Forum Forum podatkoweInterpretacje

Sprzedaż i zakup mieszkania a podatek

Sprzedaż i zakup mieszkania a podatek

Arek484 / 78.11.25.* / 2020-03-26 11:22
Witam,
Mam pytanie odnośnie podatku od sprzedaży nieruchomości. Jeżeli sprzedam nieruchomość z zyskiem przed upływem 5 lat, ale pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczę na zakup nowego mieszkania, to jak rozumiem podatku nie zapłacę. Jak są liczone daty sprzedaży i zakupu w tym wypadku? Jeżeli kupiłem nowe mieszkanie (umowa deweloperska) zanim sprzedałem poprzednie, to czy zapłacę podatek? Czy może liczy się data przeniesienia własności nowego mieszkania, która będzie miała miejsce już po sprzedaży, więc podatek nie będzie należny? A może liczą się daty wpłat na konto dewelopera (rachunku powierniczego)?
Wyświetlaj:
Kbami / 46.45.116.* / 2022-08-08 11:17
Temat wyjaśniony bardzo dokładnie http://studioteamart.pl/tanie-mieszkania-na-sprzedaz-w-poznaniu/ warto poczytać.
asia455 / 46.22.5.* / 2020-12-05 00:37
od 2012 roku panstwo polskie niej jest juz polska,lecz firma handlowa zarejestrowana w UPIK w Waszyngtonie,a wszystkie urzedy,ktore podlegaly pod panstwo sa rowniez firmami prywatnymi ,nielegalnymi firmami,podszywajace sie pod panstwowe.Jak sie doinformujesz to bedziesz wiedzialze nie powinienes placic jyz zadnego haraczu do urzedu skarbowego,bo to tez firma prywatna ,ktora drenyje polakow.
Andrzej810 / 31.178.167.* / 2020-11-27 14:07
Wydaje mi się, że masz rację, ale nie jestem ekspertem w tym temacie. Myślę, że najlepiej skonsultować się z notariuszem. Ja niedługo będę kupował mieszkanie na osiedlu: www.osiedlebotanika.pl w Krakowie. Wybrałem tą inwestycję ze względu na bardzo dobrą lokalizację i wysoki standard. Będę Ci wdzięczy za informacje dotyczące wysokości podatku.

Najnowsze wpisy