Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Upadł co trzeci rodzinny sklep

Upadł co trzeci rodzinny sklep

Money.pl / 2010-03-30 08:12
Komentarze do wiadomości: Upadł co trzeci rodzinny sklep.
Wyświetlaj:
kenaj / 77.91.7.* / 2010-03-30 18:55
Mleko się rozlalo.Byl czas,że mozna bylo próbować tworzyć sieci handlowe,chociażby na bazie PSS czy GS.Tym inicjatywom politycy nie pomogli.Zachlysnęli się Zachodem i jaqk wieść gminna niesie,różnego rodzaju wziątkami.Mimo trudności kilka polskich przedsięwzięć się powiodlo.Jest konkurencja i ona decyduje.Obserwuję trochę rynek hurtowy i detaliczny.Na tej podstawie twierdzę,że hipotetyczna likwidacja dużych sieci doprowadzilaby do wzrostu cen w detalu o 20,30%.Slowem czas politykow w tej dziedzinie minąl,sieci handlowe konkurują miedzy sobą i niech tak trwa.Osobiście zajmowalem się handlem i musialem coś z sobą zrobić i zrobilem,bez pomocy PIS.Chyba,że politycy chcą zmieniać ustrój? Jeśli nie to niech przestaną przeszkadzać.
dddddddddd / 195.8.52.* / 2010-04-01 10:19
Markety nie są tanie. Tanio mają to co jest w gazetce i na promocji na półce. Reszta jest zwyczajnie w normalnej cenie. Generalnie rzesza psychologów siedzi nad tym, żeby zrobić ludziom wodę z mózgu... Generalnie i tak większość wychodzi z większymi zakupami niż planowali, albo z niepotrzebnymi rzeczami. Druga kwestia to podejście sieci do producentów.
pqwe / 84.38.25.* / 2010-03-30 15:44
sklepy osiedlowe mając coś czego nie ma w marketach - jakoś oraz mniejsze kolejki
mateoo2 / 2010-03-30 19:43
Zawsze robię zakupy w markecie. Raz zapomniałem kupić soku i kupiłem go w małym sklepiku niedaleko domu - zatrułem się. Pozdrawiam.
ala ala ala / 195.8.52.* / 2010-04-01 10:26

Zawsze robię zakupy w markecie. Raz zapomniałem kupić soku i
kupiłem go w małym sklepiku niedaleko domu - zatrułem się.


Jak jesteś przyzwyczajony do soków ze stonki-biedronki, to po wypiciu soku Hortex faktycznie mogłeś się zatruć... :D
mateoo2 / 2010-03-30 12:31
Jak ja stracę pracę, to będę musiał wydać niemałe pieniądze na przekwalifikowanie się, albo zmianę miejsca zamieszkania w celu znalezienia następnej. Ale oczywiście ja do wielmożnego państwa nie napiszę listu z żalami ani wielki pis też nie stanie w mojej obronie. I bardzo dobrze. Odwalcie się politycy od gospodarki. Jak się coś nie opłaca to się nie opłaca i koniec - plajta. Po co wrzucać cokolwiek do worka bez dna?
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-03-30 08:12

Potrzebna jest ustawa, która pozwoli samorządom decydować, jak duże sklepy będą otwierane w gminach - apeluje Prawo i Sprawiedliwość.

a bo to akurat pomoże - samorządowcy z PO, PiS i SLD chętnie przyjmą wpłaty od Biedronki czy Tesco i zdecydują że w ich gminie może stać sklep o powierzchni 10 km. kw., jedyna różnica dla Tesco i Biedronki to to że im koszty "reprezentacyjne" wzrosną bo trzeba samorządowców opłacić.

Najnowsze wpisy