Forum Polityka, aktualnościKraj

Sprawa Sawickiej do Trybunału Konstytucyjnego

Sprawa Sawickiej do Trybunału Konstytucyjnego

Money.pl / 2010-08-18 09:32
Wyświetlaj:
door / 83.12.255.* / 2010-08-19 22:11
(1) Sawicka umawia spotkanie agenta z burmistrzem Helu

Sawicka: A co do tamtego gościa, przed chwilą dzwoniłam, mój kolega, przyjaciel, którego znasz z opowiadań, powiedział panu burmistrzowi, podał imię i nazwisko i powiedział, że ten pan prawdopodobnie przyjedzie za tydzień. Pan burmistrz powiedział, że nie ruszy sprawy bez mojej rekomendacji, co dla mnie jest niebezpieczne, stąd jeszcze raz apeluję (treść niezrozumiała)... czy gra jest warta świeczki.

Agent: Rozumiem

Sawicka: Bo ten telefon, którego byłeś świadkiem, świadczy o tym, że dobierają mi się do dupy.

Agent: mhm

Sawicka: Dobrze?


REKLAMY GOOGLE
Konkurs fotograficzny
Weź udział w konkursie foto, wygraj super nagrody!
www.opzs.pl
Konkurs Musli Lubella
Wyjątkowy Smak Musli Doda Ci Energii Na Cały Dzień!
www.4porysmaku.pl
Avon - konkurs
Weź udział w konkursie. Wygraj wyjazd do ekskluzywnego Spa!
www.avongra.pl

Agent: Dobrze.

Sawicka: Powiem szczerze, że chciałabym to doprowadzić do końca, jeżeli coś z tego mielibyśmy oboje albo ty. Ale jeżeli jest tylko za friko, to to pieprzę.

Agent: mhm, rozumiem... Dobrze, natomiast tutaj w tej materii, o której ci powiedziałem, rozumiesz (treść niezrozumiała przerwana wypowiedzią Sawickiej)

Sawicka: Ty mi nie mów o tej materii, co mi powiedziałeś, bo to już skończy temat. Ja zaczynam ten drugi wątek, bo jest coś do wzięcia.

Agent: mhm

(2) Sawicka mówi, że potrzebne są jej pieniądze na kampanię

Sawicka: Wiesz Z., jak ci zaufałam.

Agent: No

Sawicka: Natomiast z tamtym gościem wiesz, jeżeli ktoś do mnie startuje na dzień dobry, ja robię w polityce już trochę czasu i mam głowę na karku.

Agent: Jasne

Sawicka: My wiemy, kogo zapytać, kogo poprosić w odpowiednim momencie. To nie są duże koszty, jak się pilotuje, to coś się pilotuje. Mi będzie potrzeba na kampanię sto tysięcy.

Agent: Rozumiem

Sawicka: Każdy z nas jakiś biznes prowadzi.


Agent: Jasne. Potrzebujesz to teraz, czy za jakiś czas?

Sawicka: Nie, może... wybory mogą być za dwa lata

Agent: Aha

Sawicka: No i tyle

Agent: No, no to dobra, to powiedz mi tylko teraz tak, no

Sawicka: Nic, trzeba gościa spuścić. Do burmistrza zadzwonię, wyprostuję sprawę, nie ma tematu... do jutra nie ma tematu.

Agent: Dobra, OK. A powiedz mi teraz tak, no bo mówisz, że potrzebujesz sto tysięcy na tą swoją kampanię, to tylko... ja się zdaję na ciebie, ty mi powiedz jak, żeby to było bezpieczne dla ciebie.

Sawicka: Ja muszę (wypowiedź niezrozumiała)

Agent: No jasne, ale no przecież...

Sawicka: Tak mi się wydaje, że sto tysięcy, a może sto pięćdziesiąt. Wszystko zależy od tego, jaka kampania będzie.

Agent: No tak, ale to co, przecież ci na konto nie przeleję, nie?

Sawicka: (wypowiedź niezrozumiała) oczywiście.

Agent: No, dlatego musisz mi powiedzieć w jaki sposób to zrobić, nie? Tak, żebyś była OK. w tym, nie i?

Sawicka: Przynosi się w torbie i nic więcej

Agent: No i mówisz i masz, mówisz i masz

(3) Sawicka mów o dojściach i używa wyrazu na k...

Sawicka: Tylko mój... powiedział jedną rzecz.

Agent: No?

Sawicka: Żebym nie liczyła na niego jeszcze, tylko widzisz, gdyby nie te wybory, ... mnie ukierunkował i powiedział, gdzie ja mam iść.


Agent: No

Sawicka: Dlatego wiesz (treść niezrozumiała), ale bylibyście zainteresowani, tak?

Agent: Powiem, pewnie tak, pewnie tak. Pewnie tak, bo z tego...

Sawicka: Nawet kilkadziesiąt procent taniej niż tam (treść niezrozumiała) o czym mówimy

Agent: No oczywiście, przede wszystkim patrzymy na koszta i patrzmy na to y... jak nałożone środki będą nam przynosiły zyski na przyszłe lata, nie?

Sawicka: Agencja Mienia Wojskowego

Agent: No

Sawicka: K**** mać, tyle mam układów teraz wypracowanych i to wszystko w łeb weźmie, bo nie problem byłby, gdybyśmy my wzięli władzę

Agent: No

Sawicka: Tylko problem jest, jak oni jeszcze raz wezmą władzę i swoich ludzi powymieniają na kolejne władze

Agent: Aha, to nie będzie dojścia, nie?

Sawicka: No, dojście zawsze jest

Agent: No, no

Sawicka: Nic w przyrodzie nie ginie, to jest kwestia wypracowania i czasu

Agent: Jasne, jasne

(4) Sawicka mówi o swoich marzeniach

Agent: Tak prawdę mówiąc, to w biznesie to zarobisz kurde o wiele, wiele więcej niż te diety, co tam wam sypią śmieszne, nie?

Sawicka: Zgadza się, tylko wiesz mieć biznes, otwierajcie jak coś tutaj w Warszawie, zgram wam taką pakę ludzi, którą bym kierowała jak tra la la la, i biznes w Warszawie.


Agent: No

Sawicka: I rezyduję tutaj, na stałe przeprowadzam się i koniec i kręcimy lód, co półtora tygodnia jestem w Sejmie

Agent: No

Sawicka: Codziennie w robocie, Warszawa nasza

(5) Sawicka znowu mówi o pieniądzach na kampanię i o tym, że pan Krauze i inni dobrze żyją z politykami

Sawicka: (treść niezrozumiała) i o to chodzi, tylko żeby robić biznes z polityką, trzeba

Agent: No

Sawicka: w ukryciu i tak dalej trzymać, no wie
door / 83.12.255.* / 2010-08-19 22:14
Sawicka: w ukryciu i tak dalej trzymać, no wiesz, wiadomo, że pan Krauze, czy pan jak mu tam, wszyscy ci po kolei, którzy są tutaj umocowani, wszyscy dobrze żyją z politykami

(...)

Sawicka: Może będą wybory za dwa miesiące, może będą za pół roku, może za trzy tygodnie.

Agent: No, ale z tego, co widzę w telewizji, tak od czasu do czasu włączę, to tam się kołuje jak w gorącej zupie, nie.

Sawicka: Stąd wiesz, ja muszę być przygotowana na każdy wariant. W politykę się nie musicie mieszać, tylko kasę dajcie.

Agent: No

Sawicka: I to wszystko

Agent: No, i mamy...

Sawicka: A was w rejestrze nikt nie ma

Agent: ... no i mamy jasność

Sawicka: Kampania kosztuje, słuchaj, sto pięćdziesiąt tysięcy, dwieście, trzysta, w zależności czterysta pięćdziesiąt, a w wykazie do PKW - Państwowej Komisji Wyborczej, trzydzieści pięć tysięcy i to są moje

(6) Sawicka zwierza się, jak to jest być młodym stażem politykiem

Agent: mamy problem

Sawicka: Aczkolwiek jakieś tam inklinacje wydaje mi się, że mam. Jestem młodym stażem, sprytnym politykiem. jestem, pod względem politycznym, dla mojego ugrupowania i ważna i atrakcyjna z powodów politycznych, bo mówimy po prostu o dużej ilości głosów, czyli mocnym poparciu. I rozważają w tej chwili, czy będę startowała do Sejmu czy do Senatu.

Agent: Mhm

Sawicka: Mnie tam jest to obojętne, równie dobrze mogę być panią senator, więcej czasu może być na biznes. Natomiast y... ja naprawdę wiele w życiu zrobiłam bez tego, co pan powiedział panie X

Agent: Mhm, mhm, mhm

Sawicka: Mnie naprawdę wielką przyjemność sprawiło to, że jeżeli jest taka możliwość, tak żeśmy sobie nieraz z mężem gadali, jeżeli mogłam wykorzystać swoje znajomości. Oczywiście, że niewątpliwie w obecnym czasie, przy tej durnocie, która w tym kraju porąbanym jest, jest to też dla mnie ryzyko, bo nie daj Boże coś, ale nie dajmy się zwariować

Agent: Mhm

Sawicka: Natomiast nigdy nie było mowy o jakimkolwiek, jakiejkolwiek zapłacie

Agent: Mhm

Sawicka: Ale w momencie, kiedy pojawił się temat przyspieszonych wyborów i tak dalej

Agent: Mhm, mhm

Sawicka: Każdy z nas polityków, zna pan życie, dostaje propozycje

Agent: Mhm

Sawicka: Poparcia, sfinansowania i tak dalej

Agent: Ale mnie to nie obchodzi. Pani Beato ja chcę być daleko, jak najdalej, ja chcę mieć

Sawicka: ja wiem

Agent: panią za przyjaciela

Sawicka: Ale nigdy ktoś taki, wie pan, ja panu tłumaczę pewne kulisy

(7) Agent dopytuje się Sawickiej, ile ma jej dać

Agent: Nie, no teraz ja się pytam y... powiedziałem ci określisz mi, określisz mi kwotę, jaką ja y... dam po przepchnięciu regulaminu, natomiast teraz chcę żebyś mi określiła kwotę już

Sawicka: Y nie umiem tego powiedzieć

Agent: Ale no, ale powiedz mi ile potrzeb, no ja nie wiem no

Sawicka: Nie umiem

Agent: Ja mam jakiś pomysł

Sawicka: No to mów

Agent: Nie, ale ja chcę od ciebie usłyszeć. Ja jestem biznesmenem, ja zawsze lubię negocjować

Sawicka: Ja ci powiedziałam, jaką kwotę potrzebuję

Agent: To jest sto tysięcy, tak?

Sawicka: Tak

Agent: y... hm

Sawicka: To jest dużo

Agent: Dla kogo, dla ciebie

Sawicka: Dla ciebie... Przepraszam

Agent: Przepraszam chodźmy, chodźmy dalej

Sawicka: Nie chciałam cię obrazić (treść niezrozumiała), ale muszę (treść niezrozumiała)

Agent: Nie, nie, nie ma, nie ma problemu, słuchaj tylko. Beatka dobrze y... umówmy

Sawicka: I nic więcej

Agent: Umówmy się tak, pięćdziesiąt tysięcy w formie za to co, plus zaliczki akonto, żebyś, bo ja rozumiem, że będziemy dalej pracowali i to po zakończeniu tej sprawy i tak dalej i tak dalej

Sawicka: Mówił ci Z (treść niezrozumiała)


Agent: No więc właśnie, o tym też chcę porozmawiać. I teraz jest pytanie, kiedy? Pięćdziesiąt tysięcy mogę ci w ciągu dwóch dni, potrzebuję tylko

Sawicka: OK.

Agent: Potrzebuję do banku zlecenie przygotowania gotówki i już

Sawicka: Słuchaj y... to jest sprawa około dwóch tygodni w piątek zobaczymy, czy się rozwiążemy (treść niezrozumiała)

Agent: Mhm

(8) Sawicka opowiada agentowi, co wynika z rządowego projektu ustawy o sieci szpitali i że mógłby sprywatyzować górniczy szpital przy KGHM

Agent: Dobra Beata, powiedz mi teraz, jak wygląda ta sprawa y... Bo Z mi mówił, że rysuje się jakaś szansa na temat związany ze służbą zdrowia.

Sawicka: Tak

Agent: Ale on jest aktualny? Czy, czy w związku z tym co się dzieje, to jest już nieaktualny?

Sawicka: W tej chwili to wszystko trochę wyhamowało

Agent: Mhm

Sawicka: Natomiast y... ja mam grupę ludzi, to nie jest duża grupa ludzi, bo nas jest troje

Agent: Mhm

Sawicka: Którzy mają, tworzą, wiadomo, prawo i tak dalej, ale przede wszystkim mają ogromną wiedzę na temat tego, co będzie w przyszłości, czyli prywatyzacja jednostek organizacyjnych służby zdrowia

Agent: Mhm

Sawicka: Będzie racjonalizacja sieci szpitali, będą samorządy zbywały majątki trwałe, czyli będą i sprzed
fkasprzak / 2010-08-19 21:12 / Bywalec forum
Niewinna,to Tomek jest winny,Sawicka na minister zdrowia
ch / 77.254.79.* / 2010-08-19 19:20
strzał w tył głowy załatwia wszystko - ona na pewno jest niewinna!
NeoNazi / 83.3.13.* / 2010-08-18 12:37
babsko zostało złapane na gorącym uczynku z łapówą, a oni szumy zagłuszają !!!

jesteśmy krajem III Świata !!! kto ma znajomości to nawet zabójstwo ujdzie mu na sucho...
zimny lech / 84.38.17.* / 2010-08-18 16:30
każdy wierzy w swoją prawdę - moja to taka że Sawicka była upolowana i wmanewrowana - to do niej przyszli pod namową "Tomka" się zgodziła, czy są jakieś ślady że wcześniej kręciła lody?
Drań / 93.159.53.* / 2010-08-18 11:45
A ja proponuję, żeby Pani Sawicka się przyznała i po sprawie.
W sprawie Pani Blidy przypominam, że koledzy z SLD mówili, że miała bardzo mocną psychikę. Pytam jak taka osoba mogła popełnić samobójstwo skoro była niewinna. Zapewne mamy do czynienia z podobną sytuacją jak w przypadku posła XYZ, który postrzelił się parę razy, wykonał parę telefonów i w końcu zmarł. Okazał się, że też był samobójcą. Sprawa Pana Kluski, sprawa Olewników, sprawa Przemyka, która się przedawniła. Polska jest Państwem prawa. Kto jeszcze daje temu wiarę.
Drań / 93.159.53.* / 2010-08-18 11:48
Cytat dotyczący śmierci I. Sekuły:

Żona i córka byłego wicepremiera znalazły go nad ranem 23 marca 2000 r. z ranami po trzech kulach z pistoletu w lewej części klatki piersiowej i brzuchu. Krwawiący sam otworzył im drzwi do biura w centrum stolicy. "Dobij mnie" - prosił żonę. W ciężkim stanie trafił do szpitala. Operującemu go lekarzowi powiedział, że sam się postrzelił (biegli od kryminologii orzekli, że było to możliwe). Po operacji ktoś anonimowy dzwonił do szpitala i wypytywał o stan jego zdrowia. Sekuła zapewniał jednak żonę, że niczego się nie obawia. Zmarł po ponadmiesięcznym pobycie w szpitalu. Prokurator nie zdążył go przesłuchać.
Yna / 213.158.197.* / 2010-08-18 10:44
Nie po to braliśmy władzę, żeby dziś mieś związane ręce jakimiś przepisami prawnymi. Naród świetnie to rozmumie i akceptuje, czego dowodem jest poparcie dla PO i premiera. PiS OFF
pamięć / 79.188.238.* / 2010-08-18 09:48
cała Polska widziała jak brała łapówkowy szmal i tekteksty z nagrań

>
>jeżeli tylko za friko to to pieprzę, (…).
Ty mi nie mów (…….). Ja zaczynam ten drugi wątek bo jest coś do wzięcia (….).
K...rwa mać , tyle mam układów wypracowanych i to wszystko w łeb weźmie, bo nie problem byłoby gdybyśmy my wzięli władzę (….).
No dojście zawsze jest (….) i kręcimy lód (…..), żeby robić biznes z polityką, trzeba w ukryciu i tak dalej trzymać (…), w politykę się nie musicie mieszać, tylko kasę dajcie <

…Natomiast ja mam grupę ludzi, to nie jest duża grupa, bo nas jest troje”, którzy mają , tworzą wiadomo, prawo i tak dalej, ale przede wszystkim mają ogromna wiedzę, na temat tego co się będzie w przyszłości, czyli prywatyzacja jednostek organizacyjnych służby zdrowia”
Będzie racjonalizacja sieci szpitali, będą samorządy zbywały majątki trwałe, czyli będą i sprzedawać i przekształcać szpitale w spółki prawa handlowego””.
No wiadomo, że będzie medycyna prywatna, będą szpitale prywatne. Od czego się będzie zaczynało? Od tego, że trzeba będzie stanąć do przetargu i kupić szpital, natomiast jeśli będzie ..na przykład , ze szpitala czy przychodni tworzona spółka prawa handlowego, to przejmujesz i budynek i strukturę i ludzi „
FILOMIDANEK / 192.109.140.* / 2010-08-18 09:32
Zostawcie niewinną uwiedzioną kobiete ,zajmijcie się tymi co ukradli 100zł ich sprawy są krótsze ,nie stać ich na adwokata mniejsze koszty społeczeństwa .Ona tak samo jak Blida jest niewinna,postawcie im pomnik najlepiej w pałacu prezydenckim
Alek 1369 / 95.41.106.* / 2010-08-18 12:14
Sawicka żądała pieniędzy a nie powinna tego robić. Jest film, nagrania z podsłuchu - wszystko ad apice iuris. Więc o co tutaj chodzi - zapytuję ??? Co trzeba jeszcze udowodnić ???? Czyz takie dowody sa nie wystarczajace ???? Jak pisze rozmówca powyżej - prosto jest uje....ć prostego człowieka. Niech piekło spali to wszystko i bedzie spokój. Urzędnicy polscy to jedna wielka korupcia. Żygać sie chce. No cóż sami chceliśmy P****** u władzy to ich mamy.

Najnowsze wpisy