Forum Forum prawneCywilne

Umowa najmu lokalu na czas określony

Umowa najmu lokalu na czas określony

skandi_girl / 2009-10-22 12:43
Witam.Od maja 2008 wynajmowałam lokal z przeznaczeniem na działalność gospodarczą.Umowa najmu sporządzona była na czas określony (okres 1 roku z możliwością przedłużenia)Okres wypowiedzenia 3 miesiące.Właścicielka nie przedłużyła ze mną umowy(moze zapomniała?),ale nadal działałam i płaciłam jej czynsz.W sierpniu poinformowałam ją,ze likwiduję działalność i rezygnuję z lokalu i od września już mnie tam nie będzie.Pani stwierdziła,ze obowiązuje mnie 3 miesięczne wypowiedzenie i muszę płacić jej przez kolejne 3 miesiące zgodnie z umową.Pytanie.Czy jeśli umowa najmu kończyła się w maju i nie sporządzono do niej aneksu to obowiązuje mnie jakikolwiek okres wypowiedzenia?Na poczet tego "wypowiedzenia"zaliczyła mi kaucję(za wrzesień)pozostaje więc październik i listopad.Dodam,ze jestem osobą na tyle uczciwą,że znalazłam Pani na swoje miejsce inną osobę(zeby nie musiała szukać i zeby lokal ponownie nie stał pusty przez rok) i ta osoba rozpoczyna działalność od listopada.Właścicielka rząda więc teraz pieniędzy za październik,bo wszystko miało się odbyć "na zakładkę"a tymczasem nikt nie chce jej zapłacić za październik.Pozdrawiam.

Najnowsze wpisy