Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Strachy na lachy, czyli będzie tak, jak prezes Kaczyński zechce

Strachy na lachy, czyli będzie tak, jak prezes Kaczyński zechce

Wyświetlaj:
sssssw / 213.17.246.* / 2006-02-18 13:08
Kto ma utwory „ Strachy na lachy’’ morze mi przesłać na mejla michal713@vp.pl z góry dziękuje puzdro .
górnik / 83.23.171.* / 2006-01-29 11:35
jako zdeklarowany zwolennik pisu zwracam się z prośbą
do Prezesa Kaczyńskiego,aby zrobił porządek z chłopami.
Skoro chłopi chcą żyć z zapomogi to trzeba :zabrać im ziemię,założyć PGRy i dać wszystkim po równo i wtedy ich sen o szczęśliwości się spełni.
Floyd / 2006-01-28 10:49 / Tysiącznik na forum
Ludzie lubią być właśnie przekorni. W tej chwili widać wyrażnie nagonkę ze strony mediów i dziennikarzy na PiS no to zagłosują na PiS bo nie lubią jak się z nich robi idiotów, a tak to widać po komentarzach niektórych dxiennikarzy.
real / 81.219.244.* / 2006-01-30 18:42
Oczywiście, że ludzie są przekorni, i w imię tej przekory, teraz zagłosują na PO (na PiS głosowali poprzednio).
hist / 83.8.237.* / 2006-01-27 23:59
W miarę współczesny kraj, w miarę europejski sprowadza się do roli skansenu... STRASZNE !!! - bo są tu żywi ludzie.
jasio / 213.25.189.* / 2006-01-27 17:36
Jedno im sie udało. Miało być solidarnie i jest. Solidarnie przyglądamy się na to w jaki sposób bez większego skrępowania i odrobiny subtelności chce się przejąć całą władzę. I jeszcze na jedno "pstryk" PISu solidarnie naród podzielił się na tych, dla których PIS jest be i na tych, dla których reszta jest be. Zamiast brać się razem ostro do roboty panowie na górze pokazujecie SOLIDARNIE jak tego nie robić. Ciuś, ciuś
zuzanna / 83.23.212.* / 2006-01-27 14:01
"Choć proces skołowania ludu przez tzw. elity polityczne sięga zenitu, nic nie wskazuje na to, żeby miał się zatrzymać."
To święte słowa ale wróćmy do początku.Do wyników wyborów.
PiS jako zwycięska partia nie może oddać inicjatywy tworzenia koalicji a co się z tym wiaze Rządów wyłącznie przegranej PO.
Zachowanie sie Rokity i jego kolegów jest niepoważne
i przypomina zachowanie sie dzieci z piaskownicy.

Mogli otrzymać 8 tek ministerialnych i pomóc PiS -owi w reformowaniu Państwa ale wyglada na to, że im wcale na naprawianiu panstwa nie zależy.
Oni wola destrukcję w stylu Liberum Veto i robienie SZUMU licząc na zmęczenie ludu.
Aż się nie chce wieżyć ,ze można byc tak zaciekłym i wrogim wobec ludzi z PiS, którzy chcą zrobic trochę porzadku w całej zaszłoszci z korzyścią dla obywateli, dla Polski.Każdy normalny obserwator sceny politycznej to widzi.
Nie wierzę, że polityka głoszenia kłamstw i mówienia półprawd przez przedstawicieli PO i popierających to ugrupowanie niemal wszystkich redaktorów z CZOŁÓWEK gazet i mediów, może odnieść na dłuższa metę sukces.
Przeciez normalnie śledzący sprawy Polak widzi, że PiS zachowuje spokój i kulturę i działa krok po kroku ku lepszemu w myśl: 'najpierw tworzenie podstaw prawnych a potem zmiana.
Każdy kto mówi, że Rząd nic nie zrobił (w tym krótkim czasie ) i nie mówi tej prawdy, ze wymagana jest zmiana ustaw jest niegodnym przemawiania przed obywatelami.
Apeluję do takich Panów jak Jan Płaskoń aby się zastanowili co piszą.Ja na Pana miejscu wolałbym nie zarobić i nie pisać takich bzdur.
Powtarzam:
Cały ten zamęt w polityce wywołują "chłopcy z piaskownicy".
Ja nie słyszę i nie widzę wrogich działań ze strony Premiera, czy J.Kaczyńskiego czy też innych działaczy PiS.
Co zreszta jest potwierdzone zaufaniem społecznym.Widze robienie szumu i zamętu niemal ze wszystkiego
przez czołowych działaczy PO i redaktorów.
Z tymi ostatnimi to wyglada tak, jakby zatrudnieni oni byli w PO. To obrzydliwe!!
Widzący inaczej / 213.77.20.* / 2006-01-30 06:23
Pana wiara jest taka jak pisownia tego słowa użyta przez Pana - błędna. Współczuję.
zx / 83.16.202.* / 2006-01-27 14:43
Słusznie Pani, czy też Pan zauważyła (niestety nie wiem jakiej płci osoba kryje się za psudo Moccher lub Zuzanna ale nr IP się zgadza, a poza tym to nie jest ważne w tej chwili), że PiS wygrał wybory i doń należy inicjatywa tworzenia koalicji. Z kim to zrobi to już jego sprawa. Tak samo jak prawem innych ugrupowań jest rozmawiać z PiS-em lub nie. Jeżeli nie ma chęci z obu stron to będą nowe wybory i tyle. Natomiast rozpatrywanie politycznych harców w kategoriach winy i niewinności jest pewnym nieporozumieniem. Ci ludzie walczą o władzę, a tam cel uświęca środki. To co się teraz odbywa to spektakl dla ludu pod tytułem "Kto winien". Jaką wersję wydarzeń lud kupi zobaczymy w wyborach ale na pewno każda z nich ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie to powinien się interesować nie tyle igrzyskami które przemina ile tym po co jest potrzebna władza tym, którzy tak usilnie o nią walczą. Tego natomiast dowiemy się niestety gdy już będzie po wszystkim i na własnej skórze.
Sooobotko / 83.23.247.* / 2006-01-27 18:42
A ja myślę, że Pan zx, real , Płaskoń itp.
tracą w oczach obywateli wiarygodność
tak jak TUSK przedstawiajac w złym świetle swego rywala do fotela prezydenckiego w czasie kampanii prezydenckiej.
I nie pomogą Wam ani te rodem z ZSRR metody walki.
Publikując znów zupełnie nierealne w odczuciu społecznym wyniki sondaży obudzicie się "z ręką w nocniku", tak jak obudził sie Tusk po przegranych wyborach.
Ludzie nie znoszą z a r o z u m i a ł o ś c i i kłamstw i walki podjazdowej.
Tymi działaniami dowodzicie tylko, że obce jest Wam dobro tego kraju i społeczenstwa.
Próbujecie ukryć wasze prawdziwe intencje prześcigając się w cytowaniu liczb, znajomości tego co jest lepsze i wymądrzaniu się.
Zapominacie tylko, że ludzie chca skromnie i spokojnie żyć.
Wy powielacie bezduszność Hausnera w stylu:
zabrać RENCISCIE
a dać PĘCZAKOWI czy jemu podobnym.
Osadzić biednego co wziął z budowy deskę a ochronic bandziorów ze Starachowic i ułaskawic KOLESIÓW.
Wysmiewać wszystkich przeciwników od Renaty po mochery na głowach przyzwoitych ludzi.
Dlatego pomylicie się znów w szacunkach i wyśmiewaniu rozumowania prostych, biednych ludzi.
I proszę nie straszyć tu piszących,ze znacie ich IP.
Ubecja stosowała te same metody i nie przestraszyła wielu.Myślę, że piszący tu nauczyli się od Was
być raz zx-em a innym razem real-em czy innym mądralą.
A co moze zamkniecie ludziom buzię?
Księdzu Popiełuszce się nie udało zamknąć buzi, nadal mówi i to bardzo przekonywujaco!
zx / 217.99.148.* / 2006-01-27 20:27
To, że wylądowąłem w jednej szufladzie z Panem Realem to już dla mnie duży zaszczyt. Natomiast wsadzanie takiego jak ja grafomana do jednego wora z Panem Płaskoniem to dla mnie absolutnie nieuzasadnione wyróżnienie, a dla Pana Płaskonia jak mniemam degradacja. Zatem bez przesady można się ze mną nie zgadzać ale zachowajmy właściwe proporcje. Do argumentów nie będę się odnosił bo ich tam nie ma, a na bełkot o ubecji, bezduszności Hausnera i wyśmiewaniu się z prostych biednych ludzi spuśćmy litościwą zasłonę milczenia. Mówi Pan, że ludzie chcą skromnie i spokojnie żyć. To prawda. Niestety w świecie, który nas otacza i obowiązuje zasada, która mówi, że jeżeli ty nie zainteresujesz się polityka to przyjdzie dzień, w którym polityka zainteresuje się tobą. Znaczy to tyle, że politycy mają jak najbardziej realny wpływ na nasze życie i z tego też powodu w naszym dobrze pojętym interesie jest stałe patrzenie się na ich ręce. Dobra też jest umiejętność oceny ich czynów niezależnie od własnych przekonań politycznych i światopoglądowych. Na tym polega właśnie opinia publiczna. Na codzień u większości znanych mi rodaków spotykam się z postawą, którą można streścić następująco "...o co chodzi, przecież was wybraliśmy to czego jeszcze od nas chcecie..." lub gdy pojawia się problem "...niech władza coś z tym zrobi...". Bierność, to jest nasz problem bowiem bierność oznacza brak kontroli, brak presji na władzę, a władza bez kontroli to władza absolutna, która jak to ktoś mądry powiedział deprawuje w sposób absolutny. Dlatego możliwe są Starachowice, dlatego Kwach nie boi się ułaskawić kumpla, dlatego wójt w mojej wiosce wyrzucił z etatu sprzątaczki w gminie matkę ubogiej rodziny po to aby wsadzić na jej miejsce swoją krewną. Podobne historie będziemy oglądać również w wykonaniu PiS-u bo nad nimi podobnie jak nad ich poprzednikami nie chcemy sprawować kontroli. Znam osobiście przykład dużego miasta gdzie bezrobocie jest powyżej 30%. Rozmawiając z ludźmi na ulicy trudno było spotkać kogoś, kto byłby zadowolony z władz miejskich, każdy miał swoją listę świństw władzy ale gdy dwukrotnie odbyło się referendum nad odwołaniem owej nielubianej władzy poszło tak mało ludzi, że referendum było nieważne. Co ciekawe zdarzyło się to dwukrotnie raz podczas kadencji wybrańców z SLD, a drugi raz za kadencji opcji katolicko-narodowej i zawsze wynik był ten sam: zbyt mała frekwencja. Czy więc te władze rzeczywiście były takie złe ? Z przebiegu obu referendów wynika, że nie. Dla polityków lokalnych był to natomiast czytelny sygnał, że w gruncie rzeczy są nietykalni. Wracając do postulatu skromengo i spokojnego życia nie będzie on spełniony gdy odpowiedzialnymi za jego zorganizowanie uczynimy polityków. To my musimy sobie zorganizować życie takie jakie chcemy, a z polityków uczynić nasze narzędzia, a tego bez patrzenia im na rączki zrobić się nie da. Ludzie oczekują, że przyjedzie ktoś na białym koniu i zrobi porządek. Po bałaganie zastwionym przez AWS rycerzem na białym koniu miał być tow. Miller. Nie wyszło. Teraz ma to być Kaczyński. I to też nie wyjdzie jak nie będzie nad nim społecznej kontroli. Celem PRL-u było ukształtowanie obywatela bez własnych poglądów i chęci do samodzielnego działania. I jak czytam Pana opinie albo rozmawiam z ludźmi to widzę, że to się udało w większości przypadków. To paradoks ale z moimi poglądami dużo bliżej mi do tego co głosił Ksiądz Popiełuszko niż Panu z tym co Pan wypisuje powyżej. Jak chce Pan życ skromnie i spokojnie to trzeba najpierw opuścić PRL.
Floyd / 2006-01-28 23:51 / Tysiącznik na forum
Prawdę mówiąc to nie bardzo wiem co Pan chciał powiedzieć. Mamy pilnować polityków? Wolne zarty. Przeciętny obywatel własnej żony czy męza nie potrafi upilnować choć są z sobą na co dzień. Skąd czerpiemy wiedzę o politykach? Ano, na podstawie tego co napisze taki czy inny dziennikarz, nie na darmo mówi się, że to czwarta władza. Osobiście to nie wierzę również dziennikarzom, jedynie sąd jeszcze jest dla mnie jakimś autorytetem, a też nie zawsze. Bawi mnie jak często w dyskusjach ludzie wyrażają opinie które tak naprawdę są wiadomościami zaczerpniętym od róznych dziennikarzy. Oczywiście po czasie nie wiadomo nawet kto to pierwszy powiedział ale wyrażona opinia funkcjonuje jako obiektywna prawda.
Słuchamy też tego co mówią sami politycy.
Jednym podoba się co mówi polityk x, a drugim co mówi y i tyle. W dojrzałych demokracjach każda nowowybrana władza ma stosunkowo niewielki wpływ na poziom życia szarego obywatela. My jak na razie oczekujem wszyscy i to zarowno ci z prawej jak i lewej strony, biedni i bogaci, że nowa władza coś nam tam załatwi. Nie ma zatem co się dziwić, że tak bardzo wszyscy "żyjemy" poltyką.
Sabre / 2006-01-27 11:15 / Tysiącznik na forum
Pan premier gra w piłkę, tańczy, wypatruje sokolim wzrokiem szerokich autostrad na pustym polu, obiecuje tanie kredyty hipoteczne dla biednych, obniżenie podatku dochodowego dla bogatych. Sypią się wcześniejsze emerytury dla górników, pieniążki dla noworodków i dla staruszków, wydłużane są wakacje dla dzieci i nauczycieli. Ludwik Dorn obiecuje że wypełnianiem naszych PITów zajmą się urzędnicy – wszyscy analfabeci funkcjonalni już się cieszą. Dla każdego coś dobrego.
Oto kampania wyborcza w pełni.
A wszystko to po to, by pan prezes zyskał pełnię władzy. Władzy dzięki której zmieni konstytucję. Co w nowej ustawie zasadniczej znajdziemy?
„Jam jest prezes twój, który cię uszczęśliwi nawet wbrew twej woli.
Nie wolno ci mieć prezesów innych oprócz mnie, albowiem jestem prezesem zazdrosnym, żądającym wyłączności, który mści się za grzechy ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia. I wyświadczam dobro mianując politycznie do służby cywilnej tych, którzy przestrzegają moich przykazań… „.
Marek53 / 83.24.32.* / 2006-01-27 23:36
Równie żałosne, jak płaczliwe skuczenie J. Płaskonia. Parodia modlitwy to świadectwo wystawione samemu sobie.

A rząd, aby nie być posądzonym o prowadzenie kampanii wyborczej i populizm, winien zaniechać jakichkolwiek działań. Dywersyfikacja źródeł zaopatrzenia w gaz to przecież czysta zagrywka wyborcza a ust. becikowa - wszak dzieło głównie PO - to czysty populizm.

Obawiam się, że nienawiść i agresja zrodzone ze stresu (to dowiedziono już dawno) zaćmiewają ostrość widzenia i zaczynają już być śmieszne. A nawet tragiczne. Bo zanika zdolność logicznego myślenia o przyszłości. Pozostaje jedynie wtykanie kija w szprychy. Na oślep. A w ten sposób łatwo połamać sobie palce i stracić możliwość zrobienia czegoś konstruktywnego.

Ja rozumiem, że krytyka i patrzenie na łapy jest niezbędne, jak powietrze i woda. Ale w tej powodzi nie zdołałem zauważyć jednej propozycji.

Przypomina mi się ulubione powiedzonko mojego ś.p. Ojca. Tak jak i ja, pragmatycznego inżyniera.:

KRYTYK I EUNUCH Z JEDNEJ SĄ PARAFII, KAŻDY WIE JAK, LECZ ŻADEN NIE POTRAFI.



Płyta (Rydzyk, populiści, bliźniacy, pełnia władzy, oszuści, kłamcy, złodzieje, faszyści, J.K. podobny do Hitlera, idioci, woda sodowa, zrobieni w bambuko - to tylko wybrane argumenty PO i ich koalicjanta) mocno zdarta a więc mało już atrakcyjna. Sentymentu też nie budzi. Czas zmienić śpiewkę.
dolek / 83.11.50.* / 2006-01-28 09:55
Głosowałem na pis ale się przejechałem/dziś mogę
stwierdzić wolę złodzieja z SLD aniżeli modlącego się
kłamcę z PiSu/ przed złodziejem się zabezpieczę,
przed kłamcą trudniej.Ale prawda ZWYCIĘŻY!
Marek53 / 83.24.6.* / 2006-01-28 11:30
Błąd logiczny. Złodziejstwo SLD genetycznie oparte było na totalnym, wręcz totalitarnym kłamstwie. Na totalnym zakłamaniu i służalstwie. Kłamstwo było i jest wpisane w tą ideologię i system. I ono było pierwotne.
Tak silnie wpojone i zakorzenione, że umierający w gułagach i głodujący stojący w kolejkach po chleb wierzyli, ze gdyby wujaszek (Stalin, Bierut, Gierek itd.) wiedział, to by natychmiast pomógł.

Pomyliłeś złodziejaszka od złodzieja, który tworzy system i ideologię mającą Ciebie przekonać, że to dla dobra ludu. A przy okazji system represji dla niepokornych.

Popatrz na Rosję, Białoruś, Kubę. Czy Korea jest szczytem marzeń.

Przy okazji - podaj mi przykład kłamstwa, które Ciebie tak okropnie zbulwersowało.
1q23 / 71.106.125.* / 2006-01-28 16:51
Prosze podaj mi przyklad zlodziejstwa SLD genetycznie opartego na wrecz totalitarnym klamstiwe.Ja moge podac przyklad klamstwa na codzien jakim posluguje sie Kaczynski ktory mowi "on jest zlodziej co prawda dowodow nie mam ale jest to wysoce prawdopodobne".Ladne,nie?Jesli PIS powinien miec wiecej bo nieznacznie wygral to nie znaczy,ze ma decydowac o tym jak ma postepowac i co ma robic ten co dostal mniej.
Mocccher / 83.23.216.* / 2006-01-29 00:07
1q23,zx,real i inni etatowi Panowie krytykańci !
Uszanujcie argumenty tych, którzy inaczej niż wasi mocodawcy myślą.
Od dziś nie będę zaglądał w to wasze okienko.
Brzydzę się takimi ludżmi którzy inaczej myślącym Polakom, chcacym żyć w spokojnym kraju mówią, że to nie jest możliwe, że mają opuścic kraj aby życ w spokoju.
Dziwna to rada.
Przykład podany Panu Markowi53 o winie Pana Kaczynskiego jest tak "cieńki" jak wszystkie pomówienia w tych okienkach redagowane przez etatowych krytykantów.

Występ Pana Premiera w piatkowy wieczór w TVP w Krakowie.
Występ Pana Jarosława Kaczynskiego w programie "Linia Specjalna" w TVP dowodza, że nie można im nic zarzucić w odniesieniu do podjetych do tej pory decyzji.Wszystkie są dla dobra kraju i Polaków, a nie dla własnych korzyści jak to miało miejsce w SLD itp.
PiS przywraca nadzieje ubogim, bezbronnym obywatelom naszego kraju.
Nawet tacy wytrawni redaktorzy jak Pan Baczynski i Pani Czajczynska nie wykazali (choc było widać, że bardzo chcą),
żadnych słabych punktów u tych polityków.
Także Pan Kurski w programie "Herbatka u Tadka" pomimo "cienkich" żartów Pana Drozdy i zmanipulowanej sondy ulicznej, wypadł bardzo wiarygodnie. A zdolnosci językowe i muzyczne świadczą o nieprzecietnych zdolnościach tego działacza PiS nie tylko w dziedzinie dziennikarskiej i politycznej.
I tak możnaby w nieskończoność podawać przykłady wysokiej odpowiedzialnosci i kultury przedstawicieli nowej władzy.
A działacze Platformy i dziennikarze zrzeszeni w "klubie obrony PO" wygladają jak chłopcy "dresiarze", którzy biją inteligentnych studentów tylko dlatego, że ci są inteligentni.

"zx"- pisze, że nie można spokojnie żyć że należy patrzec na ręce przedstawicielom PiS.
Otóż, WY krytykanci tego PiS-u "wkładaliście już kija w szprychy" zanim uformował sie ten nowy Rzad.
Nigdy przedtem Innym Rządom nie przeszkadzano przez pierwsze 100 dni. To zrozumiałe, ze najpierw Rzad musi przejać schedę po poprzednikach i spokojnie wejść w temat.
A Wy jak zaczęliscie nagonki na PiS podczas kampanii wyborczej to do dziś nie dajecie złapać oddechu tym uczciwym ludziom.Wkładacie w usta Polityków PiS słowa, ktore "waszym zdaniem powiedzieli".
I na koniec Panowie krytykanci przypomnę, że:
"kto mieczem wojuje to od miecza ginie".
Zacznijcie prowadzic uczciwą walkę, ja nie powiem Wam w rewanżu abyscie opuścili ten kraj, tak jak Wy mówicie porządnym ludziom ustami zx-a.
Gorąco wierzę, że ludzie Was osądzą właściwie.
Im więcej krytyki z Waszej strony, tym więcej zwolenników PiS.
Zło niech się rozsypie w proch Alleluja!
Marek53 / 83.24.6.* / 2006-01-29 00:00
Proszę bardzo. Poproś rodzinę (małżeństwo) p. Kwaśniewskich o deklarację majątkową i ujawnienie pochodzenia. Wszystko legalnie i w majestacie prawa.
Zapytaj przy okazji ile kasy Miller wywiózł i gdzie się podziała.

Jeżeli twierdzę, że komunizm był totalitarnym kłamstwem to chyba trudno temu zaprzeczyć. Również temu, że SLD jest kontynuatorem ideologii od czasów Bieruta. Po drodze były błędy i wypaczenia ale była ciągłość. Ciągle widzę te same twarze, które pamiętam z lat 70-tych. Okopani jak mafia, w biznesie, polityce, sądownictwie. Nie do ruszenia, bo tworzyli i tworzą mafijny system wzajemnej adoracji i ochrony.

A teraz podaj konkretnie, który Kaczyński i kiedy to powiedział i czego (kogo) dotyczyło. Bo jeżeli mówi to codziennie, to ja naprawdę słucham bardzo nieuważnie.
Zuzanna / 83.23.212.* / 2006-01-28 16:45
Panie Marku53 - nie podadza panu przyładu kłamstwa bo go nie było!
Wreszcie jakis głos rozsadku -dziękuje Zuzanna

Najnowsze wpisy