Forum Forum finansoweBanki

Upadłość konsumencka - każdy może być bankrutem

Upadłość konsumencka - każdy może być bankrutem

Wyświetlaj:
zbik-1 / 2007-02-23 21:40
Wystarczy popatrzećna tego pajaca na zdjęciu! Co taki złotousty baran może dobrago wymyśleć? najpierw walczył o SKOKI teraz o cwaniaków!
Bilinek / 2007-02-24 12:37
noname67 i zbig-1 myślę, że wam nienawiść zakryła oczy a na dodatek macie coś z głową.
noname67 / 83.13.111.* / 2007-02-23 21:09
I pomyśleć, że głosowałem na tą bandę debili !!!
DA-old / 195.225.71.* / 2007-02-23 20:24
Nie trudno si domyślić czyje interesy są troską Money.pl. Z pewnośą nie obywateli.....
W końcu niemiecki właściel Money.pl dba, jak każdy sznujący sięniemiec, o interesy własnego kraju. A niemiecki kapitał rządzi w polskiej bankowości....
zbik-1 / 2007-02-23 21:35
I po co się wypowiadasz, skoro zieje z Ciebie nienawiścią, a podstawowej wiedzy ekonomicznej Ci brak? Zostaw te odkrywcze myśli dla Siebie , bo wielu w tym i mnie one nie interesują!
marek 19-53 / 83.24.21.* / 2007-02-24 00:06
Pozwolę sobie zacytować ,dla odróżnieniazatem, bardzo pouczającą i światłą i merytoryczną wypowieź "Wystarczy popatrzećna tego pajaca na zdjęciu! Co taki złotousty
baran może dobrago wymyśleć?"
To kwintesencja wiedzy i tolerancji. Brawo
wkurzony emeryt / 83.20.172.* / 2007-02-23 18:36
Nstępne pole do przekrętów.!!!! Mieszkania spłdzielcze za darmo teraz kredyty do wyłudzenia. Czy ta komuna się nigdy nie skończy!!! Trzeba było w 1990r wprowadzić powszechną prywatyzację a nie terach populistyczne zawracanie dupy szukając elektoratu. Emerytów już wyru..... brakiem waloryzacjii!!!!
adam222 / 213.136.235.* / 2007-02-23 16:46
Banki to złodzieje. Jakby nie ustawa antylichwiarska to nadal by zdzierały po 50% odsetek. Na przykład bank Pekao liczy sobie 22% odsetek jak pożycza, a za depozyt daje 0.01%.
cincin / 82.143.153.* / 2007-02-24 08:23
Pekao zawsze zachwywało się jak rozbujnik, bo poco mają się wysilać jak pieniądze mają z rozboju mogą nic nie robić
pieknylolo83 / 2007-02-23 17:44 / Bywalec forum
Nikt ci nie kaze korzystac z uslug tego banku ani zadnego innego.... PRAWDA ??
brzydkilolo / 83.18.243.* / 2007-02-23 18:53
Nieprawda. Trzeba korzystać bo w żadnej firmie nie płacą dziś do rączki ale na konto, chyba, że się pracuje na czarno.
zzima / 87.206.163.* / 2007-02-23 19:54
Można sobie założyć bezpłatne konto, na którym dodatkowo jest oprocentowanie roczne na poziomie lokat.
Ustawa antylichwiarska, co dała? Fakt, nie można dowalić odsetek ponad 22%, ale za to każdy przy braniu kredytu musi płacić za obowiązkowe pakiety ubezpieczeń, za wyciągi i miesięczne zestawienia rachunków kredytowych. Suma sumarum niewiele się zmienia. Zmienia się tylko tyle, że obarczeni opłatami znowu zostają uczciwi.

Już czekam jak Banki znowu dowalą jakieś obejściowe opłaty, które będziemy musieli płacić wszyscy za tych wszystkich co to nie potrafią być odpowiedzialni za swoje decyzje!
rozgoryczona / 83.22.100.* / 2007-02-23 16:27
Nie będę nikomu ubliżac, ale jak brałeś kredyt to płać, nie udawaj bankruta.Sorry - ale brak mi słów na to co się dzieje.Banki powinny sprawdzać dokładnie kredytobiorcę.a jak znam życie to ten najbiedniejszy spłaca kredyt do końca. Komu to ma służyć - chyba tylko tym na górze
bbking / 62.233.177.* / 2007-02-23 17:08
Rozgoryczona, czasem np. wystarczy rok kosztownie pochorować albo zwyczajnie stracić pracę na dłużej, by stabilność finansowa gospodarstwa domowego się zawaliła... w życiu jest różnie i naprawdę nie widzę powodu, by obywatel miał odpowiadać całym swoim majątkiem za nieprzewidziane życiowe sytuacje a wielkie instytucje finansowe nie.
sc / 212.106.168.* / 2007-02-23 20:03
a kto ma odpowiadać za nieprzewidziane życiowe sytuacje obywatela? inni obywatele? ja?

naprawdę nie rozumiesz że ta uderzy przede wszystkim w ciebie? bo to ty wraz ze mną będziesz płaciła za tych wszystkich nieudaczników.

ludzie - zamiast przejadać wszystko - odłóżcie sobie na czarną godzinę, zapewnijcie jakieś bezpieczeństwo finansowe. Kto wam każe brać kredyt? Najpierw odłóż, potem kupuj - będziesz 20% do przodu na odsetkach, a do tego zaoszczędzisz nerwów i opłat bankowych...
N.K. / 83.24.67.* / 2009-03-17 18:15
sam jesteś nieudacznikiem "sc" i to zarówno umysłowym jak i uczuciowym. Ale życie cie dopadnie. Chyba że prędzej zdechniesz!
bbking / 62.233.177.* / 2007-02-26 11:33
Dopóki lekką ręką oddłuża się kopalnie, szpitale czy jeszcze inne molochy i dopóki istnieje instytucja upadłości przedsiębiorstw poprzedzona postępowaniem układowym będę popierał możliwość upadku gospodarstwa domowego. Dlaczego kopalni redukuje się milionowe odsetki a klientowi indywidualnemu nie? Wstrzymać egzekucję komorniczą 4 raz zadłużonego szpitala tak ale wstrzymać egzekucję rodziny i ustalenie warunków spłaty to już nie?

Czy nie rozumiesz, że klient indywidualny jest traktowany przez bank jak ostatni leszcz do wydojenia tylko z tego powodu, że żadne prawo go nie chroni?

A na mieszkanie też mam odłożyć? Ile mam miesięcznie odkładać - 200, 500, 1000 czy 2000 zł? Tylko 200 miesięcy po 1000 zł i jest mieszkanie 46 m2 w sam raz dla 4-osobowej rodziny (odsetki z tytułu lokat zrekompensuja wzrost ceny mieszkania). Tylko 20 miesięcy po 1000 zł żeby dorobić się jeżdżacego samochodu (jak już będzie to trzeba będzie dalej odkładać 1000zł na następne auto bo to kupione za 20 miesięcy będzie nie do jazdy). Tylko 600 zł czynszu miesięcznie + 300 opłat żeby wynająć od kogoś mieszkanie przez te 16 lat odkładania na własne, tylko 600 zł miesięcznie żeby 4 osobowa rodzina nie umarła z głodu (4x5złx30 dni). Tylko 300 zł miesięcznie na dojazdy 2 osób do pracy, tylko 4x50=200 zł miesięcznie żeby się obuć i ubrać. Tylko 100 zł miesięcznie zeby zapewnić gospodarstwu domowemu komputer raz na 20 miesięcy, tylko 100 zł miesięcznie żeby utrzymać dom w porządku i czystości (farby, meble, drobne remonty)... razem 4200. Zakładając że mamy dobrą pracę i razem z zoną przynosimy do domu 5000 zł nie wydając na nic więcej (zapominamy o zabawkach dla dzieci, kinie, teatrze, wczasach czy nawet koloniach dla pociech, nowym telewizorze czy sprzęcie stereo a juz na pewno o chorowaniu) odkładamy na czarną godzinę aż 800zł! A ja głupi myslałem, że się nie da... trzeba się tylko pilnować by jedno z nas nie straciło pracy choćby na miesiąc bo żeby utrzymać cel uskładania na mieszkanie (na czas utraty pracy zapominamy o 1000 na samochód i 100 na komputer, odpada nam połowa kosztów na dojazdy do pracy czyli 150) w ciągu tego miesiąca uszczuplimy nasz czarnogodzinny budżet jakieś 450zł. Można żyć bez kredytu? można... tylko czy nie lepiej zmienić układ odniesienia, np. kraj zamieszkania, zarabiać więcej, wziąć kredyt na mieszkanie i samochód, jak biały człowiek korzystać z kina i teatru, 2 razy w roku jeździć na wakacje i mieć ten komfort psychiczny, że w razie nieprawdopodobnego zbiegu okoliczności po wyczerpaniu wszystkich mozliwości możemy jeszcze ogłosić upadłość i pozwoli to na uniknięcie cywilnej smierci? Bo gdy powinie nam się noga tutaj to mimo życia pełnego wyrzeczeń i tak wylądujemy w długach na ulicy.

Zatem - albo oddać dzieci do domu dziecka (wtedy co nieco się zbilansuje) albo wyjechać albo walczyć o możliwość godziwego życia tutaj. Ja wybrałem to ostatnie.

BTW, upadłość konsumencka to nie jest taki miód dla dłużnika jakby kto myślał...
zzima / 87.206.163.* / 2007-02-23 20:03
Bankowi wcale nie jest na rękę, kiedy ktoś nie spłaca kredytu, musi wtedy tworzyć rezerwy na pokrycie takiego kredytu, co umniejsza jego kapitał, którym obraca i z którego ma zysk. Banki zatem najpierw wychodzą do klienta i pomagają znaleźć rozwiązanie, zanim posuną się do sprzedania długów firmie windykacyjnej.
Do tego statystyki faktycznie pokazują, że właśnie najbiedniejsza grupa, która zaciąga kredyty konsumenckie, ma najmniej problemów z ich spłatą.
Upadłość konsumencka jest dla krętaczy, kombinatorów, nieodpowiedzialnych ludzi.
KONSULTANT BANKOWY / 83.30.159.* / 2007-02-24 11:42
Widzę, że nie masz pojęcia o czym mówisz. "Wychodzą do klienta"? Bajeczki!! Po 17 latach pracy wiem jak to działa i akurat klient jest najmniej ważny. Sprzedaje się go i kupuje z obciążeniami w zależności od sytuacji. Windykacja "trudnych" kredytów to najbardziej dochodowa działalność bankowa. Dlatego żaden bank nie jest zainteresowany pomaganiem klientowi. Normalne oprocentowanie nie może przekrocztć magicznych 22%. Ale bardzo opłaca się przeksięgować z byłe powodu na konto przejściowe, gdzie nie ma tego ograniczenia. I nagle okazuje się, że wartośc samych odsetek kilkakrotnie przekracza wartość kredytu. Taki delikwent jest "dojną krową" dla banku przez długie lata. Spłaci kilkakrotnie wartość kredytu a nadal jest dłużnikiem. A jeszcze musi dziękować za "pomoc konsultanta". Witaj wśród bankowych dobroczyńców! I obyś nigdy nie sprawdził w rzeczywistości tej naiwnej teorii. Togo życzy Ci BANKOWIEC
Bronek Birzboński / 87.99.44.* / 2007-02-23 15:39
Za podniesienie ryzyka udzielenia pożyczki przez bank zapłaci każdy klient. Zysk -ryzyko cepie, bankowcy umieją dobrze liczyć....

Do PiSuaru ciągną najgorsze tłumoki, nie powiem , ze ich nie ma w PO bo to też matoły, ale w PiS to juz przesada, nadają sie tylko do wyłapywania komunistów, ale żeby stworzyć system , który bedzie antypatologiczny to juz nie na ich tepe głowy. Mają za przewodnika socjalistów kartoflanych , wiec nie dziwota
8848 / 83.27.78.* / 2007-02-23 14:30
Kto pożyczył, nie oddaje, niech zawiśnie!
kredytobiorca / 83.30.88.* / 2007-02-23 14:29
Nareszcie dobry pomysl !! Banki napewno na tym nie ucierpia biorac pod uwage ceny kredytow i tak to sobie odbija na innych. W koncu wszyscy nie zbankrutuja.
Niech juz tak banki nie placza, bo przy minimalnym oprocentowaniu lokat oprocentowanie kredytow to tragedia (dla konsumentow).
sc / 195.82.184.* / 2007-02-23 15:49
dobry pomysł??? wybacz - zazwyczaj staram się nie obrażać ludzi na forum, ale ty chyba jesteś chory... piszesz o cenach kredytów i oprocentowaniu lokat... myślisz że po takiej ustawie spadną? oczywiście że nie - uczciwi ludzie zapłacą drożej...

ale wiecie co - w tym kraju naprawdę jest solidarnie - i to solidarnie ze wszystkimi... jak stokłosa postrzelił złodzieja - to biedny złodziej, jak zgwałcili dziewczynkę w szkole - to biedna dziewczynka, jak jej oprawców zamkneli w poprawdczaku - to biedni chłopcy...

a już szczytem szczytów jest program w którym wszyscy się użalają nad polskimi przemytnikami narkotyków którzy siedzą w południowoamerykańskich więzieniach...

czy ludzie już naprawdę nie widzą co jest dobre a co jest złe?

kradłeś - ciesz się, że cię tylko postrzelił, znęcałeś się - ciesz się że nie wisisz, woziłeś prochy - sorry teraz cię wydymają...

zdenerwowałem się...
Andre7 / 2007-02-23 14:57 / Tysiącznik na forum
Właśnie o to chodzi, że nieuczciwi dłużnicy skorzystają a wszyscy uczciwi ludzie będą musieli za nich płacić i to sporo. Bo banki przerzucą koszty na biorących kredyty.
A by bank sobie odbił jednego który nie zwrócił kredytu np. 100.000 to dwudziestu innych zamiast 10% będzie musiało zapłacić 15% odsetek od tej samej kwoty.
a320 / 80.48.97.* / 2007-02-23 14:50
Pożyczam forsę, kupuje 70. metrowe mieszkanie na kredyt.
Domeldowuje bezrobotną ciocie, dziadka, brata, a gdy mam 7 osób, ogłaszam bankructwo. Zostawiają mi 7 razy po10 metrów (na każdego zameldowanego) czyli mieszkanie. Hipoteka staje się czysta, wymeldowuje rodzinkę i mam mieszkanko na koszt banku. Niech tam banki już nie płaczą.
Oczywiście banki nie są głupie i nie dadzą mi kredyciku na mieszkanko i przy okazji nie dadzą kredytu uczciwym.

Ot pisodurnie
czater / 2007-02-23 13:23 / Tysiącznik na forum
Chyba PIS zgłosil ten projekt pod wpływem kolicjantow z Samoobrony :) teraz 90% posłow samoobnrony zgłosi upadek
czater / 2007-02-23 13:23 / Tysiącznik na forum
Chyba PIS zgłosil ten projekt pod wpływem kolicjantow z Samoobrony :) teraz 90% posłow samoobnrony zgłosi upadek
Kero niezwerbowany / 213.238.125.* / 2007-02-23 13:21
Czyli parlamentarzyści szykują dla siebie oddłużenie.
niereformowalny pola / 83.22.100.* / 2007-02-23 17:08
Chyba tak- nic dodać nic ująć. Nasz kraj zaatakowała najgorsza 'choroba" nowotwór oczywiście w przenośni
icekk / 80.238.90.* / 2007-02-23 16:47
to jak to jest ze takie bankructwo mozna przeprowadzic w USA i UK a u nas wielki lament w obronie bankow z ktorych kase w postaci dywidendy wyciagaja zagraniczni udzialowcy.Lobby bankowemu juz dziekujemy!
G. S / 83.29.219.* / 2007-02-24 14:20
Kto Tobie broni kupić kilka akcji polskiego czy zagranicznego banku z którego otrzymasz kasę np w postaci dywidendy ???

skoro ja kupiłem parę akcji zagranicznego banku i dostaję część jego zysku w postaci dywidendy to jestem "okupantem" ??
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: