Forum Forum finansoweInne

SKOK-i trafią pod nadzór KNF

SKOK-i trafią pod nadzór KNF

Money.pl / 2009-09-24 20:47
Komentarze do wiadomości: SKOK-i trafią pod nadzór KNF.
Wyświetlaj:
jacm / 83.17.12.* / 2009-09-28 13:44
Nie mam nic przeciwko nadzorowi z tym że z tej ustawy wynika że teraz na skokach zarobi oprócz kasy krajowej bo ta zostaje także KNF a ponadto do rad nadzorczych dopuści się kolegów . Skoki w czasie kryzysu przyciągają klientów którzy sami przechodzą z banków i powiekszają liczbę członków . Widzią to też politycy PO i przedstawiciele banków , Stąd pod przykrywką zmiany ustawy i nadzoru po cichu zamierza sie wprowadzić kolegów ( prawdopodobnie byłych posłów ) na stanowiska rad nadzorczych w skokach . skoków jest około 60 po 3 członków to jest około 180 dobrych stanowisk do obsadzenia w Polsce . Dla poparcia słów zacytuję treść z artykółu ,, Przyjęta została poprawka, która pozwala ministrowi finansów określić minimalne wymogi dla członków zarządów kas " PO dostrzegło dobrze prosperujący biznes i trzeba teraz wprowadzić do niego swoich kolesi :) tym zajmują się panowie w sejmie niestety ustawianiem siebie i bliskich do koryta . Proszę zwrócić tez uwagę jak podaje sie do publicznej wiadomości informacje mianowicie w piatek przed głosowaniem poseł Neumann mówi : ,, że ustawa umożliwi rozwój kas, zwiększy katalog klientów, którzy mogą być przez nie obsługiwani a także zwiększy możliwość zarabiania pieniędzy przez SKOK-i " . jako klient skoku byłbym za tylko że w poniedziałek już czytamy jakie zmiany wprowadzaono w ustawie i nie znajdyjemy w nich nic o rozszeżeniu mozliwości usługowych wręcz przeciwnie czytamy ,,Opozycja wycofała 88, większość z przygotowanych przez siebie poprawek. Odrzucona została natomiast poprawka PiS, która miała umożliwić SKOK-om wykonywanie czynności typowych dla banków. Chodzi m.in. pośrednictwo w dokonywaniu przekazów pieniężnych, realizację poleceń zapłaty oraz możliwość dystrybucji jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych " Zatem jak widac całe zamieszanie pod chasłem skoki się rozrastają musimy je kontrolować ( żaden skok nie upadł w przeciwieństwie do banków ) miał na celu to co pisałem powyżej .a opinii publicznej robi się wodę z mózgu .


skoki mają lepszą ofertę od banków bo nie są nastawione na maksymalizację zysków gdyż działają na zasadach spółdzielni , czyli na rzecz swoich członków . Banki działają na rzecz swoich właścicieli którzy dąża do maksymalnego zysku obrazowo w skoku jeden klient pożycza drugiemu a pośredniczący skok nie może na tej działalności dążyć do maksymalizacji zysków stąd ma dobra ofertę . Inaczej ma się żecz w banku . Tutaj pożycza od klienta pieniądź a potem pożycza go dalej kolejnemu i zależy mu na jak największym zysku z tego pośrednictwa więc lokaty oferuje niskie a kredyt drogi bo marża jest jego zyskiem . Na potwierdzenie mych słów proszę porównać oferty banków i skoków przewaga na rzecz skoków jest miażdząca i wynika własnie z tego że nie czerpią one maksymalnych zysków z obracania pieniądzem . Co widać po wynikach finansowych obu instytucji .
klient skok / 46.113.125.* / 2011-12-05 21:41
Polecam Skok Stefczyka w Lublinie na Królewskiej 6. Super obsługa!
gini / 2010-01-18 10:34 / Bywalec forum
Dlatego stać ich na większe oprocentowanie, bo teraz to dają swoim członkom całkiem przyzwoite, nawet banki przebijają swoja oferta i kreatywnością.
astadnicki1 / 2009-09-24 21:13
Duży sukces dwu walczących z mafią KSKOK skoków.
Można być biednym i wygrać z krezusami mimo ich przeciwdziałania.
To dowód, że Polska jest państwem prawa.

Świętujemy sukces.
Czekamy na senat i Prezydenta.
Oby nas nie zawiódł!
Pikuś123 / 89.174.120.* / 2009-09-24 20:47
Taki mały skok na kasę w SKOK

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: