Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Spadły ceny domów w USA

Spadły ceny domów w USA

Money.pl / 2007-12-27 13:45
Komentarze do wiadomości: Spadły ceny domów w USA.
Wyświetlaj:
aszulski57 / 2007-12-27 20:23 / Tysiącznik na forum
spadek cen zawsze jest informacją pozytywną.
Life / 2007-12-27 20:37 / Tysiącznik na forum
Gadasz....
Chyba nie piszesz z punktu widzenia sprzedającego.
teoretyk-praktyk / 2007-12-27 13:45 / portfel / Toddler giełdowy
Mniej więcej może to wyglądać tak. FT pisze o możliwym 40% spadku cen domów w WB co w sytuacji, w której rynek kredytów hipotecznych jest lepszy w WB niż w usa da sytuację taką, że ceny domów w usa mogą spaść nawet o 60%. Da to potężną zapaść konsumpcji i spadek produkcji w usa. Rynek złota właśnie zaczyna dyskontować ten czarny scenariusz, gdyż przygotowuje się do potężnego wybicia windującego cenę uncji grubo powyżej 1000 $/oz. To zaś spowoduje osunięcie się dolara o około 20-30% (cena dolara jest ujemnie skorelowana z ceną złota), czyli jakieś 1,75 - 1,9 EUR/usd, chyba, że banki centralne będą interweniować przy kursie 1,5, co wepchnie rynek walutowy w ramiona silnej inflacji w stosunku do rynku towarowego nakręcanej dodatkowo oczekiwaniami inflacyjnymi, które podbijają rzeczywiste zmiany i nakręcają spiralę inflacyjną. Zatem wyborcy w UE i Japonii powinni przekonać swoje rządy o niecelowości interwencji na rynku walut poniżej progu 1,8 EUR/usd bo to się źle skończy dla wszystkich a tak to tylko źle dla usa, a i za to będą mogli Europie podziękować, że razem z Japonią nie zdeprecjonowała dolara jeszcze bardziej. Efekt może być taki, że nastąpi odwrót od rynku akcji w usa na jakiś czas a wejście kapitału na rynki towarowe. Zatem mogą nas czekać duże spadki i duże zarobki (zależy gdzie kto gra - okazja, żeby kupić tanio akcje). Zatem dla amerykanów nadejdzie trudny czas, ale zawsze sobie radzili z trudnymi problemami, więc i tym razem sobie poradzą.
Krzych / 2007-12-27 20:55 / Płoteczka na forum
w obecnej sytuacji złoto i ropa rośnie , dolar spada z powodu zamach na Benzair Bhutto i obawy z tym związane.Amerykanie na walkę z terrorem wpakowali w Pakistan ponad 10mld.$ licząc że wybory wygra B.B.
I tu ważne jest co powie Pakistan i jak rozwiążą obecną sytuację...........
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy