Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk zaciska pasa. Wydatki mniejsze o 17 mld zł?

Tusk zaciska pasa. Wydatki mniejsze o 17 mld zł?

Wyświetlaj:
jasko1945 / 83.142.180.* / 2009-01-29 14:02
Od 1990roku do dziś przybyło ok 300tys urzędników adm.centr.i teren=20mld zł rocznie.Rząd wydaje w stosunku do rządu Millera o 10mld.więcej.Na kościół kat.1.5mld.Na posadki w agencjach,funduszach,spółkach itp.dla krewnych i znajomych królika kilka miliardów.Jest już 40mld wydawanych w głupi i szkodliwy sposób.
A Kaczorek ma motorek / 79.184.26.* / 2009-01-28 18:16
Tak i pierwsze zaciśnięcie pasa to podwyżka dla każdego posła o 1000zł czyli razem mają na miesiąc po 11000zł
A cięcia są zauważalne np. Fonfel ma krótszy ogon co każdy może w reklamie Geting banku zobaczyć
tubular / 151.92.176.* / 2009-01-29 14:13

pierwsze zaciśnięcie pasa to podwyżka dla każdego posła o 1000zł czyli razem mają
na miesiąc po 11000zł
- posłowie PIS też dostaną nie martw się.
MN4 / 80.51.231.* / 2009-01-28 07:09

Na pewno nie zabraknie pieniędzy dla emerytów i rencistów, a także na ochronę zdrowia. Spokojni mogą być także pracownicy budżetówki, ich pensje nie zostaną obniżone

Ciągle znam rencistów z biznesem na niepracującą żonę.
Co to jest budżetówka? 513 tys urzędników państwowych i samorządowych? Obiecałeś przetrzebić stado.
autorytet ekonomii / 91.94.186.* / 2009-01-28 06:05
1)Nie obniżać dochodów emerytom , rencistom i budżetówce ( to są największe w liczbie głosy wyborcze). Rozszerzyć dla w/w grup przywilej sanatoryjny. Zwiększyć liczbę sanatoriów i korzystających z nich.
2) Zmniejszyć bezrobocie poprzez zwiększenie miejsc pracy w urzędach.
3) Wprowadzić obowiązek szkolny od pierwszego roku życia. Trzeba będzie wtedy zatrudnić dodatkowo milion naszych " polskich nauczycielek".
4) Wysłać wszystkich obowiązkowo wstecznie na studia do 80 roku życia. Pod hasłem " OŚWIATA POD STRZECHY"
5) Zmniejszyć podatki poprzez ich zdecydowane podniesienie.
6) Obniżyć wiek emerytalny od 15 roku życia.
7) Zbudować stadion na Euro 2012 na 100 000 miejsc w kazdym miescie powiatowym. Tym pobudzić branżę budowlaną.
8) Wszystko upaństwowić.
9) Wygrać walkę z prywaciarzami i elementem socjalnie podejrzanym.
10) Zlikwidować szarą strefę.
11) rozwinać sprawozdawczość.
12) Dokarmiać wszystkie głodne dzieci
13) Zlikwidować armię i nareszcie prawdziwie uwierzyć w braterstwo europejskie.

Autor programu TW profesor ekonomii
szymed / 193.19.165.* / 2009-02-03 14:14
Prosty sposób na znalezienie niezłej sumki: MSWiA opóznia wypłaty emerytur i rent a odsetki na koncie MSWiA rosną... no i szef tego resortu może sie pochwalic przed premierem jak to wspaniale zaoszczędzil... czy to nie hipokryzja?
marek 19.53 / 83.24.29.* / 2009-01-28 00:45
Tusk zaciska pasa.

Komu ???????????????????????????????????????????????????????????????????????
Jacek Kwiatkowski / 91.94.186.* / 2009-01-28 05:59
1)Nie obniżać dochodów emerytom , rencistom i budżetówce ( to są największe w liczbie głosy wyborcze). Rozszerzyć dla w/w grup przywilej sanatoryjny. Zwiększyć liczbę sanatoriów i korzystających z nich.
2) Zmniejszyć bezrobocie poprzez zwiększenie miejsc pracy w urzędach.
3) Wprowadzić obowiązek szkolny od pierwszego roku życia. Trzeba będzie wtedy zatrudnić dodatkowo milion naszych " polskich nauczycielek".
4) Wysłać wszystkich obowiązkowo wstecznie na studia do 80 roku życia. Pod hasłem " OŚWIATA POD STRZECHY"
5) Zmniejszyć podatki poprzez ich zdecydowane podniesienie.
6) Obniżyć wiek emerytalny od 15 roku życia.
7) Zbudować stadion na Euro 2012 na 100 000 miejsc w kazdym miescie powiatowym. Tym pobudzić branżę budowlaną.
8) Wszystko upaństwowić.
9) Wygrać walkę z prywaciarzami i elementem socjalnie podejrzanym.
10) Zlikwidować szarą strefę.
11) rozwinać sprawozdawczość.
12) Zlikwidować armię i nareszcie prawdziwie uwierzyć w braterstwo europejskie.


A tak naprawdę proponuję wykręcać żarówki, palić ogniska i jeździć na osłach.

Autor programu TW profesor ekonomii
Pilsener / 2009-01-27 21:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Szkoda tylko, że zaciskanie pasa odbywa się zawsze kosztem:
- inwestycji w infrastrukturę
- zwykłych ludzi - bo podnosi się im podatki

Od kiedy tu mieszkam to ten kraj ciągle zaciska pasa, w efekcie płacimy jedne z najwyższych na świecie podatków a co nam daje w zamian 9-ciu wiceministrów finansów? A dlaczego nikt nawet nie pomyśli, że zamiast 9-ciu wystarczyłoby 8-miu? A może jakieś urzędy zbędne zlikwidować? Może dotacje dla partyjnych towarzyszy z budżetu? W poprzednim roku podatnicy wydali około 50 miliardów na rolnictwo - nikt nawet nie zapyta, czy polscy pseudo-rolnicy mogliby się obejść bez tych pieniędzy? Dlaczego nikt nie mówi o tym, że problemem w polsce jest pasożytnictwo? Dlaczego zawsze przykręca się śrubę ludziom, którzy pracują na innych zamiast zmniejszyć liczbę tych, co żyją z czyjejś pracy?

Ten kraj już praktycznie stoi w miejscu, bo brakuje frajerów, którzy chcieliby pracować i inwestować na czyjeś radzieckie przywileje - teraz sobie Wasi czerwoni idole, Tusk, Kaczyński, Pawlak i Napieralski mogą błagać, żebrać na kolanach w Davos u tych znienawidzonych lumpen-liberałów, by za drobną pomocą od podatników (np. 200 mln dla Dell'a) zechcieli postawić w SSE jakąś fabryczkę, choćby sklepik, choćby warzywniaczek - bo nikt o zdrowych zmysłach nie chce pracować na lokalnych politruków i popierających ich za przywileje związkowych nierobów.
bodzio2 / 193.239.127.* / 2009-01-27 23:04
jeden urzędas zabiera 3 miejsca pracy!!!
tu są duże oszczędności
del / 83.142.223.* / 2009-02-06 18:28
niech tusk obniży pensie tym głąbą w rządzie
studentMIM / 2009-01-27 22:11 / Tysiącznik na forum

Od kiedy tu mieszkam to ten kraj ciągle zaciska pasa

PO chce (zobaczymy jak będzie w praktyce) obniżać wydatki budżetu. A to chyba krok w dobrym kierunku.


Ten kraj już praktycznie stoi w miejscu

Chyba roczniki statystyczne mówią trochę co innego

Rozumiem, że lubisz narzekać niezależnie czy krok jest w dobrym, czy w złym kierunku. Może jednak warto się zastanowić, czy jest to sensowne

P.S.
W poprzednim roku podatnicy wydali około 50 miliardów na rolnictwo

nie neguję, ale zdziwiła mnie ta liczba. Czy mogę prosić o źródło?
marek 19.53 / 83.24.29.* / 2009-01-28 00:27
studencie, PO chce. Ale to jest chciejstwo.
Jeżeli to krok,jak uważasz, w dobrym kierunku to należy w takim razie budżet wyzerować.

Problem polega na tym, czy jest to propagandowe cięcie wydatków "jak leci" czy oszczędności. Obawiam się, że postawienie sprawy - 17 mld w dwa dni to raczej chucpa. Przecież jest to budżet konstruowany przez specjalistów i raptem kilka dni temu podpisany. Nie róbmy z tata wariata.

Nigdy nie byłem zwolennikiem stawiania budżetu na pozycji złotego cielca. Budżet jest narzędziem a nie celem.
Pilsener / 2009-01-27 22:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
NA ROLNICTWO: 19 miliardów 616 milionów zł.
ŚRODKI Z UE: 14 miliardów 928 milionów zł.
KRUS : 15 miliardów 700 milionów zł.
http://rolnicy.com/polityka/budzet-2008.html - gdzieś miałem jeszcze inne opracowanie, uwzględniające rozliczne dotacje i ulgi podatkowe, bez uwzględnienia tego, co dopłacamy w cenach produktów rolnych choćby w postaci cen minimalnych.

Co do stania w miejscu - w 89 roku zapowiadano wielką wolność, demokrację, kapitalizm i dobrobyt. Mało lat minęło - co to jest parę procent wzrostu dla kraju słabo rozwiniętego? Niedługo minie 20 lat i co? Mieliśmy dogonić UE w 2005, potem w 2020 a teraz już nikt nie mówi nawet o 50 latach, bo żal.

Obniżanie wydatków tylko wtedy będzie krokiem w dobrym kierunku, jeśli pociągną za sobą zwolnienia urzędników i pracowników sektora publicznego.
studentMIM / 2009-01-27 22:25 / Tysiącznik na forum
Obniżanie wydatków jest zawsze krokiem w dobrym kierunku, gdyż implikuje, że albo obniżone zostaną podatki, albo będziemy mniej zadłużeni.

PS. Dzięki za info o rolnictwie:)
marek 19.53 / 83.24.29.* / 2009-01-28 00:44
Błąd. Obniżenie wydatków jest złym krokiem. Bo będziemy mieli gorsze drogi, szkoły, opiekę zdrowotną.
Obniżenie wydatków na moją rodzinę implikuje wyłącznie obniżenie poziomu życia.
Podwyższenie poziomu życia przy tych samych wydatkach wynikać może wyłącznie z ich racjonalizacji i oszczędności. Lub utrzymanie poziomu przy zmniejszonych wydatkach.
Zacznij rozróżniać oszczędności (wyłączenie światła po wyjściu z kibla) od odcięcia prądu (bezmyślne cięcie wydatków).

P.S. W deklaracji szefa rządu nie usłyszałem ani słowa o obniżaniu podatków ani zmniejszeniu zadłużenia - podaj źródło tej implikacji.
studentMIM / 2009-01-28 01:19 / Tysiącznik na forum
Wyjaśnienie łopatologiczne:
Rozważmy 2 sytuacje:
1. Pozostawiamy wydatki na niezmienionym poziomie
2. Zmniejszamy wydatki o 17 mld
Oznacza to, że w przypadku 2 rząd albo będzie musiał o 17 mld mniej zebrać (tzw. niższe podatki) albo mieć mniejsze zadłużenie (więcej pieniędzy zostanie mu w kieszeni).

Zacznij rozróżniać oszczędności (wyłączenie światła po wyjściu z kibla) od
odcięcia prądu (bezmyślne cięcie wydatków).

Wolę teraz wyłączyć na pewien czas prąd niż, aby moje dzieci musiały za niego płacić
marek 19.53 / 83.24.18.* / 2009-01-28 12:56
Zacznij czytać, myśleć a potem pisz. Zaczynasz już chrzanić bez sensu.
Pomyliłeś skutek z przyczyną.
Nie zostaną zmniejszone (obniżone) podatki tylko zmniejszą się wpływy podatkowe na skutek spadku produkcji, konsumpcji, zatrudnienia.
W efekcie dla zbilansowania budżetu należy zmniejszyć wydatki (lub pożyczyć).


więcej pieniędzy zostanie mu w
kieszeni).

To oczywista bzdura Łopatologicznie. Wpływy mniejsze o 17, wydatki mniejsze o 17. Pozostaje zero.
studentMIM / 2009-01-29 21:40 / Tysiącznik na forum
Ale gdyby te wydatki jednak miały miejsce, to albo musiały by wzrosnąć podatki lub deficyt (zadłużenie). Pieniądze nie pojawiają się znikąd. I to miałem na myśli, co nie było trudne do zrozumienia
OBIEKTYWNY I REALISTA / 83.19.1.* / 2009-01-27 21:45
Wszystkim każą zaciskac pasa a poslowie co nieżle zarabiaja dostana podwyzke 1400 zł. to jest obłuda
A TO PRZECIEŻ OD NICH POWINIEN IŚC PRZYKŁAD
Były sympatyk PO / 83.6.18.* / 2009-01-27 22:19
Skandal. 400 zeta podwyżki pensji i 1000 na biuro "poselskie" czyli razem 1400 podwyżki. PO niech nie liczy już na mój głos. Zawiodłem się panie Donaldzie. Niestety, PO pokazuje że owszem, prowadzi politykę w białych rękawiczkach i bez zbędnych awantur, ale ma głęboko w nosie ludzi. Teraz przejrzałem na oczy. To partia ludzi bogatych, co chcą być jeszcze bogatsi. Wstyd i hańba!!!
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-01-27 21:32
Wyborcy Tuska piją szmpana ustami owego Tuska , więc Tusk musi sobie pasa popuścić a żeby sobie popuścić, wyborcom trzeba zacisnąć! I tyle w temacie!!!
helmut456456 / 85.221.185.* / 2009-01-27 20:30
Brawo Tusk. Polaczkom trzeba przykręcić śruby by piszczeli. Popieram zwiększenie składki zdrowotnej i wykasowanie odliczeń. Popieram to że nie wykorzystujecie pieniędzy z Unii. My je lepiej wydamy. Tusk na prezydenta !!!!
Roman K / 2009-01-27 20:01 / Bywalec forum
59 mld zl !!!!!!! ,a nie 17 mld zl ,oprócz już planowanych i zapisanych w budżecie na 2009r 18 mld zl będzie dziura budżetowa.
225 mld zł wyniosą dochody budżetowe,+20 mld zl środki unijne(z planowanych 30 mld nie uda się wykorzystać w całości z powodów proceduralnych).
Razem wpływy 245 mld zł, a planowane wydatki 321 mld zł.
321 mld zl - 18 mld planowany deficyt i odjąć mniejsze wydatki o 17 mld zl razem wydatki 286-245(wpływy) =jeszcze brakuje 41 mld zl !!!!!!!!!
W polowie roku co powie premier Tusk ????? Zdymisjonuje Rostowskiego i ......
full / 91.192.197.* / 2009-01-27 19:56
Wybór jest prosty: podnieść podatki lub ciąć wydatki. Osobiście uważam, że najgorszym wyjściem jest "strzyżenie" przedsiębiorców. Najlepiej to "od strzału" wywalić 50% urzędoli a i tak niewiele, jeśli chodzi o obsługę nas obywateli, to pogorszy.
anabella / 91.192.197.* / 2009-01-27 20:01
A kto ciebie w ZUS, US, gminie, Służbie zdrowia, nauczycielstwie, wojsku, policji prawidłowo obsłuży? Mędrku.
sdfgh / 83.28.176.* / 2009-01-27 22:42
a po co mnie mają tam obsługiwać anabello
1. zus nie jest dla mnie, to instytucja ktora sciaga kolejny podatek nie dajac nic wzamian, przeciez to zwykła piramida finansowa Mardoc'a za to będą sądzić...
2. US jeden PIT proste zasady i 70% urzędasów do zwolnienia
3. w gminie? a co ja ostatnio załatwiałem w urzędzie gminy lub miasta... hmmmm aha tablice do samochodu zajęło im to tylko 3 tygodnie, dowód mojej mamy ponad miesiąc (a szczerze powiedziawszy dowody osobiste to po co nam sa potrzebne wie ktos? bo ja nie, mam paszport, prawo jazdy, czy to nie wystarczy? działke nam odralniają już 3ci rok zakładam że nasz kochany urząd w Dąbrowie Górniczej nie jest wyjątkiem w tych statystykach, a ciekawe ile zatrudnia urzędników, bo gmach ma porównywalny do hali produkcyjnej OPLA w Gliwicach,
4. Służba zdrowia hehe 2 latat temu sprywatyzowali w tej samej dąbrowie wszystkie przychodnie zdrowia, działają jak w zegarku :) umawiam się na wizytę i o dziwo wizyta jest o czasie, problem się zaczyna w państwowym szpitalu gdzie bez "kopertówy" potraktują Cię jak zbyteczne "coś"...
5. Nauczycielstwie..... powiedzmy sobie prawdę, nauczycieli należy zmusić do dłuższej pracy...
6. wojsko ...j.w. dosyć mam patrzenia na 40 letnich emerytów
7. j.w.

i życie staje się prostsze :)
ert / 83.142.223.* / 2009-02-06 18:37
jak by nie było US. to by w rządzie nie mieli pieniędzy , co ty możesz wiedzieć o tym jak byś tam pracował to byś inaczej myślał , za prywatne biznesy też się wezną................
blebleble / 87.207.129.* / 2009-02-02 21:40
z jednym się nie zgadzam co do nauczycieli chociaz nie jestem nim ale nie mówie o wszystkich moja matka pracuje w szkole po zakończeniu pracy weekend spedza w jakichs biurokratycznych papierach za co nikt jej nie placi tak więc proponuje bardziej zmienic całe szkolnictwo szczególnie kadrę zarzadzajcą jak to mozliwe ze w szkole szpitalnej na kilkanascie dzieci jest dyrekto i dwóch jego zastepców ? A jesli trzeba cos zrobic daja to do zrobnienia na weeknd zwykłym nauczycielom bez grosza. Co do słuzby zdrowia już dawno nie mysle o zusie za ta kase mozna miec takie prywatne ubezpieczenie ze uhuhuhu i cała reszta swięta prawda :D
"urzędol" / 85.237.187.* / 2009-01-27 20:22
nie będzie niczego ...
ideolog / 79.185.90.* / 2009-01-27 19:23
Zastanawiam sie kiedy to wszystko się skonczy, kiedy przestaną nam wciskac iz wszystko to wina kredytów, kiedy przestana nam przeszkadzać w normalnej pracy, kiedy praca bedzie wartoscią , kiedy cnotliwy będzie ten kto pracuje i oszczedza a nie ten kto pozycza i placze, kiedy wreszcze rząd przestanie uchwalac kolejne bzdurne obciażenia, kiedy państwo przestanie byc modelowane pod kasty rzadzące, kiedy urzednik i jemu podobni nie bedą organami represji a zaczna pomagac obywatelom, ......, a może to wszystko musi runąc dosyć głeboko aby było normalnie , jesli tak to ja mogę jeść sam chleb i popijać wodą ....
andowc / 83.30.84.* / 2009-01-27 19:04
Premier nie nosi "paska" przy spodniach, co (czym) ma "zaciskać.
**** / 83.29.53.* / 2009-01-27 18:37
Zmniejszcie ilość dokumentów do wypełniania przy byle głupiej sprawie, nie przeszkadzajcie firmom wprowadzająć coraz głupsze przepisy(np. strażak) ,zagospodarujcie to co macie nie rozdając budżetówce bezkrytycznie, itp
aqaq / 194.63.135.* / 2009-01-27 18:32
Jak ja nie mam pieobie, pieniedzy, to tak robie, aby wiecej zarabil. Ciecie wydatkow to slepy zaulek.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy