Forum Forum ubezpieczeńInne

Rząd chce znieść podatek Religi

Rząd chce znieść podatek Religi

Money.pl / 2008-10-29 00:26
Komentarze do wiadomości: Rząd chce znieść podatek Religi.
marek 19.53 / 83.24.47.* / 2008-10-29 00:26

zmiana miałaby polegać na zastąpieniu opłaty ryczałtowej, przekazywanej przez zakłady ubezpieczeń do Narodowego Funduszu Zdrowia przez regulację pozwalającą na dochodzenie przez NFZ od sprawcy wypadku lub jego ubezpieczyciela zwrotu kosztów leczenia ofiary.


Przecież to na jedno wychodzi. Jeżeli NFZ skutecznie będzie dochodził od ubezpieczyciela, to ten oczywiście podniesie stawki.
Dochodzenie od sprawcy może być utopią - wyobraźmy sobie mało zarabiającego lub bezrobotnego, który spowoduje szkody na setki tysięcy.
A w przypadku pijanego ubezpieczyciel i tak się wypnie.

I dochodzimy do głównego argumentu - przecież dochodzenie od sprawcy zaprzecza istocie ubezpieczenia OC. Po to wykupuję OC by ubezpieczyciel za składkę poniósł koszty szkody. Po to jest obowiązkowe, by poszkodowany uzyskał należne mu świadczenia.

Jeżeli już to proponuję wyłączenie szkód materialnych z OC a bezwzględne, powtarzam - bezwzględne. utrzymanie szkód "cielesnych". W końcu chyba ważniejszy człowiek i jego zdrowie niż tona blachy. Jeżeli chcemy utrzymać stawki OC to zmniejszmy odpowiedzialność za szkody rzeczowe i niech ubezpieczyciel dochodzi tych szkód od sprawcy.

Proszę zwrócić uwagę na wypadek Geremka. Z notatek prasowych wynika, że pokrzywdzony nie może uzyskać nr, polisy i danych ubezpieczyciela sprawcy. Kicha - nie uzyska odszkodowania.
Proszę zwrócić uwagę na fakt istnienia ochrony danych osobowych. Sprawca, przy pomocy swojego ubezpieczyciela, nagle może stać się nieosiągalny.

Przestańcie się martwić o kupę blachy, przyjmijcie, że konkurencja nie dopuści do nadmiernego wzrostu stawek - wyobraźcie natomiast sobie szaleńca lub po prostu wypadek, po którym zostaniecie dożywotnim inwalidą.

I dodatkowo - symulacja wzrostu składki oparta jest o badania ..... ubezpieczycieli. Bardzo to miarodajne !!!!!!

A co, jeżeli NFZ zaniecha dochodzenia od sprawcy. Poszkodowany ma to zrobić ???.

P.S.
Płacę ubezpieczenia za 6 samochodów. Mam maksymalne zniżki, włącznie z premią za małe dzieci. I jakoś nie obawiam się podwyżki OC. Bardziej obawiam się groźnego, niezawinionego wypadku, po którym będę musiał dochodzić od sprawcy.
Albo NFZ stwierdzi, że z powodu niemożności ściągnięcia należności od sprawcy (np. sprawca uciekł) ja mam ponieść koszty leczenia, rehabilitacji, a o rencie mam zapomnieć.


Dziwnie wydaje mi się,. że ten rząd dba głównie o ubezpieczycieli i przestępców drogowych.

Najnowsze wpisy