Forum Forum inwestycyjneFundusze

UNIAKTYWNA ALOKACJI SUBF - słabo coś?

UNIAKTYWNA ALOKACJI SUBF - słabo coś?

smooth / 2007-09-04 20:50
Jestem troche zawiedziony tym funduszem. Na spadkach tracił sporo, co najmniej na równi z zrównaowazomymi a teraz gdy inne odrabiaja jemu idzie to jak krew z nosa. Jedyne wytłumaczenie jakie mi sie nasuwa to takie że przebudowali portfel pod besse przechodząc w bardziej obronne inwestowanie.
Wasze opinie?
Wyświetlaj:
jan kowalski / 2007-09-07 16:14 / Tysiącznik na forum
bo to dość marny, a zarazem cwany fundusz. Znajdą wytłumaczenie na każdą okazję, tylko czy wyniki ich obronią?? Po roku 9% zysku, to jak na dobrym obligacyjnym, a gdzie te akcje?
Jak dla mnie to nędza.
jan kowalski / 2007-09-07 16:17 / Tysiącznik na forum
Niby inwestujesz, spodziewasz się zysku, a oni w obligacjach i bonach siedzą.
smooth / 2007-09-04 20:54 / portfel / Tysiącznik na forum

przebudowali portfel pod besse przechodząc w
bardziej obronne inwestowanie.


no może nie pod besse ale pod spadki, powiedzmy.
cortez / 2007-09-06 22:57 / Bywalec forum
Zazwyczaj fundusze aktywnej alokacji mają taką strategię i zachowują się podobnie jak w wyżej przytoczonym przykładzie. Pamiętajmy, że jest to fundusz z ochroną kapitału (a nie zrównoważony), więc zarządzający odpowiednio reagują na sytuację.
Generalnie ostatnio wychodzę z założenia, że jak ktoś już nabrał doświadczenia w inwestowaniu w fundusze, to można się samemu pobawić w taką aktywną alokację funduszami. Np. wykorzystując UniMax, w momencie dobrej koniunktury kupuje się UniMaxAkcji (dla osób o mniejszych nerwach UniMaxZrównoważone), w czasie niekorzystnej sytacji rynkowej korzystamy z parasola i sobie konwertujemy na kupując jednostki UniMaxDłużne. Nie ponosimy opłat, nie płacimy podatku, a przynajmniej mamy szansę skorzystać z najlepszych funduszy z danej kategorii i ich wyników.
PaoloVinc / 83.22.110.* / 2007-09-07 06:37
Witam...
Tylko że konwesrsja trwa kilka dni... Czasem może to byc o jeden dzień za późno przy spadkach. Mimo to ja korzystam z konwersji obecnie.. ;)
cortez / 2007-09-07 20:38 / Bywalec forum
no właśnie niby wszyscy piszą, że i tak opóźnienia w onwersjach itp., a tak naprawdę większość z nas dokonywała jakiś konwersji. Ja np. robię tak, że nadwyżkę ze zwykłego roru przerzucam na pieniężny, a potem w zależności od sytuacji rynkowej dopiero konwertuję na fundy wyższego bądź też średniego ryzyka, korzytając z dobrodziejstw parasola głównie Uniona.
mkotowicz / 83.16.54.* / 2007-09-07 11:01
Fundusze nie słuzą do tego, żeby na nich grać. Badania w Stanach wykazały, że grupą zawodową, która osiąga najlepsze wyniki w inwestowaniu w fundusze są... żołnierze zawodowi. Obierają strategię i z żelazną konsekwencją ją realizują.
cortez / 2007-09-07 20:43 / Bywalec forum
Zgadzam się, że spekluacja na funduszach jest trudna w realizacji, ale też nie niemożliwa. Poza tym każdy ma strategię taką jaką ma. Mnie się przydają parasole ze względu na wyżej przytoczony przykład. Jeszcze nie zdarzyło mi się konwertować funduszy wysokiego ryzyka na fundusze o mniejszym ryzyku:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy