Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Unijne miliardy dla firm

Unijne miliardy dla firm

Money.pl / 2006-07-03 18:02
Komentarze do wiadomości: Unijne miliardy dla firm.
Wyświetlaj:
Ice-man / 83.31.66.* / 2006-07-07 00:36
Moze wzorem innych panstw, jesli nie mozna znlezc innego rozwiazania uda sie latwiej pozyskiwac fundusze... "rządzacy chącą dla nas dobra, a tego dobra pozostaje nam coraz mniej..."
mk / 81.18.222.* / 2006-07-04 15:41
Fajnie ze piszecie ze cos takiego jest - napisalibyscie przy okazji gdzie mozna sie dowiedziec wiecej - gdzie skladać wnioski jak składać itp.
Przedsiębiorca / 83.11.31.* / 2006-07-04 01:20
Teraz mieliardy idą na dofinansowanie "doradztwa" przez firmy z tzw. rekomendowanej listy. Jak już widzę dużą fakturę za "doradztwo" to z kilometra śmierdzi lewizną. Kto wyda duże pieniądze aby dostać dofinansowanie no. 50% na usługi doradcze? Wiadomo, że będzie kreowana fikcja tylko dla wyłudzenia kasy. A najbardziej się obłowią firmy doradcze, które zostały dopuszczone do tego koryta. Rozpocznie się defraudacja na miliardową skalę.
kaja / 217.98.102.* / 2006-07-20 19:40
To fakt, że większość programów doradczych nie jest wykorzystywana i że droga do otrzymania dotacji nie jest usłana różami i procedury są skomplikowane i niejasne czasami dla samych urzędników zajmujących się tym tematem ale są jednak firmy, które ten trud podjęły i okazuje się, że jednak można te pieniądze otrzymać. Pomoagam już od 4 lat w pozyskiwaniu takich funduszy i wiele firm i osób, które początkwo stwierdzały, że nie da się, że korupcja, że coś tam innego teraz składają wnioski do każdego moożliwego programu i jest. Pewnie że prosto nie jest ale chyba nikt nie wierzy w gruszki na wierzbie i nie myśli że 50.000 euro można dostać tylko dlatego, że się chce.
Przedsiębiorca / 83.11.31.* / 2006-07-04 01:25
To trzeba założyć spółkę z o.o. Teraz są fundusze na usługi "doradcze" - wiadomo, lewizna, bo kto potrzebuje dofinansowania na doradztwo? Widać, że w UE też są układy :-) Łatwa kasa, nie do zweryfikowania, ale lepiej podstawić tu spółkę z o.o. niż s.c. lub działalność osobistą.
szymon_g / 2006-07-03 18:02 / Bywalec forum
A może to dlatego, że jak chciałem dostać 50tyś ze ZPORR3.4 to się dowiedziałem, że dostać mogę, ale najpierw muszę 100tyś wyłożyć i w ciągu pół roku dostanę dofinansowanie w wysokości 50tyś... nie mówiąc o tym, że jeśli mi firma np za 4 lata splajtuje (a skąd mogę mieć pewność, że nie splajtuje?) to muszę oddać 85tyś za to dofinansowanie.
Nie mówiąc o tonach dokumentacji, którą trzeba złożyć żeby dostać obietnicę otrzymania pieniędzy i żeby potem wogóle te pieniądzie dostać
Barti / 83.168.75.* / 2006-07-04 01:29
Nikt nie obiecywal ze te pieniadze bedą łatwe. Zasada refinansowania wszedzie dziala tak samo. Faktem jest, ze biurokratycznie to są wyzyny, zwlaszcza w Polsce, ale z drugiej strony nikt nikogo nie zmusza do wziecia dotacji. Mozna wziac kredyt, pozyczkę itp. i sfinansowac sobie docelowo 100% wydatków. Wiele osob mysli: mam pomysl, ktory kwalifikuje sie na dotacje, skladam wniosek, dostaje forse z dotacji i zaczynam inwestycje de facto za publiczne pieniądze. 95% ludzi, ktorzy pytają sie mnie o dotacje tak mysli. Niestety, w przypadlu firm najpierw trzeba wylozyc swoje, by dostac zwrot tych 30,40,50 czy 65%. W przypadku NGO juz jest troche lepiej, tutaj mozna zaliczkowac wyplaty.
liberał / 83.13.57.* / 2006-07-06 17:51
Może i nikt nikogo nie zmusza do wzięcia dotacji, ale wszyscy muszą płacić podatki, z których się te dotacje biorą. Jeden urzeęnik musi okraść przedsiębiorcę (podatki), następny podzielić pieniądze, a trzeci rozdawać przyklejając sobie na mordę hasła o pomocy. Zmniejszyć podatki, zrezygnwać z dotacji (zero przekrętów), a urzędasów na bruk!!!
judyta242 / 80.176.158.* / 2006-07-07 02:37
nie tak radykalnie ale głupi to ty nie jesteś

Najnowsze wpisy