Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Siedem grzechów głównych rządu Tuska. Za to należy go odwołać

Siedem grzechów głównych rządu Tuska. Za to należy go odwołać

Wyświetlaj:
zmanierowana / 78.28.15.* / 2013-02-20 12:45
Nie chciałabym, aby uczył mnie 65-letni nauczyciel. Nie wyobrażam sobie też ciężko pracujących górników, ale POLITYCY, którzy rękawa sobie nie urywają NIECH ROBIĄ DO 70. A co!
życzliwy / 79.187.170.* / 2013-02-18 13:38
Mam pytanie do Ministra finansów- czy darmowe bilety na PKP dla kolejarzy bedą opodatkowane - moim zdaniem to ewidentnie jest przychód dla kolejarza i nic daje w gospodarce, bo taki abonament na leczenie to przynajmniej ktoś zarobi i zapłaci podatek dochodowy , a tu dla PKP wydatek a może być nawet utracona możliwość zarobienia a dla kolejarza przychód.
życzliwy. / 79.187.170.* / 2013-02-18 12:50
Tylko czy Rząd PIS ma receptę jak to zmienić. Jak ma być to wszyscy wiedzą , mało kto wie jak to zrobić.
Te wymienione zaniechania mają już 20 lat , a nie 5.Mszczą się niedokończone reformy. Obok NFZ - miały być prywatne kasy chorych - SLD to uwaliło i nikt nie miąl odwagi do tego wrócić . PIS tym bardziej nie wróci. OFE - mieły byc podmioty wypłacające te emerytury , miała być ustawa nie ma . Gdyby to było załatwione może teskładki nie zwiększały by długu publicznego i nie trzeba by było jej obniżać. OFE działają źle - bo jest zła ustawa o nich.
Do Cruzu nikt nie miał odwagi sie dobrać , ba nawet bogatym rolniko bali się zmienić system ubezpieczeń - bo wielu z rolników to po prostu przedsiebiorcy , a nie rolnicy - PIS tego też nie zmieni bo to ich elektorat raczej będą tego bronić.
Zła polityka edukacjna - to od 20 lat - PIS tego zmieni najwyżej będzie więcej historii i religii i na tym się skończy.
Tu potrzeba zmian w mentalności całego społeczeństwa i wtedy politycy też będą inaczej sie zachowywać. Bo to jednak co robia to robia żeby sie społeczeństwu przypodobać. Rządzi tak naprawdę ulica i zwiazki zawodowe.
Wczoraj była informacja o dwóch szpitalach w odległości 30 km , w jednym fundusz płac wyższy niż kontrakt z NFZ - te same oddaiły w obu. Ale tego szpitala nie traktuje sie jak tego co ma leczyć ludzi tylko jako pracodawcę i to podstawowy grzech naszego państwa we wszystkich nie mal dziedzinach. My nie produkujemy dla zysku , nie świadczymy dobrych usług tylko utrzymujemy miejsca pracy , a to ma być odwrotnie i wówczas możemy liczyć na jakieś zmiany.
Tego szpitala nie trzeba likwidować tylko zmienić mu oddziały na takie jakich nie ma w pobliżu. Ale miejscowi się nie zgodzą , bo będzie trzeba wymienić personel a częś przeszkolić - a tu chodzi o to że ma być jak jest bo najważniejsze jest aby ci co tam pracuja byli zadowoleni , bo bedą głosować i wybiera c samorządowców , posłów , senatowrów. A taki radny na takim zadupiu to niezła fucha i tego trzeba bronić , a nie myśleć o rozwoju o poprawie, Niech na całym świecie wojna byle Polska iweś spokojna. No a od czasu do czasu se ponarzekamy ,że do specjalisty trzeba do Warszawy jechać , bo to rząd jest winien ,że musi tak daleko jechać. I tak się kręcimy w zakletym kręgu.
A i mam uwagę dla kandydata na ministra finasów
gabinetu PIS - wystarczy dać 500 zł tej renty na dziecko - efekt będzie ten sam , tylko czy chodzi aby w środowisku pernamentnie bezrobotnych rodziło się więcej dzieci.
Jeżeli więcej dzieci ma być w środowiskach wykształconych , pracujacych to co inne jest potrzebne- a mianiwicei - na odpowiednim poziomie przedszkola , żłobki , szkoły. Te instytucje powinne być czynne do 19 -tej. Dzieci w szkołach winny mięc zajęcia po południu.
W czasie wakacji i ferii zimowych winny być czynne i oferować zajęcia. Bo teraz w feria mamy tak - w zakładach połowa ludzi nie ma bo nie maja co zrobić z dziećmi. Obozy sa beznadziejne a drogie. Też nie każde dziecko chce jechać , nie każde się nadaje - bo dzieci sa zbyt mało samodzielne bo jest zły system edukacji. Dlaczego szkoły nie organizuja obow zajęć. Bo co , bo najważnieszy jest nauczyciel , chce mieć wolne święty spokój - I co PIS zmieni kartę nauczyciela , zrobi zamach na te przywileje- też nie.
I tak można wymieniać bez końca - nie da się zapewnić wszystkim miejsca pracy , spokój , socjal i mieć rozwój gospodarczy. Bez pracy nie ma kołaczy - ale w Polsce jest.
Robert Roy McGregor / 31.11.218.* / 2013-02-17 19:13
1. dość miernoty ekonomicznej - w kryzysie by z niego wyjśc nalezy zmiejszyć RADYKALNIE podatki; proponuję od lat jeden jedyny podatek od wszelkiej wartości dodanej w wysokosci 7%,; nawet w sredniowieczu dziesiecinę czyli 10% uwazano za zdzierstwo,; w naszym "sredniowieczu" mamy 63% w róznych ukrytych podatkach;
2. Pracuję ponad 30 lat z tego 26 lat w pzremyśle a mam dopiero 51; Tusk i jego POpaprańcy ukradł mi emeryturę i moje składki do OFE;każą pracować do 67 lat nie dając możliwosci pracy - vide POdatki nawet 20 latkom...
3. Od 7 lat jestem na swoim, mam 1 osobowa fimę która jeszcze w 2010 r osiagała ponad 150 tys. zł obrotu. Obecnie mam 63 tys. i bezczelny Urzad Skarbowy , który każe oddawać VAT za paliwo od sam ciężarowego do 2,5 t o ładowności 590 kg kupionego 09.2009 r. Pan Roztowski przegrał sprawę w Trybunale (sprawa Magory) od VAT od paliwa i od 20011 wprowadził przez POsejm czasową nowelizację, która nie działa przeciez wstecz, mówi sie w niej o atach zaupionych po grudniu 2010 r., co ztego jak US interpretuje, ze dotyczo to wszystkich aut; wynika z tego, że do obiektów oddalonych o 400 km mam jeździć za darmo lub wliczyć w kontrakt, a co z ofertami - by je przygotowac także trzeba pojechać, takich ofert jest najmniej 10 zamim w kraju ustawiaczy, wygra sie jedna niska ceną... Panie Tusk z taką głową to nawet histori nie można wykładać bi wstyd...

Młodzież wyp.... stąd gdzie pieprz rośnie ba nawet w Indiach żyją lepiej...

3.
związkowiec / 212.49.37.* / 2013-02-15 14:37
Pierwszym grzechem jest podział w społeczeństwie którego Dokonał D.Tusk i jego partia dlaczego nie powstał PO-PIS to jest początek nieszczęścia dla Polski.Rząd i Premier jest nie wiarygodny a więc niema pewności że wybory były uczciwe.Bo Premier rządu powinien być po za wszelkimi podejrzeniami jak żona Cezara a tak nie jest(Katastrofa Smoleńska)do tych wymienionych należy dołożyć te pozostałe zawarte w artykule .
marian p. / 62.182.213.* / 2013-02-14 06:51
trzeba być maniakiem,frustratem i desperatem,który ma ciągle przed oczyma uciekajace koryto władzy aby piep..yć takie glupoty.
js342 / 188.125.131.* / 2013-02-13 22:09
Brakuje jeszcze grzechu fotoradarowego.
mirek271 / 83.23.224.* / 2013-02-13 18:15
6lat temu byłem za PO w tej chwili jest mi cholernie przykro że tej bandzie uwierzyłem , wole głosować nawet na Kaczyńskiego byle tą 5 kolumnę wysadzić z siodła. Jeżeli ktoś chciałby się zaangażować w budowaniu nowego ruchu niech wejdzie na stronę RDORP. Kontakt Mirek
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2013-02-13 11:43
money.?PO?, nie musicie Kaczorowi pomagać!
Wasza linia programowa jest bardzo wyraźna i widać ją jaskrawo w komentarzach waszej redakcji.
Wszystkie można streścić w kilku słowach: co by się nie działo lub działo...winny Kaczyński!
Macie szerokie zasługi w utrwalaniu jedynie słusznej władzy i być może spotka was też taki zaszczyt jak GieWu, gdzie w ilościach hurtowych lądują reklamy i ogłoszenia rządowe.
Ostatni hit: "miejsc pracy nie przynoszą bociany" :) Zdarzenie autentyczne. Jak do tej pory JEDYNY przejaw walki rządu z bezrobociem :)
W każdym państwie ze zdrowymi mediami, byłby to po prostu skandal i w sytuacji galopującego wzrostu bezrobocia, najzwyklejsza kpina. ALE NIE U WAS.
Szanowni czytelnicy! Mówi wam to coś: Holtzbrinck Networks? W kontekście ostatnio rozpowszechnionej mody dopuszczania możliwości wpływu właściciela na publikowane treści, może będzie łatwiej wszystko ze sobą połączyć.
Alles Gute!
sumerr / 178.37.25.* / 2013-02-15 20:41
POniemieckie POlitykiery POwinne POpiołem POsypywać swoje pały za dotychczasowe POronione POmysły na tendencyjne ciągłe POwszechne POmstowanie i szczucie przeciw legalnej Polskiej opozycji jaką jest PIS.
Myślała,że kolacja darmowa / 77.255.215.* / 2013-02-13 10:51
Przy aneksji do Unii pisało drobnym drukiem czym ma być ten region.To tylko wypełnianie zobowiązań.
paweł 55 / 81.26.0.* / 2013-02-13 09:30
Ja dodałbym jeszcze - przerosty administracyjno- biurokratyczne. Brak reformy samorządów- obecnie to organizacje paramafijne.
edmund szym / 89.78.181.* / 2013-02-12 19:46
a to Wy macie tworzyć ten techniczny rząd.....
.. a jak wyglądałaby Polska , gdyby rząd przystąpił do likwidacji przywilejów związkowych przy sojuszu Solidarności , PiS-u i KK...
a jak wyglądałby budżet gdyby obietnice podatkowe były spełnione..(były składane
przed kryzysem)
a dlaczego zamożni biznesmeni nie płacą podatków w ojczyźnie..-należą do pisowskiej....
a z Krusem – dobrze wiecie w czym rzecz ...po co to podnosić..
a nie zauważyliście GRZECHU ósmego , że rząd dalej płaci daninę KK..
a tak już na sam koniec ; tak naprawdę , z czystym sumieniem , po bożemu wszystkie GRZECHY wyliczyliście ??! A Wy po spowiedzi i grzechów odpuszczeniu .
X1N1 / 212.160.130.* / 2013-02-12 19:24
Sprzedaże są :P przynajmniej na 10. Jeszcze jedna ankieta a będę miała limit tego dnia :)
mellonowiec / 212.160.130.* / 2013-02-12 17:47
brak sprzedaży-wina Tuska :P
Gogol. / 31.183.1.* / 2013-02-17 19:42

mellonowiec / 212.160.130.* / 2013-02-12 17:47
+ - -1 usuń
brak sprzedaży-wina Tuska :P

jak mnie to wkurza -to takie niby obśmianie , ze za wszystko obwinia sie Tuska oj , jakie to zabawne
z czego sie śmiejecie -sami z siebie sie smiejecie
X1N1 / 212.160.130.* / 2013-02-12 17:15
Najlepsze byłyby nowe twarze i nowe pomysły w rządzie a nie pis czy po
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy