Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szejnfeld: Marnujemy swoją szansę!

Szejnfeld: Marnujemy swoją szansę!

Money.pl / 2006-12-29 12:04
Komentarze do wiadomości: Szejnfeld: Marnujemy swoją szansę!.
Wyświetlaj:
obserwator / 2006-12-30 07:34 / Tysiącznik na forum
Posel Szejnfeid z Platformy Obywatelskiej nie byl, nie jest i nie będzie autorytetem, mimo ze wybrany został przez pracowitych wielkopolan ale ich nie reprezentuje jako poseł, gdyż zawsze reprezentuje samego siebie jako przedstawiciel opozycji i opyzycję PO składającą sie z posłów dietetycznych w ilości 130 posłów , ktorzy głosują prawie zawsze , wszystko na nie. Taka opozycja to kula u nogi, wstrzymuje postęp, tylko gardłuje raczej nieprzyjemnie. To z naszych podatków tych 130 posłów bierze pieniądze i to duze pieniądze, a rezultaty pracy, tyle co kot naplakał. Czyżby juz liderzy ze wstydu zapadli się pod ziemie i wysyłali na konferencje podrzędny garnitur rodem z cieni potencjalnej władzy. Ludzie przecieraja oczy ze zdumienia jak słysza tego typu podsumowania, one sa stale obecnie, one sa nieprawdziwe i zlośliwe, bezkarność postępowania jest oburzająca.
bzox / 2006-12-30 09:22 / Bywalec forum
lepiej oczywiście, żebyśmy dostali po 3 tysiaki becikowego.. Opozycja jest po to, żeby robić raban. Bez opozycji podstawowe mechanizmy kontrolujące demokrację nie miałyby sensu. Opowiadanie, że media, PO itd. rzucają rządowi kłody pod nogi jest czystą propagandą mającą uzasadnić brak reform gospodarczych w Polsce.

Moim zdaniem podstawową funkcją rządu nie jest bycie chwalonym tylko ciężka praca mająca ustrukturalizować, ułatwić i spoić życie społeczno-gospodarcze.
Opozycja nie jest po to, żeby rządowi przyklaskiwać, tylko po to, żeby we własnym dobrze pojętym interesie, który wyjątkowo jest ściśle powiązany z interesem nas wszystkich wyciągać i publicznie piętnować nadużycia i zaniechania rządzących.
Rolą mediów nie jest propaganda sukcesu rządzących tylko pokazywanie owych nadużyć i zaniechań, bo to jest to, co powinno nas najbardziej interesować. Czy rządzący (łac. minister – sługa, pomocnik) nam służą tak jak powinni, bo za to im płacimy, czy kręcą sobie własne lody..
obserwator / 2006-12-30 09:41 / Tysiącznik na forum
do bzox>> kazdy ma prawo miec swoje zdanie, ale szyderstwo ośmiesznia ma też swoje granice absurdu, prosze spojrzeć co szykuja w Unii Europejskiej Niemcy, nie marne 3000zl a szykuja niespodzianke dla kobiet rodzacych dziecko w wysokości 30000 zł , zatem czy Niemcypragmatyczni i dobrze zorganizowani nie maja racji że podejmuja decyzje nieracjonalnie. Dalej nie bede sie wypowiadać, zwracałem uwage że posłowie winni uchwalać dobre ustawy, a że posłów PO jest zbyt wielu, to mamy asymetrię, zatem slówo kula u nogi jest adekwatne do wrednych poczynać opozycji. Zwykli obywatele, wyborcy nie maja wpływu na postawy posłów, chyba że oni sami swoim zachowaniem podpadna pod paragrafy ale i tu sprawiedliwość daje sobie czas, mimo ze mamy najwiecej sedziow, prokuratorow, adwokatow, policjantów na glowę mieszkańca.
kaśka / 80.54.5.* / 2006-12-30 21:45
Panie Obserwator, jest Pan wyrazicielem jednych z najbardziej subiektywnych opini z jakimi się spotykam na tym forum. Na Nowy Rok życze Panu troche więcej powściągliwości w osądach i szerszej perspektywy.
P.S. Czy widział Pan gdzieś opozycje "głaszczącą" rządzących? W tym artykule nie zauważyłam żadnego szyderstwa, jedynie krytyke. Ale to tylko moja pewnie subiektywna ocena.
Pozdrawiam
Ubik / 81.219.22.* / 2006-12-30 09:53
Nie wiem skąd bierzesz te swoje wiadomości o arytmetyce sejmowej? Posłów opozycji jest zbyt wielu?
Do przegłosowania dowolnej ustawy wystarczy większość (to znaczy 1 głos wiecej), a w Senacie już obecny rząd ma przytłaczajacą większość. No i ma swojego prezydenta.
Wniosek z tego taki, że koalicja rządząca może przegłosować dowolną ustawę, o ile oczywiście mają frekwencję - ale i z tym Marek Jurek sobie poradzi, on bedzie zarządzał głosowania jedno za drugim, aż do porządanego efektu.
Czemu wciąż uparcie wypisujesz bzdury o tym jak opozycja przeszkadza w uchwalaniu dobrych ustaw?
orus ei / 86.144.110.* / 2006-12-29 22:41
Nieprawda, nie marnujemy.
Prawda , TRACIMY !!!!!
Ludzie związani z aktualną opcją - w różny, często luźny sposób przyczyniają się do tego, kreują konserwatyzm, wstecznictwo.
Hexan / 2006-12-29 21:36 / Bywalec forum
2 Japoni to my długo nie zbudujemy.Zastanawia mnie tylko za każdym po wyborach skąd te nowe elity-skąd się nagle wzięły.Odrobina ironii,co onemają poupychane w lakierkach/wiadomo/.Cytując za Tuwimem z "Balu w operze":"Przy bufecie żłopanina parskanina mlaskanina."
Władza władza,władza a po nas/co nas to obchodzi/.......
ech! / 84.234.10.* / 2006-12-29 18:17
Wałęsa drugą Japonię budował?. Mogłeś chociaż Wałęsie i sobie kimono przyodziać. A w jakiej to partyji byłeś SnejFeld przed PO?. Takiemu jak ty gdyby żona kasę oddała to już 3-ciego zęby w ścianę miałbyś wbite, mędrcu od siedmiu boleści.
wolność!!!!! / 83.11.234.* / 2006-12-29 15:51
Takie wypowiedzi jak ta cyt" Ależ nie było żadnych zasadniczych działań rządu, które mogłyby doprowadzić do spadku bezrobocia. Nowe miejsca pracy powstały tylko dzięki przedsiębiorczości Polaków" autorstwa Pana Szejnfelda kompromitują PO jako partię liberalną (albo też raczej obnażają jej prawdziwe oblicze).
Tak właśnie ma być - ręce rządu precz od gospodarki!!!!!!!
jGazz / 83.26.228.* / 2006-12-29 18:49
podpisujesz się wolność, ale czy to znaczy , że wolność może być ograniczona, choćby w mozliwości wypowiedzi czy w swobodzie wyrażania opinii????
Czy już nikt w Polsce nie może komentować wydarzeń, nawet jak są to subiektywne opinie.
Uważam że pan Szejnfeld ma rację, gdyż trudno zaprzeczyć
faktom - exodus Polaków, brak ustaw czy choćby rozporządzeń zwiększających równość gospodarczą,
równość w rozumieniu w opodatkowania czy działalności gospodarczej.
Mam wrażenie, że dziś nikt (przynajmniej na takich forach)
nie chce dyskutować merytorycznie , a tylko na zasadzie obrażania i wyzywania. Dlaczego jeśli wola twoja taka jest wyjaśnij mi zwrot użyty .... kompromitują tę partię lub obnażają prawdziwe oblicze...????
Tzn już nie można wypowiadać się nawet wówczas, jak fakty te tezy potewierdzają???!!!!
Więcej samokrytyki i woli wsłuchania się w wypowiedzi ludzi znajacych się na gspodarce - to tyczy się wszystkich, zwolenników i przeciwników danej partii, opcji politycznych czy nawet wyznaniowych.
Polacy, zacznijmy dyskutować o sobie, o polityce, o religii , a nie wyzywjmy się od najgorszych.
Życzę wszystkim wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym 2007 Roku .
marek19-53 / 83.24.37.* / 2006-12-29 22:25
Odniosę się tylko do jednego problemu. Akurat ten właśnie rząd podjął próbę zrównywania zasad opodatkowania. I spotkało się to z niesłychaną krytyką.
wolność!!!!! / 83.11.234.* / 2006-12-29 19:24
Jestem zagorzałym zwolennikiem gospodarki liberalnej. W takim modelu wszelkie interwencje Państwa są uznawane za nieskuteczne i szkodliwe. Dlaczego zatem PO jako partia liberalna dopuszcza do wypowiedzi swoich posłów które z liberalizmem niewiele mają wspólnego nawołując do "interwencji"? Raz jeszcze powtórzę - rządowe ręce precz od gospodarki.

Co do merytoryki - obecną dobrą sytuację zawdzięczamy dobrej koniunkturze w Europie Zachodniej i całym regionie objętym akcesją a także temu że od prawie 2 lat mamy stabilizację w obszarze legislacji gospodarczej (bo zarówno rząd Belki jak i obecny prawie w nim nic nie zmienili). Mało kto o tym mówi a jest to jeden z ważniejszych elementów obecnego sukcesu (wszelkie wprowadzane zmiany kosztują i zwiększają niepewność).

Wracając do Twojego pytania: nie wydaje Ci się dziwne że poseł partii liberalnej ma innej partii za złe że nie interweniuje na rynku pracy? Przecież powinien za to jako liberał pochwalić! Możliwości są zatem dwie: albo się kompromituje chcąc złych i niezgodnych z doktryną rozwiązań albo w rzeczywistości wcale nie jest za liberalną gospodarką! Nie podejmuje się oceniać która wersja jest bardziej prawdopodobna.

Ostatnia rzecz: gdzie w moim poście dostrzegłeś wyzwiska pod czyimkolwiek adresem?

Dzięki za życzenia - oby się spełniły
Konradm / 89.171.78.* / 2006-12-29 14:47
..a prawem rządzących wystawiać pierś po medale, na które zapracował kto inny..
to wina PO, że nie wygrała w wyborach - tylko ich!!
zapłaci za to jedynie społeczeństwo..
pański fan...... / 89.174.10.* / 2006-12-29 13:17
Panie szejnfeld a jak tam były senator (przyjaciel?) heniu stokłosa, może pan się wypowie na ten temat, ponoć podwinoł ogon pod siebie.
Wapniak / 83.28.116.* / 2006-12-29 12:42
Panie Szejnfeld! Czy wyście już jej też nie mieli?... I co?
Pardon, zapomniałem: Prawem opozycji jest wszystkiemu przeczyć...
Jakaż to jednak dziwna ta "braterska" opozycja w ciasnym korycie...
Sabre / 2006-12-29 12:04 / Tysiącznik na forum
Jedynym sukcesem obecnego rządu jest trzymanie łap z dala od gospodarki. Niczym w starej arabskiej bajce, najlepszym nadzorcą mianowanym przez Kalifa był ten, co zmarł szybko i nie zdążył narozrabiać.
Oczywiście tracimy czas i dobra koniunkturę, ale gdyby nasi ignoranci zaczęli mieszać w gospodarce, to raczej nie wyszłoby to nikomu na dobre.
Niech dalej gonią własny ogon, wyrzucają Gilowską, następnie przyjmują z powrotem, następnie zmieniają ustawę by nie być zmuszonym jej znowu wyrzucić. Niech znajdą następnego kandydata na prezesa NBP, który zrezygnuje przypomniawszy sobie raptem że nie rozumie w ząb po angielsku.
I dla nich i dla nas lepiej by ich rozgrywki nie weszły do gospodarki.
marek19-53 / 83.24.46.* / 2006-12-30 00:17
Wcale nie oczekuję więcej sukcesów. Trzymanie łap z dala od gospodarki. To mi wystarczy.

To co jest przedmiotem największej krytyki jest największym sukcesem.
ORWEL / 83.30.214.* / 2006-12-29 14:55
Co do pryncypiów dotyczy to również PO że o SLD nie wspomnę.
konradm / 89.171.78.* / 2006-12-29 14:49
święte słowa..
Bernardo / 83.30.227.* / 2006-12-29 19:46
Odnoszę wrażenie, że PiS przydzielił swoim członkom umiejącym posługiwać się komputerami dyżury na różnych portalach internetowych aby Ci dyżurni zawsze chwalili i bronili swojego rządu i partii, bo wtedy dłużej pozostaną na posadach doradców podobnych jak ds. dziedzictwa narodowego w ministerstwie rolnictawa, które nie ma kompetencji zajmowania się dziedzictwem narodowym ale doradcę klauna ma. A o 20 mln. zwiększy się budżet kancelarii premiera i prezydenta w 2007r. to można będzie w ramach telepracy dotowanej przez UE zatrudnić w przyszłym roku więcej dyżurnych obrońców samopisu rodzin wszechpolaków

Najnowsze wpisy