Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

UOKiK nałożył na TP SA 75 mln zł kary

UOKiK nałożył na TP SA 75 mln zł kary

Money.pl / 2007-12-21 11:49
Komentarze do wiadomości: UOKiK nałożył na TP SA 75 mln zł kary.
Wyświetlaj:
Agit / 2007-12-31 14:49 / Bywalec forum
Ale w sumie mnie nie dziwi że TPSA stosuje takie techniki.
Weźmy prosty przykład: Udostępniam sąsiadowi moje łącze internetowe (płacę za nie powiedzmy 120 zł). Od sąsiada biorę 50 zł bo tak bo za więcej by się nie zgodził. Nagle okazuje się że sąsiad całymi dniami ściąga filmy, a mi przez to przestaje działać internet. Niech osoba która by nie próbowała sąsiadowi ograniczyć w tej chwili transferu pierwsza rzuci kamieniem. W końcu to TY więcej płacisz, a nawet nie możesz sobie na żadną stronę wejść. A może niech sąsiad płaci więcej?
TPSA jest w podobnej sytuacji. Musi dzierżawić łącza innym operatorom po korzystniejszych cenach niż by to robiła normalnie bo nie ma wyboru. Nie może negocjować ceny.
Nie wiem jak wam, ale dla mnie to co robi TPSA jest czysto ludzkim odruchem. "Dlaczego mam się dać doić bo UOKiK tak powiedział?"
Niech sobie operatorzy budują własne sieci szkieletowe (jak np. robi to NETIA gdzie tylko może) a nie zasłaniają się UOKiKiem w każdej możliwej sytuacji.
Ja bym w takiej sytuacji powiedział takiemu sąsiadowi (operatorowi) "sp*******aj" jeśli bym nie mógł normalnie z netu korzystać, ale jak wszyscy dobrze wiemy TP nie może tak zrobić. Musi dać się doić.

Swoją drogą nie wiem czy to do czego doprowadził UOKiK jest dobre. Operatorzy mnożą się jak grzyby po deszczu i starają się wydoić Cię jak najbardziej się da mało czytelnymi zapisami w umowach. W rzeczywistości różnica w kosztach za całość (np. dwa lata) usługi między Netią, GTS. czy Neostradą po przeliczeniu z powrotem na miesiące wynosi dosłownie 1-3 zł.
Naprawdę warto sobie to uzmysłowić.
wolny człowiek / 83.27.6.* / 2007-12-31 16:38
Niech sobie operatorzy budują własne sieci szkieletowe. Drogi Agit, nie wiem ile masz lat i może masz prawo nie wiedzieć za czyje pieniądze wybudowane zostały sieci TP SA. Podpowiem Ci. Za pieniądze klientów, którzy KREDYTOWALI TP SA przez LATA. Nierzadko wpłacali na telefon i czekali 10 -15 lat. Wiem że dziś to brzmi dla niektórych nieprawdopodobnie, ale takie są fakty. To naprawdę o wiele, wiele lat za późno, że ktoś wreszcie dobiera się do skóry tym monopolistom. Z utęsknieniem czekam na informację że taka kara została wyegzekwowana i ktoś personalnie z zarządu poniósł za to FINANSOWĄ odpowiedzialność. Lecz wystarczająco długo żyję na tym świecie, by mieć pewność że się tego niedoczekam.
anty-monopol / 77.253.109.* / 2007-12-24 01:55
A ja dołoże coś z aktualności:
- do 30 wrzesnia br prze 3 lata korzystałem z usługi neostrada (tp) z transmisja danych 2 Mbit;
- od 9 listopada na tej samej lini (!) mam usługę dostepu do internetu swiadczona prze NETIA (usługa dla abonentów tp) z predkoscia 1Mbit;
tydzien temu dzwonili do mnie z działu tech.NETII, że tp-sa poinformowała o braku mozliwosci świadczenia usługi dostepu do internetu na mojej lini szybszej niz 512 kBit (!!!)
tak wiec właśnie dlaczego piszą o czasie przeszłym?!
T. Jakubowska / 83.31.218.* / 2007-12-21 20:10
Kiedy wreszcie beda NAKLADANE I EGZEKWOWANE KARY DLA ZARZADU TPSA. Inaczej nie ma sensu.

Kara dla firmy jest placona - w gruncie rzeczy - przez jej klientow.
nnettia / 87.205.39.* / 2007-12-21 19:27
Ale dlaczego autor tekstu pisze w czasie przeszłym ? "ograniczała" , myślę że jeszcze ogranicza i będzie bardzo długo ograniczać....
Adam12345 / 83.11.4.* / 2007-12-21 17:31
Tpsa ma 10 mln klientow kazdego klienta przekrecila na 7.5 zl to pikus dla Tpsa :))))) Ciekawie ile na tym zarobili. Chyba bardziej oplaclalne dla Tpsa bylo zaplacenie kary !!!!!!
Leberr / 85.198.241.* / 2007-12-22 08:42
ale z czego to zapłaci jak nie z kieszeni ludzi...?
mw14 / 83.22.141.* / 2007-12-21 16:57
A jeśli nawet zapłaci to z czyjej kieszeni pójdą na to pieniądze ?
P******* / 83.16.4.* / 2007-12-21 13:33
A naczelny strażak RP czyli Pawlak umorzy!!!! AMEN.
jwb / 83.24.158.* / 2007-12-21 18:16
Jesteś brakujące ogniwo w teorii Darwina. :-)
wolny człowiek / 83.27.45.* / 2007-12-21 11:54
Od dłuższego czasu czytam o wysokich karach nakładanych na TP SA. Nigdy nie przeczytałem informacji o tym że TP SA taką karę zapłaciła. Czy może ktoś wie czy te kary są skutecznie egzekwowane, bo jeśli nie to może lepiej zlikwidować nieskuteczny urząd. Jeśli UOKiK ma dowody na stosowanie wyżej opisanych praktyk, to dla mnie jest to sabotaż gospodarczy i drastyczne łamanie obowiązującego prawa i myślę że kara finansowa to tylko jeden z elementów kary nałożony na firmę. Ktoś jest personalnie odpowiedzialny za te nadużycia i on również powinien osobiście dotkliwie finansowo i karnie za to odpowiedzieć.
lecher1 / 81.190.150.* / 2007-12-21 18:53
już kilkakrotnie pisałem, że należy karać OSOBY odpowiedzialne za łamanie przepisów antymonopolowych, a oprócz tego zabrać nienależne zyski do budżetu państwa. W innym wypadku takie praktyki zawsze będą opłacalne dla monopolisty, bo zawsze na tym interesie zarobi.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-12-21 12:33
Zeby te kart byly skuteczne musielibysmy wypisac sie z UE.
Francja nie pozwoli zeby karano jej narodowego operatora.
i hate tpsa / 79.186.192.* / 2007-12-21 11:49
I BARDZO DOBRZE !!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy