Forum Polityka, aktualnościKraj

Tak rząd będzie pomagał rodzicom. Podniosą progi

Tak rząd będzie pomagał rodzicom. Podniosą progi

Wyświetlaj:
Marcin123456789 / 194.126.104.* / 2013-02-14 08:45
bzdura. zapraszam do lektury felietonu "Rodzina, głupcze...":
http://polskiprzedsiebiorca.bblog.pl/
nie wiem / 80.51.44.* / 2012-07-05 01:33
Mam 1 dziecko w wieku 3 lat. Pracuję w sklepie (nie z powodu braku wykształcenia czy podobnych bzdur wykształcenie mam i chęć do dobrze płatnej pracy również ) jednak z powodu braku żłobka w mojej miejscowości byłam zmuszona wybrać : albo wychowanie dziecka i siedzenie w domu o pensji męża (nie zarabia źle ale to było mało humanitarne wykorzystywać tylko jedną osobę która ma sobie wszystkiego odmawiać aby dać innym ) , albo praca za pensję którą oddajemy od razu niani (w naszej okolicy to ok 1000-1200 zl ) = brak kontaktu z dzieckiem i powierzenie go zupełnie obcej osobie (czyli zero korzyści bo ani kasy z tego ani dziecka) . Albo praca o małej ilości godzin (żeby mieć czynny udział w wychowaniu dziecka) za niską pensje w pobliżu. Wybrałam pracę w sklepie czyli tę ostatnią wersję ... tragedia ale ok dziecko pójdzie teraz do przedszkola więc i ja będę mogła szukać lepszej pracy . Ale szczerze mówiąc ani 1000 zł ani nic innego nie namówi mnie na 2 dziecko .. przykro mi to pisać ale nie ma dla nas żadnej alternatywy , pomocy . I tu wcześniej wspomniane żłobki , przedszkola , dofinansowania no nie wiem choćby założenie przez państwo konta dziecku które idzie do szkoły i wspomaganie go wpłacając powiedzmy raz w roku jakiejś kwoty na naukę ..... gdzie rodzice też mogą się do tego dołożyć . W innych krajach jest pełno takich rozwiązań a u nas bieda jak zawsze "CZEMUŚ BIEDNY ? BOŚ GŁUPI ! A CZEMUŚ GŁUPI ? - BOŚ BIEDNY ! "
j-U-L-K-A / 80.51.44.* / 2012-07-05 01:13
NIEEE NO LUDZIE !!!!!!! JAK TAK MOŻE NADAL BYĆ????? WYJDŹMY NA ULICĘ I PROTESTUJMY W SPRAWIE POMOCY RODZINOM !!! CO TO ZA KRAJ ?! MASAKRA JAKAŚ I ONI SIĘ DZIWIĄ ŻE LUDZIE WYJEŻDŻAJĄ NA OBCZYZNĘ ?! A JAK TU W OGÓLE ŻYĆ . BOGATYM NIE DADZĄ , BO "BOGACI TO NIE POTRZEBUJĄ " A BIEDNYM SIĘ NIE NALEŻY ......... NIE WIEM JAK WAS ALE MNIE TO WSZYSTKO ZACZYNA PRZERASTAĆ ....
xxxxxxx393 / 77.237.16.* / 2012-07-04 13:01
Te progi i tak nie są osiągalne dla szaraczków. Odsetek rodzin, dochodzących do takiej wysokości dochodu rocznie... niewielki ... większość rodzin nie odlicza sobie ulg z podatku bo nie mają z czego... może pomyśeliby o podwyższeniu progu do rodzinnego... zresztą wszystkie te uchwały, ustawy można ... niech któryś z tych na stołku sptawdzi najpierw jak przeciętna rodzina funkcjonyje i za co żyje. 85000 czy 112000 to dla większości marzenia...
Płatek / 2012-07-04 14:23
Trzeba przedsięwziąć drastyczne kroki w celu , a żeby w końcu w naszym kraju zaczęło przybywac dzieci!! Zamiast obcinać ulgi dla dzieci , powinno sie jak najbardziej pomagać rodzinom z dziećmi bo to nasza przyszłość!!
czep / 94.251.176.* / 2012-07-03 23:13
A co z rodzicami o niskich dochodach, którzy tej ulgi nigdy nie odliczą?

Np. wdowa wychowująca siedmioro dzieci - jest w stanie odliczyć tylko ulgę na jedno dziecko. I to nazywa się ulga prorodzinna. Rodzina o wysokim dochodzie z niej korzysta a rodzina o niskim dochodzie nie ma takiej możliwości. To w takim razie kogo wspieramy naszymi podatkami?
rene51 / 83.10.187.* / 2012-07-04 09:09
To prawda. Te ulgi wcale nie są prorodzinne. Biedne rodziny mają możliwości odliczenia ulgi najwyżej na jedno ewentualnie na jedno i jeszcze trochę na drugie dziecko, bo tylko tyle wynosi ich roczny podatek pomniejszony o składki zdrowotne. Ta ulga jest tylko dla nieźle prosperujących rodzin. Próg nawet 85 tys. dochodu rocznie jest bardzo wysoki. Rodzina, która ma taki dochód jest bardzo dobrze sytuowana; ulga wcale nie jest im potrzebna. Co mają powiedzieć te rodziny, które mają dochód 36 tys. rocznie (2 razy 1,5 tys.), a większość niestety z tego musi żyć. Za tyle pracuje się w prywatnych firmach, jeszcze odzież trzeba sobie kupić (nikt tego nie kontroluje).
Polityka prorodzinna nie powinna tak wyglądać. Pomoc powinna być skierowana bezpośrednio do rodzin potrzebujących.
Tarnica 1346 / 83.22.14.* / 2012-07-03 16:53
ZNOWU FIKCJA! Wielodzietne rodziny naprawdę potrzebujące i tak z ulgi nie skorzystają z powodu zbyt niskich dochodów. Za to powiększy się lista rodzin z niezłymi dochodami, które znajdą się poniżej progu. Rodziny wielodzietne potrzebują ulgi internetowej (niech ona będzie do pewnego progu dochodowego), pomocy w zakupie podręczników, sfinansowaniu szkolnej wycieczki, opieki świetlicy w czasie, kiedy oboje rodzice pracują.
Greg___ / 87.204.178.* / 2012-07-03 15:55
"Dotąd rodzice jednego dziecka mogli korzystać z ulgi jeśli ich roczny przychód wynosił mniej niż 85,5 tysiąca złotych. Według nieoficjalnych informacji ten próg ma zostać podniesiony do 112 tysięcy złotych."

Co Wy chrzanicie?
Do tej pory nie było żadnego progu.
Żenada.
wwww / 78.88.196.* / 2012-07-03 14:48
Jaka to pomoc jak w tym samym czasie zabiera się tej samej rodzinie ulgę internetową a wiec nie jest to 1300zł czasami 700zł
były platfus / 83.14.248.* / 2012-07-03 12:32
przypomnę tylko LEBERAŁOM

"wprowadzimy podatek liniowy, zniesiemy ulgix - y, i wszelkie dolegliwe drobne daniny publiczne - uprościmy sytem podatkowy, itd,itd.

A!! jeszcze pytanko - gdzie jest moje obiecane konto w Zusie - gdzie rzekomo wpływa ta kasa zabrana z OFE - gdzie??? bo ta kasa ma być dziedziczona, prawda VINCENTY??
katia 224 / 83.18.49.* / 2012-07-03 12:30
bzdury ..
to nie polityka prorodzinna,, ale wspieranie patologii !!! i niechcianych ciąż w takich rodzinach!

Żadnej Porządnej matki nie zmotywuje jednorazowa na rok kwota ok 1300 zł , żeby rodziła drugie dziecko..

Jałmużna!!!!! dla rodzin które i tak przędą jak przędą... a totalny brak wsparcia nawet dla rodzin jednodzietnych..

Motywację wzbogaca się działaniami ciągłymi, pomocą w taniej edukacji, opiece przedszkolnej, żłobkowej ... płatnego wychowawczego - ale nie 400zł (kpina) płatne dla każdej matki która chce zostać z dzieckiem w domu a nie oddawać go w obce ręce -- przecież i tak pracuje i nie z bezrobocia dziecko rodzi ale rezygnuje z pracy zawodowej by je wychować,, i pensja znika i wychowawczego zero zł - cudowna prorodzinna polityka

wsparcie matki która chce rodzić dzieci to poczucie bezpieczeństwa że stać ją będzie na zapewnienie dziecku odpowiednich warunków na wychowanie i kształcenie przy jednoczesnym zachowaniu możliwości własnego rozwoju zawodowego (pracy)

a jak rezygnuje z pracy dla opieki nad dzieckiem to wsparcie jej godnym zapleczem finansowym (bo z pensji wtedy męża trudno nazwać życie życiem,, to już wręcz ubóstwo i opłacanie rachunków)

życie wygląda tak ,, pracuje rodzę i mam dwie drogi albo praca i żłobek/przedszkole/opiekunka na który przeznaczę większą część pensji albo nawet całą (jeśli mam dwoje dzieci)

lub
wychowawczy - oczywiście bezpłatny bo dochód przekroczył maż pracuje i najniższa krajowa zarabia +moja najniższe (podział na 3 os) to już za dużo

jest jeszcze droga idealna gdy sie jest cudownym wyjątkiem (bezrobotnego męża) i ma się płatny wychowawczy,, ale to trzeba na czarno pracować i nie przedstawiać dochodów pracy własnych i męża by dostać z zusu te 400zł (dochód nie może przekraczać ok 504 zł netto)

Realnia: żyć z pracy na czarno dostawać 400zł wychowawczego ..cudna perspektywa,, na pewno zarobie na ta emeryturę "legalnie" i będę chciec rodzić kolejne dzieci
:D :D
bozena2425 / 79.184.165.* / 2012-07-03 20:18
a jak praca na czaro, to z czego ulgę prorodzinną odliczyć...
ja proponuję za granicą nasze polskie dzieci wychowywać, bo tam choć rodzinne konkretne i wszelka inna pomoc, faktycznz pomoc dla najuboższych.
Coins / 109.173.143.* / 2012-07-03 12:05
Niech sobie w d.... wsadzą te ulgi lepiej niech zmniejszą akcyzy, podatki zeby mozna bylo godnie zarabiac reszte sobie ludzie sami zapewnią.
ekonomist_ / 213.76.179.* / 2012-07-03 12:04
Ulga dla budżetu będzie neutralna, ale skorzystają podatnicy... To ja się pytam jakim cudem skorzystają podatnicy, skoro dla drugiej strony, czyli budżetu zmiany będą neutralne? Przestańcie robić z ludzi wariatów!!!
tygh / 188.95.29.* / 2012-07-03 10:59
http://gospodarka.dziennik.pl/podatki/artykuly/396596,ulga-rodzinna-i-internetowa-jakie-zmiany-szykuje-rzad-ile-pieniedzy-bedzie-mozna-odpisac-na-dziecko-jaki-bedzie-odpis-na-internet-czy-bedzie-odpis-na-internet.html

"
Premier i minister finansów zapewniają, że budżet nie zyska na zmianach w uldze prorodzinnej. Jednak są wyliczenia, które pokazują co innego.
"

trzeba być wybitnie "inteligentny" inaczej żeby po 5 latach ich łgarstw jeszcze w jakiekolwiek ich oświadczenie uwierzyć
oborowy / 79.185.100.* / 2012-07-03 10:57
A może by tak POdneść próg dla zasiłków rodzinnych !!!!!!!!

Bezrobocie coraz wieksze, a ceny ida do góry. To w rodzinach tych jest nabardziej potrzebna pomoc finanasowa.

To są właśnie wskaźniki Zielonej Wyspy Słońca Peru.

Obecnie dzialanie POkemonow jest tyPOwo wybordze w stronę swoich Lemingów z dużych Miast.
rezasurmar / 80.53.237.* / 2012-07-03 11:06
Taaak pompujmy w biedote, cholera, rząd powinien wspierać przedsiębiorczość, a nie na zasadzie jesteście biedni to się wam należy.
Powinna być możliwość chodzenia do pracy, a nie narobić dzieciarów i dajcie mi.
dupowlaz / 57.66.70.* / 2012-07-03 12:08
Pier....lisz jak byś się potłukł.
Ta ulga to odliczenie od podatku.
Najpierw trzeba mieć tyle podatku.
Jaka więc tu pomoc dla najbiedniejszych?
Ja widzę pomoc dla najbogatszych.
Manka19 / 94.40.25.* / 2012-07-03 20:02
Dokładnie! Sami sobie jeszcze do "koryt" wlewają, a ja z czego mam odliczyc i co? Dochód 85tys? A kto taki ma? Radze się nauczyć liczyć! 1500x12 - składki i podatki!
dioux / 194.33.72.* / 2012-07-03 09:54
Bu ha ha ha! Chcą coś dać ale ma to być beutralne dla budżetu. Jak pieknie powiedziane.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy