Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Unia podzielona, ale będzie chronić producentów butów

Unia podzielona, ale będzie chronić producentów butów

Wyświetlaj:
jklsjljg / 82.177.199.* / 2009-12-23 00:29
nie wolnosci a swiatem rzadzi kasa...
Pilsener / 2009-12-22 14:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jaka to demokracja i kapitalizm, jak dbamy o interes określonej grupy czy koncernu kosztem ogółu? Myślałem, że myślenie rodem z XVII wieku, że na handlu jeden zarabia a drugi traci wyszło już dawno z mody - jak widać nie. Podobnie jest z bananami i innymi produktami - dlaczego mamy płacić drożej (a w konsekwencji uszczuplać nasze realne dochody) dlatego, że producentom choćby butów nie podoba się konkurencja i wolny rynek? Każdy by chciał wykosić konkurencję cłami czy legislacją, ale protekcjonizm przynosi więcej szkody niż pożytku - może wszyscy pozamykamy granice by "chronić" nasze rynki i zaczniemy wyznawać iddę dżucze?
Pantoflarz / 77.255.42.* / 2009-12-22 16:19
Uważam, że lepiej alby funkcjonowało cło na sprowadzane tandety z chin (w tym te markowe jak adidas czy nike), gdzie buty są robione za miskę ryżu przez dzieci, niż żeby się zastanawiać co zrobić z rzeszą bezrobotnych, szewców, garbarzy i innych, oraz tworzyć dla nich bezmyślne programy jak ten Misiaka dla stoczniowców.

Osobiście polecam buty z Łaskarzewa, czwarty sezon chodzę w zimowych, a kupiłem na stadionie od gościa, który je w domu produkuje.
Pilsener / 2009-12-22 19:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
i tak samo może szmateksy pozamykać i wprowadzić nakaz noszenia kapeluszy w niedzielę i święta? (był już kiedyś taki przepis). Ja też tandety nie kupię, więc o co chodzi? Producenci mają się dostosować do rynku, a nie rynek do producentów. A rzeszą bezrobotnych straszy się już od XVII wieku a jakoś w gospodarkach wolnych i demokratycznych nic takiego się nie dzieje - a wręcz przeciwnie, takie myślenie zazwyczaj wyśmiewam "jak upadnie stocznia to upadną kooperanci, jak kooperanci to cała gospodarka, więc musimy dopłacać do stoczni" - straszenie plebsu dla doraźnych interesów polityków i stojących za nimi wielkich koncernów oraz różnego lobby.

Najnowsze wpisy