Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Stosunki Unii z Rosją i Ukrainą zagrożone

Stosunki Unii z Rosją i Ukrainą zagrożone

Money.pl / 2009-01-14 20:24
Komentarze do wiadomości: Stosunki Unii z Rosją i Ukrainą zagrożone.
Wyświetlaj:
georges / 78.133.207.* / 2009-01-14 22:32
Właśnie o to chodziło ukrainie , aby pokazać rosję jako nieodpowiedzialnego dostawcę energii. Dziś już wiadomo że jednym z uczestników tej awantury jest kaczyński , który podobnie jak w konflikcie gruzińskim wykazuje wielkie zangażowanie w oczernianiu rosji. Nie ma próby wyjaśnienia sytuacji , a tylko oskarżanie . Jak to się stało że podpisano protokół i wczoraj rano miał popłynąć gaz , wystarczyło że kaczyński rozmawiał z juszczenką i już protokół nieważny . To już nie konflikt , a to już wojna . Po co my mieszamy przeciw rosji ?
axxel / 83.143.213.* / 2009-01-14 22:49
georges, nie leciał bym tak do przodu z opiniami.
akurat Rosja umiejetnie rozgrywa swoją partię.
W tym przypadku raczej brak woli u Rosjan, to oczywiste mnawet dla laika ze gaz nie moze płynąc ta sama rura w dwóch kierunkach naraz, skoro wskutek wstrzymania przez Rosje, dostaw gazu na Ukraine i przez Ukrainę, Ukraina została zmuszona do przekierowania strumienia gazu z zachodu na wschód , tzn ze swoich podziemnych magazynów do centrum przemysłowego, to jednoczesnie nie może w tym samym czasie przesyłac gazu tą sama rura ze wschodu na zachód. Rosja ma kilka możliwości, kilka "punktów" którymi moze wtłaczac gaz do ukraińskiego systemu gazowego, akurat wybrała taki który w tej chwili jest dla Ukrainy nie do przyjęcia, poniewaz zdezorganizowałby cały system Ukraiński.
Oglądałem konferencje prasowa Prezydentów Ukrainy i Polski, podane tam zostały ciekawe informacje, warte rozpatrzenia, ponadto , została podana ciekawa informacja dotyczaca cen jakie poszczególne kraje płacą za gaz Rosji, okazuje się że Niemcy mimo ze leza dalej niz Polska płaca za gaz mniej ponad 200 dol, podczas gdy polska ok 400dol, warto zapoznac się z argumentami Ukrainy, warto zapoznac się z argumentami Rosji,
W mediach jest tak duzo sprzecznych informacji, warto nie spieszyc się z radykalnymi ocenami.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-01-14 20:24
UE ukarała Rosję i Ukrainę - wyraziła się o nich bardzo niepochlebnie:)

Najnowsze wpisy