Forum Forum dla firmKadry

umowa na zastępstwo powrót pracownicy

umowa na zastępstwo powrót pracownicy

mimi26 / 2011-12-19 11:52
jeżeli jestem zatrudniona na umowę na zastępstwo, a pracownica postanowi przerwać swój urlop wychowawczy, to czy nadal będzie obowiązywał mój okres wypowiedzenia, czy mogę stracić pracę z dnia na dzień? ile wcześniej powinnam zostać poinformowana o powrocie pracownicy?
Wyświetlaj:
pracuś 78** / 80.239.242.* / 2012-01-25 20:23
mam pytanie a co w przypadku jeśli ktoś miał 2 umowy o pracę pierwsza na czas próbny potem kolejna na czas określony a trzecią dostał na czas zastepstwa. Zaznaczam że nie było między nimi przerwy czasowej.
wiwan / 2012-01-25 20:31
Nie zmienia to sytuacji, że powrót pracownika zastępowanego kończy tę umowę.
Nawet abstrahując od ustawy antykryzysowej- nie skutkuje to żadnym obowiązkiem dla pracodawcy typu nawiązywanie innej umowy.
szklarek / 2011-12-19 12:46
Teoretycznie- może to być z dnia na dzień, jeśli rzeczywiście zastępowana wraca, a w Pani umowie zapisany jest termin "do czasu powrotu X z urlopu, do pracy bez przewidywanej konkretnej daty". Bo taki jest kodeksowy termin rozwiązania.

W praktyce- raczej się nie zdarza, bo pracodawca z umożliwieniem pracy osobie powracającej/skracającej u. wychowawczy może zwlekać nawet 30 dni ( art.186'3 KP ). CZyli ma tę wiedzę wcześniej niż z dnia na dzień.

Minimum przyzwoitości z jego strony to moim zdaniem tyle, ile wynosi okres wypowiedzenia- 3 dni
mimi26 / 2011-12-19 14:03
taka umowa na zastępstwo powinna być bardziej zabezpieczana, bo skoro pracodawca ma możliwość wydłużenia pracownicy na wychowawczym powrót do pracy o 30 dni, to jakoś ustawowo powinno być zapewnione, że pracownik który ją zastępuje będzie miał przynajmniej 2 tygodnie wypowiedzenia

Najnowsze wpisy