Forum Polityka, aktualnościKraj

Sprzedaż mieszkań z TBS zostanie uwolniona. Zobacz, kto skorzysta

Sprzedaż mieszkań z TBS zostanie uwolniona. Zobacz, kto skorzysta

Wyświetlaj:
JanekPn / 85.221.131.* / 2015-03-18 08:40
I znowu maczają swoje paluchy w funkcjonowanie wolnego rynku.. I znowu będzie masa pokrzywdzonych, która za ciężko zapracowane pieniądze kupiła mieszkania "normalnie" albo będzie spłacała wieloletnie kredyty. Świństwo.
zxc12 / 178.42.250.* / 2015-03-18 07:42
Kto za to płaci? Dlaczego najpierw buduje się aby mieć zasoby dla będących w trudnej sytuacji a następnie zbywa się te wybudowane z udziałem społecznych pieniędzy?
Często ludzie są w przejściowej trudnej sytuacji i wtedy potrzebują wsparcia.
Czynsz w takim mieszkaniu powinien być wtedy uzależniony od zarobków.
Poprawia się sytuacja i zwalnia się wtedy mieszkanie bo czynsz rośnie i robi się zbliżony do tego na wolnym rynku.
a5 / 31.133.22.* / 2015-03-18 06:33
Te mieszkania nie są na sprzedaż- tylko do wynajmowania dla biednych rodzin .
k913 / 85.200.206.* / 2015-03-18 17:29
ciekawe ,którą "biedną rodzinę" stać na wpłacenie 50 tys wkładu własnego i opłacenie 1200 zl czynszu miesiecznie.?Co Wy macie ludzie za wyobrażenie o tych biednych ludżiach w TBS-ach....?Biedni ludzie mieszkają w mieszkaniach socjalnych.
prawie zaratustra / 91.208.150.* / 2015-03-18 08:31
W dobie demokracji lepiej nie używać słowa "biedny" w tym kontekście. I nie chodzi tu o wrażliwość, lecz o łatwe przekroczenie granic prawdy.

Mieszkania w TBS miały być dla przeciętnych rodzin żyjących z pracy rąk i głowy pracownika najemnego, tak robotnika jak i wykładowcy uniwersyteckiego (for example). I tak było do czasu, gdy banksterzy - przy bezmyślnej akceptacji władzy krajowej - uruchomili ryzykowne kredyty na 100 i więcej % wartości nieruchomości. Wtedy często jeszcze biedniejsi od tamtych kupowali mieszkania bez warunków preferencyjnych, czyli dotowanych z pieniędzy publicznych. W efekcie rodziny z TBS mieszkają w jakimś procencie na koszt tamtych, wcale nie bogatszych rodzin.

Uwolnienie tych mieszkań do sprzedaży byłoby kolejnym draństwem demokratycznej władzy, ponieważ forowałoby zupełnie losowych ludzi, kosztem innych losowych ludzi.

Natomiast rzeczą warta inicjatywy ustawodawczej jest wyeliminowanie monopolu zarządzania tym majątkiem. Zarządy TBS uwłaszczyły się na tym zarządzaniu, co skutkuje tym, że czynsze tam są znacznie wyższe niż w lokalach zarządzanych wolnorynkowo i najemcy są bezradni.
Ola100000000 / 93.179.216.* / 2015-03-18 08:57
tak przecież zawsze jest w tym kraju. wykupiłam mieszkanie spółdzielcze na kredyt, który spłacałam10 lat, a potem inni wykupili mieszkania za symboliczną złotówkę!!! Nie ma czego zazdrościć tym z TBSów, bo czynsze tam są nie dla biednych!!!
Uwolnienie tych mieszkań do sprzedaży byłoby kolejnym draństwem demokratycznej władzy, ponieważ forowałoby zupełnie losowych ludzi, kosztem innych losowych ludzi.

syla128 / 77.95.48.* / 2015-03-18 08:51
Nie można się zgodzić z przedmówcą, że to dziać kosztem innych grup społecznych 9niby jak ktoś za nas płacił/ płaci czynsze lub wpłacił partycypację ?. Bzdura!. Słusznie, ze będzie można wykupić mieszkania w zasobach tbs. Podobnie jak mieszkania lokatorskie z pokolenia dzisiejszych 50-60 latków. Ciekawi jedynie jaki będzie koszt wykupu tych mieszkań patrząc że czynsze sa b. duże. W końcu po ponad 10 latach zamieszkiwania chyba ok. połowa powinna zostać już spłacona ale znając życie to niemożliwe, bo raczej zarządy tbsów nie spłacały więcej niż usiały a z czegoś musiały się utrzymać. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
mofek / 77.95.48.* / 2015-03-18 09:06
Ludzie biedni mieszkają w komunalce. Popatrzcie kto miesza w tbs-ach ludzie którzy nie łapią w się na komunalke, bo mają prace, zwyczajnie nie spełniają kryteriów przydziału takich mieszkań. Ale tez nie stać ich na zaciąganie tych droższych kredytów (hipotecznych),a zatem na mieszkania z wyższej pułki. Mówicie ze niech spłacają jak inni 30 lat kredytu - pytam dlaczego ?. Jakość budynków w tbs-ach to żaden rarytas i trudno to porównywać do mieszkań z wolnego rynku, co nie dziwi że wymagają większych nakładów. W tebesach brakuje wind , ba nawet okien na klatach schodowych, mieszkania sa budowane naaajniżej , naaajtaniej jak się da, co widać i czuć - to poświadczy każdy kto kiedyś mieszkał lub odwiedził kogokolwiek kto mieszka w tbsie. Skoro była /jest możliwość skorzystania z tańszych kredytów dlaczego z tego nie skorzystać!, kto pisze te wyssane z palca komentarze. Jak można mówić że inni za to zapłacą ?, przecież to nie wy płacicie czynsze, wkłady lecz najemca /partycypant ale nie reszta społeczeństwa za nas / za mnie. Czy my mieszkający w tbs-ach twierdzimy, że spłacamy za was mieszkania skoro dostaliście je wy/wasze rodziny w kredycie - to skrajnie głupie myślenie. Zwykła ludzka zazdrość. A tak na marginesie , wszyscy maja jakieś przywileje dlaczego nie my tym razem ?
Marzena701 / 89.70.232.* / 2015-03-18 10:00
Taaa biedni w komunałce kto biedny ten biedny . Wystarczy popatrzeć na czynsze w komunalnych za 41 m2 670 zł miesięcznie to dla biednych????? A samochodów pod budynkami tyle że nie ma gdzie parkować średnia wieku auta 4 lata. Mity i legendy o biednych w lokalach komunalnych - często już dawno wykupionych- to przeszłość
nieBiednaNormalna / 79.186.223.* / 2015-03-18 09:04
BIEDNI nie mieszkają w TBS-ach bo ich by nie było na to stać , Szczecinie mieszkanie 54 m2 , 3 os rodzina płaci 750 zł czynszu w tym jest wywóz smieci , za wszystko inne czyli: woda, ogrzewanie, prąd trzeba płacić osobno. Także średnio miesięcznie opłat wynosi 1200-1300 zł więc powodzenia dla biednych. Ja pracuje na etacie mąz też , mieszkamy w TBS i jakos nie stac nas na super wakacje i inne przyjemnosci . Bo TBS nas zżerają :-(
Miara / 37.152.19.* / 2015-03-18 10:14
Zgadzam się całkowicie z tą wypowiedzią i jej podobnymi.Wykupiłam to mieszkanie sądząc ,że będzie tani czynsz i inne opłaty .Okazało się że mieszkania te są dla ludzi posiadających dużo więcej niż średnia krajowa o której mogę pomarzyć.Mieszkam z dzieckiem i nie stać mnie na żadne wyjazdy .wszystko pochłania czynsz,opłaty no i życie.Jedynie dziecku staram się organizować wyjazd .Ciekawi mnie ile w TBS-ach płacą czynszu osoby posiadające wysokie zarobki lub nawet b,wysokie.
biedak / 194.29.154.* / 2015-03-18 09:13
1300zł/mies z mediami za 54m2, toż to totalne zdzierstwo.
1 2 3 4 5
na koniec starsze

Najnowsze wpisy