Forum Forum emerytalneInne

Senat przyjął "pomostówki" bez poprawek

Senat przyjął "pomostówki" bez poprawek

Money.pl / 2008-11-20 23:37
Komentarze do wiadomości: Senat przyjął "pomostówki" bez poprawek.
Wyświetlaj:
Zbyniu / 83.9.8.* / 2008-11-21 11:58
PSL umie chronić swoich wyborców .Osobiście znam kilku płatników KRUS jeden z nich pracuje w USA jako kierowca drugi buduje 300m2 nowy dom trzeci kupił nowego JEEP na wyjazdy do miasta.Wnioski sami wyciągnijcie.
mycha10 / 2008-11-21 13:01 / Bywalec forum
oni też chcą objąc dodatkowymi przywilejami nauczycieli, a bez tej grupy cała reforma nie ma sensu,tak samo zwiększenie składek dla uprzywilejowanych,ponieważ większośc wybranych,to budżetówka,więc ich składki faktycznie my płacimy,a o prywatyzacji jakoś ucichło
KAP / 2008-11-21 10:40 / Tysiącznik na forum
jak to sie uda to prosze o powazne podejscie do KRUS.
Agit / 2008-11-21 10:50 / Bywalec forum
Dokładnie.
Dziura musi być załatana.
darko123 / 62.21.82.* / 2008-11-21 08:04
nieroby policjanci także po 15 lata idą na emeryturkę, a później połowa to taksówkarze oraz ochraniarze, i gdzie tu sprawiedliwość, a do tego to większość same nieuki.
ram / 79.186.25.* / 2008-11-21 06:19
i bardzo dobrze,a dalsze refoprmy mozna bedzie przeprowadac po usunieciu z polityki braci i ich
zakonu.
Pajchiwo / 2008-11-21 07:06 / Tysiącznik na forum
Jasne, a o demokracji kiedyś słyszałeś?
Masze społeczeństwo się starzeje, a PiS ma właśnie starszych wyborców, więc - biorąc pod uwagę ten fakt nie ma większych szans na wywalenie braci z polityki.
Zresztą IMHO pełnią w niej dobrą funkcję - jak wcześniej PO - krytykują aktualny Rząd, a krytyka władzy zawsze się przydaje...
A.T. / 194.73.38.* / 2008-11-21 09:59
Zgadzam sie, ze konstruktywna krytyka sie przydaje. Krytyka niekonstruktywna nie daje nic.
Pajchiwo / 2008-11-21 17:09 / Tysiącznik na forum
Ależ PO proponowała nam równie niekonstruktywną krytykę.
Co więcej - biorąc pod uwagę dopasowanie programowe wszystkich partii do swoich potencjalnych wyborców - sami jesteśmy sobie winni, ponieważ najwyraźniej nie wymagamy od nich konstruktywności... :)
Garand / 2008-11-21 09:58 / portfel / Bywalec forum
Według twoich założeń w momencie kiedy człowiek się zestarzeje to zacznie głosować na PIS?!
Chyba nie do końca...
Pajchiwo / 2008-11-21 17:41 / Tysiącznik na forum
Heh - niezupełnie.
Mam na myśli raczej to, że PiS jako swoich wyborców określiło pewną grupę ludzi - są to właśnie ludzie starsi. Zrobili to zresztą z głową, przyszłościowo - bo jest ich coraz więcej.
Jeśli ich zapatrywania jako grupy zmienią się, to zmienią się hasełka PiS, tak jak zmieniały się wielokrotnie wygłaszane (bo jakie siedzą im w głowach to nie wiem) poglądy braci Kaczyńskich, Tuska, czy Leppera.
Zwycięstwo PO w ostatnich wyborach to przecież kwestia nie merytorycznej przewagi wysuwanych przez platformersów argumentów, tylko czyste emocje. Programy obu partii nie mogły być sprzeczne, bo one nie odnosiły się (i nie odnoszą nadal) do tych samych sfer "życia" kraju. Po miało kilka pomysłów na gospodarkę i politykę zagraniczną, PiS nie miało o tym pojęcia, ale miało swoje koncepcje w sferze prawa i MSW, w której to z kolei (jak widać) PO sobie kompletnie nie radzi. No bo działania Pana Ćwiąkalskiego z zdecydowanie nie są działaniami w interesie kraju, tylko korporacji - wskazuje to chyba na brak koncepcji (w działanie z premedytacją nie chce mi się wierzyć)...
Tak to widzę.
KAP / 2008-11-21 10:37 / Tysiącznik na forum
wprawdzie do starosci mam jeszcze daleko ale taka perspektywa jest dla mnie naprawde porazajaca.....
St. / 77.253.201.* / 2008-11-20 23:52
Policja, wojsko, straż graniczna i pewnie jeszcze kilka instytucji wypuszcza emerytów w wieku 40 lat!!! Do tego dochodzi jeszcze KRUS. Na tą cała armię nierobów pracuje garstka ludzi wypracowujących zysk. Pomostówki to tylko minimalny kroczek w kierunku normalności. Miejmy nadzieję, że nie ostatni
semeo / 2008-11-20 23:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to powiedz w jakim wieku krus wypusza emerytów cymbałku jeden?
St. / 77.253.201.* / 2008-11-21 09:52
Włąśnie na takich jak ty głąbów i nieuków ja muszę pracować..
semeo / 2008-11-21 12:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
poblem w Krusie jest taki, że są tam ubezpieczeni taksówkarze, sklepikarze i wielu innych co nie maja z działalnością rolniczą nic wspólnego
semeo / 2008-11-21 12:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
głąb to Ty jesteś, ja jestem ubezp[ieczony w Zusie jak byś chciał wiedzieć, a o nieuku to już nie wspomnę, tylko że ja się nikumu nie żalę że muszę pracować na rolników
bodiniusz0 / 2008-11-21 09:13
W Krusie nie chodzi o wiek, a o wysokość świadczeń w stosunku do składek. W zasadzie do tego samego sprowadza się wcześniejsza emerytura. Człowiek składa składki krótko, a pobiera długo.
(w krusie składa długo, ale małe; za to skala - liczba uprawnionych - jest wielka)
Krzysiek84 / 83.15.98.* / 2008-11-20 23:37
I bardzo dobrze.

Jednak prezydent będzie czekał z podpisem do samego końca i podpisze dopiero o 23:55 31 grudnia, bo będzie chciał aby były strajki przeciw rządowi, bo na tym może zyskać PIS, niestety straci Państwo. Jakby mu zależało na państwie to od razu pojąłby decyzje i by się uspokoiło, bo nie mieli by już podstaw do strajkowania.
Matador / 83.28.37.* / 2008-11-21 05:54
Brat mu nie każe.Trzeba sluchac brata.
Greeder / 62.89.78.* / 2008-11-21 07:19
Ej miśki. Na pewno nie 31 grudnia, bo ma tylko 21 dni na rozpatrzenie ustawy. Poza tym, co, rząd=państwo? Wszyscy mamy loda lizać Donkowi, bo to zbawiciel i ma przepis na wszystko? A po trzecie, jak nie podpisze, to przecież najlepiej dla liberałów. Nikt nie pójdzie na pomostówkę i jeszcze faszystę, kartofla i co tam jeszcze szczekacze wymyślają, będą nienawidzić.
Lorunia / 91.94.10.* / 2008-11-21 10:38
Naprawdę nie wiem dlaczego tutaj jest mylone pojęcie pomostówek z emeryturami mundurowymi . To zupełnie coś innego i ta ustawa tego nie dotyczy . Myląc te rzeczy pisze się o bardzo krótkim stażu i niskim wieku np:40 lat życia i odejściu na pomostówkę . Mundurowi odchodzą na wcześniejszą emeryturę a nie na pomostówkę . Ale to jest wygodne , bo łatwo można zyskać poparcie ogółu społeczeństwa w walce o to aby ludziom pracującym w szczególnych warunkach pozabierać wszystko i nie uwzględniać nawet praw nabytych. Osoby uprawnione to M. 60 l i K 55 lat a staż pracy to nie jak ktoś napisał , że 15 lat tylko nawet 45 lat pracy w tym ponad 15 w szczególnych warunkach . Życzę aby każdy pracownik przepracował choć trzy czwarte tego co ci uprawnieni których się chce dobić , aby pracowali do końca życia . A tak nawiasem kto może mi wyjaśnić to sformułowanie : Będą też wykonywać pracę po 31 grudnia 2008 ale już na warunkach zawartych w nowej ustawie ?
Agit / 2008-11-21 10:58 / Bywalec forum
Dlatego mi sie podoba podejście Francji:
Teraz wszyscy pracują tam do 70 roku życia, a odpowiednikiem "wcześniejszej emerytury" jest przejście na na rentę spowodowaną chorobą itp. Może w przypadku górników nie i innych osób wykonujących naprawdę groźną pracę, nie jest to do końca właściwe, no ale tak już.
Moim zdaniem Pomostówki mogą zostać, ale trzeba wyrównać składki. Niech osoba która chce pójść na wcześniejszą emeryturę wpłaci do ZUSu podczas swoich lat pracy tyle samo pieniędzy co ci którzy pracują dłużej. Wtedy to będzie sprawiedliwe i nie pomostówki nie będą powodowały dziury budżetowej.
pi-lot / 85.219.231.* / 2008-11-21 11:54
haha, mi się podoba takie rozumowanie - tylko, że ci co uczciwie zapracowali na pomostówkę pracując naprawdę w ciężkich warunkach (hutnik, górnik), po przejściu na nią wcale nie pobierają dłużej świadczeń od tych, co przechodzą w normalnym wieku po 40 latach pracy w urzędzie... bo oni po prostu zyją krócej ;) hmm a dosyc często nawet nie dożywają wieku emerytalnego.... ;)
a tak na margnesie: skorzystaj we Francji z usług 69 letniego kierowcy międzynarodowego autokaru, maszynisty prowadzącego TGV, nauczyciela (taaa bardzo chciałbym aby moje dziecko uczyła starsza, przygłucha i na wpół ślepa matemetyczka w wieku >65!!), a może skorzystać z usług miłego, 70 letniego pilota 737...? Tu dopiero czuć dreszczyk emocji... hihi
mycha10 / 2008-11-21 12:54 / Bywalec forum
mnie matmy uczyła pani 72-letnia,pedagog przedwojenny i była to jedyna osoba,z której wiedzy skorzystałem,przy okazji nauczyła nas logicznego myślenia.
KAP / 2008-11-21 10:38 / Tysiącznik na forum
proponuje koledze z tymi podtekstami przejsc na strony erotyczne
Greeder / 62.89.78.* / 2008-11-21 11:07
Zostawiam je tobie
tara / 2008-11-21 14:05 / Tysiącznik na forum
to skandal zabierac ludziom prawa nabyte,przeciez wielu bardzo ciezko pracuje w stresie i nerwach ,najoierw rzad powinien tym wsztstkim posła pozabierac diety itd ,sobie obnizyc zarobki i zrownac z najnizsza krajowa ,niech docenia udreke ludzi biednych i dadza przykład oszczednego panstwa.
50+ / 83.11.161.* / 2008-11-21 14:41
jeszcze raz pytam ... Czy prawa nabyte można zabierac ???czy prawo działa wstecz . Przepracowałam jako telefoniska telegrafistka 20 lat do 1998r w ciagłym stresie hałasie i nerwach .. mam już dośc tego wszystkiego ciagle sie tylko mowi nauczyciele kolejarze górnicy, nikt sie wspomni o pracownikach łączności, bo takich już mało, teraz nie ma tych zawodów bo technika je wyparła ale pozostała garstka tych ludzi , którym brakuje po 2 -3 lata do wieku 55 lat .
TEK / 93.145.155.* / 2008-11-21 21:51
we WLOSZECH NP. PRZYSLUGUJE EMERYTURA W 2008-58LAT +35 W 2009-59 .W 2010 60L LAT W 2011.61 LAT A POZATYM PO PRZEPRACOWANIU 40 LAT MEZCZYZNA PRZECHODZI NA EMERYTURE bez wzgledu na wiek . natomiast wiek 65 lat dla pracownikow z nizszym stazem 25 lat .rowniez po 4o latach bez wzgledu na wiek obowiazuje emerytura we FRANCJIoWSZE NA CALYM SWIECIE ISTNIEJE TENDENCJA WYDLUZANIA WIEKU ALE TO NIE W TAK DRASTYCZNY SPOSOB.

Najnowsze wpisy