Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Ubezpieczenie dla os. niepełnosprawnej

Ubezpieczenie dla os. niepełnosprawnej

kaczoreklom / 2009-02-27 10:19
Witam Państwa Serdecznie,

Otóż mam pytanie do osób znających się na ubezpieczeniach. Jestem osobą niepełnosprawną w wieku 27 lat. 10 lat temu ulęgłem poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego poruszam się na wózku i mam dawną I grupę inwalidzką z orzeczeniem niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji. Moi rodzice są już w wieku 66lat, mama już na emeryturze, a tata będzie od tego roku. Czy istnieje jakieś uczciwe ubezpieczenie od śmierci rodziców, takie które mógłbym wykupić i takie, które mogą wykupić moi rodzice z myślą o mnie? Za wszelkie informacje z góry dziękuję.
Wyświetlaj:
planerzyfinansowi.pl / 79.187.187.* / 2009-03-27 10:32
Można ubezpieczyć Pańskich rodziców
ewentualnie kontynuować tak jak ktoś zasugerował ubezpieczenie grupowe to najefektywniejsze rozwiązanie

Ubezpieczenia Pańskich rodziców będzie wymagało dużego nakładu finansowego -
- ale jest możliwe przynajmniej u mnie w Firmie do 80 roku życia.
lezdrub / 79.185.93.* / 2009-03-29 16:42
planerzy. Napisz prosto w tym wieku zakladać polise ochronną indywidualną się nie oplaca.
kuzynkaB / 85.222.12.* / 2009-03-27 00:36
Rodzice , o ile są zdrowymi osobami mogą ubezpieczyć się na życie .Firma , dla której pracuję ( polska ) ubezpiecza osoby w tym wieku. W każdym wniosku o ubezpieczenie są pytania o stan zdrowia. Niektóre choroby nie przesą daja o odrzyuceniu wniosku. Myślę ,że w tej sytuacji rodzice powinni próbować ubezpieczyć swoje życie ze wskazaniem Pana jako uposażonego . Jeśli sprawa jest aktualna i potrzebuje Pan więcej informacji prosze pisać : kuzynkaB@interia.pl
any / 2009-02-27 15:05 / portfel / Bywalec forum
Rozumiem, ze w grę wchodzi ubezpieczenie na życie rodziców, jeżeli rodzice są ubezpieczeni grupowo, to lezdrub ma rację - kontynuować grupówkę.
Otwarta pozostaje kwestia relacji SU do oczekiwań i możliwości finansowych.
Jeżeli nie, to jest kilka rozwiązań - m.in. Nowa Perspektywa Commercial Union, można wnioskować o zawarcie umowy ubezpieczenia do ukończenia 69 roku życia - umowa jest bezterminowa. Niestety, zawarcie umowy w wieku 66-65 lat może się okazać dość kosztowne.
Jeżeli jesteś zainteresowany szczegółami to pisz prywatną wiadomość.
lezdrub@interia.pl / 79.185.108.* / 2009-02-27 13:48
Jezeli Rodzice mieli ubezpieczenia grupowe w zakladzie pracy, to proponuję aby je kontynuowali jako indywidualne. to bedzie najtańsze i najkorzystniejsze rozwiązanie.

Z ubezpieczeniem innym bęą problemy.

Jeżeli jest Pan wstanie obslugiwać internet. Proponuje szukać jakąś pracę o dzielo którą bylby Pan wstanie wykonywać przez internet.

Jeżeli Rodzice mają jakieś oszczędności można by zainwestować poprzez fundusze inwestycyjne i poprzez internet móglby Pan dokonywać konwersji w czasie zmian koniunktury na rynku finansowym.
Tj.,aby pieniądze w czasie chosy byly w funduszach akcyjnych, a w czasie bessy w funduszach pieniężnych lub obligacyjnych. W tych sprawach móglbym Panu slużyć swoją wiedzą i doświadczeniem.
Byloby to takie dodatkowe zabezpieczenie finansowe dla Pana.

Więcej nic nie jestem wstanie pomóc
Życzę Panu i Rodzicom wiele zdrowia, aby byli wstanie jak najdużej Panu pomagać.

Pozdrawiam
eme / 83.22.29.* / 2009-02-27 11:11
Mysle ze bedzie problem z racji nie tylko wieku ale i zdrowia.Trzeba wystapic o oferty i wnikliwie dopytac i przeczytac warunki ogolne.

Najnowsze wpisy