Forum Polityka, aktualnościPolityka

SLD: Jeśli nie PiS to my

SLD: Jeśli nie PiS to my

Money.pl / 2006-03-08 10:59
Komentarze do wiadomości: SLD: Jeśli nie PiS to my.
Wyświetlaj:
Bernard / 83.30.125.* / 2006-03-09 11:27
Jako obywatel Chciałbym aby wreszcie wszystkie partie zrozumiały po co wybieramy ich liderów do sejmu i senatu.
W sejmie jest miesce dla normalnej koalicji rzadzącej i opozycji która ją kontroluje i jej potknięcia krytykuje. Ale gdy członkowie koalicji nie potrafią ze sobą wykonywac pracy za którą od nas obywateli dostaja godziwe wynagrodzenie to podają sied o dymisji i opozycja może podjąć próbę utworzenia innego rządu w konstytucyjnym terminie dopiero jeżeli opozycja równiez nie potrafi tego zrobic rozpisac powinien prezydent nowe wybory rozwiązując wczesniej sejm. Ale widze że Tusk jako lider drugiej siły w parlamencie nie chce się podjąć misji tworzenia rzadu z jakichś nie znanych mi powodów więc nie ma co liczyć że ten sejm poradzi sobie z swoimi wewnętrznymi podziałami i uprzedzeniami do posłów z innych parti i niejest zdoly do wykonywania zadania które go podjał sie kazdy z 460 posłow w momencie gdy złożył ślubowanie NO TO DO DOMU NIE BIERZCIE ZA DARMO NASZYCH PODATNIKÓW PIENIĘDZY. A ja osobiście drugi raz na tego samego polityka, który był w tym sejmie już nie zagłosuję. Za stary wróbel jestem aby mnie nabierać dwa razy na te same plewy. Trzeba odświeżyć elity polityczne dopuszczając więcej tych, którzy jeszcze w sejmie nie byli.
odchudzony / 84.10.106.* / 2006-03-09 08:32
tak tak kompromisów trzeba się nauczyć, jechać do Berlina Moskwy i na kolanach prosić o połaczenie PKO i BPH, dać PO 9 ministerstw i marszałka Sejmu a może i Kalinowskiemu jakiś dobry stałek i wtedy będą Kaczory ok. i prasa będzie chwalić i Olejnik będzie grzeczna. Jak to przy kompromisowym podejściu wszyscy są zadowoleni Proponuje iść droga Kwaśniewskiego i utworzyć dwór biznesowo- korupcyjny, można skorzystać z doświadczeń Pęczaka, no i oczywiście służby specjalne i GW. Michnik znów wróci na salony i skończy się wojna drobiowo-prasowa. Posmiejemy się znowu z Lepera i będziemy pisać o wielkich osiągnięciach Balcerowicza i tak nam miło życie będzie przemijać.
wuem43 / 83.8.5.* / 2006-03-09 08:42
Głąb!
domena / 83.6.240.* / 2006-03-08 13:52
Tusk-żałosny, przegrany polityk,wykreowany przez media które w 85% należą do kapitału zagranicznego. Skorumpowany i bezuwłasnowolniony przeciwnik Polski i wszystkiego co polskie. Gdyby był patriotą i leżałoby mu na sercu dobro Polski to jego opozycja byłaby kreatywna i dająca perspektywę konstruktywnej współpracy z PIS. Jeżeli dojdzie do wyborów, jestem przekonany,że zdecydowaną większością PRZEGRAJĄ. W sytuacji historycznie i gospodarczo ważnej dla Polski mają na uwadze jedynie swoje własne interesy. Ale czego można się spodziewać po byłej KL-D!?
Cassius / 83.8.246.* / 2006-03-09 12:10
Myślę że jako zwolenniczka PiS-u masz klapki na oczach i nie dostrzegasz rażących błędów braci Kaczyńskich. Oczywiście każdy ma "swoje za uszami" jednak idealizowanie swoich pupilów jest jak najbardziej nie na miejscu. Każdy z nas powinien również zdawać sobie sprawę z tego że to co się wydaje z naszej perspektywy łatwe i proste do zrobienia w sytuacji , gdy mamy władze do przeprowadzenia niezbędnych zmian wyrastają przed nami przeszkody o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Nie darzę żadnej z partii szczególnym uznaniem jednak wydaje mi się że wynik ostatnich wyborów parlamentalnych jest jednocześnie obrazem ciemnoty elektoratu braci Kaczyńskich oraz Andrew Leppera i Romka Giertycha . Mam na myśli to że "kupili" populistyczne hasła partii tych panów podczas kampanii wyborczej i nabrali się na obietnie ich które na pierwszy rzut oka widać są bardzo trudne lub nie możliwe do spełnienia przy takiej wizji władzy i takim podejściu do partnera jakie prezentuje Jarosław Kaczyński . Jako młody człowiek widze że w Polsce nie będzie porządku póki nie poumierają poplecznicy Rydzyka i pokolenia urodzone przed rokiem 1960 i natchnione duchem komunizmu i władzy w rękach sekretarza.
Titania / 83.7.231.* / 2006-03-09 08:46
Natomiast ja jestem przekonana ,że PO wygra ponieważ przestałam oglądać seriale natomiast oglądam relacje z Sejmu i porównuję sobie jaki mają wpływ na gospodarkę ustawy,wypowiedzi panów z PISu według mnie mocno destrukcyjny. To nie jest tak ,że po nas choćby potop, jutro też jest dzień.
wuem43 / 83.8.5.* / 2006-03-09 08:43
Drugi głąb
slakam / 83.9.234.* / 2006-03-09 07:53
Światem rządzą Żydzi i masoni. Naucz się poprawnie pisać. Twoje poglądy są bliskie poglądom faszystów.
obserwator / 83.6.196.* / 2006-03-08 19:38
A co to znaczy bezuwłasnowolniony, towariszczu???
POLAK (NIE MASON) / 213.134.160.* / 2006-03-09 03:52
TUSK JEST WYKREOWANY PRZEZ MASONERIĘ ZAGRANICZNĄ POSIADAJĄCĄ W SWOICH RĘKACH POLSKIE MEDIA (SPRECYZOWANIE)
slakam / 83.9.234.* / 2006-03-09 07:56
Kolejny faszysta.
zdenek / 83.5.210.* / 2006-03-08 12:57
mój dziadek dostawał 15 zł podwyżki emerytury, a teraz dostał 40 zł. dla emeryta to naprawdę dużo
wPiSdu / 62.233.197.* / 2006-03-08 18:42
czy ty zdenku nie nazywasz sie zaklamana-menda-Kaminski ? a moze jestes jego klonem lub co gorsza blizniakiem ?
obserwator / 212.244.73.* / 2006-03-08 13:05
A wiesz skąd te pieniądze się wzięły? Zapewne problem defizytu budżetowego Ciebie nie interesuje.
zdenek / 83.5.210.* / 2006-03-08 12:54
PIS nic nie robi? to dla czego miesięcznie płacę 200 zł mniej za paliwo.proszę niech ktoś mi to wytłumaczy .
ego / 83.27.164.* / 2006-03-08 18:55
Bo Belka obniżył akcyzę a Marcinkiewicz przypisuje to jako swją zasługę.
kosma / 83.22.241.* / 2006-03-08 13:25
To dlaczego w Luksemburgu zatankowanie całego baku TIRa jest o ok. 300-400 zł tańsze niż w Polsce Zdenku? No pomyśl Zdenku. To też zasługa PiSu?
obserwator / 212.244.73.* / 2006-03-08 13:08
A śledziłeś ruchy cen paliw na rynku międzynarodowym?
zdenek / 83.5.210.* / 2006-03-08 12:46
przed wyborami myślałem że PO nie jest partią idiot. politycznych. teraz widzę że niewiele ich różni od samoobrony jeśli chodzi o taktykę polityczną.
UW,PD,PO
pitt / 217.99.241.* / 2006-03-08 13:20
Wszystkie twoje wypowiedzi sa idiotyczne do kwadratu !
emi / 195.116.84.* / 2006-03-08 12:44
Mam serdecznie dosyć tego bałaganu politycznego.
Każda wypowiedź działaczy PiS zmierza do jednej refleksji wszyscy w koło są winni tylko nie PiS.
Przypominają mi się kazania sejmowe Skargi wrzawy i kłótnie w senacie a potem rozbiory czy mamy mieć znowu powtórkę z historii, może tak zaczniecie wszyscy słuchać ludzi, którzy na was głosowali.
Każdy obywatel tego kraju niczego więcej nie chce od rządzących jak tylko tego by żyć godnie bez względu na pochodzenie społeczne, wyznanie, wykształcenie itp.
Jeżeli nie potraficie sprostać tak prostym regułom to, po co ta maskarada przecież uporządkowanie przepisów prawa oraz podatków by były jednolite i sprawiedliwe dla każdego z nas to naprawdę jest prosta sprawa.
Całe społeczeństwo ponosi koszty waszych błędnych decyzji począwszy od bezrobotnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz rolników, tworzycie tylko fikcje, nic pożytecznego dla ogółu.
Każdy, kto płaci podatki powinien się zastanowić czy naprawdę warto je płacić skoro rządy tworzą coraz więcej biurokratów, którzy nie wytwarzają krajowego produktu brutto a są opłacani właśnie z tych podatków im więcej urzędników tym mniej na naprawę środków publicznych niedługo dojdzie do takiej sytuacji, że będą sami urzędnicy i kto wtedy będzie płacić podatki skoro nie będzie tych, którzy by cokolwiek wytwarzali.
A co do konstytucji to umów zawartych ze społeczeństwem żaden rząd nie ma prawa zmieniać bez zgody społeczeństwa, którego to dotyczy, a w konstytucji znajdują się mianowicie: prawa obywatelskie, wyznania, wolność słowa, wykształcenia, zdrowia, itd.
Zastanówcie się wszyscy dobrze, co robicie, bo jak tak dalej będzie to w naszym kraju zostaną tylko emeryci, urzędnicy i politycy, a Polska zniknie z mapy.
Nie pacący składki na chorobowe. / 83.27.156.* / 2006-03-09 08:35
Zgadzam się z wypowiedzią od wielu lat to widzę.Koniecznie należy zmniejszyć ilość urzędników oraz bzdurnych przepiswów , które stanowią barierę dla jakiejkolwiek działnosci i są znakomicie wykorzystywane przez tych pierwszych do wymuszania łapówek,a tymczasem każdy kolejny rząd za swój sukces uznaje ciągłą legistlację.Im więcej namieszają tym bardziej chozą napuszeni.To jest chore i wymaga skalpela .Senat-won,starostwa-won,NFZ-won,sejm zniejszenie o 50% minimum i zacząć w legistlacji od dekalogu.Ręczę że napewno nic złego z tego by nie wynikło a napewno lepiej by się nam żyło.
Nie pacący składki na chorobowe. / 83.27.156.* / 2006-03-09 08:35
Zgadzam się z wypowiedzią od wielu lat to widzę.Koniecznie należy zmniejszyć ilość urzędników oraz bzdurnych przepiswów , które stanowią barierę dla jakiejkolwiek działnosci i są znakomicie wykorzystywane przez tych pierwszych do wymuszania łapówek,a tymczasem każdy kolejny rząd za swój sukces uznaje ciągłą legistlację.Im więcej namieszają tym bardziej chozą napuszeni.To jest chore i wymaga skalpela .Senat-won,starostwa-won,NFZ-won,sejm zniejszenie o 50% minimum i zacząć w legistlacji od dekalogu.Ręczę że napewno nic złego z tego by nie wynikło a napewno lepiej by się nam żyło.
zdenek / 83.5.210.* / 2006-03-08 12:37
dla czego PO nie poparłoby wcześniejszych wyborów
czyżby pan DONALD przestał wierzyć sondarzom?
czy pan DONALD i pan ROKITA wiedzą czym jest konstruktywna opozycja?
kosma / 83.22.241.* / 2006-03-08 13:30
Nie bądż wścibski ,Zdenku i nie zadawaj tak wielu pytań. Idż do szkoły to się z pewnością czegoś nowego dowiesz; chociażby tego że po polsku pisze się sondaże.
Bartix / 80.68.236.* / 2006-03-08 12:53
To proste. Wczesniejsze wybory PO na pewno poprze tylko nie przyłoży ręki do samorozwiązania Sejmu. Lepszym rozwiązaniem dla PO byłyby wcześniejsze wybory drogą dymisją Rządu. Podważy to wizerunek Rządu Sukcesu, którym PiS chce grać w nowej kampanii wyborczej.
gabrik / 2006-03-08 12:31 / portfel / Wierny Forumowicz
ale pajace i ja na nich zagłosowałem teraz mam nadzieję że PO oleje ich zaczepki.
wyPiSdówek / 83.8.246.* / 2006-03-09 12:14
ODKUPIŁEŚ SWOJE WINY NAZYWAJĄC ICH PAJACAMI
ryhulie / 83.8.238.* / 2006-03-08 12:00
Miałabyć koalicja z PO - wyszła z innymi.
Mówią jedno - robią drugie. Mówią jedno - robią jedno. Pokerzyści z dużą ilością przebiegłych doradców.
Jo / 213.158.197.* / 2006-03-08 11:24
Pan marszalek "dwojga imion" i "bez nazwiska".
Wczoraj (!!!!!) zalowal, ze prezydent nie rozwiazal parlamentu miesiac temu, dzisiaj ma nadzieje na trwanie tej farsy. I to ma byc glowny reprezentant wladzy ustawodawczej?!!!
Juz chyba lepiej mu wyszla gra "w salonowca" z wice-marszalkiem z LPR na fotelu marszalkowskim.
Panowie - czas zabrac zabawki i wynocha z tej piaskownicy!!!
mazar / 217.153.107.* / 2006-03-08 10:59
marek jurek jest najgorszym marszałkiem sejmu w historii - facet swoim zachowaniem zniszczył powagę tego urzędu - teraz gadanie marszałka nic nie znaczy bo i tak wszystkiego się wyprze lub przeinaczy za niedłużej jak miesiąc
jk_14 / 213.158.197.* / 2006-03-08 11:43
A do tego ma twarz smutnego psa...
Emeryt / 83.23.213.* / 2006-03-08 12:18
Wy wesołe PSY - nikt jeszcze nie zapomniał SLD-owskich złodziei.Nie wszystkich jeszcze osadzono za ich przekrety i zbrodnie. Za wczesnie Wam sie marzy aby wyborcy mieli krótka pamiec!
A stac was jedynie na wyzwiska.
Teraz juz nie mam wątpliwosci kto sponsoruje to FORUM!
Każdy kto nie od Was to albo nie takie ma imie a to nie taki wzrost czy też fryzurę. Dla was tylko to sie liczy.
A nie wzięliście pod uwagę, że wasze gęby wygladają jak z "Rewizora" ?
czytoonczynieon / 82.160.102.* / 2006-03-09 13:25
A Bank Staropolski i Afera FOZZ też zostana rozliczone.Bo jak tak to jesten\m za
kosma / 83.22.241.* / 2006-03-08 13:39
Jest Pan śmieszny w tym swoim pisaniu. Najpierw wyzywa Pan przedstawicieli jednej z partii nazywając ich złodziejami by po chwili stwierdzić że pańskich oponentów stać jedynie na wyzwiska. Brak logiki ,inwektywy, brak szacunku dla innych poglądów -jakże częste zachowania wyborców PiSu.
pitt / 217.99.241.* / 2006-03-08 13:23
Brak ci chyba zdolnosci do refleksji, jestes zaslepiony wiara w swoich "wspanialych" przywodcow, ktorzy bawia sie dobrem tego kraju i jego obywateli. Dosc zabawy !! Do roboty !! a nie tylko ciagle gierki, klamstwa i propaganda.
Jo / 213.158.197.* / 2006-03-08 12:52
Szanowny panie Emerycie. Jezeli juz mowa o wyzwiskach, to moze nie geby, tylko twarze. Gogol w swoim wspanialym przesmiestwie umial zachowac poziom.
A co do wymowy merytorycznej wypowiedzi - kto mowi ze SLD bylo OK? Z tym ze umieli sie lepiej maskowac w swoim zaklamaniu i obludzie. Natomiast to targowanie, klamstwa w zywe oczy i oszolomstwo bez idei dzialania w wykonaniu PIS-u to po prostu paranoja.
Ja glosowalem na PO, natomiast liczylem (pewnie jak 90% wyborcow PO i PIS) na KONSTRUKTYWNA kolalicje tych partii. Niestety, juz koncowka kampanii wyborczej - i to wlasnie ze strony PIS (wystarczy wspomniec Kurskiego z jego arogancja, obecnie holubionego bohatera) - pokazala niemoznosc powstania tej koalicji.
A IV RP - to chyba najbardziej kolesiowy twor postkomunistyczny. Przez 3 miesiace PIS dokonal takiej wymiany na stanowiskach, i to lamiac wszelkie dopuszczalne normy etyczno-prawne, ze po prostu szkoda slow.
Populizm - i oszolomstwo.
kosma / 83.22.241.* / 2006-03-08 13:45
Tak to wygląda Jo. Swego czasu w jednym z wywiadów A. Lepper stwierdził że przez dłuższy czas również był święcia przekonany że koalicja PiS z PO powstanie. Zdanie zmienił po reklamie o znikających z lodówki produktach. Ja w tą koalicję nie wierzyłem nigdy. Przekonał mnie o ty m L. Wałęsa ,który zawsze powtarzał że bracia Kaczyńscy nie są zdolni do zbudowania czegokolwiek lecz do burzenia.
re zdenek / 213.158.197.* / 2006-03-08 14:18
Pamiętam tę wypowiedź Lecha. I też był kiedyś niezłym wichrzycielem, to jednak te dwa małe bobki pobiły go w destrukcji na łeb na szyję...
Nawet Wałęsa przewidział rozwój wypadków.
zdenek / 195.205.24.* / 2006-03-09 16:36
bzdury.bzdury,bzdury,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Najnowsze wpisy