Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Statistica: W czym mieszka Polak? W klitce, często nawet bez łazienki

Statistica: W czym mieszka Polak? W klitce, często nawet bez łazienki

Wyświetlaj:
krajan / 89.65.215.* / 2015-06-28 10:53
"Wszystko tobie, ukochana ziemio,

nasze myśli wciąż przy tobie są,

tobie lotnik triumf nad przestrzenią,

a robotnik daje dwoje rąk.

Ty przez serce nam jak Wisła płyniesz,

brzmi jak rozkaz Twój potężny głos,

murarz, żołnierz, cieśla, zdun, inżynier

wykuwamy twój szczęśliwy los.

Ukochany kraj,

umiłowany kraj,

ukochane i miasta, i wioski,

ukochany kraj,

umiłowany kraj,

ukochany, jedyny, nasz, polski.

Ukochany kraj,

umiłowany kraj,

ukochana i ziemia, i nazwa,

ukochany kraj,

umiłowany kraj,

nasza droga i słońce, i gwiazda.

My trudności wszystkie pokonamy,

żaden wróg nie złamie hartu w nas,

w słońce jutra otworzymy bramy,

rozśpiewamy, rozświecimy czas.

To dla ciebie najgorętsze słowa,

wszystkie serca, siła wszystkich rąk,

to dla ciebie, piękna i Ludowa,

każdy dzień i każdy nowy dom.

Ukochany kraj,

umiłowany kraj,

ukochane i miasta, i wioski,

ukochany kraj,

umiłowany kraj,

ukochany, jedyny, nasz, polski.

Ukochany kraj,

umiłowany kraj,

ukochana i ziemia, i nazwa,

ukochany kraj,

umiłowany kraj,

nasza droga i słońce, i gwiazda."
sedona / 60.241.51.* / 2015-06-29 01:19
Pamietam te piosenke, spiewalam ja w chorze szkolnym w szkole podstawowej.
Od 33 lat mieszkamy poza Polska, od lat 80 gdy to ukochany kraj zaczal poniewierac ludzmi tam mieszkajacymi kiedy to nic nie bylo w sklepach spozywczych tylko ocet.
Z pracy tu mam piekny duzy z ogrodem dom w super dzilnicy wakacje za granica kiedy tylko sie zachce, do Polski w odwiedziny tez.
Najnowsze Volvo w garazu.
Regularnie pomogam instytucjom charytatywnym, poprzez wplaty.
Najlepsza decyzja w zyciu to byl wyjazd z tego "ukochangeo umilowanego kraju" i nawet nie zatesknilam za tym krajem ani razu w ciagu tych lat. Celem bylo aby jak najlepiej sie zaasymilowac w spoleczenstwie tutejszym i poczuc sie jego czescia i tak sie stalo.
Kocham ten kraj.
Ludzie w POlsce nie zasluguja na los jaki zgotowaly im rzady po 1989 roku i nie widac szans aby bylo lepiej.
Czeslaw474 / 74.56.104.* / 2015-06-28 17:50
Taki piekny patryjotyczny utwor taki piekny kraj

a co mozna powiedziec o ludziach dlaczego zawsze

bylo pelno zdrajcow , dlaczego zawsze prywata

pograzyly ten kraj w niewoli to co sie teraz

dzieje to IV rozbior
&&&& / 84.112.203.* / 2015-06-28 11:09
Rozplakalam sie czytajc ten wiersz.....przypomnialy mi sie lata szkolne.Wtedy kazdy go slyszal tez jako piosenke.Jestem tak pruszona,ze nie moge sie skupic by napisac cos wiecej.
jjjkkklll / 93.105.22.* / 2015-06-28 10:47
Domy maja ci co dostali je i ziemie od rodziców i dziadków,nastepni to elita kraju z duzymi pensjami budzetówki tj sady mundurówka ,pge poczty energetyka prezesi urzedasy nauczyciele rolnicy oszukujący na kazdym kroku fiskusa,reszta to dopiero przedsiebiorcy garstka która utrzymuje podatki i ten kraj przy zyciu bo produkuje robi zapier...a i stara sie mieć wszystko ze swojej pracy a nie z jałmuzny i wyciagania rąk po podatki całego narodu.Ja tylko czekam kiedy to złodziejstwo i rozkradanie kasy sie skończy i bedzie pusto w kasie .
Thomas.bham / 94.197.121.* / 2015-06-28 11:01
Hej nowobogacki. A jak się już dorobisz posiadłości ta uczciwą pracą przy tym nie wyzyskujac swoich pracowników chcąc zmaksymalizowac swój przychód to zatrudnisz sprzątaczke która będzie ciężko pracować utrzymując twoja posiadłość w czystości. Czy ona też dorobi się przyzwoitego mieszkania i godnego życia no i nie będąc za bardzo wymagającym jednych wakacji w roku?
Wątpię pazernosc nie ma granic, pewnie zamiast płacić przyzwoite pieniądze będziesz wolał kupić nowszy samochód, lepsze meble a może większy jachcik.
I jak to skomentujesz? Ano pewnie tak ze mogła się uczyć i założyć firmę jak ty itp. Ale w takim razie gdyby tak wszyscy zrobili to kto czyściłby kibel skoro na świecie byliby sami biznesmeni?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kkk146 / 5.173.28.* / 2015-06-28 11:33
Widze kogos kto podobnie mysli jak ja kazdy ma firme kazdy ma wyksztalcenie to kto robi podstawowe rzeczy i za ile i jak sie kreci ten swiat wtedy brak szacunku wobec siebie widac w tych kometarzach a temu co sie cos udalo odrazu sie wywyzsza i pokazuje co to nie on pokazuja tez poziom swojej inteligencji prawdziwej
c3p0 / 89.77.158.* / 2015-06-28 11:00
Pracuję w budżetówce. O wysokiej pensji jakoś nikt u mnie w robocie nie słyszał, właścicieli domów ani apartamentów też wśród nas nie zauważyłem. Zauważyłem natomiast mnóstwo kredytów hipotecznych na niewielkie mieszkania. Ale co ja tam wiem, przecież budżetówka to sami lenie, złodzieje i darmozjady, wysysające krew z reszty uczciwego społeczeństwa. Rada na przyszłość: odejdź od kompa, sprawdź jak wygląda świat poza pokojem u twojej mamusi w którym nadal mieszkasz, bo ci tak wygodnie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
winka / 31.61.138.* / 2015-06-28 10:45
w 48m mieszkaniu mieszkaja 4 osoby -przewaznie wiec na 1 os ok 12m2 lub częsciej mniej bo wiecej osob w mniejszych mieszkaniach -taka prawda jest
NIE ŚLEPY / 78.10.93.* / 2015-06-28 10:43
JA PIER........E PO CO WY WSZYSCY PISZECIE TE BZDURY ?? DLA SAMYCH SIEBIE ? PRZECIEŻ TEGO NIE CZYTAJĄ CI CO TO ZROBILI .... ŻE ŻYJEMY JAK PSY W BUDACH TO WSZYSCY WIEDZĄ I TAM NA WIERCHUSZCE MAJĄ TO W D...E!!!!!!!!!!! POGADACIE SOBIE NA FORACH I JUŻ WAM LEPIEJ! CZY NIE WIDZICIE JAK JESTEŚCIE NAWET TU STEROWANI...... OJ WY DURNI DURNI !!! NIE PISZCIE KOMENTARZY NA BOGA !BO TO NIE MA SENSU !!
Starszy / 62.152.145.* / 2015-06-28 10:45
No to czemu durniu skomentowałeś?
real / 31.178.36.* / 2015-06-28 10:43
No tak, gdyby nie "wielka płyta" po Gierku to zostały by tylko namioty.
kkk146 / 5.173.28.* / 2015-06-28 10:42
Patrzac na niektore tutaj komentarze to widze ze mamy sporo burakow saczacych nienawiscia do drugiego.Widac jak spada szacunek wobec siebie zrzeramy sie jak rak od srodka.Kolejna sprawa zastananawia mnie ci ci ludzie co pisza tego typu kometarze jak to sobie kup,to trzeba bylo sie uczyc ,to wyjedz z kraju czy tez zaluz firme itd itd maja tak naprawde cos w mozg bo zaczynam w to watpic.Dlaczego ja mam opuszczac swoj kraj albo niech mi ktos wytlumaczy jak by to wszystko funkcjonowalo jak kazdy bylby wyksztalcony i mial firme itd itd kto by robil podstawowe rzeczy ile by za te uslugi bral itd itd widac ze napisac jest prosto ale gorzej juz z przemysleniem tego co chce sie napisac przed jego napisaniem.Podziekujcie w bardzo ogromnej mierze nie rzadowi bezwzgledu na literowki ktory doprowadzil do obecnej sytylacji w kraju kto inteligentny wie a kto nie bedzie pisal tak glupkowato jak to widac w tych kometarzach tutaj gratuluje wam wszystkim ktorym sie cos tam udalo ale oplowanie i wywyszanie sie tutaj pokazuje kim tak naprawde jestescie.Brak mi doslownie slow na to kim sie stajemy wobec siebie.
jola594 / 82.159.117.* / 2015-06-28 10:40
26 m chyba ze klatka schodowa wchodzi w m to klamstwo mysle ze mamy ok 15 do 18 m na osobe
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
adam567 / 82.159.117.* / 2015-06-28 10:44
Prawda w moim osiedlu mieszkania od 34 m do 60 przez 4 osoby hm
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gffhgch / 213.158.221.* / 2015-06-28 10:35
Ludzie weźcie się za siebie i przestańcie wiecznie narzekać: zły rząd, zły stary prezent, zły nowy prezydent, drogo, nie ma pracy, ciągle pada deszcz albo jest za gorąco, głupi frankowicze i wyjeżdzający do Tunezji... Każdy jest kowalem swego losu. Ciagle chcecie coś za darmo, dodatki, zasiłki, zapomogi. Jeśli Wam jest źle to weźcie się do roboty. Ja pracuję na etacie i prowadzę dodatkowo działalność gospodarczą po 12-15 godzin dziennie łącznie z prawie wszystkimi weekendami i świętami ciągle dokształcam się i nigdy nie narzekam że jestem zmęczony i nie mam czasu. Wstaje codziennie o godz.4.30 dzięki czemu wieczorami mam czas dla rodziny. Dzięki pracy i poświęceniu mogę pozwolić sobie na 2 tygodnie urlopu latem i 2 tygodnie urlopu zimą w najlepszych warunkach i niczego nigdy sobie i rodzinie nie odmawiam. Drażni mnie jak ciągle słysze, że ja to mam dobrze, że na wszystko sobie mogę pozwolić. Mówią to lenie, które ciągle chodzą na zwolnienia lekarskie, wyłudzają zasiłki i wszystko przepijają, przepuszczają. Kiedyś gdy poprosiłem takiego lenia aby pomógł za 12 zł za godz. w soboty to powiedział, że w soboty to przecież musi odpocząć, pobawić się. Chciałem dodać, że zacząłem od zera, mam kredyt we frankach i nie oczekuje niczyjej pomocy w spłacie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Piotr Alternatywa / 89.230.228.* / 2015-06-28 18:21
No to z********** jak mały samochodzik ! Ciekawe ile masz lat i jak długo pożyjesz prowadząc takie życie ??? I nie mów że nie jest ci ciężko i że nie zalewa cię krew jak widzisz naokoło złodziejstwo , wyzysk i sobiepaństwo ! Albo jesteś ślepy lub zaślepiony , albo urodziłeś się po to żeby tyrać jak głupi osioł ze świadomością że tak musi być i że jest wspaniale - tak więc nic ciebie nie przekona że można żyć lepiej, godniej i że nie powinno się brać kredytu we frankach i że można by było kupić takie mieszkanie za gotówkę pracując normalnie po osiem godzin dziennie i że można by było spokojnie czekać na emeryturę mając pewność że będzie i że starczy na godne życie ! A można tylko nie trzeba tyrać jak głupi baran z całkowitym brakiem świadomości że może być lepiej , ale coś z tym zrobić ! Więc z********** dalej i nie zawracaj głowy tymi wypocinami !
Starszy / 62.152.145.* / 2015-06-28 10:43
No to jesteś szczęśliwy.I dobrze Ci tak!
len / 94.78.177.* / 2015-06-28 10:40
Ja za 12/h dalbym kopa w d...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jerzy1947 / 188.252.41.* / 2015-06-28 10:33
W tym sprawa że ten zaściankowy liberalizm Tuska nie zapewnił nawet mieszkań dla młodych. Zdychająca złotówka jest słabsza od papieru toaletowego, tylko kredyt w walucie innej jak złotówka umożliwiał kupno mieszkania.Teraz wypieli się na młodych i nie chcą im pomóc.Muszą przegrać i może chociaż PiS przewalutuje kredyty hipoteczne.Banki sobie po radzą.
Restruktywny / 87.205.35.* / 2015-06-28 10:33
Do kogo maja teraz pretesje do swojego zafajtanego Ilorazu IQ?Jaro ich nie wyczyscil tak jak ich Absolutny wybraniec zrobil i uciekl.Mam POmysl niech jada do niego na Zielona Wyspe i niech im mieszkanja POkopuje a na POdroz kase da im jego wspulnik Ewcia
Wiktor twój pan pajacu / 66.249.81.* / 2015-06-28 10:29
Ten kto napisał to pajac bez szkoły co tylko klawiaturę dopadł i pisze kaca poły..typowy debil naucz się liczyć pajacu ..je....a propaganda
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
juz nie polka / 31.211.251.* / 2015-06-28 10:28
od kiedy to " statistika " pisze sie przez " c " statistica..... czyzbym cos przegapila ..... lub czegos musze sie douczyc?
erni285 / 83.29.37.* / 2015-06-28 10:34
no pisze się statystyka, chyba że chodzi o moduł programu analitycznego to statistica, bo tak autorzy to nazwali
rycho / 83.29.37.* / 2015-06-28 10:27
Jak kto dba tak i ma.jak się przejadało kasę i nie myślało o przyszłości i warunkach,w jakim się żyje to jego broszka. Kto pracował i myślał o życiu mieszka napewno w godziwych warunkach.
yvaaaaa / 89.66.119.* / 2015-06-28 10:22
26,3 m na statystycznego Polaka? No nie wiem, mnie się wydaje, że to bardzo dużo
dorotka777 / 82.173.154.* / 2015-06-28 10:19
Ja żeby nie siedzidc w wieku 28lat u mamy na mieszkaniu 46m kw. do starości wyjechalam za granicę. I tak juznponad rok tu soedze i wegetuje.a najśmieszniejsze sa pytabia ludzi jaknprzyekzdzan do pl ze duzo musze zarazbiac -takk bardzo duzo ze musze sie pilnowac od 1-do 1go...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy