Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sejm zalegalizował fotoradary straży miejskiej

Sejm zalegalizował fotoradary straży miejskiej

Wyświetlaj:
Adam S. / 83.22.162.* / 2009-05-12 13:28
Niedawno dostałem fleszem po oczach ( pierwszy raz) Czy ktoś zastanowił się jakie zagrożenie na drodze niesie nagłe oślepienie kierowcy. Po pierwsze wystraszyłem się , po drugie zostałem na chwilę oślepiony, jeden niefortunny ruch w tym momencie mógł doprowadzić do tragedii. Owszem jechałem około 20km/h więcej niż dopuszcza ograniczenie ale jechałem świadomie z pełną kontrolą nad pojazdem , ponadto na tej drodze jak i na wielu innych ograniczenie do 50km/h jest bezsensownie zaniżone. Ograniczenia są nieadekwatne do dróg w wielu miejscach. Gdyby jeszcze policja namieżała mnie suszarką to bym był spokojnie zatrzymany i ukarany ale nie byłbym wystraszony i oślepiony przez fotoradar straży miejskiej. Pozatym fotoradar jako urządzenie posiada atest ale czy moc lampy błyskowej posiada go również? Moim zdaniem błysk takiej lampy wprowadza większe zagrożenie na drodze niż świadome przekroczenie prędkości. Już nie wiem czy obserwować drogę przed sobą i prowadzić pojazd świadomie czy patrzeć na licznik i wypatrywać fotoradarów straży miejskiej.
Czytałem wypowiedzi niektórych forumowiczów iż w niektórych krajach są dużo większe kary i restrykcje niż w Polsce i zgodzę się z nimi ale żeby załapać tam mandat trzeba być naprawdę piratem drogowym. Zjeżdziłem pół europy i nie dostałem nigdzie mandatu ponieważ tam są ograniczenia dopasowane do dróg.
W Polsce straż miejska została powołana do innych celów ale gminy już zapomniały do jakich ponieważ wystawienie strażników z fotoradarami okazało się być nieskończonym źródłem dochodu dla gmin. Ostatnio będąc z dziećmi w parku zamiast straży miejskiej park patrolowała policja a na drodze nieopodał dwoje strażników miejskich z fotoradarem i laptopem cykało zdjęcia kierowcą. Czy ten nasz kraj jest normalny.Dążenie do poprawy życia to fikcja przysłonięta wyszukiwaniem sposobów do wydojenia obywatela .
Bartek89 / 79.186.160.* / 2010-04-27 16:50
Nie no mysle ze takie tlumaczenie nie przejdzie ze sie wystraszyłes itd.. Jakbys spowodowal wypadek to moze ale jesli nie to na nic Twoje tlumaczenia.
,,,, / 212.160.172.* / 2009-08-07 13:36
o do jakiej tragedii mogło by dojść przez Twoją nadmierną prędkość?? czemuś mają one slużyć...
Tomasz. Sz / 83.8.195.* / 2009-05-14 00:30
Mam pytanie odnośnie fotoradarów i Straży Miejskiej. Jak wiadomo długo nie mieli uprawnień do obsługi fotoradarów. Ustawa o Straży Miejskiej nic nie mówi na temat uprawnień do ich obsługi jak też co do konieczności szkoleń strażników miejskich. Funkcjonariusze policji muszą mieć tzw "świadectwo kwalifikacji" do obsługi urz. kontrolno pomiarowych i okazywać je na każde żądanie kontrolowanej osoby. Jeśli takiego nie posiada, to nie ma prawa obsługiwać takich sprzętów. Jak to się ma do SM. Odmówiłem przyjęcia mandatu za foto. Sprawa trafiła do Sądu Grodzkiego. Na moje pytanie: "czy był przeszkolony do obsługi fotoradaru i czy posiada na to jakiś dokument" odpowiedział, że nie był przeszkolony i nie posiada żadnych dokumentów, gdyż nie musi. Dla mnie jest to co najmniej "bezprawie". Czy ktoś może podpowiedzieć mi na jakiej zasadzie pracują z fotoradarami strażnicy miejscy, bo jak się okaże, że nie mają do tego prawa bez przeszkolenia, to będzie duuuży dym w Wałbrzychu. Dzięki i czekam na odpowiedź. ( najlepiej na meila) gonzo632@wp.pl. Dzięki i pozdrawiam wszystkich karanych:)
Łukasz T. / 79.189.49.* / 2010-03-28 17:16
Jestem kierowcą w firmie dystrybutorskiej. Są dni gdzie pokonuję ok. 1000km dziennie. Czy ktoś kto ustala te śmieszne przepisy wie jaka to męczarnia pokonać taki dystans w naszych polskich warunkach? Próbowałem pokonać taki dystans zgodnie z tymi chorymi ograniczeniami i co? Kierowcy tirów trąbili jak na ostatnią sierotę. wszyscy mnie wyprzedzali i co? Wróciłem do domu wymordowany jak po nie wiem jakim wysiłku. Najśmieszniejsze jednak jest to, że do firmy przyszło zdięcie z fotoradaru straży miejskiej zrobione właśnie w tym dniu kiedy to starałem się tak przepisowo jechać. Niesamowite szczęście, że akurat w miejscu gdzie się zamyśliłem, bo tak to sobie tłumaczę i przekroczyłem prędkość o 20km/h stał fotoradar. Ktoś kto wsiada za kółko rekreacyjnie, albo jździ tylko po zakupy do sklepu może mnie nie zrozumieć. Kierowanie autem to mój chleb i zarazem prawdziwe piekło. Pomyśleć, że wybierając tę pracę kierowałem się tym, ze chcę robić to co lubię. Teraz gdy ktoś zapyta mnie czy lubię jeździć samochodem długo zastanowię się nad odpowiedzią bo już sam nie wiem.
ewa.k. / 77.113.73.* / 2009-03-25 15:35
Straż miejska, jak sama nazwa głosi, to straż działająca w mieście, a nie poza miastem. Powinna zatem zakres działania ograniczyć do terenu miasta. Poza jego granicami działa przecież policja. A w miastach jest czasem naprawdę sporo pracy.
jant7 / 193.28.0.* / 2009-11-27 09:59
a gdzie jest to napisane???? powinna....pojęcie względne......
może ktoś zna jakieś akty prawne..... moze warto się postawić tym fotoradarom, przynajmniej na wsiach ja na wiosce dostałem już 400/ bezsensowne ograniczenie do 40 jakieś 50m...;-)
zyges / 83.4.146.* / 2008-11-26 08:56
tak tak! dajcie jeszcze więcej uprawnień tym imbecylom.
kodak / 88.156.63.* / 2007-07-24 09:36
Bzdura trzeba zatrudnić więcej policjantów i zwiększyć środki na poprawę dróg .
kierowca z wlkswagena / 87.105.190.* / 2009-09-10 16:22
Mam pytanie czy straz miejska ma uprawnienia do kontroli predkosci pojazdow poza granicami swojego miasta .Ostatnio dostalem fotke mojego WENTO z trasy pomiedzy Slawa a Glogowem we wsi Przydroze -dobra droga ,nie bylo tloku godz 18 latem .Tylko w oddali w lesie przeswituje dach budynku tablica z nazwa wioski i przystanek bez ludzi i co najwazniejsze zaparkowany samochod osobowy napoboczu zero ludzi ,aJa p e d z i l e m 72km/h sprytne co ? i latwe do podreperowania budzetu chocby obok prawa.
łoli / 79.186.174.* / 2009-11-23 23:24
Też mnie to bardzo ciekawi bo dostałem w tym samym miejscu mandat. CZY STRAŻ MIEJSKA MOŻE ROBIĆ FOTKI PO CAŁYM POWIECIE-GMINIE CZY TYLKO W DANEJ MIEJSCOWOŚCI W KTÓREJ JEST POWOŁANA ?!
jant7 / 193.28.0.* / 2009-11-27 09:40
Podpisuję się pod tym pytaniem... a jeszcze jedno ....czy mogą chować fotoradar w śmietnikach itp....

p.s. CZYSTA KOMERCJA te fotki u nas "straż nie robi nic poza obrabianiem fotek"-DRAMAT!!!
POLSKI KIEROWCA / 193.33.110.* / 2008-10-06 16:18
POPIERAM PRZEDMÓWCE ......... STRAŻ MIEJSKA JEDEN WIELKI NIEWYPAŁ A NAWET BŁĄD !!!!!!! JESZCZE RAZ BUDOWAĆ DROGI I WZMACNIAĆ POLICJE !!!!!!
lucyjan / 212.160.172.* / 2009-08-07 13:40
tylko pomyśl czy policja zgarnie Ci z klatki bezdomnego, który obsika Ci drzwi, albo przegoni grupę chłystków, która chla na placu zabaw
zastanów się kto się tym zajmuje...straż miejska
policjant / 188.146.114.* / 2010-09-02 22:34
tylko pomyśl czy policja zgarnie Ci z klatki bezdomnego, który obsika Ci drzwi,
albo przegoni grupę chłystków, która chla na placu zabaw
zastanów się kto się tym zajmuje...straż miejska

Do wiadomościpanie ,,lucyjan". Jestem policjantem i pracuję w gminie gdzie nie ma straży ani miejskiej ani gminnej, a co za tym idzie muszę robić to wszystko o czym piszesz, łącznie z łapaniem bezpańskich psów. Pozdrawiam
nieznajomy / 80.238.101.* / 2009-12-08 21:43
no i tu jesteś w błędzie. Straż Miejska przynajmniej w Warszawie jak widzi grupę większą niż trzech to nie podejmie interwencji, bo się boją. A o pijaczku na klatce to mozna zapomnieć że przyjadą, przecież mają bardziej szczytne cele za które można dostać premię, np. zatrzymać nietrzeźwego kierowcę
krysjaworek / 83.27.143.* / 2008-10-09 11:58
Polska to wolny kraj i każdy może swoje zdanie przedstawić –Mam taki pytani czy szanowny przedmówca wie, że strażnik pracuje do 65 roku, a większość policjantów idzie na emeryturę po 15-20 latach pracy. Wina moim zdaniem leży w tych całym szefostwie, ci panowie Komendanci większości emeryci policyjni i wojskowi –(podobno się już napracowali, ale nie, jeszcze nie)
Oni mają ochotę tylko siedzieć za biurkiem i myśleć, co by tu jeszcze spieszyć panowie zamiast blokować miejsca pracy dla młodych, którzy z chęcią by ją podjęli oni się tylko dowartościowują( w domu nie mają nic do gadania)

Najnowsze wpisy