Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Składka rentowa nie spadnie od lipca

Składka rentowa nie spadnie od lipca

Money.pl / 2007-06-01 08:02
Komentarze do wiadomości: Składka rentowa nie spadnie od lipca.
Wyświetlaj:
abra / 83.21.44.* / 2007-06-08 15:07
A ja byłam skłonna uwierzyć że wreszcie wszyscy zostaniemy potraktowani po równi. I wszyscy dostaniemy "podwyżki", nie tylko górnicy, lekarze czy nauczyciele, ale wszyscy. Nie rozumiem logiki rządu. Jeśli dogodzą kilku grupom społecznym, reszta znowu poczuje się niedoceniona... a tak na marginesie, to wszyscy mamy prawo do głosowania, nie tylko wybrane grupy. Dlatego argumentacja tutaj przytoczona, nie przemawia do mnie. A najbardziej podobają mi się słowa tutaj przytoczone "Taka mała obniżka nic nie da! " - no może dla kogoś kto zarabia 10 000, 50 zlotych to niewiele... ale jak dla mnie to 600 złotych na rok dodatkowo w kieszeni.
zgred 2 / 153.19.47.* / 2007-06-04 07:51
Przy takiej "koalicji" szanse na reformę finansów są żadne.
Myślę, że sprawę składek KRUS można rozwiązać tylko na drodze referendum. Niech naród się wypowie czy utrzymać obecny stan dalej, czy rolnicy powinni płacić realne składki.
Należy sprawdzić ile jest oszustw przy chociażby przy wypłacaniu zasiłków pogrzebowych. Słyszałem o takim przypadku, że po śmierci rolnika, który permanentnie nie płacił składek dopiero z zasiłku pogrzebowego uregulowano składkę za kilka lat wstecz aby wogóle stworzyć podstawę do wypłacenia tego zasiłku. Myślę, że nie jest to odosobniony przypadek.
desperatka / 217.99.160.* / 2007-06-02 19:19
pocóż rzadzący mają pomóc ubogim, wszak ich i tak to mniej dotyczy im narazie nie grozi ubustwo. My płacimy składki na zus aby to ,,pańswo w pańswie,, mogło budowac pałace z marmurowymi posadzkami, i zabierać renty najbardzej chorym co ich wszystkich obchodzi .Zasrajkujmy nie płaćmy składek przecież i tak nie ma na renty ,emerytury, leczenie . Odkładając co miesiąc składkę ZUSOWSKĄ mamy na lekaży na wczasy i na godne życie .
Teletubiś / 81.190.35.* / 2007-06-02 19:15
A mówią, że jak ktoś najpierw daje a później odbiera, to przez wieki po piękle sie poniewiera - chciałbym aby to się sprawdziło!!!
Ale wracajac do składek, jesli obnizą to nie wiem z czego zorganizują EURO 2012 jak kasy zabraknie. Więc kogoś muszą skubnąć, a kogo najłatwiej - oczywiście szarego człowieczka. A na czym, a z jego składek i tak wszystko idzie do jednego worka- budżetu.
Jestem ciekawy,co byłoby gdyby kazdy z obywateli miał własne konto, na które wpłacane byłyby wszystkie nasze składki zdrowotne, emerytalne rentowe do których Państwo nie miało prawa dostepu. Co by wtedy robili, czy tez by wydawali tak państwową kasę na lewo i na prawo.
BajkoPisarz / 83.175.191.* / 2007-06-02 09:12
A teraz,... to ja was wszyscy: pracujący, zarabiający i chcący coś zmienić na lepsze,.... w duuupieee...maaam.
krakuska / 213.134.160.* / 2007-06-02 06:30
przecież pieniędzy ze składki rentowej nie można wydać na co innego niż bieżące wypłaty rent (to nie jest podatek); skoro wypłaty są mniejsze, to składki też powinny być
Spiderx / 84.10.254.* / 2007-06-02 09:04
A podatek drogowy idzie na drogi :) Halo, tu jest Polska! Budżet zadaniowy i środki celowe to fikcja. Składkę rentową rząd chciał obniżyć właśnie dla tego, że to jedyny fundusz, który ma oszczędności (rząd do niego nie dopłaca). Ale jak słyszymy już są pomysły na rozdysponowanie tej nadwyżki.
Spiderx / 84.10.254.* / 2007-06-01 23:46
Ktoś mądry powiedział dawno temu "po czynach ich poznacie". Może prościej, dla "ciemnego ludu" (powtarzając za niejakim Kurskim - PiS), powiedzmy z teleturnieju "to jest wasza chwila prawdy (PiS)". Od początku tej egzotycznej koalicji miałem w stosunku do PiS tylko jedno "ale": dużo gadają - mało robią.
Oczywiście, na potrzeby "ciemnego ludu" ukuto kilka ładnie brzmiących hasełek (jak za wspaniałych czasów PRL-u), tu jak ulał będzie "aby wybudować nowy dom należy zacząć od fundamentów". Ale co to? Czyżby nowe fundamenty były również wybudowane niezgodnie ze sztuką budowlaną? Gniją, kruszą się? Więc na czym chcecie budować? Być może teraz do was dotrze - ta koalicja ma w nosie zwykłego, szarego wyborcę. Potrzebny jest tylko przy urnie. Co by krzyżyk postawił we właściwej kratce i do domu. Tylko wróć tu za cztery lata! Wiesz na kogo masz głosować.
Paradoksalnie - kolejny chichot historii. To właśnie ci, którzy mienią się obrońcą biednych i uciskanych właśnie zajrzeli im do portfela .I stwierdzili - duuużo macie ;) Po co wam więcej? Może właśnie taka nauczka potrzebna jest najbiedniejszym? Bo znów paradoksalnie - bogatemu 200 zł dużej różnicy nie zrobi. Biednemu te 30 czy 50 zł by się przydało.
Koalicja postanowiła ukarać swój elektorat. Ciekawe za co? Może się dowiemy na kolejnej konferencji :)
Więc po rozliczaniu SB-ków i UB-eków, szafach Lesiaka, raportach WSI ("porażających") i "przełomowym" pakiecie Kluski nastał moment konfrontacji z obiecywaną obniżką składki rentowej.
I co, było dużo gadania i znów nie wyjdzie? No cóż, jak się idzie do łóżka z Lepperem i Giertychem juniorem różne potworki mogą być w tym związku poczęte ;) A to wszystko dla dobra obywateli. Oczywiście, widać tu jak na dłoni że wszyscy inni są „do stołków przyspawani” i są tu i ówdzie tylko dla pieniędzy. Ale PiS + przystawki, to wszyyysto, absolutnie wszyyystko by dla obywatela, ostatnią koszulę oddali. Oni tylko dla obywatela, nie dla tych, no stanowisk i pieniędzy. Wzruszające ;)
Ale cóż - jak ktoś poniżej napisał - trzeba było iść do wyborów! Ja poszedłem. Kto nie był - pretensje do siebie. Można było spokojnie te dwie kanapowe populistyczne partyjki wykosić. Lepper dalej blokowałby drogi i wysypywał ziarno (w końcu by go zamknęli), Giertych z Wierzyjskim na 8 kanale telewizji regionalnej po północy straszyliby pedałami, wiecznym potępieniem i smokiem wawelskim (w dowolnej kolejności).
Cóż - społeczeństwu nie chciało się zagłosować... Gdyby został tylko PiS z PO i może w formie szczątkowej SLD z PSL-em - PiS i PO musieliby się dogadać. Przystawki miałyby za małą siłę i nie byłoby alternatywy. Społeczeństwo nie darowałoby w kolejnych wyborach tym, którzy by spaprali sprawę. Ale lepiej było grzać dupę przed telewizorem z pilotem w ręku. Bo jakoś to będzie...
NIE BĘDZIE. Nic się nie dzieje samo. Milczenie jest zgodą na wybór innych. Oby ci, którym nie chciało się zagłosować wyciągnęli wnioski z tej lekcji. I nie będę się tu patetycznie nadymał jak to dziadowie walczyli o to abyście mogli mieć prawo głosu. To niepotrzebne. Rzeczywistość dookoła, codzienność każdego kolejnego dnia jest najlepszą lekcją.
Paradoksalnie - co najlepszego zrobił SLD za czasów swoich rządów (poza odejściem od władzy)? Obniżył CIT do 19%. Nie gadali, nie udzielali konferencji prasowych, nie opowiadali przydługich farmazonów. Po prostu obniżyli. I wpływy z CIT wzrosły. Oby PiS-owi z przystawkami choć tyle się udało wymęczyć podczas swoich rządów.
obserwator / 2007-06-01 21:32 / Tysiącznik na forum
najbardziej spracowani fizycznie ludzie nie są wstanie wydajnie pracować do wyznaczonego wieku emerytalnego, pracodawca ich zwalnia bo staja sie balastem , bezużytecznym dla firmy i maja dwie drogi: bezrobocie, później opieka spoleczna, beznadzieja, beda, glód oraz druga droga: renta, dla najbiedniejszch cienka jak papier, wegetacja zyciowa, nie starcza na nic , na lekarstwa , zdrowie coraz gorsze. Ale w zyciu nie koniec to utrapień w międzyczasie lekarz orzecznik uzdrowi, pracy i tak nie otrzyma zdolny do pracy były rencista, stanie się bezrobotnym, przechodzi na pomoc opieki spolecznej, nastepuje dziedziczenie biedy. To co napisałem, tak się dzieje, to prawdziwa część życia schowana pod dywan przez bogatych, sytych i zachłannych ludzi korzystających z budzetowych pieniedzy jakbo to były tylo ich, chca po 5 do 7 tysięcy, chodza po pasach jak rolnicy, skreślaja wizyty z list jakby byli bogami. Zycie rencisty, bezrobotnego to zadna sielanka, a wielu mysli odwrotnie sytych i bogatych.
Mercator / 212.2.100.* / 2007-06-04 13:01
Jak mają za mało pieniędzy , to niech zaczną pracować . Dlaczego banda nieudaczników ma być obciążeniem dla najbardziej wydajnych . Nie ma pracy w jednym regionie , niech jadą do drugiego . Brak w Polsce , są inne kraje . Niemcy właśnie płaczą , że nie mają ludzi do zbierania szparagów .
Biedy nie zlikwiduje się przez kradzież bogatym i rozdawanie biednym . Na tym polegał PRL . Skończyło się to nędzą dla wszystkich .
niezadowolona / 87.205.205.* / 2007-06-02 10:44
Zgadzam się w 100%. Społeczeństwo samo zasłużyło sobie na ten rząd. Szkoda tylko, że przed wyborami PO i PiS obiecywali wspólny rząd. PO został zrobiony w lewo i nadal nie może odrobić strat, a ciemni ludzie nadal wierzą PiSowi, co obrazują ostatnie sondaże. Ludzie trzeba trochę pomyśleć a nie wierzyć sloganom!
patryjota / 80.55.186.* / 2007-06-01 20:10
Złodzieje !!!! Kolejne obietnice bez pokrycia jak w każdym rządzie rzygać się chce!!!
ben52 / 213.192.75.* / 2007-06-01 19:44
Jak PIS ugnie się pod naciskiem tych dwóch typków leppera i giertycha to ja nie pójdę już na nich głosować, trzeba tym baranom pokazać gdzie ich miejsce, a nie uginać się pod ich pomysłami
wykształciuch / 83.7.162.* / 2007-06-02 12:15
Dobrze, że zmądrzałeś lepij późno niż wczale:)
gimli / 195.136.169.* / 2007-06-01 15:52
PIS znów kłamie!!!!!!!
Spiderx / 84.10.254.* / 2007-06-01 23:56
Nie kłamie. To było tylko "semantyczne nadużycie" ;) A "ciemny lud" nie zrozumiał intencji. A te jak zwykle są szlachetne (z pewnością) ;)
dsa / 164.3.255.* / 2007-06-01 12:03
Niech Lepper odczepi sie od pieniedzy obywatela.
teoretyk-praktyk / 2007-06-01 16:51 / portfel / Toddler giełdowy
Akurat jest on ostatni od tego. Niestety, ale to Panowie Kaczyńscy są etatystami i chcą rozbudowywać biurokrację. Zatem to PiS jest winne temu, że lekarze strajkują oraz nauczyciele. PO jakby rządziło też by niewiele zrobiło w tej sprawie, bo są za słabi koncepcyjnie na zmianę modelu administracji. A oszczędności mogą być rzędu kilkudziesięciu miliardów złotych. Zatem 2 biliony długu nie są straszne jeśli zmieni się strukturę państwa.
teoretyk-praktyk / 2007-06-01 10:51 / portfel / Toddler giełdowy
Jak nie jesteśce jako PiS w stanie załatwić ,,Gwiezdnych Wojen" na czas to jak chcecie robić reformę całego państwa? Zabawni ludzie. Pewnie, że nikogo nie obchodzą czyjeś tam chcenia. Tylko już paru milionów ludzi nie obchodzi Polska, o czym pani magister Gilowska i magistrzy Kaczyńscy powinni wiedzieć razem absolwentem-maturzystą Kuchcińskim.
prawd / 83.31.252.* / 2007-06-01 10:49
Czy ktoś jeszcze wierzy w obietnice rządu?
Gile lecą z nosa / 157.25.157.* / 2007-06-01 11:06
Oczywiście, że tak. W Polsce jest dostatecznie dużo tumanów, którzy będą wierzyć wbrew faktom. Elektorat PIS to ciemny lud. Łatwo nimi manipulować i PIS doskonale sobie z tym radzi. Zastanawiam się czy ten ciemny lud wiec co to jest składka rentowa. Im chyba jest wszystko jedno. Ruch był obliczony raczej na pozyskanie nowego elektoratu. Będzie to mozna zrobić póżniej w inny sposób. Może rozdanie kasy jak chce Lepper bardziej się teraz sprawujacej władzę bandzie opłaca. Tu nie chodzi o Polskę i polaków tylko o to aby ta banda miała co chce.
Floyd / 2007-06-02 13:04 / Tysiącznik na forum
Uważaj bo ci gile lecą z nosa.
Ja_nowy / 83.22.161.* / 2007-06-02 08:38
A gdzie się podział wykształcony elektorat lewicy i centroprawicy ?
Czyżby wyemigrowali za kasą a może nie są przekonani do opcji pseudolewicowych i centrowych
Ja_nowy / 83.22.161.* / 2007-06-02 08:38
A gdzie się podział wykształcony elektorat lewicy i centroprawicy ?
Czyżby wyemigrowali za kasą a może nie są przekonani do opcji pseudolewicowych i centrowych
jahr / 217.153.131.* / 2007-06-01 10:47
i tak skończyło się tanie państwo IV RP.Wniosek: trzeba wiedzieć kogo się wprowadza na salony, a o tym drobiazgu zapomniano. Upraszcza wielu sądząc, że to wina PiS. Wina jest obopulna PO i PiS ze nie powstał popis a cierpi na tym gospodarka, a konkretnie jej fundameny. wzrost nie potrwa wiecznie o czym radzę pamiętać luminarzom polityki
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy