Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tusk: Nie będzie dalszych rozmów z PiS

Tusk: Nie będzie dalszych rozmów z PiS

Wiadomości Money.pl / 2005-10-26 22:14
Komentarze do wiadomości: Tusk: Nie będzie dalszych rozmów z PiS.
Wyświetlaj:
vaal_de_maar / 195.117.28.* / 2005-10-27 08:48
No widzę w wielu postach poniżej że sympatyków "Kaczej zupy" strach obleciał, że ulubieńcy nie podołają.... I dobrze - żadnych kompromisów panowie z PO. Trzeba wydusic socjalistów i ich nieudacznych wyborców.
Klops / 80.50.65.* / 2005-10-27 08:47
Faktem jest że nigdy Polacy nie byli wcześniej podzieleni w swoich poglądach. Pozwólmy zatem PiS zrealizować plan jakim skłonili Nas wyborców do głosowania na Nich. Platforma ma zupełnie odmienny program gospodarczy i koalicja od początku była zupełnym nieporozumieniem. Dlatego jeśli będzie w opozycji to łatwiej będzie jej być arbitrem.
Ale mam prośbę by PiS zmienił zapis w konstytucji dotyczący ordynacji wyborczej, niech wreszcie nastaną jednomandatowe okręgi wyborcze a liczba posłów i senatorów od przyszłej kadencji niech się zmniejszy wreszcie przynajmniej o połowę.
Tymczasem zamiast wylewać gorzkie łzy i jątrzyć niepokój proponuję by nowy rząd i parlament wziął się już do roboty. Niechciałbym by na wykładnikiem sukcesu obecnego parlamentu była liczba wprowadzonych nowych ustaw. Bo to jest wstyd a nie powód do dumy. Prawo jest tak zagmatwane że nawet egzekwujący je nie znają go, a korzystają na tym tylko grupki interesu.
Axon / 158.75.209.* / 2005-10-27 08:19
Lecha K. na prezydenta wybrało aż 26% Polaków, Pis w Sejmie około 12% (27 * 43 - czy coś w tej okolicy). Jakkolwiek czują się mocni - to te liczby świadczą, że mandat do rządzenia to oni mają - ale nie jest to tak, że cały naród jest "za". I ich postępowanie powinno powodować, że za rządem bedzie więcej ludzi niż mniej. A robią drugie AWS z Marcinkiewiczem, Lepperem straszą jak na początku SLD...
lopez / 193.201.167.* / 2005-10-27 08:17
Tusk w wyborach mówił o łączeniu, kompromisie itd. - a tu co? Panowi politycy zróbcie coś dla Polski, a nie dla siebie, póki co Tusk dzieli, a nie łączy. jak oglądam TV to mi żal bo każdy uczciwy, chrześcijanin (nawrócony ostatnio i wziął ślub), a żywemu nie przepuści, albo chce dobra Polski , albo stołków... jak na razie to nikt nie myśli o Polakach i naprawie Polski tylko o swoich interesach. SKANDAL
George / 83.25.231.* / 2005-10-28 08:32
Tusk, albo raczej ci co za nim stoją, chcą przede wszystkim władzy. A że wiadomo, kto ma teczki ten ma władzę, dlatego tak alergicznie reaguja na wszelkie próby odcięcia ich od resortów mających dostęp do personaliów. Inne sprawy, w tym gospodarka, ich duuuużo mnie obchodzą. Z tego co wiem, a nie śledzę z wypiekami na twarzy sytuacji politycznej w ostatnich dniach, PiS oferował im właśnie resorty gospodarcze, ale PO chce dużo więcej. Oni chcą władzy politycznej. Na mnie osobiście Tusk zawsze robił złe wrażenie. Facet jest po prostu marionetką i do tego kompletnie bez wyrazu. A to jak się krzywił biedulek, kiedy ujawniono że jego dziadek służył w Wehrmachcie, jak stękał, jak trzepał rzęskami, jak odżegnywał od czci i wiary tch, co to upublicznili, dobitnie wskzuje, że na polityka to on się nie nadaje.
mm / 195.205.207.* / 2005-10-27 11:46
Nie można zawierać kompromisów z palantami, którzy dla władzy będą się zadawać z LPR i Samoobroną. Lepper jako wicemarszałek sejmu to jakiś koszmar. Ja wolałbym nie rządzić niż układać się z tym ludźmi. Tylko ja nie jestem politykiem. Po wspólnym locie samolotem jakiś czas temu z Brukseli do Warszawy z Kaliszem i Jaskiernią. Po ich zachowaniu w samolocie doszedłem do wniosku, że żeby zostać politykiem trzeba się na niczym nie znać. Teraz uzupełniam listę kwalifikacji o kolejną cechę: trzeba być oślizłym gównojadem.
myśliwy / 80.50.39.* / 2005-10-27 09:51
No fajny kompromis!!! My Pisuary wszystko a wy z PO na doczepkę, żebyśmy mieli wiekszość. Gościu czy ty wogóle znasz znaczenie słowa kompromis zwłaszca przy takim rozkładzie głosów wyborców???
Kaczuchy na odstrzał!!!!
Polak / 195.117.19.* / 2005-10-27 07:48
Teraz juz widać że wybór PiS-u był wyborem trafnym.
PO zależy tylko na stołkach , a ich przewódcy musza się wyzbyć arogancji , pychy i obłud.
Jezeli tego nie zrobią odejdą w nicość jak UW, UD, Demokraci itp.
Leper wbrew temu co głosicie uparcie jest bardziej odpowiedzialny niż wy Panowie z PO
sven / 83.25.111.* / 2005-10-27 22:56
Dlaczego każdy nick typu "polak, prawdziwy polak", charakteryzuje skrajnego idiotę?
George / 83.25.231.* / 2005-10-28 09:01
A kogo charkteryzuje nick "sven"? Można się tylko domyślać (co nie jest znowu takie trudne).
intelaga / 80.51.120.* / 2005-10-27 09:35
i widac juz dlaczego w Polsce jest jak jest....dzieki takiemu podejsciu jak twoje...malo obiektywnemu,o zawężonych horyzontach...gratuluje...pewnie podoba ci sie perspektywa pomocy socjalnej...bo nic wiecej PiS nie jest w stanie wykrzesac i niczym wiecej przekonac do siebie ludzi...a ucierpia na tym ci, co uczciwie na ta kase zarabiaja....wstyd...
qurdeleszczaq / 193.108.177.* / 2005-10-27 08:46
buchacha!!!!!!!!!
PO zależy drętwa pało na wyborcach którzy nie godzą się na współpracę z przestępcami, a to PiS nie chce oddać żadnego z resortów siłowych, jakby się garnęli do stołków to wzięliby co im dają, PiS handluje z Samoobroną i to jest właśnie przejrzysta polityka Kaczusiów, ale cioły z tych wyborców PiSu
Ircia / 212.182.117.* / 2005-10-27 08:28
Takim Polakom juz dziekujemy
las / 193.24.24.* / 2005-10-27 08:04
Człowieku, po tym co POKAZUJE ostatnio PIS mogę się założyć że straciłoby ponad połowę swojego elektoratu. Przynajmniej tą rozsądną połowę.
Tadeusz / 217.97.150.* / 2005-10-27 08:01
Totalna bzdura, czekać tylko jak bedzie słychać w telefonie "rozmowa kontrolowana.."
Platformianka / 195.116.11.* / 2005-10-27 07:59
Panowie z PO mają to czego brakuje Samoobronie i jej członkom - INTELIGENCJĘ!
baba / 84.10.43.* / 2005-10-28 12:37
inteligencja a spryt to dwie różne rzeczy. tu sprytu zabrakło.
George / 83.25.231.* / 2005-10-28 09:06
To dlaczego przepadli i wyborach parlamentarnych i prezydenckich?
Jaco / 81.219.217.* / 2005-10-26 23:47
Jak widzę co wy tu piszecie to nóż mi się w kieszeni otwiera. Zrozumcie to w końcu, że naród wybrał PIS razem z jego programem, oraz L. Kaczyńskiego na prezydenta. PO zostało przez ludzi ocenione tak a nie inaczej. To PIS-u program ma być realizowany i to Kaczyński ma stać na czele państwa. PO ma tylko PIS-owi pomagać a nie na siłę pchać się na stołki i stawiać co chwile nowe warunki pod groźbą nie przystąpienia do koalicji. PIS ma wyraźny program naprawy prawa polskiego, policji, prokuratury itd. Po jaką cholerę PO pcha się do resortu MSWIA? Niech się Tusk cieszy, że po takiej porażce Marcinkiewicz jeszcze chce z nimi rozmawiać. Jak Tusk z Rokitą nie chcą stworzyć koalicji to niech chociarz nie robią zamentu. Od samego początku czyli od wyborów parlamentarnych PO nie zrobiło NIC ażeby połączyć siły i zacząć pracować tylko walczą o każdy fotel i posadkę w rządzie. A wy już przestańcie bredzić o tym, że PIS nie poradzi sobie z rządami. Narazie to politycy PO niezrobili nic przez tyle lat to może pożegnali by się już z sejmem a wzięli do uczciwej pracy.
Jaco / 81.219.217.* / 2005-10-28 10:40
Zacznę od tego, że wypowiedzi osób, które zaczynają swoje wywody od obrażania mnie lub innych osób dają świadectwo swojego braku kultury i ignoranctwa co zapewne wyniosły z własnego domu i rodziny. Co do mojej osoby to mam 30 lat, prowadzę działalność gospodarczą, mam wyższe wykształcenie i mieszkam w dużym mieście. To dla tych, którzy myślą, że każdy kto ma odmienne zdanie jest pod jakimś względem gorszy od nich. Koniec wyjaśnień.
Moi drodzy piszecie tutaj o wielkich przedsiebiorstwach finansowych, kredytach, rozwoju gospodarki itd. Nie widzicie natomiast problemu milionów osób w Polsce, które rezygnują z tych ubezpieczeń. Biorą kredyty na zakup najtańszych urządzeń domowych, ponieważ ich na nie nie stać. Czy wiecie na jakich warunkach przyjmowani są pracownicy największego banku kredytowego w Polsce, który generuje czysty zysk roczny rzędu kilkuset milionów zł rocznie? Odpowiedź: 1/8 etatu, ok 600 zł netto. Podobnie jest w hipermarketach, które nie płacą podatków do polskiego budżetu. A firmy prywatne...(? )Pozostaje problem niżu demograficznego i masowych wyjazdów młodych ludzi z Polski. Kto będzie w przyszłości pracował na naszą emeryturę? Kształcimy ludzi po czym oni wyjeżdżają na zachód za pracą. Problem bezrobocia w Polsce nie polega na tym, że nie ma pracy. Tylko, że warunki pracy są złe. Stańcie rano pod UP i zobaczycie, że ludzie jadą codziennie do pracy tyle, że na czarno.
Wszystkich tych problemów nie widać z góry. Idźcie do sklepu i porozmawiajcie z pracownikami. Zapytajcie ile pracują i za jakie pieniądze.
Podkreślić tu należy problem bezprawia i rozkradania pieniędzy przy prywatyzacjach i wszelkiego rodzaju przetargach państwowych.
Widzę, że na większość z was zadziałało czcze gadanie Tuska i Rokity. Niestety nie wiem dlaczego kojarzycie ich z inteligencją. Zostali oni wypromowani przez świat wielkiego biznesu i media, które są przez nie zdeterminowane. Mają oni konkretne zadania do zrealizowania pod hasłami "rozwój gospodarki". Oczywiście chodzi o rozwój największych firm i upychanie pięniędzy zamiast do budżetu to prosto do kieszeni bogatych i najbogatszych ludzi w kraju. Jeżeli tego nie widzicie to bardzo mi przykro. Aktualnie PO dąży jedynie do zbudowania jak najgorszej atmosfery wokół PIS opartej niestety na wrednych kłamstwach i bezczelnych insynuacjach i komentarzach.
Muszę powiedzieć na zakończenie, że bardzo podoba mi się zespół ludzi, których PIS zaproponował do objęcia ministerstw. Uważam ich za osoby wielce kompetentne i fachowe. Nie można tego powiedzieć o osobach zaproponowanych przez PO, więc mam szczerą nadzieję, ze oddamy władzę w odpowiednie ręce.
Pozdrawiam
JACO
baba / 84.10.43.* / 2005-10-28 12:42
rany! gdzie dają 600 zł netto za 1/8 etatu? idę!!!!!
Jaco / 81.219.217.* / 2005-10-28 15:42
To idź. Widzę, że nie znasz realiów rynku pracy. Pracownicy mają umowę o pracę na 1/8 etatu a pracują pełny etat jeżeli jest taka potrzeba. Jeżeli nie, to wynocha do domu. Za wypracowany pełny etat otrzymują ok 600 zł.
Krzysztof / 83.18.243.* / 2005-10-27 12:34
Szanowny panie Jacko bardzo dobrze rozumiem pańskie poczucie sprawiedliwości czy uczciwości ale świata to nie interesuje.
Mówi się, że światem rządzi wielki kapitał i to jest prawda ale nie należy tego rozumieć, że gdzieś tam siedzą jacyś mafioso którzy czychają tylko aby nas ograbić.
Ten wielki kapitał to np. duże firmy ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne, spółki akcyjne itd, itd, Jedynym celem tych firm jest zarabianie pieniędzy dla tych którzy im swe pieniądze powierzyli. Firmy te udzielają kredytów, pożyczek innym z koleji inwestorom i tak to się kręci.
Czy branie pożyczek jest opłacalne? Oczywiście, że tak.
Cały Świat żyje na pożyczkach(USA są największym dłużnikiem). O ile oczywiście uzyskane pieniądze zostaną właściwie zainwestowane to wszystko jest ok. Wie o tym każdy zwykły zjadacz chleba idący do banku po pożyczkę.
Warto jednak wiedzieć, że ci co udzielają kredytów nie mają ochoty stracić swoich pieniędzy i z tego powodu bardzo dokładnie przyglądają się swym klientom po względem wiarygodności.
Dla nich nie ważne jest czy w Polsce rządzi garbaty czy komuch ale czy będą w stanie odzyskać swe pieniądze z odpowiednim zyskiem i nie mamy na tę ocenę żadnego wpływu. Moglibyśmy np. wybrać za premiera czy prezydenta św. Franciszka ale gdyby inwestorzy uznali, że przy jego rządach nie będą w stanie odzyskać swych pieniędzy to wówczas dla nas zaczynają się kłopoty polegające na tym, że przestają inwestować, kredyty stają się drożasze czy nawet zaczynają wycofywać swoje wkłady itd. itd.
Pwenego razu jedna z pań posłanek powiedziała: "Nic już wiecej nie powiem bo jak stwierdzę ,że premier ma katar to złotówka leci w dół.".. Ano właśnie, tak to właśnie jest i możemy się obrażać na cały świat ale tego nie zmienimy.
Co z tego wynika? Ano tylko tyle, że jeżeli zależy nam abyśmy byli coraż bogatsi(myślę, że tak) to wybierając tych co nami będą rządzić musimy oceniać czy nasi ulubieńcy spodobają się tym co mają duże pieniądze.
Tak wygląda rzeczywistość, a na rzeczywistość nie ma co się obrażać, tak jak nie ma co się obrażać na Słońce, że za słabo lub za mocno grzeje.
Mart / 217.153.187.* / 2005-10-27 10:25
Widzisz filozofie - wlasnie PO nie robi zametu - jasno stwierdzili ze nie będzie koalicji w takiej formie jak narzuca PiS. Tylko czemy pan Marszałek mówi żeby PO się "z tym przespało". Czyżby ich ogarnęła panika że projekt ukrytego porozumienia niby z PO ale pod stołem z Samoobroną zbyt wcześnie wyjdzie na światło dzienne???? Wiesz do czego ten brak porozumienia i przeciąganie jasnej odpowiedzi przez PiS może prowadzić...do rozpadu rządu i gorszej gmatwaniny niż teraz - szczerość w PiSie - żarty ...
George / 83.25.231.* / 2005-10-28 08:48
PO chce władzy politycznej, co jest zrozumiałe, a nie gospodarczej. Hasła gospodarcze były tylko zgrabnym pretekstem, ale tak na prawdę nie o gospodarkę im chodziło, może lepiej byłoby powiedzieć - nie przede wszystkim. Teraz, po wyborczej klapie, PO usiłuje różnymi manewrami i metodami, strojeniem min, stroszeniem piór, grożeniem, wyrażaniem publicznie świętego oburzenia dopiąc swego i dlatego tak napiera na objęcie urzędów typu MSWiA. Dla mnie PO jest mniej wiarygodna od PiS, który przeciez nie ukrywał i nie ukrywa, że interesuje go przede wszystkim władza polityczna. Kiedy okazało się, że rachunki polityczne PO wzięły w łeb bo przepadli i w wyborach parlamentarnych i przezydenckich, nagle stracili kindersztubę i lżą PiS gdzie się da i jak się da. Wystarczy posłuchać wypowiedzi Niesiołowskiego czy Rokity. Aż dziw bierze, że PiS chce z nimi jeszcze gadać. PO nie może przeboleć, że to PiS będzie miał władzę nad teczkami, a nie oni.
kala / 82.197.35.* / 2005-10-27 09:55
koalicja na tym nie polega, ajak nie wiesz tak podstawowych rzeczy to wogóle sie nie wypowiadaj.
:-p / 84.10.43.* / 2005-10-27 08:52
chyba pęknę ze śmiechu z tym "programem naprawy..."
Jaco sam nie wierzysz w to co piszesz.
chcesz naprawiać Polskę z samoobroną (złodziejską, kłamiącą i oszukującą ) i lpr'ami, zajadłymi i nieprzejednanymi...? zobaczymy co powiesz za 2 lata.... chcę wtedy usłyszeć twó głos. i uważaj na ten otwarty nóż w keiszeni, bo to można sobie krzywdę zrobić...
tadeusz / 217.97.150.* / 2005-10-27 08:03
Dlatego aby nie jatrzyc z rozliczaniem 16 lat i komunizmu
Marcin / 12.146.131.* / 2005-10-27 07:21
PiS nie wygral bo gdyby wygral mialby conajmniej polowe + 1 posla w sejmie. Spoleczenstwo wybralo jeszcze 5 innych ugrupowan i tych innych jest ponad 50 % i tym ludziom chcesz powiedziec, ze ich glos nic wiecej nie znaczy ??
Fender / 83.16.2.* / 2005-10-27 01:01
Szanowny Jaco!!!!!! Jeżeli nie ma się POJĘCIA o istocie sprawy to lepiej MILCZEĆ!!!!! Wypowiedź w stylu PRZETERMINOWANEJ NAUCZYCIELKI RELIGII ZE SZKOLY PODST. Po co KACZYNSKIM koalicja z PO ????? Przecież mają radio Maryja, samoobronę i lpr. A co do PROGRAMU.... I NAPRAWY PRAWA to poczekajmy.....Czy program jest wyraźny to dopiero czas pokaże. Czytając te bezsensowne wywody zastanawiam się czy autor tychże jest pełnoletni???? Marcinkiewicz - zabawny nauczyciel . Lepiej by było gdyby został w zawodzie. Dewaluuje znaczenie słów mówiąc - nasi PRZYJACIELE Z PO- chyba sam w to nie wierzy. Przeciez on zawsze był drugim szeregu!!!! Zacznie od porażki gdyż w terminie rządu nie poskłada ....ale jest jeszcze leper i giertych - UKŁAD MARZENIE!!!!! Jak pomyślę, że głosowałem - JUZ TERAZ WIEM - na KARIEROWICZÓW to szlag mnie trafia. Ale chociaz potrafię się przyznać, że to nie ten wybór. A ty Jaco jeszcze masz złudzenia, albo problemy z myśleniem...????? Przecież ta sytuacja jest bardzo niekorzystna dla POLSKI pod kazdym względem. ALE TO CHYBA PONAD TWOJE MOZLIWOŚCI!!!!!
Jaco / 81.219.217.* / 2005-10-28 15:54
No cóż, problemy z myśleniem dotyczą bardziej twojej wulgarnej osoby jeżeli nie potrafisz nawet zrozumieć o czym mówią dwie największe partie. Dam sobie głowę uciąć, że nie masz zielonego pojęcia jakie są programy polityczne PO i PiS. Szczekasz tylko jak zajadły burek na łańcuchu bo stanąłeś po stronie ludzi jak sądzisz inteligentnych. Nie masz przy tym żadnych argumentów, którymi mógłbyś się pochwalić oprócz tych wulgarnych i obraźliwych stwierdzeń, które jak sądzę nabyłeś w rodzinnym domu. Niestety brak logicznych argumentów i agresywna postawa cechuje większość wyborców PO więc i twoja nie jest dla mnie zaskoczeniem.
George / 83.25.231.* / 2005-10-28 09:13
Panie Fender. Przemawia przez Pana pycha i zarozumialstwo. Oprócz obrzucenia Szanownego Jaco wyzwiskami, ubliżenia nauczycielkom religii w szkołach, wyśmiania Marcinkiewicza nie zaprezentował Pan w swojej wypowiedzi żadnego argumentu do dyskusji. Może jednak zajmie sie Pan czymś, do czego jest Pan bardziej powołany.
Spiderx / 83.29.43.* / 2005-10-27 07:31
Autor Jaco jest pełnoletni ;) Tylko zbyt zasłuchany w propagandę pewnego radia, co Ma-Ryja ;)
blaster11 / 193.151.64.* / 2005-10-26 22:56
Sprawa polega na tym, że PiS bierze wszystkie resorty mające im pomóc w rozliczeniu poprzednich rządzących i to tak naprawdę boli PO - bo przecierz od 89 roku mają układ z postkomunistami o wymianie co kadencję władzy. O to się cała sprawa rozgrywa, a Komorowski jest tylko symboliczną górą nie do przejścia, przeszkodą która obu stronom służy jako "niby-powód" dla opinii publicznej.
PiS popełnił błąd nie popierając Komorowskiego, myślał że Platforma się ugnie i wystawi kogo innego, a ta wykorzystała to skutecznie doprowadzając do pata. Koalicja ta jednak powstanie, PiS nie może stracić szansy rządzenia , jaką dało jemu społeczeństwo, Platforma natomiast poniosła za duże koszty i za duża grupa lobbystów ją finansowała, żeby teraz kolejne 4 lata stać z boku. Każdy psioczy na każdego, ale nikt oprócz Niesiołowskiego (PO) nie powiedzial jeszcze zdecydowanie NIE! Nawet Komorowski zmienił już wieczorem zdanie. Jednak poprzez nieprzyjęcie Komorowskiego PiS będzie teraz musiał pójść na dużo większe ustępstwa.
wanam / 81.190.142.* / 2005-10-26 23:23
Buster twoja wypowiedź zawiera nielogiczność. Jeżeli PO zależy na resortach tzw. siłowych, by zablokować rozliczenia, to nie może pozwolić na powstanie rządu mniejszościowego, w którym PISuary biorą wszystko. Musi zatem wrócić do rozmów i dążyć do zawarcia koalicji. Dążąc do zawarcia koalicji nie może jednak dyktować warunków PISuarom, którzy, jak pokazali, mogą rządzić z poparciem LePeRu i Lepera. Wchodząc zatem do koalicji, przy aktualnym rozkładzie sił, nie ma szans na dostanie tych resortów. Szansę PO miało wyłącznie nie wystawiając Komorowskiego i nie doprowadzając do konfrontacji. Doprowadzając do starcia, PO wykazało, iz nie zależy im na stołkach w rządzie, a układ o któym napisałeś to fikcja.
PS. Pozdrowienia dla twojego mentora ojca Rydzyka
George / 83.25.231.* / 2005-10-28 08:59
Nie do końca można się zgodzić z Pana analizą. PO może brać także pod uwagę rozwiązanie parlamentu i przedterminowe wybory. Kwaśniewski już zapowiedział taką możliwość, co jest oczywistym szantażem. PO była gwarantem nietykalności znajomych królika, a teraz co? Media tak się napracowały, aby z PO zrobić partię światowego formatu (che, che...), a ci niewdzięczni Polacy narobili takiego bigosu. Teraz media pracują usilnie, aby z PiS-u zrobic partię ludzi nieodpowiedzialnych, krzykaczy, faryzeuszy. W razie przedterminowych jak znalazł.
blaster11 / 193.151.64.* / 2005-10-27 09:45
Hehehe, odpiszę a co... Jest mi naprawdę dużo bliżej do Platformy niż PiSu (Ciemnogrodu). A co do rydzyka ,to jestem na całkowicie przeciwległym biegunie, więc nie prowokuj mnie Wanam :). Program Platformy jest świetny, ale kadra tej partii budzi wielki niepokój, z kolei PiS to też utopia. A powracając do tematu, to przecież napisałem że koalicja powstanie, z tym że obie strony postawiły sprawę na ostrzu noża, dalej oglądamy negocjacje, których technika tym razem polega na zastraszaniu skończeniem negocjacji (vel. Niesiołowski). Moim zdaniem ogromną przewagę uzyskała teraz Platforma, która ma świadomość tego że po postkomunistach i krajnych lewicowcach z PiSu w następnych wyborach może zdobyć bezwględną liczbę miejsc w parlamencie. Jednak czy stać ich na to żeby jeszcze czekać?
blaster11 / 193.151.64.* / 2005-10-26 23:12
A Tusk przed chwilą u Moniki Olejnik: "Nie może być tak że w koalicji jedna partia ma całą władzę, czyli prezydent, premier, MSW, służby specjalne, policję, a druga strona nie ma nic"..........
jaba / 83.31.164.* / 2005-10-26 22:55
Tak trzymac!! Gdyby bowiem teraz - po wszystkich upokorzeniach i prowokacjach PO wrocila do koalicyjnych dyskusji to zostanie bez twarzy i bez... wyborcow w przyszlosci. Dajmy szanse PiSowi na samodzielne spelnienie ich ksiezycowych obietnic i poczekajmy do nastepnych wyborow.
Polak / 195.117.19.* / 2005-10-27 07:50
Panie jaba to nie są targi
Tu chodzi o Palskę XXI wieku .
Może Panu sie epoki pomyliły , nie jesteśmy za Polski szlacheckiej.
aba / 81.210.89.* / 2005-10-27 06:55
Racja, szkoda tylko, że tak długo trzeba czekać ....
kicia / 85.237.180.* / 2005-10-26 22:43
Oby się tylko nie załamali.
babylis / 80.51.255.* / 2005-10-26 22:42
Panie i Panowie z PO .Jeżeli wrócicie do rozmów to jesteście zwykłymi szmaciarzami. I przygotujcie się na następny prztyczek Jarka Kaczorka. Pozdrawiam
kilbil / 80.51.255.* / 2005-10-26 22:35
Leperowanie Polski z PiSem jest bardzo rydzykowne, lepiej niech się PO w to nie miesza bo Pis chce wciągnąć PO w dalsze swoje gierki żeby było na kogo zwalić.Naprawdę politycy z PO nie czujecie tego g.....a
sven / 83.25.111.* / 2005-10-27 22:50
Podobno wszyscy głosujący na PiS będą mieli obowiązek nosić moherowe berety. Po wpłacie na konto" radyja", berecik dostarczy poczta kurierska.
V-Pol / 212.76.33.* / 2005-10-26 22:23
PO ma rację. Niech PiS tworzy swój rząd ze swoja bazą społeczną - Rydzykowcami i Lepperowcami. Niech naród na własne zobaczy w jakie bagno pakują Polskę.
armia / 213.199.212.* / 2005-10-29 02:43
Naród własnie chce wyjść z tego bagna, w którym tkwi od 15 lat.
coście sie tak czepili tego PISu. Dlaczego ta mniejsza część wyborców ( przegrani )uważa ze są mądrzejsi? Bo ich elektoratem są młodzi nieopierzeni smarkacze a jak młodzi to wykształceni, ale teraz kazdy baran moze studia ukonczyc na smiesznych prywatnych uczelniach ( kto zapłaci to ukończy). A PO niech zamknie ryj i przyjmie warunki bo ja nie po to głosowałem na PIS zeby realizowac denny program PO. Jednym słowem PIS nie może ustepować bo zlekcewazy swój elektorat i oszuka naród. A Rokita wraz z Tuskiem nie mogą sie pogodzic z porazką i teraz świrują bo chyba mają stracha.
gruby / 212.186.144.* / 2005-10-27 08:41
Będzie Pan zadowolony jak Polska będzie w bagnie
Krzysztof / 83.18.243.* / 2005-10-26 22:34
Na złość mamie odmrożę sobie uszy.
Można i tak.
kaczuszka / 80.50.39.* / 2005-10-27 09:40
Czasami trzeba jak już nie ma wyjścia
jliber / 212.76.46.* / 2005-10-26 22:14
Wow, no proszę, czyli jednak PO nie da się zeszmacić? Do PiSu jest 10 razy bliższe nawet SLD. Przecież jeżeli chodzi o gospodarkę, w obecnym sejmie jest jedyne liberalne PO i socjalistyczna reszta. Piękna idea socjalizmu, czyli ukraść jednemu a dać drugiemu, ponownie wygrała. Może tym razem się uda? Może będziemy pierwsi na świecie?
gruby / 212.186.144.* / 2005-10-27 08:46
Lepiej byłoby jakby liberałowie z PO jako jedyni rządzący w Europie liberałowie zaczeli robić z Polski poligon doświedczalny czyli wolność dla przedsiębiorców /niektórych/, a emeryci i młodzież bez pracy i pieniędzy do eutanazji jak chciała Pani prof.Szyszkowska
Pająk / 212.186.90.* / 2005-10-27 00:22
....paradoksalnie najbardziej korzystne dla biednych ludzi w Polsce jest postawienie na gospodarke... gospodarka przede wszystkim.... liberalizm a nie socjal DA ZWYKŁYM LUDZIOM najwięcej... ale wieki miną zanim oni to zrozumieją.... oby tylko PO wytrzymalo probe idealów
KK / 83.18.243.* / 2005-10-26 22:42
jliber okradziony? Proszę szybko do sądu albo do trybunału w Strasburgu.
Może tym razem się uda? Może będzie pierwszy na świecie z właściwym wyrokiem?
bolek / 80.51.255.* / 2005-10-26 22:29
To są konsekwencje wchodzenia Kaczyńskim do d... . Ileż to razy w kampanii wyborczej słyszałem z ust Tuska czy Rokity o przyjaciołach z PiS-u, kiedy pisowcy obrzucali PO błotem i topili zgodnie z zaleceniem towarzysza Rydzyka. Trzeba było słuchać Wałęsy bo On dobrze onych ptaszków zna.
gruby / 212.186.144.* / 2005-10-27 08:49
a pamięta Pan Panie bolek jak na Niesiołoskiego mówili oszołom
konewka / 81.190.142.* / 2005-10-26 23:38
Słusznie, trzeba było olać PISuarów. Do tego te urządzenia służą.
patri / 80.53.236.* / 2005-10-27 13:22
Ludziska !
Otrzeźwiejcie PO to ten sam układ co kiedyś ich jedynym celem jest niedopuszczenie do lustracji, zrobią wszystko żeby ochronić własne tyłki przed sprawiedliwością i stałym odsunięciu od władzy. Trzęsą się bo każdy plan im nie wypala.

Choćby PiS miał przeprowadzić tylko lustrację jestem za. Jedna sprawa do końca. Niech rządzą nami wreszcie uczciwi ludzie których nikt nie będzie wstanie niczym zaszantażować. Może Polska będzie Polską, a nie podnóżkiem wszystkich którzy zaszeleszczą większym groszem przed odpowiednim sprzedawczykiem.
Mario / 83.22.232.* / 2005-10-27 17:40
tak czytam lustracja uczciwi ludzie komuchy... w Polsce jest tak jak jest tylko dlatego że ciągle żyjemy przeszłością.... a może powinniśmy popatrzeć w przyszłość
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy