Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Staniszkis: Po wyborach wróci POPiS

Staniszkis: Po wyborach wróci POPiS

Money.pl / 2011-10-03 07:44
Komentarze do wiadomości: Staniszkis: Po wyborach wróci POPiS.
Wyświetlaj:
OGR / 83.14.54.* / 2011-10-03 09:18
Dlatego głosujemy za PJN.rzeba wymieśc ekipe Pana Tuska !!.
Johnday / 93.105.33.* / 2011-10-03 09:15
Jarosław się na nią po wyborach obraził, ona to łyknęła o nadal bredzi..n.p., że aniołki to jest jakiś nurt. To jest zabieg marketingowy, i jak ktoś tego nie widzi, to jest ślepy...Jestem przerażony, że ludzi eto łykają i proszą o więcej bredni...n.p. silna Polska, ważny naród z którym się będą liczyć, tylko przeszkadzają nam ruscy i niemcy..
alusiabuziaczek / 77.252.162.* / 2011-10-03 09:10
glosujmy na PIS. Dośc już tej obłudy i nic nierobienia ze strony PO.Tuskowi tak bardz spodobała się władza, a kiedy zorientował się,że może ja stracić w ostatnim tygodniu kampanii posunie się do najgorszego.LUDZIE NIE DAJMY SIE OMAMIC.Przyszedł czas nareszcie na konkretne zmiany, dlatego trzeba odsunąć od władzy tych wszystkich kolesiów póki jeszce nie jest za pożno.
kubabzyczek / 83.17.250.* / 2011-10-03 11:41
Oświeć mnie co to jest to najgorsze, do czego niby ma sie posunąć Tusk ?
Twoje hasło jest urocze: odsuńmy od władzy jednych kolesi i dajmy ją innym kolesiom.
poilejabłka? / 91.43.16.* / 2011-10-03 13:08
najgorsze jest to ze tusk sie nie posunie nigdzie ( zwlaszcza do przodu ) ani tez do niczego bo zwyczajnie nie umie ... on sie bedzie ladnie usmiechal i mowil to jaki to on dobry jest i duzo obiecywal zero konkretow - dokladnie to jest teraz najgorsze ... no to moze teraz ty mnie oswiec - co dali ci kolesie z po ze tak ci z nimi dobrze i nie chcesz ich zmienic? samemu tusku nie jest z tymi kolesiami dobrze przeciez zamierza wymienic wiekszosc ministrow w 'nowym' rzadzie - dlaczego przeciez to byl taki udany rzad ... opowiadam sie za nagroda dla julii pitery - pracuś kadencji!
notoco / 95.51.134.* / 2011-10-03 09:03
Ta zaciśnięta pięść na zdjęciu mówi więcej niż milion słów.
sisley / 213.77.28.* / 2011-10-03 10:13
Gdzie ty widzisz zaciśniętą pięść?
gorszy Polak / 149.156.205.* / 2011-10-03 08:56
biedna pani profesor, ciekawy jestem kto jej dal ten tytul, czyzby inny dziwny profesor - lech kaczynski, kaczynscy sa doktorami - a nie znaja i znali ani jednego jezyka obcego - skad maja doktoraty jesli trzeba zdac egzamin z jezyka obcego przed obrona??
PiS w imie podzialu Polakow na lepszych i gorszych chce zdobyc wladze i nas gorszych aresztowac w poniedzialek po wyborach o 6tej rano, Ci co nie zgina jak Barbara Blida beda siedziec w obozach tzw pracy jak na Bialorusi - bo to jest ideal dla guru Jaroslawa
deba / 79.191.176.* / 2011-10-03 09:15

PiS w imie podzialu Polakow na lepszych i gorszych chce zdobyc
wladze i nas gorszych aresztowac w poniedzialek po wyborach o
6tej rano,

Popelniliby sepuku. Bo to my, ci gorsi budujemy potęgę i jasną przyszlość naszej kochanej ojczyzny. Co oni biedni plebejusze by bez nas, soli tej ziemi zrobili.
Tur-bur / 213.17.182.* / 2011-10-03 08:52
Biedna ta nauka polska skoro takich profesorów kreuje. Pani Staniszkis, to przykład paplającej głowy tworzącej w ślinotoku słów, jej tylko zrozumiałe analizy i pojęcia. Moja diagnoza, to musi być wirus!!! Mam tylko nadzieje, że chorujący Jarek nie zaraził się nim droga płciową.
Boże chroń Polskę!!!
sisley / 213.77.28.* / 2011-10-03 08:57
Jeżeli nie rozumiesz to wstrzymaj się od ocen. Dzięki takim bałwanom jak ty PO i SLD przegrają-i bardzo dobrze.
deba / 79.191.176.* / 2011-10-03 09:20

Biedna ta nauka polska skoro takich profesorów kreuje.

Ale on ma rację w tym sensie, że naukowiec socjolog nie może być tak ortodoksyjnie, jednostronnie zdeklarowany politycznie. Jaką wartość naukową mogą mieć wyniki badań kogoś takiego? Czy to są jeszcze wyniki badań czy polityczna propaganda?
sisley / 213.77.28.* / 2011-10-03 10:05
Nie lubię takich dyscyplin naukowych jak socjologia i nie lubię słuchać socjologów. Szczególnie tak upolitycznionych jak I.Krzemiński. W przypadku Prof. Staniszkis widzę u niej pasję i zacięcie. Ma sympatie polityczne ale kolejność jest taka iż wierzy Kaczyńskiemu i wierzy w jego determinację i inteligencję. To jest pro-państwowiec typu Jerzy Giedroyć, nie jest uwikłany w marne prywatne interesy-jego hobby to Polska i polityka.
Tego typu wypowiedzi nie mają wartości naukowej jednak wypowiada je osoba która nauczała Japończyków.
deba / 79.191.176.* / 2011-10-03 13:26

To jest pro-państwowiec typu Jerzy
Giedroyć,

Przestań czlowieku. Wszyscy jesteśmy propaństwowcami. Ona też. Tylko ona jest pisiarą i te jej wywody slużą do oszukania wyborców. Ona ma pisowskie emocje. Dla większości ludzi nauki, kultury PIS jest nie do przyjęcia. To coś mówi.
sisley / 213.77.28.* / 2011-10-03 14:15
Nie rozróżniasz papu od gówna. Obrażanie Prezydenta Kaczyńskiego, oddanie śledztwa Putinowi, objazd niemieckim autobusem, serwilizm wobec Niemiec [Nord Stream], debilna walka z krzyżem to działania pro-państwowe? I nie pieprz ze ludzie nauki popierają PO; chyba że to są tego samego typu inteligenci co po wojnie ; opisywani przez Herberta.
Ceneo / 79.187.93.* / 2011-10-03 08:48
Zwykła odpowiedzialność polityczna i umiejętność strategicznego myślenia w kategoriach państwa i dobra wspólnego, każe powrócić do idei wielkiej koalicji [POPiS]. To determinizm, przed którym nie uciekniemy, niezależnie od animozji liderów. Może potrzebny będzie przewrót pałacowy, odejście liderów, ale dobro wspólne wymaga wielkiej koalicji.
Winnym wypadku czeka nas słaby rząd na ciężkie czasy i pewnie przedterminowe wybory. Alternatywa jest tez wzrost radykalizmów, zarówno o populistycznym, jak i nacjonalistycznym charakterze.
System partyjny musi ulec dekompozycji. Analogicznie potrzebna jest gruntowna zmiana ordynacji wyborczej [okręgi jednomandatowe] i radykalna zmiana zasad finansowania partii politycznych [dość finansowania partyjnych igraszek z budżetu państwa].
Pozostaje wielka niewiadoma co do przyszłości lewicy. To że pozostanie ona trwałym elementem krajobrazu politycznego, to oczywista oczywistość. Tylko jaka? Populistyczna czyli nieodpowiedzialna, czy socjaldemokratyczna jak we Francji czyli odpowiedzialna i zdolna do rządzenia?

Szerzej na ten temat na:

frankofil-francja-przede-wszystkim.blogsp[ot.com
jarkoss / 95.51.134.* / 2011-10-03 08:50
To jest niemożliwe. Są ludzie, którzy nie tolerują innej władzy niż własna. Ktoś musiałby ustąpić.
jarkoss / 95.51.134.* / 2011-10-03 08:47
Im dłużej czytam money.pl ty bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jest to portal mocna pro PIS-owski. Kompletny brak zrównoważenia w ogólnej polityce portalu.
sisley / 213.77.28.* / 2011-10-03 08:46
Jak zwykle bystra obserwatorka z celującymi uwagami. I obiektywna mimo nieukrywanej sympatii do Jarosława Kaczyńskiego; w końcu każdy ma swoje sympatie które z czegoś się biorą. Podobnie jak moje antypatie do PO -mają swoje źródła, nie przyszły znikąd.
jam to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-10-03 09:10
źródła kolejnych porażek wyborczych PISu też nie przyszły z nikąd, mają swoje uzasadnienie
sisley / 213.77.28.* / 2011-10-03 10:11
Nic nie ma bez przyczyny. To że Polacy postawili na PO i mają 350 miliardów długów więcej też miało swoje przyczyny. Kolejne pokolenia, mądrzejsze będą oceniać polityków bardziej precyzyjne a nie łykać kiełbasy wyborcze. Ja nie widzę ani jednej obiektywnej przesłanki dla której Polska w ostatnich czterech latach zadłużała się w takim tempie.
Mało tego; zostałem pozbawiony pieniędzy w OFE oraz pieniędzy z Funduszu Rezerwy Demograficznej. Te bzdury, które opowiada Rostowski świadczą o jego ocenia słuchaczy.
gx12 / 81.210.123.* / 2011-10-03 08:13
Brak obiektywizmu i chęć zaistnienia. Czyja to znajoma? Owszem Kaczyńskiego, ale czyja jeszcze, że jej wszędzie pełno?
sisley / 213.77.28.* / 2011-10-03 08:50
Chęć zaistniej osoby która istnieje i jest rozpoznawalna?! Chyba coś z tobą nie tak. A obiektywizm; no co jest nieobiektywne?? Zarzuty bez odwołania do meritum to brak wyobraźni i tępota umysłowa z elementami zacietrzewienia.
gx12 / 81.210.123.* / 2011-10-03 13:00
Skoro to takie trudne do wyłapania samemu to wyjasniam:
1. Trzeba opowiadać jakieś kontrowersyjne kawałki aby być w mediach. Jesli cię nie ma w mediach to nie istniejesz. Chodzi o istnienie medialne. Niektórym istnienie medialne jest tak potrzebne do zycia jak innym seks, jeszcze innym alkohol, etc.
2. Co do obiektywizmu to się zastanawiam czy czytałeś wypociny tej pani. Propisowską stronniczością jedzie od pierwszego zdania. Przeczytaj sam.
Popracuj nad swoją wyobraznią i swoim umysłem. Na poczatek przeczytaj to zdanie i się zastanów czy jest obiektywne:
"W PO nie ma tam harcerzy, państwowców, nie ma zapaleńców. W PiS-ie są".
Ta pani z całego serca popiera PiS a w prymitywny sposób udaje obiektywną. Ty się oczywiście na to nabrałeś ale komuś innemu zarzucasz tępotę umysłową. Brawo!
poilejabłka? / 91.43.2.* / 2011-10-03 19:02
czy tak samo bys napisal o prowadzacych szklo kontaktowe w tvn ? nie razi Cie ich stronniczosc? ta pani juz dawno przedstawila swoje poglady polityczne i opisuje zwyczajnie swoje przekonania, oraz to co ja motywuje do wsparcia dla pis. ktos tu ladnie napisal ze ona zwyczajnie sie identyfikuje z programem pis, i wierzy w to ze ta partia zmieni Polske na lepsze. Ma do tego prawo! Ale nie taki swiatly człek jak TY ustawia ja w rzadku z innymi sprzedawczykami ( lech walesa i jego ostatnie nawolywanie do glosowania na po ), zarzucasz jej chec bycia slawna ? a od kiedy to osoba popierajaca pis jest slawna? przeciez to grzech wstyd przyznawac sie do popierania tej partii?! prace w urzedzie mozna nawet stracic! nie sadzisz ze wypowiedz tej pani przedstawia nic innego jak to co mysli - owszem subiektywne ale jesli bys wyszedl poza swoje zacietrzewienie to nie dostrzegl bys analogi w tym co robi pis i tym jak je opisuje Staniszkis? o nie bo Ty to sie nie nabrales, Ty slepo wierzysz w to ze PO zbawi swiat - jestes madrzejszy!
Reasumujac Staniszkis jest zla i jej nie lubimy bo wspiera swoim autorytetem pis. A na Po i tak zaglosujemy bo sam fakt ze na nich zaglosujemy sprawia ze czujemy sie madrzejsi i mniej oszukiwani. BRAVO!
arch / 2011-10-03 08:45 / Tysiącznik na forum
Brak obiektywizmu

POważnie ? ----Oto obraz Tuskbekistanu i dyktatury matołów .

Fundacja im S. Batorego :Monitoring prowadzi zespół socjologów z UW.- z jej analizy wynika, że polskie media elektroniczne są stronnicze .A w niektórych mediach sytuacja jest bliska Rosji - na antenie nie ukazują się żadne materiały krytyczne o szefie rządu!

----Krytykowany są tylko... liderzy opozycji

"Wiadomości" i "Teleexpress" znacząco częściej negatywnie oceniały PiS
niż PO; TVN i Polsat znacznie częściej prezentowały negatywnie Prawo i
Sprawiedliwość, natomiast PO najczęściej pozytywnie.
JVC / 85.89.185.* / 2011-10-03 07:54
Wszystko ok, tylko podobno Komorowski to człowiek WSI, więc jak Kaczyński będzie zawierał koalicję z ludźmi z jego otoczenia ? Wszak to się kupy nie trzyma pani Staniszkis
RBR / 141.119.184.* / 2011-10-03 07:54
Kiedyś Kobitke szanowałem bo potrafiła rozsądnie przywalić każdemu. Nie było zmiłuj. Ale teraz niestety sprzedała się się PIS-owi. Ale to akurat mało ważne, bo obojętnie komu by się nie sprzedała to na jedno wyjdzie. Zaczyna bronić rzeczy, które na pierwszy rzut oka wydają się nie do obrony - np. metamorfozy Kaczyńskiego. Facet od kilkudziesięciu lat odwala ten sam scenariusz - przyjazny gdy coś potrzebuje, a później jedyny, nieomylny, wspaniały, a reszta to wrogowie i matoły. Szkoda mi Pani - Pani Profesor. Naukowy obiektywizm szlag trafił, a dobre imię jest trudniej odbudować niż stracić.
Wujek S / 83.7.50.* / 2011-10-03 07:44
Jest to mądra kobieta. Patrzy często z jednego ....punktu widzenia..no ale cóż to jest polityka, czyli wojna. Na wojnie się jest albo z nami albo z nimi. Bardzo trafnie odczytuje kampanię PO, która jest lekko pół śmieszna. W biznesie nazywamy to naśladownictwem po przyjacielsku. Podam krótki przykład. Gdy zaprzyjaźniona z nami firma (tu społeczeństwo) kupuje kolejny raz jakiś produkt, to sprawdza ceny i warunki na rynku. To oznacza, ze jak znajdzie gdzieś taniej i lepiej nie kupi u nas....wtedy włączamy naśladownictwo po przyjacielsku i by nie tracić wszystkich atutów od razu mówimy: znajdź najlepszą ofertę na rynku dla ciebie a jak ją już będziesz miał....przyjdź z nią do mnie, to dam ci coś podobnego.
Takie zachowanie w biznesie jest dozwolone ale tu nie ma biznesu. Tu jest kilkadziesiąt milionów obywateli, którym nie wiadomo co powiedzieć i których nie wolno oszukiwać, nie dając im tego co powinno się dać a jedynie strzępki, które w międzyczasie obiecują inni.

Pis to nie moja wymarzona partia (nie wszyscy jej członkowie) ale chcę znów być dumny z bycia Polakiem. Chcę być pewny, że poklepywany Donald i czający się na jego stanowisko Schetyna, którzy tak wiele nam....nie dali....bo nie było kontr oferty niestety :( (pisu się przecież trzeba było bać) dostaną po głowie ze swoje pozorowane działania.

Rządy Niemiec czy Francji czy Wielkiej Brytani, dbają o obywateli....bo to obywatele ich utrzymują swoją pracą. Po dba o to by miło było na salonach UE, przez co jesteśmy gdzie jesteśmy i mamy co mamy :(

Głosujcie zgodnie z sumieniem rodacy.
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze

Najnowsze wpisy