Forum Forum prawnePracy

Umowa zlecenie zwolnienie z pracy

Umowa zlecenie zwolnienie z pracy

adrian3481 / 2013-04-19 22:47
Witam
Pracuje w firmie sprzatajacej i z rana nie zdazylem wywiesc kontenerow ze smiecmi. Potem kierownik powiedzial ze musze to zrobic pozniej ale nie bylo na to czasu wiec robilem inne rzeczy jakie mi kazał. Na koniec dniowki kierownik do mnie zadzwonil i powiedzial ze mam wrocic do pracy i zrobic te smieci ktorych nie zrobilem tlumaczylem mu ze ich nie zrobilem bo kazal mi robic inne rzeczy. A on powiedzial ze jak nie wroce to mam juz wiecej nie wracac jednym slowem zwalnia mnie. I teraz mam prosbe do was bo niewiem co mam w tej sytuacji zrobic dodam ze mam umowe zlecenie.
szklarek / 2013-04-21 20:37
Niewiele Ci pomożemy, bo to nie kwestia prawa pracy i nie wiemy jak skonstruowana jest Twoja umowa zlecenie, zwłaszcza w zakresie czasu jej wykonywania, tj. tego czy masz sztywne godziny dniówek, czy liczby godzin do odrobienia dzienni, czy też zakres działań bez wymiaru godzin. Podobnie z wynagrodzeniem.

Zlecenie można zerwać właściwie zawsze, nie ma tu żadnych ograniczeń, no chyba że takie zawarliście w umowie. Więc i bez Twojej 'niesubordynacji'/ historii z kontenerami może umowa być zerwana.

Więc raczej od Ciebie zależy, na ile tej presji się poddasz i od tego, czy na tym zatrudnieniu Ci zależy.

Najnowsze wpisy