Forum Forum dla firmKadry

Rząd chce zabrać twórcom ponad 205 mln złotych

Rząd chce zabrać twórcom ponad 205 mln złotych

Wyświetlaj:
maciekkkk / 2010-10-13 17:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niech zlikwidują wszystkie ulgi, jestem za! Ulga sama w sobie niczemu nie służy. Tym bardziej, 50% koszty uzyskania.
dan25252 / 85.219.148.* / 2010-10-14 08:37
Zostań posłem i Zagłosuj ZA!!!!
Junosza / 83.19.69.* / 2010-10-13 17:21
Ludzie, pomyślcie zanim zaczniecie pisać o ulgach. Każdy przedsiebiorca ma koszty, które odlicza od przychodu. Artysta poswięca swój czas i intelekt, którego zafakturować się nie da. Stąd 50% "kosz uzyskania przychodu". Nie jest to "ulga od uzyskanego przychodu", jest to właśnie "koszt uzyskania przychodu". Artyści zarabiają nieregularnie. Raz uda im się wyciągnąc 5000, a przez kolejnych bkilka miesięcy zarobia 1000 zł, albo wogóle pozostaną bez odbiorcy swoich dzieł i nic nie zarobią. To już jednak problem artystów. Ci, którzy jak Maryla Rodowicz zarabiają po 40-50 tysięcy zotych za występ stracą najwięcej, ale też oni mają z czego tracić. Ci którzy za wystep biorą 400 zł odczują dużo niższą stratę, ale za to dużo boleśniej. Ostatecznie może się to skończyć podwyżką cen i stawek dla poszczególnych artystów (w ramach rekompensaty) i za te wyższe honoraria zaplacimy wszyscy w ramch abonamentów RTV, biletów do kina, teatru, wreszcie w podatkach gminnych i do budzetu centralnego.
Z tego co wiem, to większość artystów popierała i popiera Tuska i jego ekipę, więc sami artyści będą porawdopodobnie udawać, ze wszystko jest w porządku. Oczywiscie Ci mniej zarabiający będą się oburzać, ale nikt ich protestów nagłaśniać nie będzie...
Twardziel / 89.182.223.* / 2010-10-13 21:24
każdy może zmienić branże jeżeli mu nie odpowiada a ja jako rzemieślnik to mam co stały dochód? raz jest więcej raz mniej a przygotowanie do wykonania danego z lecenia to myślicie ze klient zapłaci jak z zegarkiem stoi i patrzy kiedy przyjdziesz na budowę a zakup materiału plany i zaplecze techniczne to kogo obchodzi i na to nie ma ulgi ,cena ma zniwelować straty i zyski . Pozdrawiam Państwo
maciekkkk / 2010-10-13 17:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W pewnym stopniu można się z Tobą zgodzić. Nie pisałem o uldze 50%, tylko koszcie uzyskania przychodu. Kolejna sprawa to, że koszty uzyskania przychodu dotyczą umów zlecenia i o dzieło i byłbym w stanie się z tym zgodzić pod warunkiem, że nie jest to wykorzystywane do omijania prawa (czyt. umowy o pracę), na której tak na dobrą sprawę najwięcej zyskują dziennikarze. Właśnie unikając umowy o pracę. Zatem każdy kij ma dwa końca. Rozpatrując tę samą sprawę z innego punktu widzenia -> pracownik zatrudniony na umowę o pracę, ma określone koszty uzyskania przychodu uzależnione od miejsca zamieszkania i pracy, oraz pojedynczego lub mnogiego źródła przychodów. Nie liczy się tutaj czas poświęcony na kształcenie, często drogie kursy i studia, bo bez tego ciężko jest coś osiągnąć, a nie można tego zaliczyć do kosztów uzyskania. Zatem pojawia się pytanie, jaka to jest równość obywateli wobec prawa?
hannibaal / 2010-10-13 15:16
Jestem informatykiem i prawnikiem, założyłem firmę za granicą i żyję jak chcę. Wypisałem się z polskiego systemu 3 lata temu i nie płacę ani na ZUS, ani na NFZ, ani na US, przy tym mam ubezpieczenie zdrowotne, rentowe i emerytalne i pracuję w Polsce. Zatrudnię każdego kto chce mieć to z głowy.

Ask me how!
Adam222 / 77.88.138.* / 2010-10-13 16:41
To łamiesz prawo czyli jesteś zwykłym złodziejem i jeszcze się tym chwalisz. Uważaj bo cię namierzą. Podatki płaci się w tym kraju w którym się pracuje. Masz więc do wyboru albo wyjechać z Polski albo zacząć płacić podatki w Polsce.
miloszewiczsa / 77.252.254.* / 2010-10-13 21:31
Czlowieku jak ty malo wiesz, myslisz ze ci co zarabiaja to oddaja w polsce podatek ? zadna firma tego tu nie placi bo po co , oddac darmozjadom siedzacym w urzedach ?, ktorzy nic nie potrafia tylk oprodukuja bzdury!, ktore nas pozniej kosztuja.
jakub2 / 91.94.13.* / 2010-10-13 19:03
Prawo to łamią rządzący ,okradając nas przez w/ w instytucje , które przy tym są największym hamulcem wszelkiej inicjatywy w prowadzeniu jakiejkolwiek działalności gospodarczej w Polsce, za to są motorem napędzającym bezrobocie. ADAM222 takich jak ty radców prawnych jest w tym kraju jak gówna w szmbie w którym wlaśnie pływasz.
EURO STUDENT / 2010-10-13 17:20
o jej jaki UMORALNIACZ =) dla mnie to super sprawa nie płacić podatków i tu mieszkać ! też bym tak chciał. Najlepiej jakbym podatki płacił na Merlkel alby Putina bo wole oddać im niż Komorowskiemu czy Tuskowi ! BO NAJGORSZY PTAK KTÓRY WŁASNE GNIAZDO KALE !
pliszkin / 78.9.71.* / 2010-10-13 15:00
czas zabrać zabawki i przenieść sie do innej piaskownicy. informatycy zaloza druga firme za granica, tam beda produkowali oprogramowanie korzystajac z korzystnych uregulowan podatkowych. Dalej beda odsprzedawali zrobone programy drugiej swojej fimie z siedziba u nas w kraju, a ta firma bedzie je sprzedawala z minimalnym narzutem (małe podatki w kraju). w ten sposob nasz genialny system podatkowy dostanie znowu w d..pe, bo nadmierna lapczywosc szkodzi.
uhjhkjh / 77.253.166.* / 2010-10-13 14:50
No no a może by wprowadzili 100% podatek dla darmozjadów to by się załapali....
EURO STUDENT / 2010-10-13 14:45
Obejrzałem ostatnio film Robin Hood ten nowy i w tym filmie był taki Król który kazał oddawać wszystkim bardzo wysokie podatki jeżeli nie to wysoka kara. Doprowadziło to do wojny domowej.

Rostowska księżniczka hrabstwa Długu wraz z księciem Donaldem Rdzawym i Królem starców Bronisławem Kartofelskim żyją szczęśliwie w swoim PAŁACU i przejadają nasze pieniądze z Bandą Rabusi Platformą Chłopską a my biedny plebs i ludzie pracy płacimy DANINY na rzecz niewiadomo czego bo Drogi są brzydkie , dziurawe i NIEBEZPIECZNE, chodniki KRZYWE, inflacja już zaczyna RosTnąć, nadchodzi zima czyli okres zmniejszenia ofert na rynku pracy. A największe zło dopiero przed nami w 2011 roku. DZIĘKU BOGU IDĄ WYBORY !!!
pliszkin / 78.9.71.* / 2010-10-13 15:04
obawiam sie, ze w naszym przypadku zadne wybory nie pomoga. odziedziczona dziura budzetowa musi zostac zalatana niezaleznie od tego, kto te wybory wygra. kazda kolejna ekipa musi uporac sie z sytuacja gospodarcza i ekonomiczna jaka im zostala pozostawiona. i nie oszukujmy sie - gospodarki kraju nie mozna ani naprawic ani popsuc na przestrzeni kilku lat.
jakub2 / 91.94.13.* / 2010-10-13 19:21
Jaka dziura odziedziczona ? po kim? ty masz taką po mózgu, a sytuację taką jaka jest stworzyli ci co rządzą i taką sytuację gospodarczą i ekonomiczną , napewno obecnie rządzący nie naprawią tej gospodarki , ale napewno zepsują do końca i nie muszą mieć do tego wielu lat, znane są juz nam ich zdolnosci .Jeśli się nie chce mieć dziury , to się nie wydaje ponad to ile można , tylko po co? motłoch odrobi.
Adam222 / 77.88.138.* / 2010-10-13 16:45
Pieniędzy w Polsce nie brakuje tylko są niesprawiedliwie dzielone. Mamy przecież miliarderów i bogaty kościół, więc znajdą się środki na spłatę długów po złodziejach z PO.
jakub2 / 91.94.13.* / 2010-10-13 19:36
Tak pieniędzy jest duzo , i nie chodzi tu o miliarderów czy kościół , ale , ale dlaczego mieli by splacać długi miliarderzy czy kościół po złodziejach z PO? Pieniądze sa transferowane z Polski przez zachodnie koncerny takie jak wielki handel czyli super markety , zaklady , firmy i inne które są latami zwolnione z wielu podatków , a do niektórych dopłaca budżet państwa , są to wielkie pieniądze i to napewno nie w zlotówkach. Widzę że Adam222 jest z PO bo chce przeżucić swoje długi na niewinnych ludzi.
EURO STUDENT / 2010-10-13 15:24
ale trzeba mieć pomysł na zaszycie dziury a nie jej pogłębianie i zasypywanie czyli JEDNAK WYBORY SĄ ROZWIĄZANIEM PROBLEMU O ILE NIE WYGRA PO-PSL-SLD !
Jua / 91.196.109.* / 2010-10-13 14:33
Jestem zdecydowanie za likwidacją tej ulgi.
Po pierwsze - jakie koszty uzyskania ma informatyk i np. szanowny pan autor piszący teksty? Takie jak normalny przeciętny pracujący Polak! Nie ma więc powodu, żeby te osoby odliczały sobie 50%
Po drugie - taki autor zawsze ma 50% niezależnie od tego czy zarabia tysiąc czy 50 tysięcy, nie wierzę, że osiągnięcie 50 tys przychodu wymaga 25 tys kosztów... Jest to jawna niesprawiedliwość wobec innych.
A po trzecie - jeżeli ci wszyscy informatycy, artyści chcą nadal mieć te 50% kosztów, to niech sobie założą firmę, wtedy będą mogli mieć 100% kosztów a nawet więcej! Voila!
pliszkin / 78.9.71.* / 2010-10-13 15:11
Uwielbiam, jak wypowiadaja sie ludzie nie mający bladego pojęcia o sferach na których temat się wypowiadają. Sobie Koleżanka pojedzie na 3-4 konferencje w roku po 2-5 tysiecy każda. Do tego żeby być "na bieżąco" warto zakupić 2-3 książki w miesiącu i jesli nie jest to pozycja "windows dla debili", bedzie kosztowała 100-200 zł sztuka. No i oprogramowanie, które Koleżanka zapewne wykorzystuje w wersji "rapidshare", bo informatyk juz musi je zakupić za grube tysiące złotych (licencje na kompilatory języków oprogramowania i ich aktualizacje, biblioteki dodatkowe). A! no i komputer lub laptop. Jeśli nie ma służyć wyłacznie do Office, GG i Youtube, to musi kosztować na poziomie 6-8 tysięcy i zostać wymieniony po 2-3 latach. To nie może być zabawka, to musi byc narzędzie. A komputer graficzny to już wydatek rzędu 10-20 tys.
Jeśli to nie sa koszty, to nie wiem co nimi w rozumieniu Koleżanki może być ...
Jua / 91.196.109.* / 2010-10-13 19:25
Jak najbardziej, to są koszty! W firmie można mieć ich 100% i więcej, a przede wszystkim trzeba je ponieść i wydać pieniądze.
A w przypadku umowy o dzieło 50% kosztów jest dla każdego autora, informatyka itp, niezależnie od tego czy te koszty ponieśli czy nie... I to jest mocno niesprawiedliwe.

Owszem nie korzystam z umowy o dzieła, ale prowadzę firmę i nie mam takiego przywileju, że płacę sobie podatek od 50% przychodów. A moje koszty są prawdziwe, żeby je odliczyć muszę wydać kasę w przeciwieństwie do szczęśliwców co korzystają z przywilejów umowy o dzieło i są wielce oburzeni, że domagamy się sprawiedliwości i równego traktowania!

Jeżeli macie taaaakie duże koszty to czym prędzej zakładajcie firmę - tam można odliczyć wszystko! Jest tylko jeden kruczek, koszty muszą być prawdziwe, a nie wirtualne!!
totu / 83.31.201.* / 2010-10-13 16:14
Pitolisz człowieku. To załóz firme, zamiast pracowac na zlecenie i wtedy masz odliczenie 100% kosztów. A idac twoim tokiem rozumowania to mechanik samochodowy tez powiniem miec 50% kosztów bo przeciez warsztat samochodowy kosztuje, i to wiecej niz komputer graficzny, kosztuje tez garaz itp. Podobnie inne zawody, tez maja wydatki. A aktor ma chyba najmniej wydatków jesli o to chodzi, bo pracuje "gębą". Wiec podsumuje: chcesz miec odliczenia to zaloz firme i nie płacz. Nie chciesz zakładac firmy pracuje na etacie albo licz sie z opodatkowaniem jak wszyscy.
PSB / 62.121.132.* / 2010-10-13 14:53
Aby cos stworzyc, najperw trzeba miec podtsawy do tego. Np. Aby napisac ksiazke naukowa bardzo czesto trzeba zakupic bardzo wiele pozycji zagranicznych, ktore kosztuja straszliwe pieniadze. A w bibliotekach nowosci zagranicznych brak, zreszta w polskich ksiegarniach tez. Jezeli sie nie jest osoba, ktora pracuje w ten sposob, to niech sie trzyma dziub na kludke. Ignoranci, ktorzy nie wiedza ile energii fizycznej i intelektualnej potrzeba na stworzenie nowego dziela powinni zajac sie swoimi sprawami. Jak napisal prof. Modzelewski - to nie ulga, tylko koszty! A jezeli juz, to albo wszytskich traktujemy tak samo ( np. rolnikow), albo zostawiamy tak jak jest, a nie rzucamy sie z nozem na jakas grupe, tylko dla tego, ze kilofow nie ma!
totu / 83.31.201.* / 2010-10-13 16:20
A kto ci powiedzial ze wszystko sie musi oplacac ? Skoro tak drogo kosztuje to rób co innego. Prace kazdego mozna w ten sposob podsumowac, nawet stolarz ma koszty bo przeciez dobrej jakosci narzedzia tez kosztuja i sie zuzywaja.
dan25252 / 85.219.148.* / 2010-10-14 08:46
Niech wszyscy Polacy założą firmy i zostaną robotnikami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Adam222 / 77.88.138.* / 2010-10-13 16:56
Dodatkowe obciążenia wrzucone na twórców spowodują tylko wzrost cen. Jestem autorem kilku książek. Jak wzrośnie podatek to będę oczekiwał większej zapłaty od wydawcy. A on podniesie ceny książek. Jeśli tak się nie stanie to zajmę się czymś innym i więcej nic nie napiszę, bo się nie będzie opłacało. Oto chodzi niektórym w tym kraju. Aby Polak był głupi i nadawał się tylko do pracy fizycznej u Niemca. Zaczyna się zawsze od likwidowania inteligencji.
cantillon / 91.94.121.* / 2010-10-13 23:53
Wobec tego zajmij się czymś innym. Wystarczy te parę tysięcy w a ż ny c h dzieł, których autorom, w większości, państwo nie pomagało.
Moniaka / 83.24.133.* / 2010-10-13 21:00
Dobra literatura obroni sie sama. Tyle teraz dziadostwa w ksiegarniach, w koncu bedzie selekcja naturalna
Moniaka / 83.31.200.* / 2010-10-13 19:57
Dobra literatura obroni sie sama. Tyle teraz dziadostwa w ksiegarniach, w koncu bedzie selekcja naturalna
rydzyk-belzebub / 62.121.76.* / 2010-10-13 13:15
oj w w pędzi Nas ten rząd w tarapaty!!!jak Buzek w 2001 roku-to widać i czuć -ach jak boli
residua / 195.212.29.* / 2010-10-13 13:52
A co, chcą Ci zabrać jakiś przywilej podatkowy?
marcusl / 195.117.29.* / 2010-10-13 12:32
Rząd POpaprańców zostawi obywateli w gaciach a może nawet bez. I dalej będę się fałszywie uśmiechać, że nic się nie stało. Wrzuci Tuskomatołom trochę Palikotowej dziczyzny i tematyki zastępczej, by odwrócić o rzeczywistości. I tak te tępaki zagłosują w następnych wyborach z uśmiechem na twarzy, przecież nic się nie stało. Błazny POspolite.
gvhxcfb / 79.184.245.* / 2010-10-13 14:52
w tym kraju bez znaczenia jest na kogo się głosuje. syf ten sam
xcc / 93.105.57.* / 2010-10-13 12:49
Masz rację Rosiu, po d^^ie ten tępy naród. Pokaz im kogo chcieli i gdzie raki zimują. Po co mu gacie, jeśli on nie wie co to gacie.
:( / 194.213.1.* / 2010-10-13 13:36
Kaziu się cieszy,że rząd coś odbiera Jasiowi, Jasiu się cieszy,że rząd coś odbiera Stasiowi, a Stasiu się cieszy, że rząd coś odbiera Małgosi, a Małgosia się cieszy,że rząd coś odbiera Kaziowi, i na fali tej powszechnej radości poparcie rośnie.
Jak małorolnemu zdechła krowa , to się małorolny modlił by sąsiadiowi też krowa zdechła,więc obecnie potomkowie małorolnych z wielkich miast też się cieszą,że gdy im rząd odbiera to sąsiadowi też i nawet się modlić nie muszą,by sąsiadowi też się pogorszyło. Na tej małorolnej mentalności odziedziczonej po pradziadach przez mieszkańców wielkich miast bazuje rząd .

Biedni wielodzietni z dochodem 500 zł na osbę,chętnie by widzieli 50% podatek dla "bogatych" bezdzietnych z dochodem 2000 zł na osobę, a bezdzietni z radością powitają likwidację ulgii prorodzinnej, więc jak rząd wprowadzi 50% podatek dla bezdzietnych i odbierze ulgę prorodzinną, to zamiast wespół zespół pogonić taki rząd to zarówno bezdzietni jak i dzieciaci ze szczęścia wprost
oszaleją , bo fakt krowa zdechła ale sąsiadowi też

Taka wsiowo-małorolna mentalność większości naszych rodaków
__vi__ / 62.233.246.* / 2010-10-13 14:31
Świetny komentarz. Niestety 100% prawdziwy.
I bardzo dobrze . / 195.117.255.* / 2010-10-13 12:30
Skoro w budżecie nie ma kasy to nie ma jej przede wszystkim na przywileje dla wybranych.
vfr5 / 195.116.98.* / 2010-10-13 12:18
Od kiedy to wykładowca jest "twórcą".Czytanie tych samych wykładów od 30 lat nie jest zbyt kreatywne.A ja takich właśnie wykładowców miałem na uczelni
...
http://skocz.pl/gagaphone
pan władek / 89.231.123.* / 2010-10-13 15:33
ciekawe studia sobie wybrałeś. To jednak mówi coś o Tobie.
Andre7 / 2010-10-13 12:08 / Tysiącznik na forum
trzeba zamiast średniej mówić o przeciętnym wynagrodzeniu (inaczej medianie).

Przykład: prezes ma 91.000 zł + 9 pracowników po 1.000 zł =100.000 zł.
Średnia w takiej firmie to 100.000 zł / 10 = 10.000 zł. Tylko nikt tyle naprawde nie zarabia.
A przeciętna (mediana) to 1.000 zł
GOR / 212.160.239.* / 2010-10-13 12:03
Przykro mi że określenie ,,Pożyteczni Idioci ’’co do roli ludzi popierających PO się sprawdza.

Cytat przypisywany Leninowi, który miałby tak określać zachodnich dziennikarzy piszących entuzjastycznie o rewolucji bolszewickiej i ukrywających jej niepowodzenia.
EURO STUDENT / 2010-10-13 11:51
Dobrze =) wszystkim zabrać !!! PO jest NAJLEPSZE ! ROSTKOWSKA myśli DU*Ą !
residua / 195.212.29.* / 2010-10-13 13:54
Nie no najlepiej rozdajmy wszystko wszystkim za darmo, nawet to czego nie mamy...
JAW / 89.74.124.* / 2010-10-13 11:34
Pan neneman jest skończonym idiotą i nieukiem. To prawo - nie przywilej, jak postanowiono to nazwać - nadano artystom za II Rzeczypospolitej, a z projektem do sejmu szedl Tadeusz Boy-Żeleński. Współczuję artystom, że trafiają na tak durnego i niedouczonego politysia,
konserwa / 2010-10-13 10:52 / Tysiącznik na forum
Współczuję młodym początkowym redaktorom na stażu, twórcom kultury a przede wszystkim asystentom. Przez twórców większość rozumie Dodę, Mroczków, Damięckich itp. Jest jednak rzesza twórców tych co nie zarabiają takiej kasy, ale mozolnie z dnia na dzień wykuwają swój los. Rzeczywiście na uczelniach zostaną jedynie hobbyści szczególnie na niższych posadach, "samodzielni" wezmą 3 etat a to zrekompensuje im cofnięcie ulgi.
Bynajmniej jestem za zniesieniem ulg, ale wszystkich i wszystkim. A przede wszystkim podniesienie zarobków na wyższych uczelniach bo nawet profesor na kilku etatach wygląda blado w porównaniu do kolegi z podrzędnego Collegue w Zjednoczonym Królestwie.

Najnowsze wpisy