały ma Ryszard Karuze. "

i kto mi nie powie, ze prasa nie manipuluje (Bioton urosl 2,5%) :-)) ale to Xelion pisal..pewnie Kuczynski hihi :-)))
up-and-up / 2007-08-31 10:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Rosyjska spółka PLP Development Group, w której Polnord ma 50 proc. udziałów, zawarła dwie umowy konsorcjalne na realizację projektów mieszkaniowych w Nowosybirsku. Szacunkowe łączne przychody z realizacji umów wynoszą 244 mln zł.
PedroGonzalez / 2007-08-31 10:44 / Uznany Gracz Giełdowy
to swietnie :)) tylko dlaczego prasa pisze:"spolki Krauzego ostro w gore"....jawna manipulacja i klamstwo :)
up-and-up / 2007-08-31 10:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
walka o czytelnika,dla nich tylko to sie liczy,
ohyda
PedroGonzalez / 2007-08-31 10:51 / Uznany Gracz Giełdowy
ja to widze inaczej...jeden telefon gdzie trzeba do kogo trzeba i artykul poszedl na wizje :)
up-and-up / 2007-08-31 10:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tez,co gorsza placa "donosicielom" i nikt tego nawet nie ukrywa
Radio Z np. publicznie obiecuje 1000 zl za "kazda wiarygodna informacje"
brydzia / 2007-08-31 10:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
zobaczcie Londyn jak słabnie a my euforia , tylko dlaczego Lop spada , co oni do rozgrywki na wiedźmy nie czekają
PedroGonzalez / 2007-08-31 10:38 / Uznany Gracz Giełdowy
euro i funt korekte zaliczaja...do 12 powinno sie wyklarowac i ojro i funciak powinny rosnac
paparazy / 2007-08-31 10:31 / Bywalec forum
czy jest jakis program do obserwowania kontraktów/indeksów w USA w czasie rzeczywistym? Bo jak widze na stooqu pokazuja kontrakty z 20 minutowym opóźnieniem...
brydzia / 2007-08-31 10:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
http://www.rynek.bizzone.pl/Notowania_na_swiecie-Gieldy_swiatowe_On-line
paparazy / 2007-08-31 10:51 / Bywalec forum
dzieki wielkie :)
samuraj jack nielogo / 80.53.32.* / 2007-08-31 10:27
ciekawy punkt widzenia...

http://tnij.org/93w
galernik logOF / 195.117.130.* / 2007-08-31 10:48
1-"Za wiarygodne uznano na przykład zeznania byłego szefa MSWiA, które pogrążają braci Kaczyńskich"
- nie uznaje ich za wiarygodne i nie słyszałem żeby ktokolwiek twierdził że kaczmarek nie kłamie. za to słyszę i chciałbym żeby sprawdziła to komisja śledcza
2-"Muszę przyznać, że bawią mnie żądania powołania komisji śledczej tłumaczone tym, że musimy się dowiedzieć przed wyborami, kto jest kim, kto jaką rolę odegrał i czy możemy na niego głosować. Zadaję przy tej okazji inne pytanie: Czy dzięki najbardziej efektywnej jak dotąd komisji śledczej dowiedzieliśmy się, kto był kim w aferze Rywina, kto wchodził w skład grupy trzymającej władzę?"
- a mnie nie bawią żądania. to że z rywinem nie wyszło nie znaczy że tym razem komisja niczego nie da, trzeba sprawdzić. - nic tylko pisowska propaganda dla naiwnych. dalej nie czytałem bo stek bzdur na początku każe oszczędzać czas i szanować siebie
p.s.
pani socjolog robiąc badania stawia jakąś tezę, jeśli sie nie potwierdzi to znaczy że trzeba zrezygnować z następnych badań? "kłapouchy mawiał - przecież się nie uda, a jak sie nie uda to po co zaczynać" a pani socjolog proponuje się dokształcić.
azja / 2007-08-31 10:26 / portfel / Obserwator
witam , ale zadymka poranna uhhhhhhhhhh
zbig$ / 2007-08-31 10:31 / Uznany gracz - weteran 93/94
petrola jeszcze w przyzwoitej cenie puscilem, polnorda za wczesnie, biotona z powodu kiszenia. Kaczorki dobre sa - ja zarobilem, a inni ich tak przeklinali z powodu strat na akcjach i fundach - qa tu trzeba spokojnie, spoleczki wroca do ceny i po co sie tak denerwowac...???
azja / 2007-08-31 10:26 / portfel / Obserwator
a moja perełka Famtastycznie
rpp / 2007-08-31 10:28 / Tysiącznik na forum
jaka?
Navigare----- / 2007-08-31 10:17 / Uznany Gracz Giełdowy
Moja Hydrobudowa wraca wreszcie na parkiet... całą korektę przeczekała sobie w zamrażarce :)))
flugo / 2007-08-31 10:17 / portfel / Dziecko hossy

2007-08-31 10:09:56 | *.*.*.* | Pooh [ Bywalec forum ]
Witam.
Nie ciebie jednego. Prowadziłem ankietę wśród znajomych.
Prawdopodobnie ma to związek z konserwantami dodawanymi
do piwa. Nie szlachetna Vit. C, tylko jakaś chemia,
której nazwy nie pomnę.
I tylko /i aż :)/ dlatego nie kupię tych akcji...
Pozdrawiam.skomentuj


coś w tym jest co piszesz- kiedyś myślałem,że to od dymu + zywiec ale spozywalem tez na swiezym powietrzu- i zdumialo mnie to ze glowa zaczyna bolec- nie po spozyciu ale juz w trakcie- tzw. szybki kac:)
Pooh / 2007-08-31 10:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Mogę tylko dodać, że jestem cięty na Holendrów za spadek jakości piwa w browarach przez nich przejętych.No i browar w Gdańsku ...
Głupio bym się czuł, posiadając ich akcje, nawet zarabiając.
Pozdrawiam.
zbig$ / 2007-08-31 10:34 / Uznany gracz - weteran 93/94
speki jak siada na papier to nawet za przepr. siki moga sprzedawac a kurs rosnie...
Longterm / 2007-08-31 10:14 / Mostek Zwyciężymy!
No to Bush obiecuje pomóc dla subprime. Czyżby euforia nadchodziła? KGH i MSZ juz odkupione dzisiaj.
zbig$ / 2007-08-31 10:38 / Uznany gracz - weteran 93/94
msz to jest na oporze i watpie czy on wyskoczy ponad to....ale chcialbym sie zdziwic
brydzia / 2007-08-31 10:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bush to może sobie obiecywać jak go już praktycznie nie ma
PedroGonzalez / 2007-08-31 10:19 / Uznany Gracz Giełdowy
cos sie swieci ale narazie euro i funt sie korekca...pocieszajace jest, ze obligacje ostro lupnia dostaja od polnocy :-D a to jak narazie najlepszy wskaznik na amerykanski rynek :-)
JOLKA00 / 83.12.116.* / 2007-08-31 10:14
Dzis raport z Sanwilu ? jak to wyglada?
wesz / 83.24.82.* / 2007-08-31 10:10
no to teraz jak asseco się odbije to nie wiem czy zatrzyma się na 300zeta.
pietroo / 2007-08-31 10:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
:-)))
Andrzejas / 2007-08-31 10:05 / portfel / Bywalec forum
Faktycznie ten New Connect to totalna szulernia. Gorzej niz w kasynie :)
yayurek / 2007-08-31 10:10 / Kompulsywny looser na forum
lepiej, lepiej, lepiej..........
Andrzejas / 2007-08-31 10:13 / portfel / Bywalec forum
No moze szanse na wygrana wieksze ;)
młody / 2007-08-31 10:04 / Wielki Leszcz
bardzo prosze o skonczenie z tymi zartami na kolastynie!

ladnie prosze o skupienie wszystkiego do 4,50zl gdyz chcialbym zamknac 2-dniowa inwestycje z przyzwoitym zyskiem

z gory dziekuje
PedroGonzalez / 2007-08-31 10:03 / Uznany Gracz Giełdowy
ufff bagno polityczne zaczyna wciagac forum :)
inwestor1975 / 2007-08-31 10:09 / Tysiącznik na forum
Pedro masz gadulca
chce zamienic słówko na osobności
PedroGonzalez / 2007-08-31 10:16 / Uznany Gracz Giełdowy
napisz na email nie uzywam gg na codzien...czasem z kims zagadam ale wole email
Jaronero / 2007-08-31 10:07 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
ratunkuuu, chcą mnie wciągnąć.... buta mi zżarło :))))
spoko Pedro, my patrzymy na wykresy i robimy swoje, z dala od warszawki :)))
pietroo / 2007-08-31 10:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
widzę, że też masz ELX, tylko że Ty kupiłeś go taniej, co myślisz o tym papierze, skoczy w górę jeszcze?

pozdrawiam
Jaronero / 2007-08-31 10:28 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
będzie szedł, ale daj mu odetchnąć, ja dziś pozbywam się akcji na krótko, potem odkupię
pietroo / 2007-08-31 10:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wlewasz balsam na moje serce :-))
rpp / 2007-08-31 10:00 / Tysiącznik na forum
Chodzi o Kaczmarka czy raczej o Krauzego?

Prokuratura zarzuca b. szefowi MSWiA utrudnianie śledztwa w sprawie przecieku o akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa przez składanie fałszywych zeznań m.in. co do stopnia znajomości z Ryszardem Krauzem.

ABW zatrzymało w czwartek rano niemal równocześnie b. szefa MSWiA Janusza Kaczmarka w Warszawie, b. szefa policji Konrada Kornatowskiego w Gdyni oraz szefa PZU Jaromira Netzla (też w Warszawie).

Do późnego wieczora trwały przesłuchania Kornatowskiego i Netzla. Wcześniej usłyszeli zarzuty. Składali wyjaśnienia. Po ich zakończeniu, jak zapowiedział prokurator krajowy Dariusz Barski, "prokuratura będzie szeroko informować o powodach zatrzymań". Prawdopodobnie stanie się to dziś.

Już wiadomo, że Kaczmarkowi prokurator zarzucił utrudnianie śledztwa poprzez fałszywe zeznania w prokuraturze w lipcu i sierpniu. Chodzi o to, że Kaczmarek zaprzecza, aby 5 lipca wieczorem spotkał się w warszawskim hotelu Marriott z właścicielem Prokomu Ryszardem Krauze. Kaczmarek twierdzi, że spotkał się tam, ale z Netzlem.

Drugi zarzut to podżeganie b. szefa policji Konrada Kornatowskiego do złożenia fałszywych - zdaniem prokuratury - zeznań. Kaczmarek miał go namawiać by potwierdził właśnie spotkanie z Netzlem. Te zeznania miały utrudnić śledztwo, które ma wyjaśnić, jak doszło do przecieku, który spalił akcję CBA w Ministerstwie Rolnictwa.

Kaczmarek nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień. - Najlepszą drogą, żeby się bronić, jest składanie wyjaśnień. Odmowa też jest jakąś informacją dla prokuratora - skomentował dla "Gazety" prokurator krajowy Dariusz Barski.

- Zarzuty są śmieszne i całkowicie nieprawdopodobne - oświadczył adwokat Kaczmarka mec. Wojciech Brochwicz. Dziś złoży zażalenie na zatrzymanie. - To była akcja na pokaz. Pan Kaczmarek wrócił z zagranicy, ma mieszkanie służbowe w Warszawie, adres jest znany, można go było wezwać - mówi mec. Brochwicz.

W prokuraturze czekał cztery i pół godziny na kontakt z Kaczmarkiem. Przed wejściem mówił do dziennikarzy: - Osoba zatrzymana ma prawo do niezwłocznego kontaktu ze swoim adwokatem. Spójrzcie na zegarki.

Prokuratura jednak nie chciała, by adwokat kontaktował się z Kaczmarkiem, zanim wszyscy trzej zatrzymani nie znajdą się na ul. Chocimskiej w Warszawie, czyli w prokuraturze. A Kornatowskiego dowieziono dopiero ok. 14.30.

Wszystko wskazuje na to, że w piątek prokurator wystąpi o aresztowanie Kaczmarka. Bo - według śledczych - może mataczyć.

Wsypa akcji CBA

Przypomnijmy, 6 lipca CBA zatrzymała Andrzeja Kryszyńskiego i Piotra Rybę, którzy mieli, powołując się na wpływy w Ministerstwie Rolnictwa, rozpowiadać, że są w stanie "odrolnić każdą działkę".

CBA podstawiło swoich funkcjonariuszy, którzy udając zainteresowanych, gotowi byli zapłacić 3 mln zł za działkę na Mazurach. Gdy Kryszyński liczył już pieniądze, zadzwonił do niego Ryba i go ostrzegł. To wiadomo na pewno.

Czy pieniądze miały trafić do Andrzeja Leppera, zdymisjonowanego za to, że - zdaniem Jarosława Kaczyńskiego - znalazł się w kręgu podejrzeń?

Kto ostrzegł Rybę? Kto był źródłem przecieku? Kto zdradził - jak mówi Zbigniew Ziobro? Nie wiemy.

Trzy tygodnie temu premier Kaczyński zdymisjonował Kaczmarka, mówiąc: "Znalazł się w kręgu podejrzeń w związku z przeciekiem w sprawie odrolnienia ziemi koło Mrągowa. Przeprowadziłem z nim rozmowę. W jej trakcie zostałem wprowadzony w błąd. Pytałem o pewne sprawy, o pewne fakty, które znałem, i zostały mi te fakty inaczej przedstawione, niż z całą pewnością zostało to ustalone".

Minister Ziobro dodał, że śledztwo w sprawie przecieku o akcji CBA idzie tropem Kaczmarka i "układu". "Pan Janusz Kaczmarek ponad wszelką wątpliwość skłamał pod odpowiedzialnością karną. Podał oczywiście nieprawdziwe fakty, i to w sprawach, które mają kluczowe znaczenie do ustalenia odpowiedzialności za przeciek" - twierdził.

Co widziały kamery w Marriotcie

Prokuratura, a z nią media, od dymisji Kaczmarka idą tropem spotkania w warszawskim hotelu Marriott 5 lipca, w przeddzień akcji CBA.

Według jednej z wersji, w spotkaniu mieli uczestniczyć prezes Prokomu Ryszard Krauze, Kaczmarek i poseł Samoobrony Lech Woszczerowicz. Kaczmarek twierdzi, że spotkał się z Netzlem, na parterze, przy restauracji "Parmizzano's". Netzel przekazał mu papiery dotyczące PZU. Kaczmarek po krótkiej rozmowie wjechał na 40 piętro do restauracji "Panorama", wypił drinka i opuścił Marriott.

Netzel też, mówił, że z Kaczmarkiem spotykał się wielokrotnie, ale o akcji CBA nie rozmawiali i nic o niej nie wiedział.

Prokuratura na pewno ma nagrania z kamer w Marriotcie. Ale kluczowe mogą być zeznania posła Woszczerowicza (a może też informacje z podsłuchu?). Bo Woszczerowicz widział się z Lepperem 6 lipca rano, zanim - w południe - Kryszyński i Ryba nagle wycofali się z łapówkarskiej transakcji.

Woszczerowicz wczoraj w TVN 24 o 5 lipca tak opowiadał: - Zadzwonił Krauze i zapytał, czy nie śpię. Nie spałem. Zapytał, przyjedziesz? Przyjechałem. Ani Kaczmarka, ani Netzla na spotkaniu nie było.

Kaczmarek też zaprzecza spotkaniu z Krauzem. Tak samo rzecznik Prokomu. Prokom ma swoje biura w Marriotcie i nie jest wykluczone, że 5 lipca hotelowe kamery zarejestrowały i Krauzego, i Kaczmarka. Czy razem?

Polowanie na układ biznesowy?

Już po godz. 16 prokurator krajowy Barski potwierdził krążące od rana plotki na temat planowanego przez ABW zatrzymania Krauzego i postawieniu mu zarzutu. Ale Krauze jest za granicą.

Wszystko wskazuje na to, że prokuraturze może chodzić przede wszystkim o Krauzego. Zwłaszcza, że Kaczmarkowi zarzuca też, że kłamie (fałszywie zeznaje), że zna Krauzego tylko przelotnie. Zdaniem śledczych łączy ich bliska znajomość.

Przypomnijmy, że premier Kaczyński po dymisji Kaczmarka mówił: "Nie chodzi o spotkanie Kaczmarka z Netzlem, czy Lechem Woszczerowiczem. Chodziło o co innego, ale powiedzieć tego w tej chwili nie mogę, (...) ale prawda jest taka, że Kaczmarek chronił potężny układ biznesowy"

Treści zarzutów dla Netzla i Kornatowskiego prokuratura wczoraj nie ujawniła. Przedpołudniem zapowiadała konferencję prasową. Ale konferencji nie było.

Źródło: Gazeta Wyborcza
zbig$ / 2007-08-31 10:08 / Uznany gracz - weteran 93/94
chyba troche przesadziles cytujac gazete co powinno sie brac do reki w grubych rekawicach roboczych jak pokazal to Cejrowski - zajales cala stronę a ludzie jednak czytaja to forum, a nie tylko piszą...na drugi raz czekamy na najistotniejsze wycinki...)))
rpp / 2007-08-31 10:14 / Tysiącznik na forum
nie dało się wyciąć - to cała teoria spiskowa :)
pomijając czy gazeta czy nie gazeta to najciekawszą teorię jak dotąd przedstawiły wiadomości na tvp1, można obejrzeć na www.tvp.pl

a dla cejrowskiego szacunek :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy